aA
Keičiant gydymo įstaigų vadovus žadamas depolitizavimas su skaidrumu, tačiau konkursų komisijose – tiktai sveikatos apsaugos ministrui arba premjerui pavaldūs žmonės, o komisijų sudėtis niekur neskelbiama.
© DELFI (A. Pivoriūno nuotr.)

Laisvės TV“ paklausus vienos komisijos pirmininkės apie įtarimus dėl nedeklaruotų interesų, SAM laikinoji kanclerė klausimo apie mamos darbovietę prašo raštu ir žada atsakyti po atostogų.

Skaidrumas viešajame valstybės gyvenime yra vienas iš pagrindinių dalykų, leidžiantis mažinti korupciją ir didinti piliečių pasitikėjimą valstybe.

Skaidrumą prieš rinkimus žada visi. Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga taip pat. Žadėjo jį visur. Visur. Įskaitant gydymo įstaigas ir jų valdymą. Įskaitant pažadus, kad politikai nesikiš ten, kur turi spręsti profesionalai.

Ką turim? Aurelijus Veryga nustatė tokią gydymo įstaigų vadovų paskyrimo tvarką, kad pats vienas išsirinktų konkurso nugalėtoją. Ministras pasikalba su dviem konkursų į ligoninių vadovus finalininkais ir išsirenka tą, kuris jam atrodo geresnis. Kokiais kriterijais remdamasis? Savais.

Jeigu jums irgi atrodo, kad aiškių kriterijų nebuvimas ir galimybė vienam asmeniui nuspręsti, kuris pretendentas yra tinkamesnis, sudaro prielaidas korupcijai – esat teisūs. Specialiųjų tyrimų tarnyba irgi sako, kad tame ministro pokalbyje su daugiausiai balų iš komisijos gavusiais kandidatais stebėtojų teisėmis galėtų dalyvauti visuomenės atstovai.

Skaidrumą gydymo įstaigų valdyme žadantis ministras kandidatus pokalbiui su atrenkančią komisiją irgi sudaro pats. Įsakymai, ką ministras paskiria būti komisijų nariais, viešai nėra skelbiami.

„Laisvės TV“ išsiaiškino, ką ministras paskyrė į komisijas atrinkti po du kandidatus vadovauti trims didelėms Lietuvos ligoninėms. Respublikinėms ligoninėms Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje. Visose ministro įsakymu sudarytose komisijose yra tiktai Sveikatos apsaugos ministerijos ir Vyriausybės kanceliarijos darbuotojai, t. y., – tiktai asmenys, kurie pavaldūs arba ministrui, arba ministrui pirmininkui.

Nors komisijoje galėtų būti ir nepriklausomi ekspertai, jeigu jų kvalifikacija tinkama vertinti pretendentus, paties ministro pasirašytas įsakymas tai leistų. Tačiau dėl vienokių ar kitokių priežasčių, nepriklausomų ekspertų komisijose dėl trijų didžiųjų miestų ligonių vadovų konkursų nebuvo.

Konkursų rengimo nuostatai dar sako, kad komisijoje negali būti asmenų, dėl kurių nešališkumo kyla abejonių.

<span style="color: #ff0000;">R.I.T.A.</span> Po Respublikinės Klaipėdos ligoninės vadovo konkurso – įtarimai, kad SAM laikinoji kanclerė supainiojo interesus
© DELFI / Tomas Vinickas


Pasidomėjome ligoninės Klaipėdoje konkursu. Ligoninės vadovu išrinktas Darius Steponkus. Konkurso komisijos pirmininkė buvo Sveikatos apsaugos ministerijos kanclerės pareigas einanti Asmens sveikatos departamento direktorė Odeta Vitkūnienė.

„Laisvės TV“ gavo informaciją, kad Odetos Vitkūnienės mama dirba Šilutės ligoninėje. Toje, kuriai vadovauja būsimuoju Respublikinės Klaipėdos ligoninės vadovu išrinktas Darius Steponkus. Odeta Vitkūnienė nėra deklaravusi, kur dirba mama, nors viešųjų ir privačiųjų interesų deklaracijoje nurodo, kad anyta turi privatų odontologijos kabinetą.

Šilutės ligoninė „Laisvės TV“ atsisakė paneigti arba patvirtinti, ar joje dirba SAM valdininkės mama, teigdama, kad to negali padaryti dėl asmens duomenų apsaugos. SAM situaciją aiškinasi.

Pati Odeta Vitkūnienė dabar atostogauja ir viską žada paaiškinti po atostogų, paprašiusi klausimą, ar jos mama dirba Šilutės ligoninėje pateikti ministerijai raštu. Departamento direktorė paaiškino negalinti atsakyti į jį telefonu dėl to, kad ji dabar esanti „visai kitokioje aplinkoje“, be to, tokia esanti bendravimo su žurnalistais tvarka.

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(32 žmonės įvertino)
2.4062

Top naujienos

Erdoganas apsiskaičiavo ir įsispraudė į kampą: gali tekti skaudžiai mokėti

Pastaruosius kelerius metus, Turkijos prezidentui Recepui Tayyipui Erdoganui vis priešiškiau...

Gyvai / DELFI Diena iš Palangos: pareigūnai apie poilsiautojų nuotykius ir kur dingo čeburekai (2)

Palangoje – puikus oras ir pilna poilsiautojų. Kokiems turistų nuotykiams ruošiasi policijos...

Nustatyta moters, kurios palaikus įtariamoji žudikė bandė sudeginti Verkių parke, tapatybė (92)

Penktadienį nebeliko abejonių dėl sostinėje liepos 17 d. nužudytos moters tapatybės. Tai 1933 m....

Paaiškėjo daugiau Nausėdos komandos narių papildyta (113)

Lietuvos respublikos prezidentūros puslapyje atsinaujino kontaktai, tad paaiškėjo dar daugiau...

Žinomumas vaikystėje ir nuosavas verslas dar nebaigus mokyklos: papasakojo, kokia yra tokio gyvenimo kaina (14)

Pastaruoju metu retai viešumoje pasirodanti jaunosios verslininkės Militos Daikerytės mama Sonata...

Nuo grybų kainų gali atvipti žandikaulis pasakė, kada galėsit prisirinkti patys (40)

Nors kai kurie sėkmingiausi grybų rinkikai dalinasi ypatingai sėkmingos medžioklės nuotraukomis,...

Bulgarija už viešbučio sienų: ką turistams čia pataria aplankyti vietiniai gyventojai

Paklauskite bulgarų apie gražiausias vietas jų šalyje ir išgirsite tūkstančius įvairiausių...

Dvigubos žmogžudystės sukrėstas kaimas negali suprasti artimuosius išžudžiusio ūkininko poelgio vyras namiškius puolė miegančius (109)

Ankstų penktadienio rytą ant Kelmės ir Raseinių rajonų ribos esančius Algenių ir Stulgių...

Nausėda įvardijo ministrus, kurių darbą vertina ypač gerai: išsakė lūkesčius dėl Vyriausybės formavimo papildyta 13:12 (225)

Per susitikimą su Seimo valdančiųjų partijų atstovais prezidentas Gitanas Nausėda įvardijo...