aA
Sekmadienį Lietuvos gyventojai sprendė ne tik dėl būsimo šalies Prezidento, tačiau rinko ir tuos, kurie ateinančius penkerius metus šaliai atstovaus Europos Parlamente (EP). DELFI kalbinti rinkėjai noriai dalijosi nuomonėmis apie savo išsirinktus kandidatus ir pasakojo, kad svarbiausia čia – nuveikti darbai. Įspėjame, kad gyventojų apklausa realių balsavimo rezultatų neatspindi.
© DELFI / Andrius Ufartas

Kritikavo sąrašus dėl reklamos

Sekmadienio rytą Antakalnio rinkiminėje apylinkėje 39 metų Tadas, kuris prezidento rinkimuose balsavo už Ingridą Šimonytę, EP rinkimuose balsą sakė atidavęs Aušros Maldeikienės sąrašui.

„Nes iš darbų, o ne iš pažadų žmogų atpažįsti“, – sakė Tadas.

Su žmona balsuoti atėjęs ponas Romas sakė, kad jam buvo sunku pasirinkti, už ką balsuoti EP rinkimuose.

„Čia yra sudėtingas klausimas, nes yra labai netolygūs ir nevienalyčiai sąrašai. Jeigu pažiūrėtume į bet kurį sąrašą, tai yra pora žmonių, kurie atstovauja tai politinei krypčiai arba tam požiūriui, dalis žmonių pridėta dėl reklamos, trečia dalis yra absoliučiai atsitiktiniai žmonės, nes pirmą kartą išgirdau tas pavardes. Tai čia irgi buvo labai sunkus pasirinkimas“, – sakė ponas Romas.

Jis teigė galiausiai pasirinkęs sąrašą su Vytautu Radžvilu.

„Norėjosi paskatinti tą žmogų, kuris yra ignoruojamas. Turiu galvoje Radžvilą. Puikiai žinome, kokia situacija yra Vilniaus universitete – visi ten tie jo atleidimai, konkursai. Žinome, kad tik dabar atsirado šiek tiek daugiau jo publikacijų.

Buvo žmogus marginalizuotas. Tai sakome, kad reikia tokį žmogų palaikyti“, – sakė ponas Romas, pasigedęs viešojoje erdvėje platesnių diskusijų apie Lietuvos viziją ir šalies vietą pasaulio politikos kontekste.

Palaikė tradicines partijas

Tuskulėnų rinkimų apylinkėje atėję balsuoti ir pakalbinti žmonės EP rinkimuose daugiau palaikė tradicines partijas.

33 metų Donatas pasirinko balsuoti už konservatorius, nes balsavo už I. Šimonytę prezidento rinkimuose. Tėvynės Sąjungai – Lietuvos krikščionims demokratams savo balsus atidavė ir dar du vyrai.

„Balsavau už penktą sąrašą. Nulėmė pasirinkimą tai, kad aš esu dešinių pažiūrų žmogus ir manau, kad krikščionys demokratai atstovauja daugmaž mano interesus, nebūtinai personalijos ir vadovai, bet kryptis“, – sakė 56 metų Valdas.

„EP rinkimuose balsavau už Tėvynės Sąjungą–Lietuvos krikščionis demokratus. Tiesiog visada šitą partiją palaikiau, nematau priežasties kitą palaikyti“, – teigė 21 metų Tadas.

46 m. Rasa ir 31 m. Jelena savo balsus atidavė Liberalų Sąjūdžiui, tačiau tik dėl to, kad jų vedlys – Petras Auštrevičius.

„Už Petrą Auštrevičių ir jo partiją. Nuo seno visą laiką juos palaikau“, – sakė Rasa.

„Universitete, kai studijavau, teko susidurti su Auštrevičiumi šiek tiek. Kadangi jis ten daug metų yra dirbęs, nusprendžiau, kad tegul toliau Lietuvai jis atstovauja ir prabalsavau už jo partiją“, – teigė Jelena.

O 70 metų Regina balsą skyrė Lietuvos socialdemokratų partijai: „Man jie kažkuo daugiau prie širdies, nuo senų laikų tokie savi“, – teigė ji.

Balsavo už tą, kuris trukdo dirbti Lietuvoje

Vilnietė Dalia EP rinkimuose palaikė ne tą partiją, kurią visuomet palaiko rinkimuose, nes jai neįtiko sąraše esantys asmenys.

„Man svarbu, kokie žmonės yra sąraše, kokios jų asmenybės. Skaičiau visą sąrašą ir tikrai nebuvo lengva. Norėjau balsuoti už vienus, bet pasirinkau kitus“, – kalbėjo vilnietė Dalia.
Vilnietis Sergejus tvirtino, kad į EP reikia siųsti tokius žmones, kurie Lietuvoje trukdo dirbti.

„Į Europos Parlamentą mes visi renkame už tuos žmonės, kurie Lietuvoje mums nepatinka, kad išsiųstume, – tvirtino vilnietis Sergejus. – Juk mes ten išsiuntėme Paksą, Tomaševskį, Guogą, Uspaskichą, Mazuronį – visi buvo išsiųsti. Tai aš pagalvojau, kad yra toks vilnietis, kuris nuolat visiems trukdo – Artūras Zuokas.“

Sergejus tvirtino, kad A. Zuoko būdas yra labai tinkamas darbui Europos Parlamente: „Turi idėjų, sugeba organizuoti žmones, atstovauti Lietuvos klausimams“.

Konservatorių sąrašą palaikęs vilnietis Ignas DELFI teigė, kad jam nebuvo labai svarbu, kas sąraše – balsavo už partiją.

„Rinkausi savo partiją, kurią visada palaikau rinkimuose, todėl apsispręsti nebuvo sunku, – kalbėjo Gustas. – Pasižiūrėjau sąrašą, bet tai nebuvo aktualu, tiesiog buvo įdomu, kas kandidatuoja.“

Vilniuje gyvenanti Ignė rinkosi visiškai kitaip – balsavo už labiausiai patikusį lyderį. „Man svarbiausia buvo lyderis, o ne kas sąraše, – teigė Vilniuje gyvenanti Ignė, kuri EP rinkimuose palaikė Aušros Maldeikienės sąrašą. – Man tinka lyderio kalbėjimas, mintys, darbai.“

Kaune – simpatijos konservatoriams

Kaunas ilgą laiką buvo laikomas konservatorių miestu. Tiesa, savivaldos rinkimus Kaune užtikrintai laimėjo „Vieningas Kaunas“, tačiau konservatoriai vieninteliai be Visvaldo Matijošaičio judėjimo sugebėjo patekti į laikinosios sostinės tarybą.

Panašu, kad šį kartą rinkimai Kaune konservatoriams turėtų būti pakankamai sėkmingi. „EP rinkimuose palaikiau krikščionis. Manau, kad tą patį daro ir visas Kaunas“, – kalbėjo jaunas rinkėjas.

„Apsispręsti nebuvo sunku – Tėvynės sąjunga“, – teigė rinkėjas.

Be jokios abejonės, balsų gaus ir kiti judėjimai.

„Už Paksą. Pasirinkau jo judėjimą“, – teigė rinkėjas.

„Pasirinkau 13 numerį – tai Maldeikienė. Maloni moteris“, – teigė rinkėja.

„Už valstiečius tiesiai šviesiai. Jie paklibino betvarkę. Kalbu apie prokurorus ir panašiai. Jei man per dvejus metus pakėlė 40 Eur pensiją, tai jau neblogai“, – teigė garbaus amžiaus rinkėjas.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(18 žmonių įvertino)
2.7222

Top naujienos

Vilniuje žmones traiškiusį Balkūną lygtinai paleido į laisvę, jis vėl sukėlė avariją ir iš jos paspruko (5)

Prieš aštuonerius metus visą Lietuvą sukrėtusios kraupios avarijos, per kurią žuvo jaunas vyras...

Smūgį iš konservatorių gavęs Dagys pažėrė kaltinimų Gabrieliui Landsbergiui (71)

Rimantas Jonas Dagys , kurio narystė Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų ( TS-LKD...

Keisčiausia politinė krizė? Putinas ėmėsi žaibiškų veiksmų (69)

Tai turbūt bus keisčiausia šių metų politinė krizė. Plonytis pretekstas įžiebė audringus...

Nutraukė sutartį dėl pensijos kaupimo, tačiau pinigų neatgavo: laukia kompensacija

Janina nusprendė papildomai kaupi III pensijų pakopoje, tačiau gavusi metinę fondo veiklos...

Mirtinai posūnį sumušęs Kontenis skundėsi neturintis privatumo tualete: dėl netinkamų kalinimo sąlygų gaus 30 eurų (3)

Vilniaus apygardos administracinis teismas antradienį už mažamečio Mato mirtiną sumušimą...

Nidos-Smiltynės plente kemperis prispaudė žmogų (2)

Trečiadienį 10.14 val. Bendrajame pagalbos centre skubios pagalbos telefono numeriu 112 gautas...

DELFI tapo tarptautinio faktų tikrinimo tinklo partneriais (29)

Skaitomiausias Lietuvoje naujienų portalas DELFI tapo tarptautinio faktų tikrinimo tinklo (angl....

5 išpuoselėti paplūdimiai Vilniaus apylinkėse, už kuriuos teks susimokėti (44)

Vilniuje veikia nemažai viešųjų paplūdimių, kuriuos tvarko ir prižiūri UAB „Grinda“....

Jakeliūnas nori atsakomybės už „Vilibor“: galimai pažeistas įstatymas papildyta (116)

Krizės tyrimo išvadose fiksuota, kad dėl tarpbankinių palūkanų normos „Vilibor“ galimai...

Šiame Lietuvos mieste būstų itin trūksta: kainos jau prilygsta sostinei (82)

Ši vasara ypatinga tuo, kad nekilnojamojo turto rinka nesiilsi. Anksčiau jos aktyvumas tokiu...