Užsienio reikalų ministras Petras Vaitiekūnas sulaukė naujojo Rusijos ambasadoriaus Vladimiro Čchikvadzės priekaištų dėl esą vienašališkos Lietuvos pozicijos karinės agresijos Gruzijoje atžvilgiu. Be to, diplomatui užkliuvo aukštų pareigūnų ir visuomenės veikėjų pareiškimai, neva temdantys draugiškus santykius.
Vladimiras Čchikvadzė
© DELFI (K.Čachovskio nuotr.)
Tačiau Lietuvos diplomatijos vadovas pirmadienį po susitikimo su V. Čchikvadze žurnalistams teigė neišgirdęs grasinimų, kad dėl paramos Tbilisiui gali pablogėti dvišaliai santykiai.

Per gerą valandą užtrukusį susitikimą ministras ir ambasadorius daugiausia kalbėjosi apie karinę agresiją Gruzijoje ir Lietuvos bei Rusijos santykius.

Po susitikimo kalbėdamas su žurnalistais, V. Čchikvadzė nesusilaikė nuo kritikos. Maskva su Lietuvos pozicija konflikto atžvilgiu nesutinka, nes „laiko ją vienašališka ir neobjektyvia“.

„Mes galvojame, kad Lietuvos kaip nepriklausomos valstybės pozicija verta pagarbos, – kalbėjo ambasadorius. – Tačiau ji yra paremta ne visai objektyvia ir patikima informacija, atspindi tik vienos pusės interesus. Žinote, kad konflikte būna mažiausiai dvi pusės. Šiuo atveju tai buvo Gruzijos ir Pietų Osetijos konfliktas, o Rusija atliko taikdario funkciją, kuria jai teisiškai buvo deleguota. (…) Rusija veikė tarptautinio mandato ribose“.

Anot diplomato, „net Lietuvos žiniasklaidos tonas tapo ramesnis, sakyčiau, aistrų virimo laipsnis krenta, atsiranda vis daugiau objektyvių, patikimų duomenų, kas atsitiko, kaip vystėsi konfliktas ir ką šiandien turime“.

V. Čchikvadzė ministrui papriekaištavo, kad įsibėgėjant rinkimų kampanijai „kai kurie pareiškimai Rusijos atžvilgiu yra akivaizdžiai nedraugiško pobūdžio“. „Išreiškiau susirūpinimą, kad kai kurios antirusiško pobūdžio akcijos buvo inicijuotos ir provokuojamos žmonių, kurie užima aukštus valstybinius, visuomeninius postus ir kurių žmonės klausosi. Manome, kad tokio pobūdžio pareiškimai yra neatsakingi, nes jie nepadeda geriems, draugiškiems, kaimyniškiems santykiams“, - teigė ambasadorius.

Paklaustas, ką tiksliai turi omeny, V. Čchikvadzė sakė nenorintis minėti konkrečių pavardžių ir pasiūlė prisiminti žiniasklaidos pranešimus ir plakatus, kuriuos laikė demonstrantai prie Rusijos ambasados.

Tačiau į klausimą, ar išsiskyrusios nuomonės pakeis Lietuvos ir Rusijos santykius, V. Čchikvadzė atsakė neigiamai: „Kodėl jie turi keistis? Jei pradėsime suvedinėti sąskaitas su tais, kurie su mumis nesutinka, tai tikriausiai būtų keista ir nežmoniška. Mes kaimynai, esame pasmerkti, kaip sakoma Rusijoje, gyventi taikoje, mes Lietuvai negrasinome, negrasiname ir nesiruošiame grasinti, iš Lietuvos pusės rimtos grėsmės Rusijos nacionaliniam saugumui taip pat nejaučiame“.

„Tai, kad Lietuva turi savo poziciją, labai gerai. Tai, kad ši pozicija ne visai tinka mums, manyčiau, irgi normalu, tačiau egzistuoja objektyvi realybė – yra dvi valstybės, dvi tautos, kurias skiria siena, juolab kad už nugaros turime Kaliningrado sritį“, - pažymėjo V. Čchikvadzė.

Savo ruožtu P. Vaitiekūnas ambasadoriui pabrėžė, kad Lietuvos pozicija remiasi Gruzijos teritoriniu integralumu ir besąlygišku suvereniteto pripažinimu. „Tokie konfliktiški klausimai, nesprendžiami ne vieną dešimtmetį, neturi būti sprendžiami jėga ir su tokiomis civilinėmis jėgomis“, - kalbėjo ministras.

„Nenuskambėjo jokių grasinimų ar politinės krypties bloginti tuos santykius, - teigė jis, komentuodamas galimus dvišalių santykių pokyčius. – Manau, kad Lietuvai ir Rusijai vertėtų susikoncentruoti į vertybinių klausimų aptarimą, taip pat į pragmatinių klausimų aptarimą ir vystymą“.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

R.I.T.A. Lietuvos žemės ūkio atašė Kinijoje kaltina ambasados moteris genocidu (82)

Žemės ūkio ministerija atlieka patikrinimą dėl jos deleguoto atstovo Kinijos Liaudies...

Gudžiaus treneris griebiasi už galvos: nebežinome, ką daryti (87)

„Tragiška situacija. Esame giliuose viduramžiuose ir man keisčiausia, kad niekas neprisiima...

Kas slepiasi už naujo mistinio Putino įvaizdžio? (100)

Anksčiau dažnai vaizduojamas raumeningu mačo, gebančio apginti tėvynainius nuo priešų, Rusijos...

Lietuvos medikams – viliojantis britų kvietimas (47)

Didžiosios Britanijos Nacionalinė sveikatos tarnyba (NHS), norėdama išspręsti vis didėjančią...

Feisbuko sensacija tapęs apsaugininkas Eligijus Ruškys: gyvenime yra buvę ir daugiau kuriozų (33)

Vidaus tarnybos jaunesnysis puskarininkis, disko metikas Eligijus Ruškys šiomis dienomis...

Nedžiuginanti Ingos Stumbrienės atostogų Bahamose pabaiga: iš oro uosto – tiesiai į medikų rankas (100)

Vasarišku ori bei egzotiška gamta Bahamų salose besidžiaugusi Inga Stumbrienė nesitikėjo...

Perspėjimas stambiesiems – melavusiems teks atsisveikinti su žeme imsis ir miškų (412)

Kilus skandalui dėl žemės ūkio paskirties žemės pirkimo nepaisant visų ribojimų paaiškėjo,...

Paskelbta nauja Lietuvos pašto vadovė (3)

Valstybės valdomam Lietuvos paštui vadovaus Asta Sungailienė.

Alma Adamkienė atsidūrė ligoninėje gydytoja pateikė naujausią informaciją; atnaujinta 13:58 (287)

Prezidento Valdo Adamkaus žmona 90 m. Alma nuo šeštadienio gydoma Vilniaus universiteto ligoninės...

Teismas neleido remontuoti kavinės prie Vilniaus Bernardinų sodo (6)

Teismas dar kartą patvirtino, kad bendrovė „ Liumeksis “ gali užkonservuoti kavinę prie...