Vilniaus miesto savivaldybė pasižadėjo dėti visas pastangas, kad neprižiūrėta ir nudžiuvusi japoniškų vyšnaičių - sakurų - alėja ateityje būtų tinkamai prižiūrima.
Sakura
© BNS foto
Penktadienį išplatintame pranešime spaudai teigiama, kad savivaldybė jau dabar imasi visų būtinų priemonių dešiniajame Neries krante pasodintai sakurų alėjai apsaugoti bei apgailestauja, kad tokių išskirtinių Lietuvoje sodinukų priežiūrai miesto tvarkytojams pritrūko žinių ir patirties.

Japonijos ambasados Vilniuje atstovai BNS sakė, kad "ambasada nėra abejinga šiam įvykiui, tačiau tikisi, kad ne visos vyšnaitės nudžiūvo ir pavasarį dar bus galima džiaugtis jų žiedais".

Pernai Vilniuje pasodintos sakuros turėjo pražysti po 2-3 metų. Net jei šiemet nudžiūvę medeliai ir atsigaus, dėl netinkamos priežiūros jie gali nebepražysti.

Sakuros buvo pasodintos pernai rudenį, Vilniuje iškilmingai minint žydus nuo nacių Lietuvoje gelbėjusio Japonijos diplomato Čijunės Sugiharos šimtąsias gimimo metinės. Tačiau vyšnaitės šią vasarą, kai temperatūra siekė 35 laipsnius karščio, nebuvo pakankamai laistomos, todėl nudžiūvo.

Savivaldybės pranešime teigiama, kad iš 130 vyšnaičių visiškai sunyko dvylika. Likusios sakuros, gamtosaugos specialistų teigimu, esant tinkamai priežiūrai, atsigaus.

Teritorija aplink medelius bus išravėta, nuolat purenama ir tręšiama. Medeliai bus nugenėti ir purškiami chemikalais. Sausros metu vyšnaitės bus laistomos kas antrą dieną, žadama savivaldybės pranešime.

Pasak pranešimo, dabar savivaldybės įmonė "Vilniaus vandenys" užtikrino nuolatinį vandens tiekimą medeliams laistyti. Sakurų alėją prižiūrinti aplinkos tvarkymu ir želdinimu užsiimanti bendrovė "Vilniaus zunda" įpareigota, kol medeliai sutvirtės, skirti padidintą dėmesį jų priežiūrai.

Iki šiol sakuroms ypatingas dėmesys nebuvo skiriamas, jos buvo prižiūrimos, kaip ir visi kiti medžiai mieste.

"Vilniaus zundos" agronomė Nijolė Rudienė BNS sakė, kad per sausrą vienai sakurai reikia 5 litrų vandens. "Per pastaruoju metu vyravusius karščius "Vilniaus Zunda" sakuras laistė pagal galimybes", - sakė agronomė.

Jos teigimu, pasodinus sakuras, Savivaldybės Aplinkos apsaugos skyrius bendrovei jokio oficialaus įpareigojimo rūpintis medeliais nedavė.

Dabar už medelių priežiūrą bus atsakingas Savivaldybės Energetikos ir ūkio departamentas. Iki šiol nebuvo aišku, kuris savivaldybės departamentas turėjo būti atsakingas už medelių priežiūrą.

Minint Č.Sugiharos 100-ąsias gimimo metines, sakurų sodinukai taip pat buvo pasodinti Prezidentūros kieme, Č.Sugiharos gatvėje bei skverelyje Vilniuje ir prie buvusios Japonijos ambasados Kaune.

"Pagarba medžiams Lietuvoje ir Japonijoje yra didžiulė, taip kaip žmogiškumas ir bendrosios civilizacijos vertybės. Šių japoniškų medžių šaknys, įleistos į Lietuvos žemę, dar labiau sutvirtins mūsų tautų draugystę", - tuomet sakurų sodinimo ceremonijoje sakė prezidentas Valdas Adamkus.

Kaune pasodintos japoniškos vyšnaitės buvo prižiūrimos rūpestingiau ir nenudžiūvo.

Šis japonų inicijuotas projektas buvo finansuojamas iš Japonijoje surinktos labdaros. Jis kainavo apie 300 tūkstančių JAV dolerių.

Kaune Japonijos generalinio konsulo pavaduotoju dirbęs Č.Sugihara nepaisė Japonijos vyriausybės nurodymų ir 1940 metais išdavė 6 tūkstančius tranzitinių vizų nacių persekiojamiems žydams.

Japonija Antrajame pasauliniame kare buvo nacistinio Vokietijos reicho sąjungininkė.

Turėdami Č.Sugiharos išduotus dokumentus, dauguma žydų pabėgėlių atvyko į Vakarų Japonijos Kobės uostą, iš kur turėjo galimybę saugiai išvykti į kitas valstybes.

1986 metais miręs Č.Sugihara pramintas "Japonijos Schindleriu". Vokiečių pramonininkas Oskaras Schindleris per Antrąjį pasaulinį karą išgelbėjo nuo sunaikinimo daug žydų, priėmęs juos dirbti į savo įmones.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

R.I.T.A. Lietuvos žemės ūkio atašė Kinijoje kaltina ambasados moteris genocidu (63)

Žemės ūkio ministerija atlieka patikrinimą dėl jos deleguoto atstovo Kinijos Liaudies...

Gudžiaus treneris griebiasi už galvos: nebežinome ką daryti (64)

„Tragiška situacija. Esame giliuose viduramžiuose ir man keisčiausia, kad niekas neprisiima...

Kas slepiasi už naujo mistinio Putino įvaizdžio? (41)

Anksčiau dažnai vaizduojamas raumeningu mačo, gebančio apginti tėvynainius nuo priešų, Rusijos...

Lietuvos medikams – viliojantis britų kvietimas (24)

Didžiosios Britanijos Nacionalinė sveikatos tarnyba (NHS), norėdama išspręsti vis didėjančią...

Feisbuko sensacija tapęs apsaugininkas Eligijus Ruškys: gyvenime yra buvę ir daugiau kuriozų (18)

Vidaus tarnybos jaunesnysis puskarininkis, disko metikas Eligijus Ruškys šiomis dienomis...

Nedžiuginanti Ingos Stumbrienės atostogų Bahamose pabaiga: iš oro uosto – tiesiai į medikų rankas (47)

Vasarišku ori bei egzotiška gamta Bahamų salose besidžiaugusi Inga Stumbrienė nesitikėjo...

Perspėjimas stambiesiems – melavusiems teks atsisveikinti su žeme imsis ir miškų (395)

Kilus skandalui dėl žemės ūkio paskirties žemės pirkimo nepaisant visų ribojimų paaiškėjo,...

Alma Adamkienė atsidūrė ligoninėje gydytoja pateikė naujausią informaciją; atnaujinta 13:58 (276)

Prezidento Valdo Adamkaus žmona 90 m. Alma nuo šeštadienio gydoma Vilniaus universiteto ligoninės...

Teismas neleido remontuoti kavinės prie Vilniaus Bernardinų sodo (4)

Teismas dar kartą patvirtino, kad bendrovė „ Liumeksis “ gali užkonservuoti kavinę prie...

Danguje virš Maskvos pavojingai vienas prie kito priartėjo du lėktuvai (48)

Danguje netoli Maskvos pavojingai vienas prie kito priartėjo du keleiviniai lėktuvai.