aA
Seimo Lietuvos socialdemokratų darbo frakcijos narė, Socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininkė Rimantė Šalaševičiūtė neatsisako idėjos įsteigti Lietuvoje seksualinių nusikaltėlių registro, tačiau sako, kad pirmiausia bus bandoma pataisyti dabar galiojančius įstatymus, spręsti dėl esamų registrų sąsajos, nusikaltusių asmenų priežiūros ir kontrolės sustiprinimo.
Rimantė Šalaševičiūtė
© DELFI / Andrius Ufartas

„Pradedame tuos darbus, kurie būtini, bet šiandien nesakome „ne“ registrui. (...) Pirmiausiai reikia įvertinti tas problemas, galimybes - nuo esamų registrų sąsajų ir nusikaltusių asmenų priežiūros ir kontrolės. Jeigu tai neveiks ar blogai veiks ir situacija nepagerės, o ji Lietuvoje nėra viena iš geriausių, kad galėtume pasigirti, tada reikėtų pratęsti diskusijas apie registro steigimą“, - pirmadienį spaudos konferencijoje Seime sakė R. Šalaševičiūtė.

Pasak jos, taip pat bus stebima, kaip veikia Lenkijoje pernai spalį įsteigtas toks registras. „Mūsų kaimynai lenkai turi registrą, kuriame dedamos nuotraukos, vardai ir pavardės, už ką konkrečiai, už kokį seksualinį nusikaltimą baustas asmuo. Žiūrėsime, kaip seksis mūsų kaimynams su turimu registru“, - sakė R. Šalaševičiūtė.

Teisingumo viceministras Ernestas Jurkonis sakė, kad bet kokio įstatymo pagrindinė funkcija nėra bausti, pagrindinė funkcija - pažeidimų prevencija.

Pasak jo, siūloma sugriežtinti ir praplėsti administracinę atsakomybę darbdaviams, tikrinant darbuotojus, kurie priimami į darbą dirbti tiesiogiai su vaikais.

„Buvo rastas optimalus sprendimas. Darbo grupė priėjo prie nuomonės, kad į subjektus, kurie turi teisę tikrinti šitą klausimą, sąrašą būtų įtraukta Darbo inspekcija“, - sakė viceministras. Jo teigimu, jau Seimo rudens sesijoje planuojama pateikti tai numatančias Administracinių nusižengimų kodekso pataisas.

Socialinės apsaugos ir darbo viceministrė Vilma Augienė aiškino, kad Seimo pavasario sesijoje bus siūloma priimti Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo pakeitimus.

„Dabar numatyta darbdavio atsakomybė prieš priimant darbuotoją į darbą patikrinti registre, ar nėra teistumo, tačiau nebuvo numatyta periodiškumo. Dabar siūloma įstatymo pataisa, kad darbdavys turėtų prievolę patikrinti ne rečiau kaip du kartus per metus, nes tie duomenys gali keistis. Tas periodiškumas siaurintų galimybę tokiems asmenims turėti kontaktą su vaikais“, - spaudos konferencijoje Seime pažymėjo viceministrė.

Pasak jos, įstatyme bus taip pat siūloma numatyti, kad pareiga patikrinti įdarbinamą asmenį būtų numatyta ne tik biudžetinių įstaigų vadovams, bet ir kitų įstaigų, įmonių ir organizacijų vadovams ir paslaugų gavėjams, sudarantiems sutartis dėl paslaugų teikimo vaikui su asmeniu, vykdančiu individualią veiklą.

Pasak V. Augienės, planuojama numatyti galimybę Valstybinei mokesčių inspekcijai neišduoti nusikaltimus padariusiems asmenims verslo liudijimo darbui su vaikais.

„Reikėtų laipsniškai siaurinti sritis ir vietas, kur tie žmonės galėtų tuos nusikaltimus pakartotinai įgyvendinti“, - sakė viceministrė V. Augienė.

Spaudos konferencijoje dalyvavusi Kovos su prekyba žmonėmis ir išnaudojimu centro vadovė Kristina Mišinienė apgailestavo, kad šiandien neturime apsaugos vaikams nuo lytinių nusikaltimų artimoje aplinkoje. Jos duomenimis, iš 10 tokių nusikaltimų 7 yra padaromi artimoje aplinkoje.

Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Gavo baudą už stovėjimą, bet kai paprašė nuotraukų, išgirdo absurdišką pasiūlymą (51)

Gaunate baudą už tai, kad pažeidėte kelių eismo taisykles ( KET ), tačiau ką tiksliai padarėte...

Ekspertai: Mozambiko sukčiai taikėsi į tuos, kurie gali susimokėti (16)

„Žmonės prigąsdinti, kad vien už praleistą skambutį, kaip iš kokio siaubo filmo, dings...

Suomija įtaria Rusiją panaudojus slaptą ginklą: buvo kilusi grėsmė paprastų žmonių saugumui (13)

Suomijos ministras pirmininkas Juha Sipila teigia, kad per pastarąsias NATO pratybas...

Jurgita Petrauskienė: įvedus reformą mokyklas paliko tik kelios dešimtys mokytojų (244)

Šių metų rugsėjo mėnesį mokyklas pasiekusi naujiena – etatinis darbo užmokestis – sukėlė...

Jaunimas neskuba ieškoti būsto – kainos per didelės (14)

Būsto kainos Lietuvoje yra tarp labiausiai padidėjusių visoje Europoje, įsilieti į darbo rinką...

Prieštaringai vertinama Kalvarijų gatvė: kokį būstą čia siūlo įsigyti ir už kiek? (8)

Kalvarijų gatvė , nors ir nėra pati ilgiausia Vilniuje, bet neabejotinai viena iš tų, kur...

Pašilių gyventoją supykdė kaimynas „nuogalius“: ar savo kieme galima elgis kaip nori?

„Rinkos aikštę“ pasiekė susirūpinusios Pašilių kaimo gyventojos skambutis. Ji nuogąstavo...

Viena už kitą geriau atrodžiusios hercogienės nepamiršo svarbiausios įvaizdžio detalės (5)

Oficialūs karališkosios šeimos susibūrimai – puiki proga pasižvalgyti, kokių stiliaus...

Be dviejų lyderių žaidęs „Žalgiris“ nepaliko vilčių dzūkams Grigonio sezono rungtynės (33)

Pirmadienį vakare „Betsafe-LKL“ čempionato X turą užbaigė akistata Alytuje – „Dzūkija“...

Mickey Rourke su augintiniu elgiasi labai keistai: pomeranijos špicą maitino šakute (1)

Pastaruoju metu žinomas JAV kino aktorius Mickey Rourke 'as vis daugiau dėmesio skiria savo...