aA
Komunikacijos ekspertas Liutauras Ulevičius kreipėsi į Vyriausiąją rinkimų komisiją (VRK) ir į policiją dėl vienos feisbuko paskyros, kuri, jo įsitikinimu, skleidžia nepažymėtą Laisvės partijos ir konservatorių reklamą. Sostinės mero Remigijaus Šimašiaus patarėjas Karolis Žukauskas trečiadienį paskelbė sulaukęs skambučio iš policijos ir klausimo, ar ne jis administruoja Igno Žumingio paskyrą feisbuke.
Feisbukas
Feisbukas
© Shutterstock

Ketvirtadienį L. Ulevičius feisbuke pasidalijo savo rašto VRK ir Lietuvos policijai kopija.

„Mano surinkti duomenys rodo, kad socialiniame tinkle „Facebook“ per netikro asmens Igno Žumingio profilį apgaule (sudarant įspūdį neva tai tikras pilietis, senjoras) aktyviai skleidžiama paslėpta politinė reklama, profilio valdytojai savo komentarais aktyviai dalyvauja kitų asmenų profilių diskusijose. Taip daromas tiesioginis poveikis dideliam skaičiui vartotojų (vien sekėjų profilis turi 1,3 tūkst. asmenų), aktyviai platinama neigiama arba teigiama informacija apie politinių kampanijų dalyvius, bandoma formuoti rinkėjų teigiamą arba neigiamą nuomonę“, – rašoma L. Ulevičiaus rašte.

Toliau komunikacijos ekspertas vardija, kuriuos Baudžiamojo kodekso, Rinkimų kodekso ir Administracinių nusižengimų kodekso straipsnius gali pažeisti tokia veikla.

Skunde pažymima, kad feisbuko profilį valdančių asmenų veikla yra kryptingai nukreipta Laisvės partijos, Vilniaus mero R. Šimašiaus, liberalų ir konservatorių naudai. Kartu jis VRK bei policijai pateikė ir tokių įrašų pavyzdžius.

Liutauras Ulevičius
Liutauras Ulevičius
© DELFI / Domantas Pipas

Policijos L. Ulevičius paprašė kreiptis į feisbuko valdytoją, kad šis atskleistų, kas slepiasi po I. Žumingio profiliu.

Iš L. Ulevičiaus rašto matyti, kad jis I. Žumingį VRK skundžia ne pirmą kartą, nes rašte rašo, kad yra pagrindas iš naujo vertinti VRK raštą, kuriame konstatuojama, kad I. Žumingio paskyroje esantis turinys nėra laikytinas politine reklama.

Jis prašo VRK įvertinti jo pateiktus profilio įrašus kaip paslėptą politinę reklamą.

„Su policijos pagalba nustačius paskyrą valdančius asmenis, taikyti teisės aktuose numatytas teisinės atsakomybės priemones. O paaiškėjus, kad tai asmenys, susiję su politinių kampanijų dalyviais, spręsti ir šių subjektų teisinės atsakomybės klausimą“, – rašoma skunde.

Žukauskas neigia

R.Šimašiaus patarėjas K. Žukauskas trečiadienio vakarą feisbuke paskelbė sulaukęs skambučio iš Utenos policijos ir klausimų, ar jis neadministruoja Igno Žumingio paskyros.

K. Žukauskas policininkui teigė paneigęs administruojantis šį profilį.

„Aš turiu Igną Žumingį FB drauguose, matau jo tekstus, pritariu turbūt 90 proc. jo rašomų tekstų, kartais komandoje juokais paspėliojame, kas galėtų kurti tą turinį, bet kam man antras profilis, jei viską, ką noriu, rašau savo vardu savo FB profilyje, kurio sklaida keliasdešimt kartų didesnė nei Žumingio“, – ką atsakė Utenos policininkui, perpasakojo jis.

Mero patarėjas taip pat pasakojo iš policijos pareigūno išgirdęs klausimą, ar jis pažįsta L. Ulevičių.

„Liutaurai, tai tu dar net nepersiregistravai į Vilnių, kad pagal skundą jį tiria Utenos policija? Na pradėk jau Vilniui mokėti savo mokesčius“, – feisbuke pasišaipė K. Žukauskas.

Ketvirtadienį L. Ulevičius feisbuke neigė policijai minėjęs K. Žukausko pavardę.

„Tiek savo pradiniame įraše, tiek skunde policijai/VRK niekur nenurodžiau jokio konkretaus Laisvės partijos asmens (nors netiesioginių duomenų apie sąsajas turiu surinkęs pakankamai). O vakar vienas iš Šimašiaus komunikacijos patarėjų prisipažino viešai, kad sulaukė klausimų iš policijos. Ką gi, labai panašu, kad FB pasidalino tikraisiais to profilio valdytojo kontaktais ir netrukus turėsim žinių“, – feisbuke rašo L. Ulevičius.

Rinkimai kaitina aistras: policijos prašo išsiaiškinti, kas skelbia įrašus feisbuke
© Organizatorių archyvas

Į diskusijas po L. Ulevičiaus įrašu įsiliejo ir komunikacijos eksperto apskųstas Igno Žumingio profilis: „Viena yra visiškai aišku ir ramu – niekada nebuvau jokios partijos nariu, niekada neturėjau jokių finansinių sąsajų su jokia politine partija ar jų nariais. Dėl to negaliu nustoti juoktis. Geras būtų precedentas – policija dabar kartu su VRK turėtų išsiaiškinti visų anoniminių profilių tapatybes ir ištirti ar nėra tarp jų partijų narių. Jei toks veiksmas būtų atliktas, aš jam pritarčiau – manau, kad ne vieną karbauskinį ar kokį skvernelinį trolį pagautų! Ot kaip rimta būtų! Liutaurai, ačiū už paruoštuką – bus galima dabar tokiais užversti VRK iki soties!“

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(13 žmonių įvertino)
3.4615

Top naujienos

Dėl naujų mokesčių – dar nematyta situacija: juos nori priimti visai ne tie, kas parengė (42)

Prieš praėjusią savaitę pristatytą mokesčių reformą sukilo smulkieji verslininkai. Esą...

Bloomberg News

„Bloomberg“ šaltiniai: Kremlius koreguoja planus dėl Ukrainos (2)

Kremlius, stringant rusų bandymams įsitvirtinti mūšio lauke, koreguoja savo planus.

Karo ekspertai: už uždarų durų tarp Putino ir Kinijos vadovo kažkas įvyko (13)

Pilietinio gynybos ir saugumo analizės centro „Locked N‘ Loaded“ ekspertai teigia, kad...

Fausta Marija Leščiauskaitė

Įtakingiausia Šiaurės Korėjos moteris: narkomanė, šaltumu bei negailestingumu pasižymėjusi jau nuo mažens

Kai 2011-aisais mirė Šiaurės Korėjos diktatorius Kim Jong-ilas, šalis ir pasaulis dėjo daug...

Sugrįžta žiemiški orai: prognozuojama net pūga

Antradienio dieną Lietuva atsidurs žemo slėgio sūkurių įtakoje. Nemažai bus tankesnių...

Jankauskas: sunkiais momentais komanda parodė charakterį ir pasiaukojimą

Lietuvos futbolo rinktinė pirmadienio vakarą kontrolinėje akistatoje išvykoje 0:0 išsiskyrė su...

Sniego pilys

Valymas + intymus: namų tvarkytojos papasakojo, kaip atrodo jų darbas rusų oligarchų namuose (3)

Vienoje populiarioje užsienio darbo paieškos svetainėje buvo patalpintas skelbimas, kad plėtros...

Dieviškai žaidęs Lietuvos vartininkas neleido graikams nubausti svečių (7)

Pirmadienį vakare Atėnuose Lietuvos futbolo rinktinė draugiškose rungtynėse 0:0 išsiskyrė su...

Karas Ukrainoje. Netoli Mariupolio – sprogimas Rusijos šaudmenų sandėlyje „Kantri“ Rusija gąsdina „unikaliu ginklu“: sunaikintų net JAV (5)

Ukrainos Slovjansko mieste pirmadienio rytą surengtos Rusijos raketų atakos aukų padaugėjo iki...

„Kas čia vyksta?!“: Maskvos gyventojus nustebino vaizdas danguje (12)

Maskvos gyventojus nustebino keistas vaizdas danguje, jie pastebėjo dūmų sūkurį – juodas dūmų...