aA
Liberalams perėmus Varėnos valdžią, mažiausiai aštuoni partiečiai arba susiję su sąjūdžiu gavo darbus savivaldybėje, nustatė „Laisvės TV“ laida R.I.T.A.

Šiame kontekste laidos žurnalistai priminė buvusios parlamentarės liberalės Dalios Kuodytės itin greitą įsidarbinimą su savivaldybe susijusioje organizacijoje. Gavo etatą ir daugiau kaip tūkstantį eurų siekiančią algą. Rajono meras Algis Kašėta neneigia, kad liberalai įdarbinami savivaldybėje.

„Priimti 52 žmonės ir tarp jų – minėti liberalai, kurie turbūt iki 8 galėtų būti, kartu susijusių, 7 ar 8 žmonės. Jums spręsti, koks tai yra nuošimtis. Bet mes nestudijuojame, kiek iš tų žmonių buvo kitų partijų žmonės. Mums tai nėra esminis dalykas. Nes konkurso sąlygose negali būti įvardyta privalumas arba minusas, kad žmogus priklauso partijai“, - teigė A. Kašėta.

Laidoje taip pat minima, kad į savivaldybės pareigybes netrukus po rinkimų priimta A. Kašėtos partinė sekretorė Giedrė Deviadaitė. Po penkių dienų jai skirtas penkiasdešimties procentų priedas. Dar vienas priedas - po savaitės.

Varėnos rajono meras gynėsi, kad priedai priklauso nuo užimamų pareigų ir papildomo krūvio.

Paklaustas, ar jai nepadėjo darbo gauti tai, jog ji yra Varėnos rajono liberalų skyriaus vadovo, tai yra jo, sekretorė, A. Kašėta gynėsi, kad moteris darbą turėjo ir anksčiau. Meras aiškina, kad tikrai ne partija šią darbuotoją atvedė į savivaldybę. O išskirtinė kvalifikacija.

„Ji neatėjo iš gatvės, ji dirbo kultūros srityje, ji kandidatavo. Mes tikrai jai neturime priekaištų dėl jos darbo, neteko girdėti iš nieko priekaištų“, - sakė jis.

Darbą finansų ir investicijų skyriuje rado ir matematikos mokytoja Stasė Paulaitienė, kuri prieš penkerius metus kartu su liberalais kandidatavo į tarybą, ir yra partijos renginių viešnia.

Po kelerių mėnesių nuo rinkimų civilinės saugos specialisto postą gavo partijos narys Nikolajus Lysenkovas.

Ekonomikos ir turizmo departamento specialiste prieš keletą savaičių dirbti pradėjo A. Kašėtos sūnėno žmona, politikos bakalauro laipsnį turinti Vytautė Karpienė. Jeigu anksčiau konkursą laimėti reikėjo turizmo išsilavinimo, tai reikalavimai patogiai pakito į socialinių mokslų arba biomedicinos išsilavinimą.

Tarp darbus gavusiųjų - ir liberalė Solveiga Žukienė, įdarbinta viešųjų ryšių specialiste, ir į savivaldybės tarybą su šia partija kandidatavusi nepartinė Violeta Lužytė, kuri gavo vidaus audito skyriaus vyriausiosios specialistės darbą.

R.I.T.A. išsiaiškino, kad tarybos nariai, tie patys liberalai, įsidarbina ir savivaldybės įstaigose. Danutė Karalevičienė – slaugytoja, verslo vadybininkė - laimėjus rinkimus atsidūrė Perlojos muziejuje. Meras sako, kad žurnalistai situaciją ne taip supranta. Varėnoje – trūksta kvalifikuotų žmonių, o liberalai taip pat nori darbo.

„Aš noriu pasakyti, kad liberalų partijos nariai nebuvo diskriminuojami, kad jie yra liberalai. Iš tikro Lietuvoje partijoms priklausantys žmonės, jie yra aktyvūs, visuomeniški, būtų gaila, jeigu jie dėl to būtų diskriminuojami. Ypač dėl to, kad toje savivaldybėje tos partijos yra vadovai, tada šiukštu jau negali to skyriaus nariai dalyvauti“, - teigė A. Kašėta.

Esminis žmogus, priimantis kitus dirbti į savivaldybę, yra taip pat liberalas, mero politinio pasitikėjimo žmogus Alvydas Verbickas. Kiekvienai darbo vietai užimti sudaroma komisija, o direktorius – jos pirmininkas. Šis, beje, taip pat įsitikinęs, kad Varėnoje tiesiog nėra kam dirbti.

Laisvės TV
|Populiariausi straipsniai ir video
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Andriukaitis: aš nieko nekaltinu, bet siunčiu žinutę rinkėjams (312)

„Norėtųsi siųsti žinutę – ateikite, priešingu atveju nenustebkite, jog konservatorių bus...

Seimas tobulina statybas, ekspertai įspėja: miestai gali apaugti „būdelėmis“ (32)

Turi keletą arų mieste – statai namą iki 80 kvadratinių metrų be jokio leidimo. Arba du. Tokią...

Ant kauniečių stalo – penktas valgis: „Žalgiris“ – „Valencia“ (35)

„Žalgirio“ krepšininkai šiemet prie Eurolygos stalo demonstruoja neįtikėtiną apetitą: jie...

Dailius Dargis | D+ nariams

Bušido kovotojo Morkevičiaus nužudymo byloje – naujos detalės: estų samdomų žudikų darbas?

Kas bendro tarp dviejų garsiausių pastarojo metų užsakytų žmogžudysčių - šaltakraujiškai...

Gydytoja dermatovenerologė: kodėl kai kurie mūsų sensta greičiau ir kaip „užkonservuoti“ jaunystę (1)

Moterys dažnai sako, jog norėtų sustabdyti laiko tėkmę, o kartais – net atsukti laiką atgal....

Nuo kitos savaitės ugdymo įstaigos dirbs kitaip: svarbiausi pokyčiai (12)

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija ( ŠMM ) primena, kad nuo spalio 26 d. iki lapkričio 8 d....

Putinas apie konfliktą Kalnų Karabache: tai prasidėjo nuo nusikaltimų armėnų tautai pateikė gerokai didesnį aukų skaičių  (2)

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas ketvirtadienį pareiškė, kad beveik 5 000 žmonių žuvo per...

Lietuvos politikai sureagavo į popiežiaus žodžius: kas išreiškė palaikymą, o kas ėmė vartytis (531)

„Homoseksualūs žmonės turi teisę turėti šeimą. Jie yra Dievo vaikai. Mums tik reikia turėti...

„Bloomberg“: didžiumą autoritarinių lyderių dabar kausto baimė (11)

Jei po lapkričio pradžioje vyksiančių JAV prezidento rinkimų Donaldui Trumpui tektų palikti...

Tarp garsių filmo apie Robertėlį premjeros svečių – ir lietuviškame kine debiutavęs Žilvinas Tratas: manau, kad esu snobiškas (8)

Ketvirtadienio vakarą kviestiniai svečiai rinkosi į romantinės komedijos „Moterys meluoja...

|Maža didelių žinių kaina