Buvęs Lietuvos liberalų sąjungos (LLS) pirmininkas eskpremjeras Rolandas Paksas teigia esąs nusiteikęs kelti savo kandidatūrą į partijos pirmininkus spalio pabaigoje įvyksiančiame LLS kongrese, tačiau galutinį sprendimą priims atsižvelgdamas į partijos skyrių nuomonę. "Yra tokių minčių", - sakė R.Paksas, paklaustas ar ketina kandidatuoti į partijos pirmininkus.
Rolandas Paksas
© ELTA
LLS skyriai jau pradėjo kelti kandidatus į partijos pirmininkus. Pasak LLS sekretoriato atstovų, šiuo metu oficialiai yra iškelti trys kandidatai: R.Paksas, buvęs partijos pirmininkas Eugenijus Gentvilas ir parlamentaras Algimantas Matulevičius.

R.Paksas, kaip vieną jį iškėlusių skyrių, įvardijo LLS Raseinių skyrių. LLS sekretoriato atstovai atsisakė įvardyti kiek skyrių remia kuriuos kandidatus, motyvuodami tuo, jog dar nėra gauti skyrių sprendimų protokolai.

Jei pralaimėtų partijos pirmininko rinkimus, R.Paksas svarstytų galimybę pasitraukti iš šiuo metu užimamo Seimo Liberalų frakcijos seniūno posto. Kaip didžiausios opozicinės frakcijos seniūnas jis užima ir Seimo opozicijos lyderio postą.

"Aš svarstyčiau klausimą dėl buvimo seniūnu, jeigu pralaimėčiau (partijos pirmininko - BNS) rinkimus", - sakė jis. "Frakcija turi dirbti ranka rankon su partijos pirmininku ir valdyba. Jei atsirastų disbalansas, tai būtų negerai", - savo galimo pasitraukimo iš frakcijos seniūnų aiškino R.Paksas, pažymėjęs, jog tarp frakcijos ir partijos vadovybės turi būti "visiškas pasitikėjimas".

Jis paneigė, jog pralaimėjimo atveju pasitrauktų ir iš pačios frakcijos, nors pridūrė, kad reikės siekti, kad to nedarytų kiti. "Jeigu nebus tavęs, nebus ir mūsų", - citavo savo šalininkus R.Paksas. "Reikės įdėti pastangų, kad partijos sprendimai nebūtų kvestionuojami", - pažymėjo jis.

R.Paksas neatmetė galimybės, kad partijos konsolidavimo vardan gali sutikti užimti partijos pirmininko pavaduotojo postą, nors pažymėjo, kad į rinkimus "eitų laimėti".

Spalio 27 dieną įvyksiančiame LLS kongrese nebus svarstomas klausimas dėl partijos kandidato į prezidentus. Paklaustas, ar jis kandidatuos į šalies prezidentus, R.Paksas sakė, kad "dabar negalėčiau to pasakyti, apie tai kalbėti yra per anksti".

"Aš manau, kad liberalai turėtų kelti savo kandidatą", - kartu pažymėjo jis, nors neatmetė galimybės, kad liberalai gali paremti ir dabartinį šalies prezidentą Valdą Adamkų, jeigu jis nuspręs kandidatuoti.

Pasak jo, svarbiausias dalykas - konsoliduoti LLS bei kitas dešiniąsias jėgas. R.Paksas pritaria moderniųjų krikščionių demokratų iškeltai idėjai įkurti dešiniųjų ir centro partijų politinio bendradarbiavimo tarybą.

Kitas žingsnis, jo nuomone, galėtų būti bendros alternatyvios Vyriausybės programos parengimas ir šešėlinio ministrų kabineto suformavimas. Jis neatmetė galimybės, jog į šį kabinetą galėtų įeiti ir Tėvynės sąjungos (Lietuvos konservatorių) atstovų.

"Tačiau liberalai šiuo metu Seime turi 34 atstovus ir jų rolė (šešėlinėje Vyriausybėje - BNS) turėtų būti atitinkama", - pažymėjo jis. Šią savaitę Liberalų frakcijos gretas papildė vienas buvęs Naujosios sąjungos (NS, socialliberalų) frakcijos narys. Liberalai teigia, jog pas juos gali pereiti dar 4-5 socialliberalai.

R.Paksas šių metų pavasarį vykusiame LLS kongrese absoliučia balsų dauguma buvo perrinktas antrai dvejų metų partijos pirmininko kadencijai, tačiau rugsėjo mėnesį buvo priverstas atsistatydinti iš šio posto, kai dauguma partijos skyrių pirmininkų pareiškė nepasitikėjimą juo.

R.Paksas savo partiečių buvo kaltintas už tai, kad būdamas premjeru nesugebėjo išsaugoti Naujosios politikos koalicijos. Po praėjusį spalį vykusių Seimo rinkimų liberalų, socialliberalų, centristų, moderniųjų krikščionių demokratų ir Lietuvos lenkų rinkimų akcijos (LLRA) atstovų sudaryta koalicija sužlugo birželį, socialliberalams pareikalavus R.Pakso atsistatydinimo iš Vyriausybės vadovų.

Premjero poste R.Paksą pakeitęs buvęs LLS pirmininkas, ūkio ministras Eugenijus Gentvilas nesugebėjo užsitikrinti socialliberalų paramos. Pastarieji sudarė naują valdančiąją daugumą su iki tol opozicijoje buvusiais socialdemokratais.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Savo namuose ateities laukia su baime: netrukus šalia atsivers didžiausia kloaka (28)

Nerimas dėl ateities – taip trumpai galima apibūdinti nuotaikas, kurios vyrauja nedideliame...

Šalis su 4 500 eurų vidutine alga stebina kainomis (495)

Nors Šveicarijos vidutinis atlyginimas „į rankas“ yra didesnis nei Lietuvoje kone 7 kartus, kai...

Agnė Jagelavičiūtė: paslaptį su Mantu labai saugojome, žinojau, kad dėl to galiu netekti meilės (2)

Stilistės, žurnalo AŠ IKONA vyr. redaktorės ir tiesiog verslios bei užsispyrusios moters Agnės...

Atrado būdą, kuo pakeisti beskonius parduotuvių pomidorus: procesui tereikia trijų ingredientų ir kantrybės išlaukti (34)

Su šeima Vilnių į atokų vienkiemį iškeitusi Ieva Šidlaitė sakosi čia radusi ne tik ramybę,...

Vienos kraupiausių žudynių istorijoje: odekolono vonios – vienintelis būdas atsikratyti kraujo dvoko (744)

„Degtinę, kaip patys suprantate, maukdavo iki sąmonės netekimo. Sakykite, ką norite, bet darbas...

JAV vyriausybė – uždaryta papildyta (86)

JAV federalinės valdžios darbas po vidurnakčio vietos laiku yra oficialiai stabdomas, šalies...

Namų tvarkytojos triukas: kaip sudaryti švarių namų įspūdį vos per 10 minučių (15)

Vis bent kartą esame susidūrę su situacija, kai telefonu gauname puikią žinią apie visai...

Žala: viename posūkyje nušokom į vietinio ūkininko tvorą (38)

13-ajame Dakaro ralio etape iš San Chuano į Kordobą automobilių įskaitos lenktynininkams reikėjo...

Pinigų medžio lapai, pasirodo, plačiai naudojami liaudies medicinoje (5)

Beveik kiekvienuose namuose galima išvysti pinigų medį, kuris, anot legendų, atneša materialinę...

Tragiška avarija prie Kelmės: neatsargiai lenkusiam vairuotojui gresia kalėjimas (4)

Penktadienį policijos pareigūnai gavo pranešimą apie tragišką avariją visai šalia Kelmės....