aA
Jungtinėse Amerikos Valstijose viešintis Lietuvos kariuomenės vadas Valdemaras Rupšys akcentuoja, kad sprendimas nuolat Lietuvoje rotuoti JAV karius yra aiškus signalas, kad amerikiečiai nuo atgrasymo strategijos perėjo į gynybos stadiją. Kariuomenės vadas akcentuoja, kad JAV kariai patenkinti jiems sudarytomis sąlygomis Lietuvoje bei parengta infrastruktūra.
Valdemaras Rupšys
Valdemaras Rupšys
© ELTA / Josvydas Elinskas

Visgi, pasak jo, ketinama sąlygas dar labiau pagerinti Pabradės poligone ateityje statant nuolatinių kareivinių rajoną.

„Amerikiečių dėmesys niekur nebuvo dingęs, amerikiečių dėmesys buvo aiškus ir atitinkamai adekvatus į atitinkamą grėsmę tuo metu. Tai dabar, kai ta grėsmė yra tikrai padidėjusi, yra kažkoks nenuspėjamumas, kas gali įvykti pasekoje šio karo, kur jis gali pakrypti, atitinkamai amerikiečiai yra padidinę bendrai ir labai ženkliai buvimą Europoje“, – LRT radijui teigė V. Rupšys.

Lietuvos kariuomenės vadas atkreipia dėmesį, kad amerikiečiai Europoje yra dislokavę savo vadavietes, taip pat nemažai savo logistikos. V. Rupšio teigimu, akivaizdu, kad prasidėjus karui Ukrainoje amerikiečių atgrasymo strategija Lietuvoje perėjo į gynybos stadiją.

„Tada buvo atgrasymo faktorius pagrindinis, parodymas, kad mes čia esame, bet kada galime pajėgas padidinti ir buvimo forma gali pasikeisti, kas dabar ir demonstruojama. (...) O dabar kai situacija pasikeitė, yra dislokuojami tie vienetai, tos priemonės, kad tas vienetas iš karto galėtų kariauti. Tai grynai toks nuoseklus, gražus perėjimas iš vieno režimo į kitą“, – sakė jis.

V. Rupšys atkreipia dėmesį į JAV karių Lietuvoje rotacijos didžiulę pridėtinę vertę.

„Mes kalbame apie vienetus, kurie pagal Lietuvos ir JAV susitarimą yra rotuojami. Dabar mes tą rotaciją esame aptarę ne mažiau kaip iki 2025 metų, kad mes turėsime rotuojamus vienetus JAV, kurie vykdys savo karinį rengimą, treniruotes. Aišku, tai turės tokį atgrasymo faktorių, bet taip pat tie vienetai bus pasirengę vykdyti gynybinius veiksmus kartu su mumis ir kartu su kitais sąjungininkais“, – akcentavo Lietuvos kariuomenės vadas.

„Aš nenoriu kalbėti politiko vardu arba diplomato vardu. Aš kalbu kaip karininkas, kuris yra atsakingas už ginkluotą valstybės gynybą ir aš tas pajėgas turėdamas kartu Lietuvoje aš matau didžiulę pridėtinę vertę ir vieną iš esminių garantų mūsų užduočių vykdyme“, – pridūrė jis.

Kariuomenės vadas akcentuoja, kad amerikiečių kariai patenkinti Lietuvos jiems suteikiama infrastruktūra.

„Tai, ką mes suteikėme kaip valstybė, tikrai JAV karius, vadus tikrai tenkina. Jie mums Lietuvai ir Lietuvos kariuomenei, kuri betarpiškai tuo rūpinasi, padeda ir kartu treniruojasi yra labai dėkingi, nes mes suteikiame sąlygas gal net ir geresnes nei kitose valstybėse yra šiai dienai“, – sako V. Rupšys.

Taip pat, pasak jo, siekiant dar labiau pagerinti sąlygas JAV kariams, Pabradės poligone ateityje ketinama statyti nuolatinių kareivinių rajoną.

ELTA
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(18 žmonių įvertino)
4.5556

Top naujienos

Specialiai Delfi – naujai išrinktas Čekijos prezidentas: Rusija nepasimokė (6)

Didele persvara prieš buvusį šalies premjerą Andrejų Babišą Prezidento rinkimuose Čekijoje...

Paruošti detalūs klausimai: ar paaiškės, kas nutekino informaciją Bartoševičiui? skelbiama planuojamos neeilinės sesijos medžiaga (13)

Opozicijos atstovai neeilinę Seimo sesiją dėl buvusiam Seimo nariui Kristijonui Bartoševičiui...

Karas Ukrainoje. Rusija skelbia apie netoli Maskvos sprogusį bepilotį žiniasklaida: Rusija per 10 dienų gali pradėti naują ataką

Ukrainos valdžia gavo informacijos, kad Rusija per 10 dienų gali pradėti naują puolimą.

Pirmasis po Rusijos įsiveržimo į Ukrainą su Putinu susitikęs Vakarų lyderis: jis davė pažadą dėl Zelenskio (6)

Pasak buvusio Izraelio premjero Naftali Bennetto, Rusijos vadovas Vladimiras Putinas karo prieš...

Policijos parką papildė dar dvylika naujų automobilių: pareigūnams perduoti galingi 5 serijos BMW

Lietuvos kelių policijos tarnyba viešojo konkurso būdu įsigijo 12 naujų automobilių „BMW...

The Economist

Vyksta Ukrainos „derusifikavimo“ kampanija: nenori turėti jokių sąsajų su kultūra, kuri siekia pažeminti

Kyjivo pakraštyje esančioje atliekų perdirbimo įmonėje, įsikūrusioje netoli tos vietos, kur...

Luhanske sunkiai sužeistas niekingu „šou“ pagarsėjęs rusų propagandistas

Rusijos samdinys ir propagandistas Igoris Manguševas, skandalingai pagarsėjęs po to, kai...

Svarstymai Ispanijoje: taupančiai „Barcai“ Jasikevičiaus atlyginimas gali pasidaryti nebeįkandamas įvardintas galimas įpėdinis

Su ekonominiais sunkumais susiduriantis ir taupyti priverstas „FB Barcelona“ sporto klubas toliau...

Vilniaus oro uoste pastebėta Rose Namajunas sukėlė šurmulį: po kelerių metų pertraukos čia atvyko dėl ypatingos priežasties

Vėlų sekmadienio vakarą Vilniaus tarptautiniame oro uoste kilo šurmulys, kurį netruko pakeisti...