aA
Dvylika garsiųjų valstybės saugumo operatyvinių pažymų, kurias konservatoriai dabar siekia paviešinti, galėjo dingti be pėdsakų. Kaip dienraščiui „Lietuvos rytas“ tvirtina šiose pažymose galimai minimas bendrovės „Dujotekana“ vadovas Rimandas Stonys, šias pažymas saugumiečiai jam siūlė parduoti. R.Stonys teigia, kad jei paviešintose pažymose bus paminėtos pavardės, jis neatmeta galimybės imtis teisminių procedūrų.
R.Stonys prabilo apie teismus, jei paviešintose VSD pažymose bus pavardės
© A.Didžgalvio nuotr.

Verslininkas teigia, kad buvo sulaukęs pasiūlymo pirkti šias pažymas, kuriose minimas ir jis. "Vienas saugumo pareigūnų, kuris, matyt, yra ir vienas tų pažymų autorių, per tarpininkus siūlė jas nusipirkti. Už nemenką sumą. Tai sakau labai atsakingai, nes galiu įrodyti.",- sakė Rimandas Stonys.

"Ką galėtumėte pasakyti apie dvylikos garsiųjų Valstybės saugumo departamento (VSD) analitinių pažymų, kuriose minima ir jūsų pavardė, paviešinimą? - "Lietuvos rytas" paklausė R.Stonio.

„Dvilypis jausmas. Bus įdomu ir pačiam perskaityti, kas prirašyta. Jei bus paminėtos pavardės, bus galimybė tęsti teismines procedūras dėl šmeižto. Bus įdomu pasiaiškinti, kokiu pagrindu buvo renkama informacija apie mane, kaip buvo įteisintas sekimas ir pokalbių klausymasis. Kodėl į tas pažymas įtraukti asmenys, su kuriais buvau susitikęs ir kurie nieko bendra neturi su mano verslu. Mes nekantriai laukiame, kada tariamai objektyvi informacija prezidentės ir premjero reikalavimu bus paskelbta, kada pažymos taps viešu juridiniu dokumentu“, - dienraščiui sakė R.Stonys.

R.Stonys minėtų pažymų galimą paviešinimą vertina kaip nekaltumo prezumpcijos pažeidimą.

„Beje, tose pažymose Generalinė prokuratūra du kartus neįžvelgė nusikaltimo sudėties. Gal jau metas teigti, kad atsisakome teisinės valstybės principų ir gyvensime valdomi saugumo pažymų. Jeigu bus skelbiami teisminės valdžios nepatvirtinti duomenys, bus pažeista nekaltumo prezumpcija, - piktinasi R.Stonys. - Neabejoju, kad Europos žmogaus teisių teismas tai įvertins kaip politinį persekiojimą. Jeigu iš telefono pokalbių surašytos pažymos bus parodytos visiems, neabejoju, kad koks nors politikas pareikalaus paviešinti ir pažymas dėl buvusio savanorio Juro Abromavičiaus žūties, "Alitos", "Stumbro" privatizavimo.

R.Stonys taip pat tvirtina esą žinojęs, kad jo pokalbių klausomasi.

„Kodėl reikėtų skelbti tiktai tas dvylika pažymų? Juk kitos irgi Seime guli. Tereikia perduoti į viešumą. Pasiskaitykime visi. Juk kai kas sako: jei yra įtarimų korupcija, tai turi būti vieša. Beje, buvau oficialiai informuotas, kad mano pokalbių klausytasi ir kad neradus nusikaltimo sudėties mane liečianti informacija yra sunaikinta. Todėl neaišku, kaip galima skelbti tai, kas turėjo būti sunaikinta ir kur nėra nusikaltimo," - sako R.Stonys.

NSGK 2006 metais atlikdamas VSD veiklos tyrimą pareikalavo, kad departamentas jiems pateiktų 12 analitinių pažymų, neva atskleidžiančių verslo, interesų grupių daromą įtaką politikams ir valstybės tarnautojams. Buvę VSD vadovai tą padaryti atsisakė, motyvuodami galiojančiais teisės aktais.

Rugpjūtį VSD pateikė šias pažymas Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetui (NSGK). Teigiama, kad pažymų pateikimui kelią atvėrė Operatyvinės veiklos įstatymo pataisos.

Anot NSGK nario konservatoriaus Kęstučio Masiulio politikų ir verslo slaptus ryšius, įtakas atskleidžiančios prieš kelerius metus rašytos pažymos yra aktualios ir svarbios dabar. Opozicijos atstovo socialdemokrato Juozo Oleko teigimu, "daug, kas pažymose rašoma, nepasitvirtino".

Premjeras Andrius Kubilius yra sakęs, jog VSD pažymų paviešinimas būtų atsisveikinimas su neskaidria praeitimi, O prezidentė Dalia Grybauskaitė yra minėjusi, jog pažymose nėra "nieko įdomaus".

ELTA
Kopijuoti, platinti, skelbti agentūros ELTA informacijas ir fotoinformacijas be raštiško agentūros ELTA sutikimo draudžiama.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Maskoliūnas aiškiai įvardijo, kas dar kiša koją Lietuvos rinktinei (3)

Po trijų sėkmingų testų prieš olimpinį atrankos turnyrą Kaune, kuris prasidės kitą savaitę,...

Po Nausėdos patarėjo išėjimo pas mitinguotojus – griežtas vertinimas: gali būti aukų (327)

Po to, kai praėjusią savaitę prezidento Gitano Nausėdos vyriausiasis patarėjas Povilas...

Po „Pfizer“ ir „Moderna“ triumfo – nusivylimas Vokietijoje: tai didelė staigmena (191)

Spartus „ Pfizer Inc.“ ir „ Moderna Inc.“ vakcinų kūrimas ir ypatingas veiksmingumas...

Neatrasta Europos šalis: čia dar nėra gausybės turistų, tačiau rasite įspūdingą gamtą, laisvus paplūdimius ir puikų maistą (23)

Albanijoje dar nėra gausybės turistų, didžiulių viešbučių tinklų ir perpildytų paplūdimių,...

Testai baigėsi: Lietuvos rinktinė dar kartą sutriuškino Dominikos Respublikos krepšininkus (126)

Pasirengimą olimpiniam atrankos turnyrui Kaune Lietuvos rinktinė baigė trečia pergale iš eilės....

Perspėja, kad atostogos gali apkarsti: apie ką dažniausiai nepagalvoja gyventojai, palikdami savo namus (6)

Prasidėjus atostogų sezonui, reikėtų pasirūpinti ne tik savo laisvalaikiu, bet ir namais. Antraip...

Severija Tarailienė | D+

Susapnavote intymų sapną apie pažįstamus žmones? Ką apie tai pasakytų Jungas, Freudas ir Perlsas

Prabudote ir pamenate sapną , kuriame patyrėte intymų ryšį su savo kolega ar neseniai sutiktu...

Trys dalykai, kurie šiomis dienomis jus gali pražudyti: būklė gali pablogėti staiga (8)

Užplūdę karščiai paveikė žmonių sveikatą, o medicinos įstaigos skelbia apie padidėjusį...

Užfiksavo neįtikėtinus vaizdus Šiauliuose: automobiliai tiesiog skęsta (56)

Ketvirtadienį vakarop prasidėjusi liūtis skandina miesto gatves. Kai kurios jų taip patvino, kad...