aA
Seimo Lietuvos socialdemokratų darbo frakcijos narė, Socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininkė Rimantė Šalaševičiūtė neatsisako idėjos įsteigti Lietuvoje seksualinių nusikaltėlių registro, tačiau sako, kad pirmiausia bus bandoma pataisyti dabar galiojančius įstatymus, spręsti dėl esamų registrų sąsajos, nusikaltusių asmenų priežiūros ir kontrolės sustiprinimo.
Rimantė Šalaševičiūtė
Rimantė Šalaševičiūtė
© DELFI / Andrius Ufartas

„Pradedame tuos darbus, kurie būtini, bet šiandien nesakome „ne“ registrui. (...) Pirmiausiai reikia įvertinti tas problemas, galimybes - nuo esamų registrų sąsajų ir nusikaltusių asmenų priežiūros ir kontrolės. Jeigu tai neveiks ar blogai veiks ir situacija nepagerės, o ji Lietuvoje nėra viena iš geriausių, kad galėtume pasigirti, tada reikėtų pratęsti diskusijas apie registro steigimą“, - pirmadienį spaudos konferencijoje Seime sakė R. Šalaševičiūtė.

Pasak jos, taip pat bus stebima, kaip veikia Lenkijoje pernai spalį įsteigtas toks registras. „Mūsų kaimynai lenkai turi registrą, kuriame dedamos nuotraukos, vardai ir pavardės, už ką konkrečiai, už kokį seksualinį nusikaltimą baustas asmuo. Žiūrėsime, kaip seksis mūsų kaimynams su turimu registru“, - sakė R. Šalaševičiūtė.

Teisingumo viceministras Ernestas Jurkonis sakė, kad bet kokio įstatymo pagrindinė funkcija nėra bausti, pagrindinė funkcija - pažeidimų prevencija.

Pasak jo, siūloma sugriežtinti ir praplėsti administracinę atsakomybę darbdaviams, tikrinant darbuotojus, kurie priimami į darbą dirbti tiesiogiai su vaikais.

„Buvo rastas optimalus sprendimas. Darbo grupė priėjo prie nuomonės, kad į subjektus, kurie turi teisę tikrinti šitą klausimą, sąrašą būtų įtraukta Darbo inspekcija“, - sakė viceministras. Jo teigimu, jau Seimo rudens sesijoje planuojama pateikti tai numatančias Administracinių nusižengimų kodekso pataisas.

Socialinės apsaugos ir darbo viceministrė Vilma Augienė aiškino, kad Seimo pavasario sesijoje bus siūloma priimti Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo pakeitimus.

„Dabar numatyta darbdavio atsakomybė prieš priimant darbuotoją į darbą patikrinti registre, ar nėra teistumo, tačiau nebuvo numatyta periodiškumo. Dabar siūloma įstatymo pataisa, kad darbdavys turėtų prievolę patikrinti ne rečiau kaip du kartus per metus, nes tie duomenys gali keistis. Tas periodiškumas siaurintų galimybę tokiems asmenims turėti kontaktą su vaikais“, - spaudos konferencijoje Seime pažymėjo viceministrė.

Pasak jos, įstatyme bus taip pat siūloma numatyti, kad pareiga patikrinti įdarbinamą asmenį būtų numatyta ne tik biudžetinių įstaigų vadovams, bet ir kitų įstaigų, įmonių ir organizacijų vadovams ir paslaugų gavėjams, sudarantiems sutartis dėl paslaugų teikimo vaikui su asmeniu, vykdančiu individualią veiklą.

Pasak V. Augienės, planuojama numatyti galimybę Valstybinei mokesčių inspekcijai neišduoti nusikaltimus padariusiems asmenims verslo liudijimo darbui su vaikais.

„Reikėtų laipsniškai siaurinti sritis ir vietas, kur tie žmonės galėtų tuos nusikaltimus pakartotinai įgyvendinti“, - sakė viceministrė V. Augienė.

Spaudos konferencijoje dalyvavusi Kovos su prekyba žmonėmis ir išnaudojimu centro vadovė Kristina Mišinienė apgailestavo, kad šiandien neturime apsaugos vaikams nuo lytinių nusikaltimų artimoje aplinkoje. Jos duomenimis, iš 10 tokių nusikaltimų 7 yra padaromi artimoje aplinkoje.

ELTA
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

„Didysis šeimos gynimo maršas“ verčia susikaupti ir politikus, ir policiją: kas iš tiesų planuojama šį savaitgalį Lietuvoje (1578)

Gegužės 15 dieną organizuojamas „ Didysis šeimos gynimo maršas “ jau spėjo suskaldyti ne tik...

Paskelbta, kaip reaguoja organizmas, gavęs skirtingų gamintojų vakcinas papildyta (73)

Pirmąja doze paskiepijus „ AstraZeneca “, o antrąja „Pfizer“ gamintojo vakcina nuo...

Verslininkai įspėja: apribojusi išmokas Lietuva rizikuoja likti Europos žemės ūkio rinkos užribyje (49)

Seimo užmojis sumažinti išmokas stambiausiems žemdirbiams nepraeis be pasekmių, įspėja įmonių...

Praėjusią parą koronavirusas patvirtintas 1136 asmenims, mirė 7 žmonės papildyta 9.50 (75)

Praėjusią parą šalyje nustatyti 1136 nauji COVID-19 atvejai, nuo šios infekcinės ligos mirė...

Po medikės netekties Šiauliuose kolegos nusprendė nebetylėti: savo akimis matė, kas vyksta (129)

Tragiškas Šiaulių ligoninės medikės pasitraukimas iš gyvenimo valdžią ir darbo inspekciją...

Medikai jungiasi prie tyliosios akcijos: Šiauliuose degamos žvakutės (40)

Iš gyvenimo pasitraukusiai jaunai 36 metų Respublikinės Šiaulių ligoninės gydytojai...

Kremliaus patarėjas apie naujausią Ukrainos žingsnį: peržengta viena iš raudonų linijų (100)

Ukraina siekia sulaikyti Kremliui draugišką verslininką Viktorą Medvedčuką, įtariamą...

Sostinėje mažės rezervuotų parkavimo vietų: ten, kur vietų daugiau nei 10, rezervacija negalės viršyti 20 proc. (1)

Sostinėje siekiant sudaryti lankstesnes sąlygas ir užtikrinti bendro naudojimo stovėjimo vietas...

Justina Maciūnaitė | D+

Estetika nepasižymintiems sovietmečio mikrorajonams turi idėją: laisvose erdvėse galima apgalvotai įterpti naujų daugiabučių (51)

Viena įdomiausių ir aktualiausių architektų, urbanistų, NT ekspertų ir turbūt net sociologų...

Izraelyje nesiliauja smurtas: iš Gazos ruožo paleista 1,5 tūkst. raketų, nuo antskrydžių žuvo 67 palestiniečiai papildyta 10.03 (45)

Apie 1 500 raketų buvo paleista iš Gazos Ruož o Izraelio miestų link nuo šios savaitės...