Pasak komisijos, įvertintus 2018-aisiais ir šiemet vykdytos stebėsenos duomenis, tarp kitų šalių produkcijos dominuoja Jungtinės Amerikos Valstijos.

„Rusiška produkcija buvo antroje vietoje televizijos programose, tačiau matyti, kad 2019 metais rusiškos produkcijos dalis lygintose televizijos programose sumažėjo daugiau nei 20 valandų: 2018 metais iš viso per stebėtą savaitę buvo transliuota 95 val. 33 min., o 2019 metais – 75 val. 6 minutės“, – teigia komisija.

LRTK duomenimis, kaip ir prieš metus, daugiausia eterio rusiška produkcija užėmė „Lietuvos ryto“ televizijos ir BTV eteryje – čia atitinkamai rusiškos programos per savaitę transliuotos 40 val. 31 min. ir 17 val. 35 minutes. Jos šiose televizijose taip pat sumažėjo – pernai „Lietuvos ryto“ televizija rusiškas laidas ir filmus transliavo 46 val. 36 min., BTV – 38 val. 9 minutes.

Stebėsenos tyrimo rezultatai atskleidė, kad iš penkių stebėtų komercinių televizijos programų tik „Lietuvos ryto“ televizija skyrė daugiau kaip pusę televizijos programos laiko Europos šalių kūriniams. Kitose komercinėse televizijos programose – „BTV“, „LNK“, „TV6“ ir „TV8“ Europos kūriniams skiriamas laikas sumažėjo.

Komisija pastebi, kad įstatymai nenumato imperatyvaus reikalavimo vykdyti šias kvotas.