Tai „tvarkiečiai“ BNS sakė praėjus kelioms valandoms po to, kai britų euroskeptikų lyderio Nigelo Farage'o vadovaujama „Laisvės ir tiesioginės demokratijos Europos“ frakcija faktiškai sužlugo, iš jos pasitraukus Latvijos politikei.

„Nesvarstau kol kas tokios galimybės (pereiti į kitą frakciją). Sprendimas, jeigu reikės, bus padarytas pirmadienį. Iki to laiko viskas yra status quo“, – BNS sakė R.Paksas.

Panašios nuomonės laikėsi ir V.Mazuronis: „Teigti, kad ši frakcija yra sugriuvusi, aš neskubėčiau“.

Frakcija privalo turėti narius iš septynių valstybių. Pasitraukus latvei Ivetai Grigulei, euroskeptikų grupė šio reikalavimo netenkina. V.Mazuronis neatmeta galimybės, kad frakcija sugebės pritraukti išlikimui būtiną trūkstamą narį.

Euroskeptikus Europos Parlamente sutelkusio N.Farage'o Jungtinės Karalystės nepriklausomybės partija pasisako už Didžiosios Britanijos pasitraukimą iš Europos Sąjungos ir imigrantų ribojimą. Pastaruoju metu ji tampa vis populiaresnė tarp britų.

N.Farage'as taip pat ne kartą išsakė paramą Rusijos politikai ir kaltino Vakarus dėl situacijos Ukrainoje.

Konservatorius europarlamentaras Gabrielius Landsbergis ketvirtadienį pranešė, kad Latvijos politikė savo pasitraukimu frakciją sužlugdė, kai jis užleido jai Europos Parlamento delegacijos Vidurio Azijoje vadovo pareigas.

N.Farage'o vadovaujamą politinę jėgą G.Landsbergis pavadino „populistine Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną rėmusia frakcija“.

„Europos Parlamente suduotas strateginis smūgis populistinei frakcijai leis kokybiškai pakelti viso parlamento darbą į aukštesnį lygį, sustiprins esamas frakcijas ir koaliciją. Džiaugiuosi, kad mano sprendimas leido šiam įvykiui materializuotis“, - BNS sakė G.Landsbergis.