Rusija piktinasi Lietuvos prezidento Valdo Adamkaus sprendimu suteikti Lietuvos pilietybę Čečėnų informacijos atstovei Aminat Saijevai. Lietuvos pilietybę A.Saijevai V.Adamkus savo dekretu suteikė šią savaitę.
"Mes visada tikėjome ir tikime dabar, kad Lietuvos valdžios atstovai nekelia klausimo apie Rusijos vientisumą. Tuo pačiu metu, jiems gerai žinoma, kad nėra Čečėnijos Respublikos administracijos atstovų Lietuvoje ir minėtoji A.Saijeva negali turėti tokio statuso", - žurnalistams sakė Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovas Borisas Malachovas, pranešė Rusijos naujienų agentūra "Interfax".

"Kyla teisėtas klausimas - su kuria Čečėnija Lietuva palaiko santykius per šią ponią, ir Lietuvos prezidento dekrete pasirinkta formuluotė reiškia, kad pasikeitė oficiali Lietuvos pozicija dėl Rusijos Federacijos Čečėnijos Respublikos? Mes laukiame aiškaus ir nedviprasmiško atsakymo iš Vilniaus", - žurnalistams sakė B.Malachovas.

Lietuvos URM šio klausimo nekomentavo, motyvuodama tuo, kad teikti Lietuvos pilietybę išimties tvarka yra prezidento kompetencija.

Oficialaus dokumento, kuriame reiškiamas Rusijos nepasitenkinimas, Lietuva nėra gavusi.

Kelerius metus Lietuvoje gyvenanti 52-ejų metų A.Saijeva prisistato nepriklausomos Čečėnijos atstove Lietuvoje, tačiau ji neturi oficialaus statuso. Ji bendradarbiauja su 1998 metais Vilniuje įregistruota viešąja įstaiga Čečėnijos Respublikos Ičkerijos informacine ir kultūrine atstovybe.

Oficialusis Vilnius laiko Čečėniją Rusijos Federacijos dalimi, bet ragina taikiomis priemonėmis spręsti Maskvos konfliktą su šia nepriklausomybės siekiančia Kaukazo respublika.

Tai ne pirmas kartas šią savaitę, kada Rusija reiškia savo susirūpinimą dėl su čečėnų sukilėliais susijusios veiklos Lietuvoje.

Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovas trečiadienį Lietuvos ambasados Maskvoje diplomatui pareiškė savo "nusistebėjimą" dėl Lietuvos bendrovės tarnybinėje stotyje įkurdintos čečėnų informacinės interneto svetainės "Kavkaz-Center".

Tuo tarpu Lietuva Rusijai atsakė, kad Valstybės saugumo departamentas, įvertinęs interneto naujienų agentūros "Kavkaz-Center" pranešimų turinį, nerado juose terorizmo propagandos, kurią įžvelgia Rusija.

Kaip BNS sakė Lietuvos URM Spaudos skyriaus vadovė Daiva Rimašauskaitė, Rusijos URM atsakyta, kad Valstybės saugumo departamentas, įvertinęs interneto naujienų agentūros "Kavkaz-Center" pranešimų turinį, nerado juose terorizmo propagandos, kurią įžvelgia Rusija.

Lietuvos žiniasklaida praėjusią savaitę pranešė, kad Lietuvos interneto ir duomenų perdavimo paslaugų bendrovė "Microlink Data" savo tarnybinėje stotyje įkurdino čečėnų interneto naujienų agentūros "Kavkaz-Center" svetainę.

Anksčiau ši svetainė veikė JAV, vėliau - Didžiojoje Britanijoje esančiuose kompiuteriuose, tačiau paslaugų tiekėjai nutraukė sutartis su čečėnais dėl interneto etiketo pažeidimų - svetainės pavadinimu prisidengę asmenys siuntinėjo elektroninio pašto žinutes interneto vartotojams.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Tik įsidarbinęs suprato, į kokį pragarą pateko: tai peržengė visas ribas (42)

Įtartina tvarka mokamas atlyginimas, materialinė atsakomybė net už kėdę, ant kurios sėdi, ir...

Ruošiamas naujas sprendimas dėl mokesčių „Sodrai“ (13)

Ar teisinga, kad už visiškai tą pačią paslaugą vienas žmogus moka, pvz., 5 Eur, o kitas – 10...

Lietuvos policiją sudrebinęs skandalas: aiškėja itin nemalonūs dalykai

Trys policijos pareigūnai neteko darbo ir sėdo į teisiamųjų suolą už tai, kad kankino...

Matjošaitytė ginasi mainiusi Karbauskio ramybę į VRK vadovės pareigas

Ar Vyriausiosios rinkimų komisijos pirmininkė Laura Matjošaitytė šias pareigas ir...

Orai: šaltis sustoti neketina – jutiminė temperatūra pasieks –30 laipsnių (59)

Nuo ketvirtadienio šalį kaustys arktinis šaltis, iš kurio išsivaduosime tikrai ne greitai....

Niekada nemanė, kad taps alkoholike: galvojau, kad žinau savo ribas (27)

Įeinu į kavinę sutartu metu ir dairausi. Vieni garsiai juokiasi, kiti meiliai šnekučiuojasi,...

Niekuo dėtą studentą teisėsauga pavertė nusikaltėliu: užteko tik girto keleivio liudijimo (205)

Prireikė net metų, kol į neįtikėtiną istoriją pakliuvęs studentas sugebėjo įrodyti, kad...

Paprastas patarimas, kaip teisingai pradėti darbo dieną

Visi norime būti produktyvūs. Norime savo laiką išnaudoti kiek įmanoma naudingiau. Tačiau...

Kourtney Kardashian sveria vos 44 kg: norėdama nutildyti kritikus atskleidė efektyviausius lieknėjimo receptus

Viename pašalintame sekmadienio realybės šou „Keeping Up with the Kardashians“ epizode...

Tai jus nustebins: dilgėlėse tiek gerų dalykų, kad nė suskaičiuoti negali

Kai babos baba dainavo, kai linksma dūšioj buvo, kai pavasaris jau nebe už kalno, paukšteliukai...