aA
Konstituciniam Teismui priėmus Seimo prašymą ištirti Sigitos Rudėnaitės atleidimo iš Lietuvos Aukščiausiojo Teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininkės pareigų aplinkybes, ji grįžo į šias pareigas.
Sigita Rudėnaitė
Sigita Rudėnaitė
© TEISMAI.LT

Aukščiausiojo Teismo atstovai grįžimą į pareigas grindžia tuo, kad Seimo nutarimo, kuriuo ji buvo atleista, galiojimas buvo sustabdytas, kai Konstitucinis Teismas nusprendė nagrinėti jo konstitucingumą.

Teisininkas, buvęs Konstitucinio Teismo teisėjas Vytautas Sinkevičius sako, kad toks sprendimas yra klaida, o S. Rudėnaitė kol kas neturi pagrindo grįžti į darbą.

„Teisėja S. Rudėnaitė toliau eina Lietuvos Aukščiausiojo Teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininkės pareigas nuo gegužės 13 dienos, kuomet Konstitucinis Teismas sustabdė Seimo nutarimą dėl jos atleidimo iš pareigų“, – BNS penktadienį sakė Aukščiausiojo Teismo atstovė Dovilė Skiauterienė.

„Šio nutarimo galiojimo sustabdymas reiškia jo sukeltų teisinių padarinių negaliojimą – iki nutarimo priėmimo buvusios teisinės padėties atstatymą“, – pridūrė ji.

Vienas iš Konstitucijos kūrėjų, Mykolo Romerio universiteto (MRU) profesorius Vytautas Sinkevičius BNS teigė manantis, kad Aukščiausiasis Teismas padarė „esminę konstitucinę klaidą“.

„Tai, kad Konstitucinis Teismas priėmė nagrinėti Seimo prašymą, sustabdo teisės akto galiojimą, bet neatstato teisinių pasekmių, kurios kilo iš to teisės akto“, – BNS sakė jis.

„Situacija yra įšaldoma, situacija lieka tokia, kokia tam momentui yra, o ji tokia, kad ji atleista. Tol, kol teismas neišsprendė kitaip, laikoma, kad viskas, kas įvyko pagal tą teisės aktą iki įšaldymo, yra teisėta“, – teigė V. Sinkevičius.

Kaip analogiją jis priminė bylą dėl pilietybės suteikimo Jurijui Borisovui.

„Lietuvos Aukščiausiasis Teismsa, matyt, užmiršo vieną Konstitucinio Teismo bylą. Ji buvo susijusi su Jurijumi Borisovu. Prezidentas (Rolandas Paksas) išleido dekretą ir suteikė pilietybę J. Borisovui, Seimas kreipėsi dėl to, ar dekretas neprieštarauja Konstitucijai. Konstitucinis Teismas sustabdė dekreto galiojimą, tai, remiantis Lietuvos Aukščiausiojo Teismo logika, nuo tos akimirkos, kai sustabdė galiojimą, tai Borisovas buvo nebe pilietis? Ne, jis buvo pilietis, kol Konstitucinis Teismas priėmė nutarimą byloje“, – pridūrė jis.

Konstitucinis Teismas trečiadienį nusprendė nagrinėti, ar Konstitucijai neprieštaravo prezidento Gitano Nausėdos dekretas ir Seimo priimtas nutarimas.

Prezidentas dekretu teikė Seimui atleisti S. Rudėnaitę iš Aukščiausiojo Teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininkės pareigų ir skirti ją Aukščiausiojo Teismo pirmininke.

Seimas surengė du balsavimus, kurių metu pritarė atleidimui iš skyriaus pirmininkės pareigų, bet nepritarė skyrimui teismo pirmininke.

Priėmęs Seimo prašymą ištirti prezidento dekreto ir Seimo nutarimo konstitucingumą, Konstitucinis Teismas paskelbė, kad šių teisės aktų galiojimas stabdomas, tačiau tiesiogiai nepasisakė, ar iki bylos išnagrinėjimo S. Rudėnaitė gali ar negali grįžti į pareigas.

BNS
|Populiariausi straipsniai ir video
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(16 žmonių įvertino)
4.0000

Top naujienos

Šapoka – apie galimą antrą koronaviruso bangą: pilnai Lietuvos ekonomikos neuždarysime (31)

Prezidentas Gitanas Nausėda po antradienį vykusio susitikimo su ministru pirmininku Sauliumi...

Maskvos politikai nerimsta: parašė laišką Pranckiečiui (167)

Rusijos Federacijos politikai nesibodi kištis į ketvirtą nepriklausomos valstybės atkūrimo...

Kauno logistikos įmonėje – trys koronaviruso infekcijos: darbuotojai atvyko iš Uzbekijos simptomų turi ir kiti darbuotojai (17)

Vienai Kauno įmonių šios dienos – įtemptos. Liepos 2-ąją iš Uzbekijos į Lietuvą atskridus...

Ragina ruoštis blogiausiam: COVID-19 smogė JAV valstijoms, jos manė virusą jau įveikusios (100)

Pirmosios šį pavasarį koronavirusą iškentusios valstijos tikėjosi, kad blogiausia jau praeityje.

Laukia sunkios derybos dėl ES pinigų: Lietuva ruošia argumentus, kodėl turi gauti daugiau (22)

Europos Vadovų Tarybos praėjusią savaitę pristatytas naujas pasiūlymas dėl daugiametės...

„Žalgiris“ pučia raumenis po krepšiu – į Kauną keliasi Europos čempionas (80)

Kauno „Žalgirio“ sirgaliai artėjantį sezoną komandoje išvys dar vieną naujoką. Lietuvos...

Smarkiai nukentėję nuo koronaviruso italai visam pasauliui turi paprastą patarimą (90)

Ilgalaikis COVID-19 poveikis net persirgus lengva ligos forma gali būti gerokai rimtesnis, nei iš...

Byrant šeimoms šou versle, neeilinė Natalijos Bunkės patirtis: vestuves tai švenčia, o skyrybos – jau ne šventė? (43)

Skyryboms tampant vis dažnesniu reiškiniu šalyje, Vyriausybė nutarė pasekti kitų šalių...

Politologai įvertino LVŽS sąrašą: dešimtukas atspindi asmeninį lojalumą Karbauskiui

Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto ( VU TSPMI ) politologai...

|Maža didelių žinių kaina