Valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcija nėra vienalytė. Tai viešai pripažįsta ir premjeras Saulius Skvernelis, nors valstiečių pirmininkas Ramūnas Karbauskis mėgsta pabrėžti vienybę.
Saulius Skvernelis ir Ramūnas Karbauskis
© DELFI / Domantas Pipas

Nuomonės šioje frakcijoje skiriasi dėl daugelio dalykų, bet ryškiausias takoskyras brėžia urėdijų, švietimo reformos, taip pat Vardų ir pavardžių įstatymo projektas, kurį parengė konservatorių ekspremjeras Andrius Kubilius.

Šiuo teisės aktu norima įteisinti lotyniško pagrindo asmenvardžių rašybą asmens dokumentuose. Jei toks įstatymas būtų priimtas, pavardės asmens dokumentuose būtų rašomos su raidėmis „w“, „q“ ir „x“.

Įdomu tai, kad S. Skvernelis ne tik sutiko su tokiu įstatymo projektu, bet ir ėmė pats asmeniškai rinkti Seimo narių parašus. Daugeliui valstiečių tai buvo mįslė.

Vienas Seimo narys sako, kad šios trys raidės yra tinkamas kriterijus įvertinti S. Skvernelio komandą. Kitaip tariant, Vardų ir pavardžių įstatymo projekto pataisas pasirašę Seimo nariai galbūt gali būti vertinami kaip S. Skvernelio žmonės.

Iš Valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos parašus padėjo: Virginijus Sinkevičius, Dovilė Šakalienė, Dainius Gaižauskas, Stasys Jakeliūnas, Virgilijus Poderys, Vytautas Bakas, Guoda Burokienė, Mindaugas Puidokas, Zenonas Streikus, Virginija Vingrienė, Valerijus Simulik, Robertas Šarknickas, Vida Ačienė, Tomas Tomilinas, Raimundas Martinėlis, Gediminas Vasiliauskas, Rūta Miliūtė, Laimutė Matkevičienė, Justas Džiugelis, Arvydas Nekrošius, Kęstutis Smirnovas, Aurelijus Veryga, Bronius Markauskas.

Taigi iš viso 24 žmonės skaičiuojant su S. Skverneliu.

Teigiama, kad šį teisės aktą remia dar keletas politikų, kurie po projektu nepasirašė. Tarp tokių minimas Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis. DELFI žiniomis, šį projektą remia ir Egidijus Vareikis.

Pats premjeras S. Skvernelis DELFI sakė, kad parašų rinkimas buvo paprastas demokratijos testas ir jo, kaip Seimo nario, darbas.

Jei tai buvo demokratijos testas, jis iškalbingas: Valstiečių ir žaliųjų sąjunga 2015 m. rinko parašus už tai, kad pirmajame paso puslapyje būtų galimi įrašai tik valstybine kalba. DELFI žiniomis, nors šiuo metu R. Karbauskis viešai griežtos nuomonės nereiškia, jis A. Kubiliaus parengtam Vardų ir pavardžių įstatymo projektui tikrai nepritaria.

Manoma, kad šiuo metu Valstiečių ir žalųjų frakcijoje vyksta kuoliukų kalimas apsibrėžiant, kur yra kieno teritorija.

Su DELFI kalbėjęsis Seimo narys pasakoja, kad kai kurie valstiečių žaliųjų atstovai anksčiau „kalbėjo apie atskirą frakciją“, bet pašnekovas tokį variantą sako sunkiai įsivaizduojantis, nes tada griūtų Vyriausybė.

„Greičiausiai ta frakcija kursis valstiečių frakcijos viduje ir aiškiai rems per rinkimus žadėtas reformas“, - teigė parlamentaras.

Žinoma, ne visi Vardų ir pavardžių įstatymo projektą pasirašę Seimo nariai gali būti įvardijami kaip S. Skvernelio žmonės, kurie rems visas reformas. Tarkime, parlamentarė V. Vingrienė pasirašė šį projektą, bet ji labai aršiai kritikavo Vyriausybės stumiamą urėdijų reformą.

Vienas politikas DELFI pasakojo, kad parašų rinkimas po įstatymo projektu buvo S. Skvernelio bandymas pasigalynėti su Valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininku bei frakcijos seniūnu R. Karbauskiu, kuris nelabai pritaria Vardų ir pavardžių įstatymo pataisų projektui ir „kurio žmogumi" vadinamas Eugenijus Jovaiša metė pirštinę S. Skverneliui dėl švietimo reformos.

Kaip žinoma, E. Jovaišos vadovaujamas Švietimo ir mokslo komitetas pritarė Vytauto Didžiojo ir Lietuvos edukologijos universitetų susijungimui užbėgat už akių bendrai aukštojo mokslo reformai.

Pats S. Skvernelis LRT yra sakęs, kad sulaukia siūlymų kurti savo frakciją.

Seimo narys iš R. Karbauskio rėmėjų gretų teigia, kad pirmadienį vyko frakcijos posėdis, kuriame kalbėta apie lyderių santykius, bet esą sutarta, kad dviguba lyderystė vis dar pasiteisina.

Tiesa, šis parlamentaras sako, kad didžiausius veiksmus daro Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai, kurių lyderis Gabrielius Landsbergis esą demonstratyviai susitinka su premjeru S. Skverneliu ir žada paramą reformoms, kurios buvo įtrauktos į konservatorių rinkimų programą.

Kitaip tariant, gali būti, kad R. Karbauskio pusė mano, jog vykstantys bruzdesiai yra konservatorių darbas norint suskaldyti koaliciją.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Liūdna prognozė dėl miestų vaiduoklių pildosi (252)

Vilnius, Kaunas ir Klaipėda tarsi garvežys tempia Lietuvos ekonomiką, bet ar ilgam? Nesustojanti...

Gabrielius Landsbergis patikrino Verygos tvarką: apsilankęs keliose vaistinėse pamatė, kur tikroji problema (465)

Vaistinių ydas, kaip pats tai įvardino, aptikęs sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga...

Seime Aurelijui Verygai bręsta interpeliacija patikslinta (797)

Pirmadienį susitikusios opozicinės frakcijos nusprendė rengti interpeliaciją sveikatos apsaugos...

Palangoje pradėjusi burtis neįprasta rinktinė kratosi dublerių etiketės pildoma (10)

Atsitiktiniai praeiviai šįkart smalsiai nesidairė į stovėjimo aikštelėje prie „Vanagupės“...

Karbauskis: Veryga – geriausias šios Vyriausybės ministras (14)

“Baltijos tyrimų” atliktoje gyventojų apklausoje išrinktas blogiausiai dirbančiu šios...

Vladimiras Laučius. Skvernelio sparneliai: policinės valstybės erelio skrydis (251)

Nors iki prezidento rinkimų liko pusantrų metų, jau dabar ryškėja trys svarbūs dalykai.

Dingusiam povandeniniam laivui kiekviena minutė – lemtinga (24)

Remiantis Argentinos laivyno pateikiamais duomenimis, pastangos aptikti šios šalies povandeninį...

Šimtus tūkstančių lietuvių feisbuke prajuokinusi kirpykla tiek dėmesio nesitikėjo (24)

Internete netikėtai išpopuliarėjo sostinės mikrorajone įsikūrusios kirpyklos reklama. Ją...

Gyventojai neskuba atsiimti pinigų: permokų milijonai dar laukia (5)

Iš šiuo metu galimų susigrąžinti 17 mln. eurų gyventojai susigrąžino tik 640 tūkst., praneša...