aA
Konstituciniam Teismui priėmus Seimo prašymą ištirti Sigitos Rudėnaitės atleidimo iš Lietuvos Aukščiausiojo Teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininkės pareigų aplinkybes, ji grįžo į šias pareigas.
Sigita Rudėnaitė
Sigita Rudėnaitė
© TEISMAI.LT

Aukščiausiojo Teismo atstovai grįžimą į pareigas grindžia tuo, kad Seimo nutarimo, kuriuo ji buvo atleista, galiojimas buvo sustabdytas, kai Konstitucinis Teismas nusprendė nagrinėti jo konstitucingumą.

Teisininkas, buvęs Konstitucinio Teismo teisėjas Vytautas Sinkevičius sako, kad toks sprendimas yra klaida, o S. Rudėnaitė kol kas neturi pagrindo grįžti į darbą.

„Teisėja S. Rudėnaitė toliau eina Lietuvos Aukščiausiojo Teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininkės pareigas nuo gegužės 13 dienos, kuomet Konstitucinis Teismas sustabdė Seimo nutarimą dėl jos atleidimo iš pareigų“, – BNS penktadienį sakė Aukščiausiojo Teismo atstovė Dovilė Skiauterienė.

„Šio nutarimo galiojimo sustabdymas reiškia jo sukeltų teisinių padarinių negaliojimą – iki nutarimo priėmimo buvusios teisinės padėties atstatymą“, – pridūrė ji.

Vienas iš Konstitucijos kūrėjų, Mykolo Romerio universiteto (MRU) profesorius Vytautas Sinkevičius BNS teigė manantis, kad Aukščiausiasis Teismas padarė „esminę konstitucinę klaidą“.

„Tai, kad Konstitucinis Teismas priėmė nagrinėti Seimo prašymą, sustabdo teisės akto galiojimą, bet neatstato teisinių pasekmių, kurios kilo iš to teisės akto“, – BNS sakė jis.

„Situacija yra įšaldoma, situacija lieka tokia, kokia tam momentui yra, o ji tokia, kad ji atleista. Tol, kol teismas neišsprendė kitaip, laikoma, kad viskas, kas įvyko pagal tą teisės aktą iki įšaldymo, yra teisėta“, – teigė V. Sinkevičius.

Kaip analogiją jis priminė bylą dėl pilietybės suteikimo Jurijui Borisovui.

„Lietuvos Aukščiausiasis Teismsa, matyt, užmiršo vieną Konstitucinio Teismo bylą. Ji buvo susijusi su Jurijumi Borisovu. Prezidentas (Rolandas Paksas) išleido dekretą ir suteikė pilietybę J. Borisovui, Seimas kreipėsi dėl to, ar dekretas neprieštarauja Konstitucijai. Konstitucinis Teismas sustabdė dekreto galiojimą, tai, remiantis Lietuvos Aukščiausiojo Teismo logika, nuo tos akimirkos, kai sustabdė galiojimą, tai Borisovas buvo nebe pilietis? Ne, jis buvo pilietis, kol Konstitucinis Teismas priėmė nutarimą byloje“, – pridūrė jis.

Konstitucinis Teismas trečiadienį nusprendė nagrinėti, ar Konstitucijai neprieštaravo prezidento Gitano Nausėdos dekretas ir Seimo priimtas nutarimas.

Prezidentas dekretu teikė Seimui atleisti S. Rudėnaitę iš Aukščiausiojo Teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininkės pareigų ir skirti ją Aukščiausiojo Teismo pirmininke.

Seimas surengė du balsavimus, kurių metu pritarė atleidimui iš skyriaus pirmininkės pareigų, bet nepritarė skyrimui teismo pirmininke.

Priėmęs Seimo prašymą ištirti prezidento dekreto ir Seimo nutarimo konstitucingumą, Konstitucinis Teismas paskelbė, kad šių teisės aktų galiojimas stabdomas, tačiau tiesiogiai nepasisakė, ar iki bylos išnagrinėjimo S. Rudėnaitė gali ar negali grįžti į pareigas.

BNS
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(16 žmonių įvertino)
4.0000

Top naujienos

Karo ekspertai: ukrainiečiai neįvertina galimų savo veiksmų pasekmių (1)

Apžvelgdami praėjusią savaitę pilietinio gynybos ir saugumo analizės centro „ Locked N‘...

Dalia Vaitkutė-Šiaulienė; Gabrielė Grinkaitė

Po tragiškai pasibaigusio paauglių vakarėlio Marijampolėje – siaubingi duomenys: jauniausiam apsvaigusiam vaikui buvo vos 1 metai

Vienas paauglys negyvas, du ligoninėje – taip tragiškai šį savaitgalį baigėsi jaunuolių...

Laida „Delfi diena“

Po skambių Lenkijos ir Ukrainos pareiškimų įvertino situaciją: tikina, kad JAV padarė klaidą

Kol Lenkija skelbia nebetieksianti ginklų Ukrainai, sąjungininkai už Atlanto patvirtino dar...

Pirmą interviu su „Olympiakos“ apranga davęs Brazdeikis: čia atiduosiu savo širdį ir sielą (12)

Dar šį savaitgalį Kauno „Žalgiriui“ priklausęs Ignas Brazdeikis jau apsivilko naujojo klubo...

Sinoptikai skelbia apie dar vieną šilumos bangą: džiugins 26 laipsnių temperatūra

Antradienio dieną Lietuvos teritorija atsidurs anticiklono vakarinėje dalyje, o tai savo ruožtu...

Taip ir Ne

Legendinis žaidimas „Taip ir Ne“: ar Keistuolių teatro aktoriams pavyks įveikti jiems mestą iššūkį?

Daug emocijų, juoko, įtampos ir prizų. Legendinis Arūno Valinsko vestas žaidimas „Taip ir Ne“...

Miestas, į kurį plūsta lietuviai, kaip reikiant pasikeitė: čia labai daug ukrainiečių ir rusų

„Mes žinojome, kur važiuojame ir kodėl būtent čia važiuojame“, – prisipažino vilniečiai...

Karas Ukrainoje. Kryme – eilinė nerami naktis: pranešama apie raketų ataką Ukraina: Sevastopolyje likviduotas Rusijos Juodosios jūros laivyno vadas

Rusai naktį į pirmadienį atakavo Odesos sritį dronais „Shahed“, raketomis „Oniks“ ir...

Alkoholio paragavęs dvimetis paniro į komą: ant tėvų krenta ir patys baisiausi įtarimai (5)

Audringai atšvęstas savaitgalis vos nesibaigė tragedija. Kaune, Žaliakalnio mikrorajone, į vieną...

Geštalto praktikė: mamos valgo ne išalkusios, o kai pasitaiko proga, maudosi paskubomis, kartais ir į tualetą visą dieną nenueina

„Ar tau tikrai užtenka pieno? Ko toks vaikas irzlus? Tu vis dar žindai ? Kodėl miegate kartu?...