aA
Maskva atsižvelgs į didinamą NATO karinį buvimą Baltijos šalyse, pareiškė Rusijos ambasadorius prie NATO Aleksandras Gruško interviu JAV dienraščiui „The Wall Street Journal“.
Aleksandras Gruško
Aleksandras Gruško
© RIA/Scanpix

NATO karinių pajėgumų telkimas prie „mūsų sienų yra didelis ir reikšmingas karinis veiksnys, į kurį turi būti atsižvelgta planuojant mūsų gynybą. Darysime tai, ką privalome, kad apsaugotume savo teisėtus nacionalinius interesus“, cituoja laikraštis pokalbį su Rusijos diplomatu per praėjusį savaitgalį Vokietijos mieste Miunchene vykusią tarptautinę saugumo konferenciją.

„2004 metais naujų NATO valstybių teritorijoje nebuvo jokių karinių pajėgumų, – sakė A. Gruško. – Anuomet Baltijos regionas karine prasme buvo vienas ramiausių regionų Europoje... Estija, Lietuva ir Latvija faktiškai neturėjo jokių karinių pajėgų, o NATO neturėjo jokių pajėgumų tų šalių teritorijose …Tai leido mums sumažinti savo karinį buvimą.“

Ambasadorius priminė, kad 2004 metais NATO nusprendė pradėti Baltijos šalių oro erdvės policijos misiją, kuri tapo pirmuoju žingsniu, reikšmingai pakeitusiu saugumo padėtį tame regione.

„Dabar nuolat vykdomos pratybos, rotuojamos JAV pajėgos, (išankstinio) sandėliavimo vietose dislokuojama sunkioji karinė technika, – sakė A. Gruško. – Jungtinės Valstijos taip pat dislokuos naują brigadą, kuri bus nuolat arba ilgą laiką rotuojama toje Europos dalyje.“

„Be to, (bus sutelkti) nauji ginkluotės rinkiniai greitam 2–3 brigadų dislokavimui. Tai, be abejo, yra didelis pokytis saugumo modelyje ir NATO (pajėgų) dislokavimo modelyje. Į tai bus labai rimtai atsižvelgta mūsų karinio planavimo procese“, – įspėjo Rusijos pasiuntinys.

Rusija nejuda. Tai NATO plėsdamasi artina savo teritoriją prie Rusijos. Ir dabar ji naudoja tą teritoriją karinei galiai projektuoti Rusijos kryptimi“, – „The Wall Street Journal“ cituoja A. Gruško.

Tačiau Rusijos diplomatas pridūrė: „Esame pasiruošę tęsti mūsų bendradarbiavimą kitokiomis aplinkybėmis. ... NATO turėtų liautis laikiusi Rusiją agresyvia valstybe ir sustabdyti karinius pasiruošimus, pagrįstus tuo klaidingu įsitikinimu.“

Rusija prie Latvijos ir Estijos sienų pradeda dideles oro desantininkų pratybas

Rusija pirmadienį pradeda dideles karines pratybas vakarinėje Pskovo srityje, besiribojančioje su Latvija ir Estija, kuriose dalyvauja per 2,5 tūkst. oro desantininkų, pranešė Lenkijos naujienų televizija TVN24, cituodama Rusijos gynybos ministerijos paskelbtą informaciją.

Penkias dienas truksiančios pratybos prasideda tuo metu, kai Rusijos ministras pirmininkas Dmitrijus Medvedevas praėjusį savaitgalį pareiškė, kad dėl įtampos Rusijos ir Vakarų santykiuose pasaulis grimzta į naują šaltąjį karą.

„Per šiuos mokymus desantininkai planuoja praktiškai išnagrinėti klausimus dėl desanto šturmo dalinių panaudojimo šiuolaikinėmis sąlygomis, tuo pačiu metu arba vėliau nuleidžiant parašiutininkų desantą“ iš lėktuvų arba nuleidžiant karius lynais iš sraigtasparnių, sakoma ministerijos pranešime.
Kariškiai taip pat planuoja išbandyti naują taktinę automatinę dalinių ir ugnies valdymo sistemą „Poliot K“ ir artilerijos ugnies valdymo sistemą, integruotą į bendrąją pajėgų valdymo sistemą „Andromeda D“.

Per šiuos mokymus taip pat bus išbandomos naujos ryšių priemonės, oro taikinių ankstyvojo aptikimo kompleksai ir bepilotės skraidyklės.

Ministerija nurodė, kad pratybose dalyvaus apie 2,5 tūkst. desantininkų ir apie 300 technikos vienetų – šarvuotųjų mašinų, automobilių ir specialiosios karinės technikos sistemų.

Planuojama, kad pratybų baigiamąjį etapą stebės Rusijos oro desanto pajėgų vadas generolas Vladimiras Šamanovas.

Rusijos karinės pratybos prie NATO rytinių šalių sienų kelia nerimą šioms Aljanso narėms, kurios tokius veiksmus laiko ruošimusi potencialiai Maskvos karinei agresijai. Panašūs kariniai manevrai, kuriose dalyvavo Pskove dislokuota elitinė 76-oji oro desantininkų divizija, vyko tame regione 2014-ųjų rugpjūtį ir pernai vasarį.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Fiksuojant vis naujus rekordus, nurodė, kur situacija blogiausia – išsiskiria trys miestai keturių nulių zona jau ranka pasiekiama

Lietuvoje per praėjusią parą buvo nustatytas iki šiol aukščiausias naujų atvejų skaičius nuo...

Ekonomikos sąstingis ar gili krizė: ekonomistai įvertino galimus scenarijus Lietuvai (46)

Ekonomistas Rimantas Rudzkis prognozuoja, kad dėl sparčiai augančios infliacijos bus pristabdytas...

Tokio didelio šuolio dar nebuvo: Lietuvoje – 9490 naujų koronaviruso atvejų, 12 mirčių atnaujinta

Praėjusią parą nustatyta 9490 naujų COVID-19 atvejų, 12 žmonių mirė, rodo trečiadienį...

Rusija – amerikiečiams: nieko jums nepavyks (54)

Jungtinės Valstijos antradienį įspėjo Maskvą apie skaudžias sankcijas, įskaitant priemones,...

Kaip elgtis su naujus žemėlapius braižančiu Putinu: Vakaruose vyrauja du požiūriai (171)

Ukrainoje sprendžiasi Europos saugumo situacija. Vakaruose vyrauja du požiūriai, kaip reikėtų...

Saudargas įvardino kelis galimus pokyčius, jei situacija su koronavirusu dramatiškai blogės (13)

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų ( TS-LKD ) frakcijos narys Paulius Saudargas...

Retėja Kauno konservatorių gretos: du įtakingi politikai jungiasi prie Skvernelio partijos papildyta (65)

Antrąją kadenciją Kauno savivaldybės taryboje opozicijoje dirbančius konservatorius palieka du...

Plataus karo scenarijus Ukrainoje: didžiausias Putino tikslas – ne ten, kur nukreiptos visų akys (40)

Karines pajėgas prie Ukrainos sutelkusios Rusijos pagrindinis tikslas yra ne invazija į šią...

Kur nukeliauti 2022 metais? Populiariausios kelionių kryptys iš Lietuvos kiekvienam sezonui

Turbūt daugelis sutiks, kad atostogoms geriausio laiko ieškoti neverta – įspūdžių kupinai...

Specialistai – apie šiuolaikinio gyvenimo būdo sukeliamą ligą: į medikus derėtų kreiptis, net jei jaučiate tai vos kartą per savaitę (6)

Bjaurus deginimo ir graužimo pojūtis skrandžio srityje gali būti ženklas, jog jūs susiduriate su...