„Įspūdis geras, tikrai. Kaip matote, nėra prabangos, bet yra puikios sąlygos kariui turėti gerą karinį rengimą ir išlaikyti aukštą karinę parengtį“, – žurnalistams antradienį Rokantiškėse teigė V. Rupšys.

„Praktiškai tai yra pirmasis miestelis, atitinkantis visus poreikius, keliamus kariniam pėstininkų daliniui. (…) Jis turi sporto sales, ginklines, kur galima laikyti ginklus, šaudmenų atsargas, sandėliuoti jas“, – pažymėjo kariuomenės vadas.

Pasak V. Rupšio, 2021-aisiais parašais patvirtinto miestelio statybos, tikėtina, bus baigtos jau šiemet, dar iki Kalėdų. Tuo metu iš Marijampolės į Rokantiškes perkeliamo Vaidoto bataliono patalpos bus naudojamos kitiems kariuomenės poreikiams.

Visgi, kaip pažymėjo kunigaikščio Vaidoto pėstininkų bataliono vadas, pulkininkas leitenantas Irmantas Petraitis, į Vilnių iš Marijampolės persikels ne visi profesinės karo tarnybos tarnautojai.

„Bataliono perkėlimas į Vilnių jau buvo planuojamas keletą metų į priekį. Profesinės karo tarnybos kariai gyveno tuo lūkesčiu, kad galėtų persikelti į Vilnių. Dalis karių, kurių netenkina sąlygos persikelti į Vilnių, jiems bus ieškoma tarnybos vietos pagal jų gyvenamąją vietą“, – teigė I. Petraitis.

„Šiuo metu turime apie 40 karių, preliminariai jų perkėlimas įvyks iki bataliono perkėlimo į Vilnių“, – pridūrė Vaidoto bataliono vadas.

A. Anušauskas: toliau projektas finansuojamas krašto apsaugos lėšomis

Pasak taip pat miestelį apžiūrėjusio krašto apsaugos ministro Arvydo Anušausko, trijų tokių miestelių statybos atsiėjo per 230 mln. eurų.

„Trijų miestelių vystymui išleista 230 mln. su PVM ir visais mokesčiais (…) Išbrangimas, man atrodo, neviršijo 8 proc. O kainos statybose svyravo iki 25 proc. ir daugiau“, – teigė A. Anušauskas.

Arvydas Anušauskas

Jis pažymėjo, kad nuo statybų pabaigos projekto finansavimas bus tęsiamas krašto apsaugos lėšomis.

„Dabar sutartis jau pradės būti vykdoma iš krašto apsaugos lėšų, nes iki šiol krašto apsauga už šiuos miestelius nemokėjo. Galima tai sulyginti su išperkamąja nuoma“, – sakė ministras.

„Darnu Group“ vystomo Rokantiškių karinio miestelio plotas – 17,7 ha. Kaip skelbia Krašto apsaugos minsiterija (KAM), miestelyje numatyti administracinės ir specialiosios paskirties pastatai: kareivinės, valgykla, štabas, medicinos punktas, sportui skirtos patalpos ir aikštės, ramovė su koplyčia, o taip pat techninės paskirties pastatai: sandėliai, garažai, degalinė, plovyklos, technikos ir sandėliavimo stoginės, rikiuotės ir technikos aikštės, automobilių parkavimo aikštelės, ir kita reikalinga infrastruktūra.

Nauji kariniai miesteliai yra statomi ir Pajūrio miestelyje Šilalės rajone bei Šiauliuose. Visuose trijuose naujuose miesteliuose galės dirbti ir tarnauti iki 2,4 tūkst. karių ar krašto apsaugos sistemos civilių darbuotojų.

Pažymima, kad į Lietuvos kariuomenės infrastruktūros vystymą yra investuojama apie 10 proc. viso šalies gynybos biudžeto.

Šaltinis
Temos
Kopijuoti, platinti, skelbti agentūros ELTA informacijas ir fotoinformacijas be raštiško agentūros ELTA sutikimo draudžiama.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1)