Prezidentas Rolandas Paksas ketvirtadienį Prezidentūroje žurnalistams pareiškė, kad jo santykiai su gruzine Lena Lolišvili yra asmeniniai ir kategoriškai paneigė kalbas apie jos įtaką valstybiniams sprendimams.
R.Paksas ir L.Lolišvili
© ELTA
"Jau esu pareiškęs, kad mano šeimos ir Lenos Lolišvili santykiai yra asmeniški ir neturi jokios įtakos valstybiniams sprendimams", - sakė R.Paksas.

Prezidentas apgailestavo, kad "vis naujos jo ir L.Lolišvili pažinties ir bendravimo interpretacijos jau priartėjo prie ribos, kai diskredituojama ne tik prezidento institucija, bet ir Lietuvos valstybė".

"Dar kartą kategoriškai pareiškiu, kad nei parenkant pareigūnus, nei kitiems valstybiniams sprendimams Lena Lolišvili neturi ir neturės jokios įtakos", - sakė R.Paksas.

Prezidentas žurnalistams priminė apie jo gyvenime buvusį laiką, kai gydytojai, išrašydami iš ligoninės, "perspėjo, kad niekada nenutolčiau nuo kokios nors gydymo įstaigos daugiau kaip per kilometrą".

"Žinoma, nuorodą dėl kilometro reikėjo suprasti kaip humorą, galbūt gydytojai taip norėjo prablaškyti nelinksmas mano mintis. Tačiau sveikatos būklė iš tikrųjų buvo kritiška", - sakė R.Paksas.

Prezidentas teigė nebijantis pasakyti, kad L.Lolišvili įžiebė jam "gyvenimo viltį". "O viltis, kaip sako žmonių išmintis, yra geriausias vaistas. Patikėjau, jog galiu pasveikti", - sakė R.Paksas.

Prezidentas taip pat teigė, kad padedant draugams jis nuvykęs į Austriją, kur jį operavo profesorius Hansas Waclawiczekas (Vaclavičekas). R.Pakso teigimu, operacija, kaip kad sakė pats medikas vienam Lietuvos dienraščiui, "buvo labai reta, labai sudėtinga ir labai sėkminga".

Pasak prezidento, praėjus vos keliems mėnesiams po operacijos, jam buvo nebaisios ir didžiulės perkrovos akrobatinio skrydžio metu. Kaip žinia, R.Paksas yra profesionalus lakūnas pilotažininkas.

"Už tai esu labai dėkingas daktarui Waclawiczekui. O Lenai Lolišvili esu ir būsiu dėkingas ne tik už grąžintą viltį, bet ir už tai, kad jau keleri metai esu giliai tikintis, kad supratau tikėjimo prasmę. Tikintys tapo ir mano šeimos nariai", - sakė R.Paksas.

Prezidentas tikino, kad "vertybės, kurios yra ir bus pagrindu visiems sprendimams" yra pagarba žmogui, pakantumas ir tolerancija kitų įsitikinimams. Jis paragino "neeskaluoti tuščių ir valstybės prestižui kenkiančių temų".

Paklaustas, kokia prezidento sveikatos būklė yra šiuo metu, R.Pakso atstovas spaudai Rosvaldas Gorbačiovas sakė, kad prezidentas yra sveikas ir darbingas.

Prieš rinkimus R.Paksas Vyriausiajai rinkimų komisijai pateikė Civilinės aviacijos administracijos medicinos skyriuje 2002-ųjų gegužę atliktą medicinos ekspertizę. Kitas visapusiškas R.Pakso sveikatos patikrinimas numatytas 2004-aisiais.

Lietuvoje gyvenanti gruzinė Lena Lolišvili, kaip ji pati ne kartą teigė žiniasklaidai, bendrauja su keliais aukščiausiais šalies politikais, tarp jų - premjeru Algirdu Brazausku.

L.Lolišvili spaudai ne kartą teigė išgydžiusi R.Paksą nuo sunkios ligos ir išpranašavusi jam politinę karjerą - mero, premjero ir prezidento. L.Lolišvili kaip viešnia dalyvavo R.Pakso inauguracijos iškilmėse, o jos esą nepaprastas galias per televiziją neseniai minėjo prezidento užsienio politikos patarėjas Alvydas Medalinskas.

Keturioliktus metus Lietuvoje gyvenanti gruzinė L.Lolišvili teigia, kad ji bendrauja su Dievu, ir visos jos gydomosios ir aiškiaregystės galios yra "iš Dievo".

Lietuvos katalikų bažnyčios vadovas kardinolas Audrys Juozas Bačkis aiškiaregių veiklą yra apibūdinęs citata iš Šventojo rašto: "saugokitės netikrų pranašų". Kauno arkivyskupas Sigitas Tamkevičius trečiadienį žurnalistams kalbėdamas apie prezidento ryšius su L.Lolišvili teigė, jog "labai liūdna, kad prezidentas leidžia save kompromituoti vieša draugyste su tokiais žmonėmis".

Daugiau nei 70 proc. Lietuvos gyventojų laiko save Romos katalikais. Prezidentas R.Paksas irgi pabrėžia savo ryšį su Bažnyčia ir katalikų tikėjimu.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Kova dėl LRT vadovo kėdės: Jakilaitis žada revoliucingas permainas (1)

Kovą paaiškės naujasis Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos (LRT) generalinis direktorius....

Tyrimas nustatė, kur Lietuvoje – pigiausias prekių krepšelis (12)

Vartojimo prekių krepšelį pigiausiai Lietuvoje gali įsigyti prekybos tinklų „Lidl“ ir „...

Prokurorai pradėjo tyrimą dėl Karbauskio koncerno valdomų žemių papildyta  (808)

Generalinė prokuratūra antradienį nusprendė pradėti tyrimą įvertinti žiniasklaidos...

„Vyšnios“ Aistės Karanauskytės šeimoje – skaudi netektis: liga ją visiškai suvalgė, bet tyrimai rodė, kad mama sveika (41)

Merginų grupės „Vyšnios“ narė Aistė Karanauskytė pirmą šių metų savaitę Anapilin...

Medikų pasakojimai glumina: dar nėra nė 18-kos, o geria iki komos ir psichozės (23)

Kol visas dėmesys nukrypęs į 18-mečius ir 19-mečius, kuriems nuo sausio 1 d. uždrausta pirkti,...

Vilniuje pasikėsinta nužudyti Lietuvos fitneso čempionę: suimtas garsus sportininkas (553)

Pragaras tęsėsi metų metus, tačiau Lietuvos ir Europos fitneso čempionė Ilona Kokoš taip ir...

Alkoholio prekyba Latvijos pasienyje paveikė estus (39)

Estijos valdžia dėl smarkiai pagyvėjusios alkoholio prekybos Latvijos pasienyje priversta perpus...

Per Rusijos televiziją „netyčia“ parodytos naujo ginklo schemos atkreipė Pentagono dėmesį (100)

Rusijos torpedos kelia grėsmę pakrantėje esantiems NATO valstybių miestams ir rajonams, rašo...

Mažesnių nei numatyta butų Vilniuje pardavimu kaltinami statytojai pasiaiškino (1)

Vilniaus valdžiai kreipusis į prokurorus dėl daugiabučio Pašilaičiuose statybų, statytojai...

Trečiadienį spręsis Eriko Bėronto likimas (11)

Apie naujai paskirtą Nacionalinės mokėjimų agentūros (NMA) vadovą Eriką Bėrontą pasisakė...