Raketos Maskvos centre sukėlė dviprasmiškų minčių
Socialiniuose tinkluose Maskvos gyventojai ėmė dalintis iki šiol nebent kariniuose paraduose ar kino filmuose matytais vaizdais.
Šalia karinių bei civilinių oro uostų dislokuojamos oro gynybos sistemos, jos įrengiamos ir parkuose, kur specialiai iškertami medžiai. Pasaulį apskriejo vaizdai, kuriuose matyti ant Gynybos ministerijos stogo galingu kranu užkeltas oro gynybos kompleksas „Pansir-S1“. Pasirodė pranešimų, kad panaši ginkluotė pastebėta ir šalia vienos Vladimiro Putino rezidencijų.
Maskvos gyventojams karinės technikos dislokavimas kelia pagrįstą nerimą, nes toks akivaizdus pasiruošimas Rusijos sostinės gynybai vyksta pirmą kartą nuo II Pasaulinio karo laikų.
Nors Rusijos valdžios atstovai bandė raminti visuomenėje kylančias aistras ir oro gynybos sistemų dislokavimą siejo su pratybomis, panašu, kad šiais paaiškinimais niekas rimtai nepatikėjo.
Karybos ekspertas, buvęs Ukrainos ginkluotųjų pajėgų generalinio štabo pulkininkas Olegas Ždanovas teigia, jog rusai iš tiesų ruošiasi sostinės gynybai. O paniką Kremliuje galėjo sukelti žinia apie Ukrainoje sukurtą ir pagamintą bepilotę skraidyklę, kuri nesunkiai pasiektų ir pačią Maskvą.
„Visa tai gali reikšti, kad (iki šiol buvę – red.) Rusijos oro gynybos pajėgumai – lygūs nuliui. Įrenginiai arba neveikiantys, arba jų senų seniausiai nebėra. Aišku, jie gali egzistuoti dokumentuose, bet realybė – visai kita“, – Ukrainos naujienų kanalui „Groši“ komentuodamas situaciją Maskvoje sakė O. Ždanovas.
Another air defence system (presumably Pantsir C1) was installed in #Moscow not far from putin’s residence, - russian media reports.
I’m just really enjoying my Friday today, folks 😁 pic.twitter.com/oWRWaPzgN6
— Maria Drutska 🇺🇦 (@maria_drutska) January 20, 2023
Karybos ekspertas tikino, jog sprendžiant iš socialiniuose tinkluose išplitusių nuotraukų bei vaizdo įrašų galima spręsti, kad Rusijos karinė vadovybė aplinkui Maskvą kuria giliai ešelonuotą, kelių lygių gynybos sistemą.
„Įspūdis toks, kad ją stato tiesiog „nuo nulio“, kad anksčiau jos visai nebuvo“, – teigia karybos ekspertas.
Ukrainai sukūrus naują orlaivį, Maskvai iškilo tiesioginė grėsmė
O. Ždanovas pastebi, kad aplinkui Maskvą statomi vidutinio nuotolio, iki 80 kilometrų skrieti galinčių raketų „Buk“ ir „Tor“ paleidimo įrenginiai. Pačiame mieste, Trečiojo transporto žiedo rajone dislokuojami tolimojo nuotolio oro erdvės gynybos kompleksai „S-400“.
„Jau pasiekė informacija, kad šie įrenginiai pastatyti bent trijuose rajonuose. Negailima net žaliųjų zonų ir įžymiųjų parkų. Kertami medžiai tam, kad būtų galima pastatyti (raketų – red.) paleidimo įrenginius bei radiolokacijos stotis.
Pačiame Maskvos centre dislokuojami taktinės gynybos, artimojo veikimo kompleksai. Jie statomi ant pastatų stogų, o esminė jų užduotis – apsaugoti būtent tą, konkretų pastatą. Tai yra paskutinis, trečiasis priešraketinės gynybos žiedas“, – kalbėjo karybos ekspertas O. Ždanovas.
3 more Russian Pantsir S-1 air defence systems spotted in Moscow.
These systems were spotted 2 km away from Ostafyevo Airport. pic.twitter.com/enkVHpuf9G
— Clash Report (@clashreport) January 20, 2023
Jis spėja, kad tokį susirūpinimą Maskvos oro erdvės gynyba galėjo lemti Ukrainos karinės pramonės įmonių asociacijos „Ukroboronprom“ paskelbta informacija apie atliktus bepiločių orlaivių bandymus, kurių kovinio veikimo spindulys siekia iki 1 tūkst. kilometrų.
„Čia reikia pastebėti itin svarbų skirtumą. Skrydžio atstumas reiškia, jog orlaivis nuskrido ir negrįžo. O 1 tūkst. kilometrų siekiantis veikimo spindulys – kad šie bepiločiai orlaiviai galės sugrįžti atgal. Tai ne dronai – savižudžiai“, – akcentavo O. Ždanovas.
Maskvoje gausu „teisėtų“ taikinių, tarp jų – Kremlius ir V. Putino rezidencija
Karybos ekspertas minėjo, jog Maskvoje nugriaudėjus sprogimams, pasikartojus tam, kas nutiko už 600 kilometrų nuo Ukrainos sienos esančioje Engelsko karinėje bazėje, kuri buvo dukart atakuota, toks išpuolis galėtų tapti Vladimiro Putino politine žmogžudyste. Su realiu pavojumi susidūręs Rusijos politinis ir karinis elitas, panašu, neatleistų šalies prezidentui, jis prarastų net tik autoriteto likučius, bet ir valdžią.
In #Moscow #riSSian`Z are placing #Pantsir anti-air defence systems on buildings.
In pictures : office building and #ruSSian MoD .
Seems, everything going in accordance with #ruSSian famous plan....or not?#Ukraine #UkraineRussiaWar #UkraineWar #ruSSia pic.twitter.com/jwSfBlK827
— Kiborgz (@Kiborgzzz) January 19, 2023
„Kita vertus, Maskvoje esama karinių gamyklų, taip pat gaminančių raketas, generalinio štabo, gynybos ministerijos pastatai, galų gale – pats Kremlius. Kalbant karine kalba – legitimių (teisėtų – red.) taikinių Maskvoje iš tiesų esama labai labai daug“, – pastebėjo O. Ždanovas.
Visiškai legitimiu taikiniu karybos ekspertas vadina ir paties V. Putino rezidenciją. O V. Putino pasitraukimą iš Maskvos link Uralo per Naujųjų metų šventes O. Ždanovas tiesiogiai sieja su tuo, jog Ukrainos kariuomenė pagaliau turi galimybę suduoti smūgius Rusijos sostinei.
Rusiškos gynybos sistemos neapsaugojo net nuo moraliai pasenusių orlaivių
Atsargos pulkininkas O. Ždanovas pastebi, jog rusų karo vadų paniką galėjo sukelti ir kita aplinkybė. Nepatvirtintais duomenimis Engelsko karinė bazė buvo atakuota Ukrainos kariams panaudojus sovietų gamybos bepilotes skraidykles „Tu-143“ („Reis“) ir „Tu-141“ („Striž“).
„Jie buvo gaminami septintajame dešimtmetyje, sovietų sąjungoje. Todėl juos galima vadinti pensininkais. Tai tokie senukai, kurie ten kažkaip nusigavo, nukrito ir susprogo.
Šis faktas labai daug ką pasakojo apie Rusijos oro erdvės gynybos sistemų būklę“, – reziumavo atsargos pulkininkas O. Ždanovas.
Top naujienos
Šaltiniai Kremliuje – apie itin netikėtą Vakarų sprendimą: žlunga Putino planai papildyta (8)
Tarptautinio Baudžiamojo Teismo (TBT) sprendimą išduoti Rusijos prezidento Vladimiro Putino...
Išryškėjęs Vilniaus žemėlapis: kokius politikus sostinėje rinko mikrorajonai (20)
Kova dėl sostinės mero kėdės baigėsi konservatoriaus Valdo Benkunsko pergale. Vis dėlto jo...
Prabilo apie Lietuvą galintį pažeminti sprendimą: jau teko imtis veiksmų (15)
Baltarusijos opozicijos politikas Pavelas Latuška teigia dar prieš kelis mėnesius žinojęs apie...
Gražuliui liūdnos dienos: startavo jo apkaltos procedūra (7)
Seimo valdančiųjų iniciatyva Seime startavo Mišrios Seimo narių grupės nario Petro Gražulio...
Ekspertas: Rusija sėdi ant tiksinčios bombos – svarbu, ką pasakys Xi Jinpingas
Kinija Xi Jinpingo kelionę į Maskvą šią savaitę pavadino „draugystės kelione“. Derybos...
Pristatyta mokesčių reforma: individualiai dirbančių laukia mokesčių didinimas, atsisakoma populiarios lengvatos papildyta (114)
Po ilgos tylos antradienio rytą finansų ministrė Gintarė Skaistė pristatė ilgai paslaptyje...
Psichiatru Lukiškėse dirbęs Aleksandras papasakojo, kas vykdavo už aklinų sienų: vienas įvykis įsiminė visam gyvenimui
Pragaro vartai pačioje Vilniaus širdyje. Kalėjimas, kurio nebeliko. Bet jis buvo ištisus 115...
Karas Ukrainoje. Žiniasklaida: laukia kritinis pusmetis – ir ne tik Ukrainai Ukraina po atakų Kryme: okupantams jau laikas išvykti (2)
Sprogimas Džankojaus mieste, Kryme, naktį į antradienį sunaikino Rusijos „Kalibr“ kruizines...
Lietuvio eksperimentas Vienoje: ar didelėmis kainomis garsėjančioje Austrijos sostinėje įmanoma pigiai pakeliauti?
Kai būna visokios lėktuvų bilietų akcijos aš mėgstu prisipirkti skrydžių bent pusei metų į...