VRK pranešė, kad policijos generalinis komisaras Renatas Požėla susitiko su VRK pirmininke Jolanta Petkevičiene ir „Baltųjų pirštinių“ atstovais. Susitikime aptartas bendras darbas prieš ir rinkimų metu, pasikeista turima informacija, aptartos kitos, su artėjančiais rinkimais susijusios aktualijos.

Kaip teigiama VRK pranešime spaudai, policija iš anksto pradėjo ruoštis rinkimams, tam skyrė sustiprintas pajėgas ir iki šios dienos jau yra gavusi 33 pranešimus, susijusius su rinkimais. Beveik pusė iš jų (14) Vilniaus apskrityje.

„Pradėti 4 ikiteisminiai tyrimai (Vilniaus, Utenos ir Alytaus apskrityse) pagal Baudžiamojo kodekso 172 str. (trukdymas pasinaudoti rinkimų ar referendumo teise – siūlymai pavežėti ir/ar sumokėti jei prabalsuos už konkretų kandidatą). Sutarta, kad esant būtinybei ir grėsmėms asmenų ar dokumentų saugumui, policija yra pasirengusi lydėti komisijas su dokumentais į apygardas“, – teigiama VRK pranešime spaudai.
Pagrindinis policijos darbas iki rinkimų yra informacijos rinkimas (taip pat kriminalinė žvalgyba) ir grėsmių analizė.

„Pareigūnai stebi viešą erdvę, vertina visą su rinkimais susijusią informaciją. Pareigūnai susitiko su rinkiminių apygardų ir apylinkių pirmininkais, sudarytos rezervinės ikiteisminio tyrimo grupės darbui su ypatingais incidentais. Atliktas prevencinis darbas su jautriausiomis visuomenės grupėmis (slaugos namai, gydymo įstaigos, kitos globos ir rūpybos įstaigos ir pan.), pravesti mokymai policijos įstaigų atsakingiems už darbo organizavimą pareigūnams“, – tvirtinama pranešime.
Rinkimų dieną taip pat dirbs sustiprintos policijos pajėgos (uniformuoti ir neuniformuoti pareigūnai), ypatingas dėmesys bus skirtas rinkiminėms apygardoms ir apylinkėms, teritorijoms šalia jų, palaikomas nuolatinis ryšys su komisijų pirmininkas.

Policija prašo žmonių būti aktyviais, matant galimus pažeidimus, nedelsiant pranešti teisėsaugai arba VRK.

Šaltinis
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją