aA
Lietuvoje sekmadienį vyko savivaldybių tarybų rinkimai. Vietos politikai konkuravo dėl 1502 mandatų tarybose, iš jų 60 – merų.
Rinkimai baigėsi: daugiausiai mandatų iškovojo komitetai, aršiausia kova – Vilniuje ir Klaipėdoje
© DELFI montažas

Savivaldos rinkimai 2019 m.
Vilniuje suskaičiavus 149 iš 151 apylinkių balsus pirmąją poziciją išlaiko Remigijus Šimašius – jis surinko 36,73 proc. balsų. Antras – su 22,7 proc. Artūras Zuokas. 
Ryškėja galutinis savivaldybių tarybų paveikslas. Suskaičiavus 1953 apylinkes (iš 1970) savivaldybių tarybų rinkimuose pirmauja Visuomeniniai rinkimų komitetai, kurie bendrai surinko 26,52 proc., o iš partijų - pirma Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai – 16,03 proc., antra Lietuvos socialdemokratų partija - 13,39 proc. , trečia – Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungą – 11,26 proc. Ketvirti Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis – 5,92 proc.
Klaipėda suskaičiavo visų rinkimų apylinkių duomenis. Antrajame merų rinkimų ture klaipėdiečiai savo balsus galės atiduoti už Vytautą Grubliauską, kuris surinko 31,15 proc. balsų, arba už Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos kandidatą Arvydą Vaitkų, jį pirmajame ture palaikė 22,82 proc. rinkėjų. 
Vilniuje suskaičiavus 140 iš 151 apylinkių balsus pirmąją poziciją išlaiko Remigijus Šimašius – jis surinko 36,73 proc. balsų. Antras – su 22,74 proc. Artūras Zuokas. 
Suskaičiavus 1941 apylinkę (iš 1970) savivaldybių tarybų rinkimuose pirmauja Visuomeniniai rinkimų komitetai, kurie bendrai surinko 26,27 proc., o iš partijų – pirma Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai – 16 proc., antra Lietuvos socialdemokratų partija - 13,52 proc. , trečia – Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungą – 11,37 proc. Ketvirti Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis – 5,99 proc.
Klaipėdos savivaldybėje liko suskaičiuoti tik dviejų rinkimų apylinkių balsus. Šiuo metu Klaipėdos mieste pirmauja Vytautas Grubliauskas – 31,21 proc. balsų, antroje vietoje – Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos kandidatas Arvydas Vaitkus – 22,73 proc.
Alytuje dėl miesto mero posto antrajame ture susigrums komiteto „Už Alytų“ atstovas 55-erių verslininkas Gediminas Daukšys ir socialdemokratas 37-erių dabartinis tarybos narys Nerijus Cesiulis.Suskaičiavus visų apylinkių balsus, G. Daukšys surinko 19,18 proc. rinkėjų balsų, o N. Cesiulis – kiek daugiau nei 19,14 proc. Trečias likęs buvęs miesto meras Česlovas Daugėla surinko apie 13 proc. rinkėjų balsų.„Visi užsivedę, nusiteikę labai pozityviai (...) Mes taip ir tikėjomės antrojo turo. Turime pasiruošę planą antram turui, tikiuosi, kad jį įgyvendinsime ir laimėsime rinkimus. Tikimės, kad laimėsime mero rinkimus ir gausime daugiausia balsų. Turėjome planą ir įvykdėme visas priemones, kurias buvome suplanavę ir net daugiau“, – BNS sakė G. Daukšys.N. Cesiulis teigė, kad tokių rezultatų tikėjosi. Pasak jo, kovą antrame ture prieš G. Daukšį bus galima pavadinti ir „kartų kova“.„Rezultatus vertinu pakankamai gerai, manau, kad miestiečiai tinkamai pasirinko kandidatus. Buvo nuoseklus darbas visą kadenciją, įsiklausymas, tai situacija gera. Laukia antras etapas ir stengsimės jį laimėti“, – BNS teigė N. Cesiulis.
Vilniuje suskaičiavus 129 iš 151 apylinkių balsus pirmąją poziciją išlaiko Remigijus Šimašius – jis surinko 36,42 proc. balsų. Antras – su 22,64 proc. Artūras Zuokas. 
Pirminiais duomenimis, A. Zuoko rinkimų sąrašas iškovotų dešimt savivaldybės tarybos narių mandatų.Politikas anksčiau BNS tvirtino, kad vis tiek bandytų telkti valdančiąją koaliciją, jeigu būtų išrinktas meru.„Meras yra tarybos pirmininkas pagal įstatymą. Meras yra kaip ir pagrindinis miesto veidas, ir jam priklauso ta iniciatyva“, – kalbėjo A. Zuokas.Jis teigė, kad kai kurios jo partijos programinės nuostatos sutapo su konservatorių, Darbo partijos, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos kandidatų nuostatomis.Rinkimų naktį A. Zuoko vadovaujamos Lietuvos laisvės sąjungos (liberalų) atstovai buvo susitikę su konservatoriais pastarųjų štabe. Šios dvi politinės jėgos pastaruoju metu dirbo sostinės savivaldybės tarybos opozicijoje.„Mes iš tikrųjų mąstome panašiai apie Vilniaus ateitį, o tai yra gerokai svarbesnis vienijimo dalykas, nei formalus palaikymas“, – kalbėjo A. Zuokas.Politiko žmona Agnė Zuokienė rinkimų sąraše buvo įrašyta paskutiniu – 102 – numeriu, tačiau rinkėjai ją pakėlė iki ketvirtos pozicijos. Pagal dabartinius duomenis ji turėtų tapti tarybos nare.
R. Šimašiaus rinkimų komitetas pirmauja ir pagal gaunamų mandatų savivaldybės taryboje skaičių. Šiuo metu jie galėtų tikėtis 17 mandatų 51 vietos savivaldybės taryboje.Su R. Šimašiaus komitetu kandidatuojantis Vincas Jurgutis BNS teigė, kad toks rezultatas kelia „atsakomybę mums suburti valdančiąją koaliciją“.„Rezultatai rodo pasitikėjimą buvusiais darbais ir, svarbiausia, pasitikėjimą ateičiai. Mums svarbu, kad mūsų rėmėjai nesustotų ir palaikytų mus antrajame ture“, – BNS sakė politikas.„Tikrai neskaičiuojame, iš ko pasiimti balsų (antrajame ture – BNS). Tikime, kad vilniečiai galvoja savo galva, vertins nuveiktus darbus ir tai, ko gali tikėtis ateityje“, – pridūrė jis.V. Jurgutis tvirtino, kad komiteto atstovai yra pasiruošę kalbėti su visomis į tarybą pateksiančiomis politinėmis jėgomis, kurios palaikytų jų programinius punktus.„Turime šešis svarbiausius punktus, kuriuos įvardysime rytoj (pirmadienį – BNS)“, – kalbėjo komiteto narys.Nors rinkimų sąraše žemiau buvo atsidūrę televizijos prodiuseris Gediminas Jaunius ir dainininkė, eksparlamentarė Donalda Meiželytė, šie kandidatai turėtų patekti į savivaldybės tarybą, rinkėjams suteikus jiems daugiau pirmumo balsų nei aukščiau buvusiems pretendentams.
Suskaičiavus 48 iš 54 apylinkių duomenis, Klaipėdos mieste pirmauja Vytautas Grubliauskas - 31,53 proc. balsų, antroje vietoje - Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos kandidatas Arvydas Vaitkus - 22,49 proc.
Suskaičiavus 1905 apylinkes (iš 1970) savivaldybių tarybų rinkimuose pirmauja Visuomeniniai rinkimų komitetai, kurie bendrai surinko 25,76 proc., o iš partijų - pirma Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai – 15,91 proc., antra Lietuvos socialdemokratų partija - 13,8 proc. , trečia – Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungą – 11,59 proc. Ketvirti Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis – 6,04 proc.
Vilniuje suskaičiavus 108 iš 151 apylinkių balsus pirmas lieka Remigijus Šimašius – jis surinko 36,1 proc. balsų. Antras – su 22,4 proc. Artūras Zuokas. 
Suskaičiavus 1869 apylinkes (iš 1970) savivaldybių tarybų rinkimuose pirmauja Visuomeniniai rinkimų komitetai, kurie bendrai surinko 25,54 proc., o iš partijų - pirma Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai – 15,89 proc., antra Lietuvos socialdemokratų partija – 14 proc. , trečia – Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungą – 11,8 proc. Ketvirti Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis – 5,98 proc.
Suskaičiavus 45 iš 54 apylinkių duomenis, Klaipėdos mieste pirmauja Vytautas Grubliauskas – 31,48 proc. balsų, antroje vietoje – Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos kandidatas Arvydas Vaitkus – 22,5 proc.
Vilniuje suskaičiavus 76 iš 151 apylinkių balsus pirmas lieka Remigijus Šimašius – jis surinko 34,48 proc. balsų. Antras – su 22,26 proc. Artūras Zuokas. 
Suskaičiavus 1783 apylinkes (iš 1970) savivaldybių tarybų rinkimuose pirmauja Visuomeniniai rinkimų komitetai, kurie bendrai surinko 24,39 proc., o iš partijų - pirma Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai – 15,81 proc., antra  Lietuvos socialdemokratų partija - 14,72 proc. , trečia – Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungą – 12,39 proc. Ketvirti Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis – 6,25 proc.
Šiaulių meras Visockas laimėjo ir antrą kadenciją, ir daugumą mandatų tarybojeSavivaldos rinkimai Šiaulių mieste baigti – dabartinis meras nepartinis Artūras Visockas laimėjo mero postą, o jo vadovaujamas komitetas – daugumą vietų taryboje.Pirminiais Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) duomenimis, suskaičiavus balsus 33-iose apylinkėse iš 34-ių, už A. Visocką tiesioginiuose mero rinkimuose balsus atidavė 52 proc. rinkėjų. Prieš ketverius metus Šiaulių visuomenininkui prireikė antro turo, kad būtų išrinktas ketvirto pagal dydį Lietuvos miesto vadovu. 2015-aisiais per pirmąjį turą jis tesurinko 16,65 proc. šiauliečių balsų.Šįkart A. Visockas smarkiai aplenkė artimiausią varžovą – Seimo narį Valerijų Simuliką. Šis sulaukė vos dešimtadalio atėjusių balsuoti rinkėjų paramos. Trečias mero rinkimuose liko konservatorius Jonas Bartkus su 9 proc. rinkėjų balsų.Be to, šiemet mero vadovaujamas visuomeninis rinkimų komitetas patrigubino mandatų skaičių savivaldybės taryboje – vietoj turėtų šešių įgijo 16. Gautas mandatų skaičius užtikrina daugumą Šiaulių miesto savivaldybės taryboje.„Vertinu, kad žmonės suprato ir pasidarė savo išvadas“, – rinkimų rezultatus BNS komentavo A. Visockas.Tačiau meras žada, kad gauta dauguma nereikš sprendimų diktato.„Kai tu esi stiprus, reikia dar labiau derėtis. Meras iš pat pradžių turi būti filosofas ir išmanyti praktinius dalykus. Kuo tu stipresnis, tuo turi būti nuolankesnis“, – BNS sakė A. Visockas.Kita vertus, jis pripažino, kad turima dauguma leis greičiau priimti sprendimus.A. Visockas taip pat vylėsi, kad ir būsimoje kadencijoje bendradarbiaus su į tarybą išrinktais Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) atstovais.„Mano frakcijoje dirbo valstiečių žaliųjų atstovai, tam tikru momentu jie labai padėjo – kai išėjo į Seimą žmonės, įvyko kaita, – dabar atėjo laikas tęsti darbus. Greičiausiai kartu darbuosimės su žaliaisiais“, – rinkimų naktį sakė politikas.LVŽS Šiauliuose gavo tris mandatus. Po tiek pat vietų taryboje laimėjo ir V. Simuliko visuomeninis komitetas, ir Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai. Po du mandatus gavo Socialdemokratų partija, Darbo partija ir Liberalų sąjūdis.Šiaulių miesto savivaldybėje iš viso yra 31 narys. Mandatus pasidalijo septynios politinės jėgos. Prieš ketverius metus mandatų gavo devynios jėgos.„Mano darbas skirtas partijoms, kad jos susimąstytų, ką daro negerai, ir tiesiog pradėtų dirbti taip, kaip reikalauja priesaika. (...) Visiems, kurie ateis dirbti į Šiaulių miesto tarybą, linkiu nesijausti kaip nors ignoruotiems. Iš opozicijos atėjęs bet koks geras pasiūlymas bus svarstomas kaip ir buvo daroma šioje kadencijoje“, – tvirtino A. Visockas.„Aš bandysiu paaiškinti tarybos nariams, kad jeigu ir suformuosime daugumą taryboje, kad jos kaip ir nėra, kad visi tarybos nariai yra lygūs. Jeigu bus kritika kad ir iš penkių opozicijos narių, ir jeigu ji bus pagrįsta, tikrai priimsiu tą kritiką ir pasakysiu, kad jie yra teisūs, kad reikia tobulinti tarybos sprendimą“, – žadėjo meras.
Klaipėdoje Grubliauskui iššūkį antrajame ture mes Vaitkus Klaipėdoje dėl mero posto antrajame ture tikriausiai varžysis dabartinis miesto meras Vytautas Grubliauskas bei Valstiečių ir žaliųjų sąjungos kandidatas, Klaipėdos uosto vadovas Arvydas Vaitkus, rodo preliminarūs rezultatai. Suskaičiavus duomenis 36 apylinkėse iš 54, už savo komitetą subūrusį V. Grubliauską balsavo 31,95 proc. klaipėdiečių, už A. Vaitkų – 22,48 proc. rinkėjų.Trečioje vietoje liko konservatorė Agnė Bilotaitė, gavusi 14,95 proc. rinkėjų balsų, rodo Vyriausiosios rinkimų komisijos duomenys.„Aš džiaugiuosi, kad klaipėdiečiai nepasidavė tam populistiniam viliojimui ir vis tik vertino ir tam tikrą įdirbį, atmerkė akis, kas vyksta mieste. Tuos aspektus vertinčiau pozityviai“, – BNS sakė V. Grubliauskas.Klaipėdos meras teigė, kad jo komitetas „Vytautas Grubliauskas ir komanda“ gali eiti į koaliciją su bet kuo, išskyrus skandalingai pagarsėjusio Viačeslavo Titovo komitetą.V. Grubliausko komitetas šiuo metu pirmauja ir tarybos rinkimuose – pagal pirminius rezultatus, jis gautų 8 mandatus 30-ies.Rinkimų rezultatais patenkintas buvo ir V. Grubliausko oponentas A. Vaitkus.„Turint omenyje, kad mūsų grupė žmonių susibūrė per labai trumpą laiko tarpą, tai rezultatai labai geri“, – BNS sakė A. Vaitkus.Pasak A. Vaitkaus, jis su V. Grubliausku visada bendravo gerai, tačiau valdžia yra per toli atitrūkusi nuo žmonių.„Žmonės man teigė, kad šiandieninė valdžia yra atitrūkusi nuo žmonių, kad nebuvo matomos jautriausios gyvenimo sferos. Mūsų požiūris, kad tą situaciją būtina keisti, reikia atsigręžti į žmogų“, – sakė jis.A. Vaitkų iškėlusi Valstiečių ir žaliųjų sąjunga, naujausiais duomenimis, savivaldybės tarybos rinkimuose surinko 16,57 proc. balsų. Tai sąjungai suteiktų 6 mandatus taryboje.Rinkimai Klaipėdoje išsiskyrė žemu rinkėjų aktyvumu – mieste balsavo 38,66 proc. balso teisę turinčių rinkėjų.
Karbauskis: „valstiečių“ pozicijos sustiprėjo Pirmadienio naktį plaukiant balsams iš apylinkių, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų lyderis Ramūnas Karbauskis teigia besidžiaugiantis, kad partijos pozicijos sustiprėjo. „Ateinam į Klaipėdos tarybą, ateinam į Vilniaus tarybą, į Marijampolės tarybą – ten, kur mes anksčiau nebuvom (...) palinkėt galiu visiems tik vieno – kuo platesnių koalicijų, kad jiems patiems būtų geriau dirbti“, – žurnalistams partijos rinkimų štabe sakė R. Karbauskis.Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) duomenimis, kol kas merų rinkimuose Biržų rajone pirmauja Vytas Jareckas, Ignalinos rajone – Henrikas Šiaudinis, Panevėžio rajone – Povilas Žagunis, Šiaulių rajone – Antanas Bezaras. Į antrą turą gali patekti dar 13 „valstiečių“ kandidatų.R. Karbauskis teigė manęs, kad savivaldybių rinkimų rezultatai bus labiau susiję su nacionalinėmis tendencijomis, bet „matosi, kad žmonės atskyrė“ dalykus. „Nebeliko ryšio, ar partija palaikoma nacionaliniu lygiu“, – sakė R. Karbauskis.Taip pat jis išreiškė sveikinimus rinkimuose Kaune pirmaujančiam merui Visvaldui Matijošaičiui ir jo komitetui „Vieningas Kaunas“. R. Karbauskis teigė besitikintis, kad komitetai, laimintys regionuose, bendradarbiaus su „valstiečių“ partija.„Kauno merą reikia pasveikinti – 80 proc. palaikymas. Tikiuosi, kad mes ir toliau sėkmingai dirbsim kartu. Komitetų pergalės ir Šiauliuose, ir Kaune, ir Vilniuje rodo tai, kad partijoms yra, kur pasitempti. Ir aš tikiuosi, kad jie bendradarbiaus su „valstiečiais“, nes mes ir nacionaliniu lygmeniu darom tuos darbus, kurie reikalingi“, – teigė „valstiečių“ pirmininkas.Prieš ketverius metus vykusiuose savivaldybių tarybų ir merų rinkimuose „valstiečiai“ gavo 142 mandatus ir 4 mero postus.
Panevėžyje į antrąjį turą mero rinkimuose žengia Račkauskas ir Urbšys Panevėžyje antrajame rinkimų ture dėl mero posto turėtų susirungti dabartinis miesto vadovas Rytis Mykolas Račkauskas bei parlamentaras Povilas Urbšys.Pirmadienio naktį suskaičiavus balsavimo rezultatus 21-oje apylinkių iš 29, dabartinis meras sulaukė 28 proc. balsavusiųjų palaikymo, P. Urbšys surinko 18,7 procentų balsų. Trečia lieka Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS–LKD) kandidatė Indiana Grigienė su 15,4 proc. balsų.Toliau rikiuojasi „valstiečių“ atstovas Kęstutis Lukoševičius, socialdemokratas Ramūnas Vyžintas, Lietuvos žaliųjų partijos kandidatė Gema Umbrasienė.R. M. Račkauskas turės ir didžiausią frakciją. Už jo komitetą „Atsinaujinančiam Panevėžiui“ pagal suskaičiuotus balsus pasisakė 24,4 proc. rinkėjų. Antri lieka Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai su 18,1 proc. balsų, trečias – P. Urbšio komitetas „Kurkime jaukų miestą KARTU“, sulaukęs 14,1 proc. rinkėjų palaikymo. Šios trys jėgos atitinkamai dalijasi septynis, šešis ir keturis mandatus taryboje.Taip pat į tarybą patenka Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga su trimis mandatais, po du tarybos narius Lietuvos socialdemokratų, Lietuvos žaliųjų partijos, Liberalų sąjūdis. R. M. Račkauskas: panevėžiečiai parodė „sveiką protą“Šiuo metu nuo pareigų dėl korupcijos tyrimo nušalintas, bet kaltinimus atmetantis R. M. Račkauskas BNS sakė, jog džiaugiasi, kad panevėžiečiai „atskyrė grūdus nuo pelų“ ir neabejoja savo pergale antrajame ture. „Panevėžiečiai pademonstravo sveiką protą, jie tikrai mato rezultatus, o ne kažkokius politinius burbulus, kuriuos pučia oponentai. Savo pergale neabejoju, nes manau, kad mes vieninteliai parodėm rezultatą, rodome realius planus“, – pirmadienio naktį kalbėjo perrinkimo siekiantis meras.P. Urbšys prognozuoja, kad antrajame ture jį kritikuojančio R. M. Račkausko komanda gali vienytis su „valstiečiais“, tad daug kas priklausys, ar jį palaikys kitos miesto valdžios siekiančios partijos.„Antram ture rinkėjas turės apsispręsti, ar jis nori, kad miestui atstovautų asmuo, kuris teisme įrodinės savo nekaltumą, paskui kurį tempsis korupcinis šleifas. Aš savo pergale tikiu“,  – BNS sakė jis.Panevėžio miesto taryboje renkami 27 politikai, įskaitant merą. Antrasis merų rinkimų turas vyks kovo 17 dieną.
Paluckas žada pertvarkyti socialdemokratų skyrius didžiuosiuose miestuose Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) lyderis Gintautas Paluckas po savivaldos rinkimų žada pertvarkyti skyrius didžiuosiuose miestuose. „Didžiųjų miestų skyrių laukia radikalūs pertvarkymai. Apie tai mes šnekėsime viduje. Tuos sprendimus, matyt, reikėjo padaryti galbūt ir anksčiau, bet čia yra toks taktikos reikalas, kuo ir kaip važiuoti į rinkimus, nes niekada nėra palankus metas. Tai dabar turime trejus rinkimus, bet po to turėsime jau tik po pusantrų metų Seimo rinkimus. Tai iki to laiko reikės iš esmės persitvarkyti ir pertvarkyti tiek Klaipėdoje, tiek Kaune“, – aiškėjant balsavimo rezultatams savivaldybėse BNS sakė G. Paluckas.Pirminiais Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) duomenimis, Kaune ir Klaipėdoje socialdemokratams gresia negauti nė vieno mandato.Vilniaus miesto savivaldybės taryboje G. Paluckas viliasi turėti frakciją, tačiau tarpiniai rezultatai kol kas to nepatvirtina. Jis sekmadienį užsiminė, kad varžovai Vilniuje vykdė „išsamesnes ir didesnes rinkimines kampanijas“, bei pabrėžė, kad partijai svarbiausia užsitikrinti sostinės savivaldybės taryboje mažiausiai 3–4 mandatus, tai yra ne mažiau, nei per 2015 metų rinkimus. Pirminiais duomenimis, Vilniuje pirmauja dabartinis meras Remigijus Šimašius bei buvęs meras Artūras Zuokas, jie turėtų susirungti antrajame ture. LSDP lyderis teigė, kad partijos rezultatai daugiamandatėje apygardose geri, bet galėjo būti dar geresni. „Jeigu nebūtų nuolat kalama pastaruosius metus, kad partija suskilo, kad partijos nėra, kad visi išsivaikšto, kad socdemų niekas nemyli, tai rezultatai būtų gerokai geresni, bet buvo praktiškai visus metus oponentų ir, beje, pasitraukusių iš partijos žmonių kai kurių, kad štai suskilo (...) Mes nesuskilome, bet tai reikėjo įrodyti per kančią, per skausmą. Pavyko, manau“, – aiškino G. Paluckas. Anksčiau sekmadienį jis sakė, kad tikisi, jog savivaldos rinkimuose jo partija laimės 11 merų postų. Iš viso LSDP 2015-ųjų rinkimuose laimėjo 16 merų postų. Pirminiais VRK duomenimis, daugiausia rinkėjų balsų per savivaldos rinkimus renka visuomeniniai rinkimų komitetai, o socialdemokratai yra antri.
Vilniuje suskaičiavus 52 iš 151 į antrąją vietą tiesioginiuose mero rinkimuose sugrįžo Artūras Zuokas – 22,20 proc. Pirmas – Remigijus Šimašius – 33,89 proc.
Suskaičiavus 36 iš 54 apylinkių duomenis, Klaipėdos mieste pirmauja Vytautas Grubliauskas - 31,35 proc. balsų, antroje vietoje - Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos kandidatas Arvydas Vaitkus - 22,06 proc.
Suskaičiavus 1683 apylinkes (iš 1970) savivaldybių tarybų rinkimuose pirmauja Visuomeniniai rinkimų komitetai, kurie bendrai surinko 23,25 proc., o iš partijų - pirma Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai – 15,81 proc., antra  Lietuvos socialdemokratų partija - 15,46 proc. , trečia – Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungą – 12,83 proc. Ketvirti Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis – 6,28 proc.
Suskaičiavus 29 iš 54 apylinkių duomenis, Klaipėdos mieste pirmauja Vytautas Grubliauskas - 31,42 proc. balsų, antroje vietoje - Liestuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos kandidatas Arvydas Vaitkus - 22,11 proc.
Vilniuje suskaičiavus 33 iš 151 į antrąją vietą tiesioginiuose mero rinkimuose sugrįžo Artūras Zuokas – 21,75 proc. Pirmas – Remigijus Šimašius – 33,70 proc.
Širvintų rajone pirminiais duomenimis pergalę iškovojo dabartinė merė Živilė Pinskuvienė. Visuomeninis rinkimų komitetas „Živilės Pinskuvienės komanda – už sėkmingą Širvintų kraštą“, suskaičiavus 18 iš 23 apylinkių balsus, surinko 69,52 proc. balsų. Antroje vietoje: Lietuvos laisvės sąjunga (liberalai) kandidatas Vidmantas Mateika surinkęs 8,29 proc.Rietavo savivaldybėje, suskaičiavus 6 iš 8 apylinkių balsus, aiškus laimėtojas: LRLS kandidatas Antanas Černeckis surinko 67,18 proc., antroje vietoje liko Lietuvos socialdemokratų partijos kandidatas Alfredas Mockus surinkęs 28,90 proc. balsų.Šalčininkuose netikėtumų nebuvo. Jau pirmame ture pergalę praktiškai gali skelbti Lietuvos lenkų rinkimų akcijos – Krikščioniškų šeimų sąjungos, Politinės partijos Rusų aljansas kandidatas Zdzislav Palevič. Suskaičiavus 32 iš 36 apylinkių balsus, jis gavo 76,99 proc. balsų. Antroje vietoje Darbo partijos (DP) iškelta kandidatė Alicija Ščerbaitė surinkusi 9,78 proc. balsų.Akmenės rajone pergalę jau gali švęsti Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) kandidatas Vitalijus Mitrofanovas. Suskaičiavus balsus iš 19 apylinkių (viso 22), jis surinko 60,33 proc. balsų. Jo pagrindinis konkurentas Saulius Bucevičius (LRLS) surinko 18,22 proc.Šiaulių rajono gyventojai daugiausiai balsų atidavė Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) kandidatui Antanui Bezarui. 38 iš 39 apylinkių rezultatai rodo, kad jis gavo 50,99 proc. balsų. Antroje vietoje liko Tėvynės Sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų partijos (TS-LKD) kandidatas Vaclovas Motiejūnas surinkęs 15,17 proc.Jonavos rajone pergalę švenčia Mindaugas Sinkevičius (LSDP). 24 iš 26 apylinkių rezultatai jam rodo 56,97 proc. rinkėjų balsų. Antroje vietoje su 12,14 proc. balsų liko Arvydas Gasys (LŽVS).Panašu, kad dabartinis Biržų meras Valdemaras Valkiūnas (Lietuvių tautininkų ir respublikonų sąjunga) rajonui nebevadovaus. Švedų į miestą nenorėjęs įleisti politikas, suskaičiavus 30 iš 32 apylinkių balsus, surinko 25,19 proc. balsų. Pergalę pirmame rinkimų ture iškovojo Vytas Jareckas (LVŽS) surinkęs 52,02 proc.Jokios intrigos Druskininkuose. Suskaičiavus 10 iš 14 apylinkių balsus, užtikrintai laimi ilgametis meras Ričardas Malinauskas (Visuomeninis rinkimų komitetas „Už Druskininkus su Ričardu Malinausku“) surinkęs 72,62 proc. balsų. Antroje vietoje – Antanas Balkė (TS-LKD) su 10,99 proc. balsų.Kauno rajone, panašu, kad naujuoju merus taps Valerijus Makūnas (LSDP). 55 iš 57 apylinkių balsai rodo jam palankius rezultatus: 59,31 proc. balsų. Antroje vietoje liko TS-LKD kandidatas Justinas Urbanavičius (19,69 proc.).Palangai vadovaus TS-LKD kandidatas Šarūnas Vaitkus. Suskaičiavus daugumą balsų (5 iš 7 apylinkių), jam pasitikėjimą atidavė 72,57 proc. rinkėjų. LSDP kandidatė Svetlana Grigorian antroje vietoje su 12,54 proc. balsų.
Matijošaitis švenčia pergalę KauneŽiūrėkite daugiau: https://www.delfi.lt/video/laidos/rinkimai-2019/matijosaitis-svencia-pergale-kaune.d?id=80515787
Artūro Zuoko komentaras apie rinkimusŽiūrėkite daugiau: https://www.delfi.lt/video/aktualijos/arturo-zuoko-komentaras-apie-rinkimus.d?id=80515683
Suskaičiavus 1467 iš 1970 apylinkių rezultatus tiesioginiuose savivaldybių merų rinkimuose daugiausiai laiminčių kandidatų turi Lietuvos socialdemokratų partija – 25, Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai - 23, Visuomeniniai rinkimų komitetai bendrai yra surinkę - 23, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga - 17, Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis – 10.
Antrojo rinkimų turo neprireikti gali ir Vilniaus rajone. Suskaičiavus 41 iš 53 apylinkių rezultatus – Marija Rekst (LLRA, PPRA) turi 53,89 proc. balsų, Gediminas Kazėnas (TS-LKD) – 20,59 proc.
Paaiškėjo, kas keliauja į antrąjį merų rinkimų turą Plungėje. Tai Liberalų sąjūdžio kandidatas Audrius Klišonis, jis surinko 39,58 proc. balsų ir TS-LKD kandidatė Asta Beierle Eigirdienė su 23,45 proc. rinkėjų balsų.
Suskaičiavus 1467 apylinkes (iš 1970) Savivaldybių tarybų rinkimuose pirmauja Lietuvos socialdemokratų partija - 16,77 proc. Antra Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai – 15,71 proc. Treti – Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungą – 14,48 proc. Ketvirti Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis – 6,38 proc. Bendrai visuomeniniai rinkimų komitetai – 19,71 proc.
Grubliauskas: antrame ture viskas prasidės iš naujoApie vidurnaktį rinkimų rezultatų laukianti dabartinio Klaipėdos mero Vytauto Grubliausko komanda juokauja, kad greit galės atšvęsti su šampanu. Pats meras rinkimų rezultatų laukė grodamas džiazą.Dvi kadencijas mero poste dirbęs V. Grubliauskas sako, kad nusiteikęs dirbti savivaldybėje bet kokiu atveju – jis optimistiškai vertina savo galimybes dar kartą tapti uostamiesčio vadovu, o jei ne, sako, kad aktyviai darbuosis taryboje.„Stipri kandidatė yra Agnė Bilotaitė, stebiu, kad Arvydas Vaitkus taip pat turi nemažą palaikymą. Esu tikras, kas bus antras rinkimų turas, tuomet vėl viskas prasidės nuo nulio“, – sako V. Grubliauskas.Vyriausios rinkimų komisijos (VRK) duomenimis, žmonių spėjimai, kad trys kandidatai varžysis itin stipriai, pasitvirtino, nors jau ryškėja, kad A. Bilotaitė kiek atsilieka nuo V. Grubliausko ir A. Vaitkaus.Anot V. Grubliausko, A. Vaitkaus komanda kur kas stipresnė finansiškai, nei jo neseniai subutra komanda. Visgi, anot politiko, ne viską lemia net ir gera kandidato reklama.V. Grubliauskas atvirauja, kad nesitikėjo, kad tvirčiausiame ketvertuke bus ir Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžio (LRLS) Simono Gentvilo kandidatūra, mat subirusi partija prarado ir nemažą rinkėjų pasitikėjimą.
Tiesiogiai: Remigijus Šimašius apie rinkimusŽiūrėkite daugiau: https://www.delfi.lt/video/aktualijos/tiesiogiai-remigijus-simasius-apie-rinkimus.d?id=80515135
Karbauskis antrajame ture jau žada paramą Zuokui: nematau priežasčių, kodėl turėtume palaikyti Šimašių„Mūsų rezultatas bus du kartus geresnis negu buvo“, - neabejoja Ramūnas Karbauskis DELFI TV specialioje laidoje. „Valstiečių“ lyderis taip pat sakė, kad antrajame ture palaikytų Artūrą Zuoką. „Aš asmeniškau nemanau, kodėl turėtume remti Šimašių. Vilnius dėl valdžios neturi vizijos, o štai Kaunas turi viziją, žmonės jau yra nusivylę Vilniaus valdžia“, - sako R. Karbauskis. Taip pat R. Karbauskis tikina, kad tikėjosi didesnio palaikymo nacionaliniu mastu. „Negaliu pasakyti, kad tendencija, jog esame antri, išliks. Aš manau, kad žmonės miestuose nori stabilumo, jie labai aiškiai pasirenka tuos atitinkamus merus. Tiesa, kiek didesnio ryšio tikėjausi nacionaliniu masteliu. Jo yra labai mažai. Aš manau, kad po rinkimų socialdemokratų partijoje turėsime labai rimtą diskusiją, nes žmonės mato, kad savivaldybėse yra šeimininkai merai. Iš tiesų, sveikinu merus, kurie dabar gauna gerus rezultatus“, - DELFI TV transliacijoje sako R. Karbaukis. Jis taip pat pabrėžia, kad priekaištų V. Sinkevičiui neturi. „Virginijaus Sinkevičiaus rinkimų kampanija buvo labai trumpa. Pavyzdžiui, Zuokas rinkimams ruošėsi kryptingai, tai darė ne vienerius metus. Mūsų kampanija buvo trumpa, mes svarstėme, kas turėtų būti kandidatu, o V. Sinkevičius padarė viską, ką galėjo“, - sako R. Karbauskis.„Mes tikrai nemanome, kad komitetai yra gaujos. Komitetų rezultatai tikrai yra gana geri“, - replikuodamas į anksčiau G. Landsbergio išsakytus teiginius sakė R. Karbauskis.
Vilniaus miesto savivaldybės tarybos rinkimuose pirmauja Visuomeninis rinkimų komitetas „R. Šimašiaus komanda „Už Vilnių, kuriuo didžiuojamės!“ – 23,28 proc. Antri – Lenkų rinkimų akcijos ir Rusų aljanso koalicija „Krikščioniškų šeimų sąjunga“ – 18,62 proc. Trečia – Darbo partija – 14,53. 4 apylinkių rezultatai iš 151.
Kauno miesto savivaldybės tarybos rinkimai Visvaldo Marijošaičio visuomeninis rinkimų komitetas „Vieningas Kaunas“ kovoja dėl 30 mandatų (61,81 proc. balsų) Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai – 10 (19,89 proc. balsų). Kitos partijos šia akimirką gautų 0 mandatų. Suskaičiuota 10 iš 91 apylinkės rezultatai.
Kauno mieste suskaičiavus 25 iš 95 apylinkių rezultatus kyla Visvaldo Matijošaičio pranašumas – 79,32 proc.
Klaipėdoje suskaičiavus 12 iš 54 apylinkių rezultatus pirmauja Vytautas Grubliauskas (VKM) – 31,24 proc., antras – Arvydas Vaitkus (LVŽS) – 21,43 proc.
Vilniuje suskaičiavus 9 iš 151 į antrąją vietą tiesioginiuose mero rinkimuose sugrįžo Artūras Zuokas – 20,33 proc. Pirmas – Remigijus Šimašius – 30,90 proc.
Kandidatas į Vilniaus merus Viktoras Uspaskichas patenkintas rezultataisSkaitykite daugiau: https://www.delfi.lt/video/aktualijos/kandidatas-i-vilniaus-merus-viktoras-uspaskichas-patenkintas-rezultatais.d?id=80515421
Šimašius: derantis dėl koalicijos vienas svarbiausių kriterijų būtų nacionalinio stadiono klausimasVilniaus miesto meras ir kandidatas į mero postą Remigijus Šimašius sako, kad jeigu jis taps savivaldybės vadovu antrą kadenciją, sutarimas dėl sklandaus nacionalinio stadiono projekto įgyvendinimo bus vienas svarbiausių kriterijų formuojant koaliciją miesto taryboje.„Niekas nesikeičia, viskas sutarta su premjeru, viskas suderėta, einame ir statome stadioną. Tai bus vienas iš kertinių akmenų derantis dėl koalicijos, kuris nulems, ar galima su tomis partijomis ar judėjimais šnekėti, ar ne. Aš turiu sąrašą keleto punktų, ką reikia išsaugoti ir ką naujai padaryti, kuris lems, kaip mes galime sulipdyti tą koaliciją, susitarti. Nes judėti reikia toliau labai smarkiai ir netgi sparčiau, nei iki šiol“, - LRT televizijos studijoje rinkimams skirtoje laidoje sekmadienio vakarą sakė R. Šimašius.Jis patikslino, kad yra įvardijęs šešis tikslus, dėl kurių turėtų sutarti galimi koalicijos partneriai.„Su kai kuriais lengviau, su kai kuriais sunkiau, tai ne paslaptis. Bet viskas priklauso nuo tikslų. (...) Viskas priklauso nuo to, ar judės didieji objektai - koncertų salė (vietoj buvusių Koncertų ir sporto rūmų. - ELTA)“, (nacionalinis. - ELTA) stadionas, ar bus švietimui tikras dėmesys, kad ugdytume kūrybingas asmenybes, ar gyvenamiesiems rajonams bus dėmesys, ar darnaus judumo principo laikysimės, ar bus sutinkama, kad miestas yra daugiakultūris, įvairus ir atviras pasauliui, nes visokių partijų dalyvauja, ir nacionalistinių, kurios apsimeta kitokiomis“, - teigė R. Šimašius.
Landsbergis: po savivaldos rinkimų kai kuriose savivaldybėse bendradarbiausime su „valstiečiais“Konservatorių lyderis Gabrielius Landsbergis tvirtina, kad pasibaigus savivaldos rinkimams Tėvynės sąjunga ir „valstiečiai“ kai kuriose rajonų tarybose bendradarbiaus toliau. „Kai kuriose savivaldybėse konservatoriai ir „valstiečiai“ yra dirbę ir opozicijoje, ir bendradarbiavę, ir palaikę vieni kitus. Asmeniniai ryšiai yra stipresni savivaldose (negu nacionalinėje politikoje. - ELTA). Jei būtų duodamos kokios komandos, tai ardytų natūralią bendruomeninę medžiagą, kuri yra labai svarbus dalykas“, - konservatorių rinkimų štabe sakė G. Landsbergis. Kiek anksčiau „valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis sakė, kad pasibaigus savivaldos rinkimams partijos skyriams rekomenduos sudaryti kuo platesnes koalicijas.Politikas tikino, kad opozicijos ir pozicijos prieštara savivaldos lygiu nėra taip svarbu kaip nacionaliniu lygiu, tad, tikino R. Karbauskis, į koalicijų sudarymą rajonuose centinė partijos valdžia nesikiš.G. Landsbergis taip pat teigė, kad konservatoriai gali tapti daugiausiai mandatų surinkusia partija. „Mūsų ambicija būti pirmiems buvo numatyta ir, manau, kad ji vis dar yra reali. Bet aš to nesiruošiu labai sureikšminti, dėl to, kad tas pirmumas gali būti tai, kad mes skirsimės per vieną ar du mandatus“, - kalbėjo politikas. Siekį laimėti daugiausiai mandatų yra deklaravęs ir „valstiečių“ lyderis R. Karbauskis.
Šalčininkuose suskaičiavus 32 iš 36 apylinkių rezultatus užtikrintai pirmauja Zdzislav Palevič (LLRA, PPRA) – 76,99 proc.
Suskaičiavus 1254 apylinkes (iš 1970) Savivaldybių tarybų rinkimuose pirmauja Lietuvos socialdemokratų partija - 17,89 proc. Antra – Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungą – 16,36 proc. Treti lieka Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai – 15,94 proc. Ketvirti Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis – 6,64 proc. Visuomeniniai rinkimų komitetai – 15,95 proc.
Pergalę jau pirmajame ture galintys iškovoti merai: sekasi dabartiniams vadovams  Rinkimų komisijoms skaičiuojant savivaldos rinkimų rezultatus, aiškėja savivaldybės, vadovą išsirinkusios jau per pirmąjį turą – dažniausiai pergalę galės švęsti ligšioliniai miesto vadovai.Išimtis – Joniškio rajono mero rinkimuose užtikrintai pirmauja Liberalų sąjūdžio atstovas parlamentaras Vitalijus Gailius. Suskaičiavus 30 iš 36 apylinkių balsus, V. Gailius yra surinkęs per 63 proc. balsų.Dabar Joniškio rajono mero pareigas eina taip pat liberalas Gediminas Čepulis.Akmenės rajone pirmauja dabartinis miesto vadovas socialdemokratas Vitalijus Mitrofanovas. Pusės apylinkių balsų duomenimis, už jį balsavo apie 61 proc. rinkėjų.Šalčininkų rajone irgi pirmauja dabartinis miesto vadovas Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos atstovas Zdislavas Palevičius. 23 iš 36 apylinkių duomenimis, už jį balsavo 76 proc. rinkėjų.Dabartinė Širvintų rajono merė, su savo vardo visuomeniniu rinkimų komitetu kandidatuojanti Živilė Pinskuvienė yra surinkusi 71 proc. balsų, tai kol kas ketvirtadalio visų apylinkių duomenys.Švenčionių rajono vadovas Lietuvos laisvės sąjungos (liberalų) atstovas Rimantas Klipčius pirmauja su maždaug 60 proc. balsų, tai kol kas trečdalio apylinkių duomenys.Dabartinė Vilniaus rajono merė, Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos atstovė Marija Rekst renka apie 65 proc. balsų, tai kol kas – penktadalio apylinkių duomenys.Varėnos rajone pergalę pirmajame ture reiškiančią 50 proc. ribą perkopė dabartinis miesto vadovas Algis Kašėta, tačiau suskaičiuoti ne visų apylinkių balsai – keletos trūksta.Kauno mieste užtikrintai pirmauja rinkimų komitetą vedantis dabartinis jo vadovas Visvaldas Matijošaitis su 74 proc. balsų, bet tai kol kas labai nedidelis balsų skaičius, suskaičiuoti rezultatai devyniose apylinkėse iš 91-os mieste.Jonavos rajone mero rinkimuose pirmauja vadovauti miestui siekiantis grįžti socialdemokratas Mindaugas Sinkevičius. Pirminiais pusės apylinkių duomenimis, už jį balsavo apie 54 proc. rinkėjų.Jau per pirmąjį turą išplėšti pergalę jam gali sutrukdyti žemas rinkėjų aktyvumas – čia balsavo mažiau kaip 40 proc. rinkėjų.M. Sinkevičius pakeistų socialdemokratą Eugenijų Sabutį.Esant mažam aktyvumui, kandidatui laimėti jau pirmajame ture reikia ne tik surinkti daugiau kaip 50 proc. rinkėjų balsų, bet ir ne mažiau kaip penktadalį nuo visų rinkėjų.M. Sinkevičius jau yra gavęs 2,9 tūkst, balsų iš suskaičiuotų apylinkių, ir tai viršija penktadalį nuo visų 13,6 tūkst. savivaldybės rinkėjų.Per praėjusius rinkimus pirmajame ture išrinkta 19 merų. Iš jų aštuoni buvo iškelti socialdemokratų, keturi – konservatorių, po du – „valstiečių“ ir Lietuvos lenkų rinkimų akcijos, po vieną – liberalų ir „tvarkiečių“.Pirmajame ture pergalę šventė ir vienas rinkimų komiteto vedlys – Alytaus mieste laimėjęs buvęs policijos generalinis komisaras Vytautas Grigaravičius.
Šimašiaus štabe džiaugsmas, politiko bendražygių duomenimis šiuo metu R. Šimašius pirmauja ne vienoje rinkimų apylinkėje. Apkasų rinkimų apylinkėje, skelbiama „Už Vilnių, kuriuo didžiuojamės“ rinkimų štabe, jau suskaičiuoti visi už merus atiduoti balsai. Čia pirmauja R. Šimašius, jis surinko 400 balsų, A. Zuokas – 199 balsus. Labiau R. Šimašių palaiko ir Pilaitės mikrorajono gyventojai, nors dėl šio mikrorajono infrastruktūros R. Šimašius iš oponentų sulaukė nemažai kritikos. Šiame mikrorajone R. Šimašius, jo bendražygių duomenimis, pirmas, jis surinko 655 balsų, Zuokas užėmė antrąją vietą su 388 balsais. Komiteto narių žiniomis, visi kol kas gauti rezultatai rodo tendenciją, kad vilniečiai mero rinkimuose labiausiai palaiko R. Šimašių, artimiausias jo konkurentas – A. Zuokas.
Kirkilas: nuviltų, jeigu nelaimėtume nė vieno mero postoSocialdemokratų darbo partijos pirmininkas Seimo narys Gediminas Kirkilas sako, kad jį nuviltų, jei partija nelaimėtų nė vieno mero posto. „Jeigu nebūtų nė vieno mero, tai, aišku, nuviltų“, – sekmadienio vakarą BNS partijos būstinėje sakė G. Kirkilas.„Mes debiutuojame rinkimuose, ką laimėsime tas bus mūsų, tiek, kiek bus ir gerai bus“, – tvirtino jis. Jis tikisi, kad partijai pavyks laimėti nuo 50 iki 80 tarybų narių mandatų.G.Kirkilas teigia neturintis vieno atsakymo, kodėl miestuose rinkėjai mažiau aktyvesni, negu rajonuose. „Sunku pasakyti, kodėl. Kai kuriomis partijomis nusivylę yra. Rajonuose gal yra daugiau valstiečių rinkėjų. Jie aktyvesni yra“, – BNS teigė G. Kirkilas. „Klaipėdoje liberalai subyrėjo, jiems ištikimas rinkėjas, matyt, neatėjo. Vilniuje kita situacija. Čia gali būti netikėtumų. Lenkai gali gerai sudalyvauti. Jų rinkėjų ateina labai daug. Dvigubai daugiau nei lietuvių. Jų kandidatė eina trečia“, – kalbėjo G. Kirkilas. Parlamentarė Irena Šiaulienė BNS kalbėjo, kad kaimiškose vietovėse rinkimų aktyvumas didesnis, nes ten gyventojai stropesni.  „Visada kaimo žmonės stropesni. Tradiciškai. Kita vertus, matyt, žmonės patenkinti iš esmės, jeigu neina „prieš“ balsuoti, nemato reikalo. Nors šiuo metu kai kuriuose rajonuose ir miestuose yra iš ko rinktis, akivaizdu, kad lygiaverčiai pretendentai yra ir kiekvienas balsas svarbus“, – BNS sakė I. Šiaulienė.  Parlamentarė taip pat stebėjosi sumenkusiu rinkėjų aktyvumu miestuose net ir turint galvoje tai, kad tiek daug susikūrė visuomeninių komitetų. Socialdemokratų darbo partija buvo įkurta skilus Socialdemokratų partijai. G. Kirkilas ir dar dalis kitų įtakingų socialdemokratų nesutiko su partijos naujojo vadovo Gintauto Palucko inicijuotu socdemų pasitraukimu iš valdančiosios koalicijos su „valstiečiais“. Pasitraukusieji iš G. Palucko vadovaujamų sociademokratų gretų įkūrė naują partiją ir Seime liko valdančiojoje koalicijoje.Iš viso partija yra iškėlusi 15 kandidatų tiesioginiuose merų rinkimuose, ir 26 kandidatų į tarybas sąrašus savivaldybėse.Iki šiol Socialdemokratų darbo partija turėjo du merus – Klaipėdos rajonui vadovavo Vaclovas Dačkauskas, o Širvintų rajone –  į šią partiją atėjusi palikusi „darbiečius“ Živilė Pinskuvienė.
Gabrielius Landsbergis apie Uspaskichą: tikiuosi, kad jis dar neatidarė šampano butelioGabrielius Landsbergis DELFI TV laidoje tikino, kad pirmieji rezultatai jo nestebina. „Tai dar nėra pabaiga, dar ne vakaras. Aš jau prieš savaitę pasakiau, kad Gintauto Palucko socialdemokratai nustebins ne vieną. Žinoma, mano lūkestis buvo ir yra toks, kad konservatoriai surinks daugiausia mandatų. Visgi tai yra tendencija, kuri manęs pernelyg ir nestebina“, - DELFI sakė konservatorių lyderis. Artėjant vidurnakčiui, aiškėja savivaldybės, vadovą išsirinkusios jau per pirmąjį turą – dažniausiai pergalę galės švęsti ligšioliniai miesto vadovai. Išimtis – Joniškio rajono mero rinkimuose užtikrintai pirmauja Liberalų sąjūdžio atstovas parlamentaras Vitalijus Gailius. „Nenoriu spėlioti, kiek merų turėsime. Akivaizdu, yra vienas dalykas, kad esami merai yra nusipelnantys daugiau palankumo iš rinkėjų. Taip jau klostosi“, - DELFI TV sakė G. Landsbergis. G. Landsbergis taip pat sukritikavo visuomeninių komitetų įsigalėjimą. „Pati tendencija manęs nestebina, yra mažiau atsakomybės. Koks nors susitepęs politikas susilauktų tikrai labai neigiamo dėmesio ir sulauktų pašalinimo, tačiau dabar visa tai tarsi net nesutrukdo jam toliau eiti pareigas. Vieną iš labiausiai oligarchizuotų pavyzdžių matome Druskininkuose ir Kaune. Tai yra blogai. Politikai, kurie ateina iš verslo, yra linkę gravituoti ten, kur jų interesai yra geriausiai įgyvendinami. Deja, ši tendencija sustiprėjo būtent dabar“, - kalbėjo G. Landsbergis. Paklaustas apie galimą V. Uspaskicho sėkmę rinkimuose, G. Landsbergis tikina, kad Darbo partija jau yra praeities partija: „Nemanau, kad jam pavyks. Aš tikiuosi, kad jis dar neatidarė šampano butelio. Aš manau, kad reikia suprasti, kad Darbo partija jau yra praeities partija, bet kuriuo atveju tas šleifas, kurį turi ši partija, nepateisinamas.“
Vilniaus miesto savivaldybės tarybos rinkimuose pirmauja Visuomeninis rinkimų komitetas „R. Šimašiaus komanda „Už Vilnių, kuriuo didžiuojamės!“ – 23,28 proc. Antri – Lenkų rinkimų akcijos ir Rusų aljanso koalicija „Krikščioniškų šeimų sąjunga“ – 18,62 proc. Trečia – Darbo partija – 14,53. 4 apylinkių rezultatai iš 151
Kauno miesto savivaldybės tarybos rinkimai Visvaldo Marijošaičio visuomeninis rinkimų komitetas „Vieningas Kaunas“ kovoja dėl 30 mandatų (61,81 proc. balsų) Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai – 10 (19,89 proc. balsų). Kitos partijos šia akimirką gautų 0 mandatų. Suskaičiuota 10 iš 91 apylinkės rezultatai.
Vilniaus miesto rezultatai iš 4 apylinkių stebina: Remigijus Šimašius (30,13 proc.), Viktor Uspaskichas (20,26 proc.)
Suskaičiavus 1178 (iš 1970) rezultatus tiesioginiuose savivaldybių merų rinkimuose daugiausiai laiminčių kandidatų turi Lietuvos socialdemokratų partija – 26, Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai - 22, Visuomeniniai rinkimų komitetai bendrai yra surinkę - 20, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga - 19.
Širvintų rajone suskaičiavus 18 iš 23 apylinkių rezultatus Živilė Pinskuvienė – 69,52 proc.
Jau išrinktas pirmas merasJoniškis jau išsirinko savo merą pirmajame ture: Vitalijus Gailius (LRLS) – 63,11 proc. Suskaičiuoti 31 rinkimų apylinkės balsai, iš viso jų yra 36.Zarasų rajono savivaldybės mero rinkimuose jau paaiškėjo, kas keliauja į antrąjį turą: socialdemokratas Nikolajus Gusevas su 21,60 proc. balsų ir Lietuvos Respublikos liberal sąjūdžio kandidatas Kęstutis Stankevčius – 21,35 proc.Rietave suskaičiavus pusės apylinkių rezultatus tiesioginiuose mero rinkimuose užtikrintai pirmauja Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžio kandidatas Antanas Černeckis, jį palaiko 67,90 proc. rinkėjų. Antroje vietoje socialdemokratas – Alfredas Mockus, tiesa su gerokai mažiau balsų - 27,68 proc.Biržiečiai daugiausiai balsų kol kas atidavė Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos kandidatui Vytui Jareckui, jis turi 51,12 proc. balsų ir yra užtikrintas lyderis. Biržuose balsai suskaičiuoti 22 apylinkėse, iš viso jų yra 32.
Šimonytė: niekas nestebina – tai tų pačių merų siekis būti perrinktiemsIngrida Šimonytė teigia, kad pirminių rezultatų nereikia sureikšminti.„Aš niekada per rinkimus labai nesureikšminų pirminių rezultatų. Labai gerai žinome, kad pirmiausia rezultatai ateina iš mažų apylinkių. Paklaidų čia būna labai daug, reikia sulaukti didžiųjų miestų, kurie viską ir nulems“, - sako I. Šimonytė.Kandidatė į prezidentus tikina, kad komitetai kai kuriems kandidatams – tik įrankis gauti valdžiai. „Labai dažnai tie komitetai yra buvusių merų sukurtas įrankis siekiant dalyvauti rinkimuose. Taigi niekas nestebina, tai tų pačių merų siekis būti perrinktiems. Aš manau, kad tai tiesiog įrankis gauti valdžiai“, - DELFI tiesioginėje transliacijoje tikina I. Šimonytė. „Aš manau, kad svarbus ir bendras pasitikėjimas vienomis ar kitomis politinėmis jėgomis, svarbu, kad nemažai žmonių dalyvavo, labai gaila, kad tarkime, Klaipėdoje buvo gana mažas aktyvumas, o kai kuriose savivaldybėse matome, kad kai kurie politikai yra labai „apsikasę“, visiems reikia pagalvoti, kaip rinkimus paversti demokratiškesniais“, - sako I. Šimonytė. „Anksčiau turėjome labiau tradicines partijas ir kandidatus, dabar kai kuriose savivaldybėse gali net galva apsisukti nuo kandidatų gausos“, - tikina I. Šimonytė.
Suskaičiavus 1096 (iš 1970) rezultatus tiesioginiuose savivaldybių merų rinkimuose daugiausiai laiminčių kandidatų turi Lietuvos socialdemokratų partija – 25, Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai - 23, Visuomeniniai rinkimų komitetai bendrai yra surinkę - 20, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga - 19.
Kaune aiškėja pirmieji rezultatai. Laikinojoje sostinėje suskaičiuoti balsai 7 iš 91 rinkimų apylinkės. Čia kol kas absoliutus lyderis Visvaldas Matijošaitis, jį palaiko 74,08 proc. rinkėjų. Konservatorė Jurgita Šiugždinienė – antra, ji šiuo metu turi 16,67 proc. balsų.
Rinkimų interviu su Ingrida ŠimonyteŽiūrėkite daugiau: https://www.delfi.lt/video/aktualijos/tiesiogiai-interviu-su-ingrida-simonyte.d?id=80514781
Biržuose užtikrintai pirmauja Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos kandidatas Vytas Jareckas – 51,12 proc. 22 iš 32 apylinkių rezultatai. Zarasų rajono savivaldybės mero rinkimuose į antrąjį turą keliauja Nikolajus Gusevas (LSDP) 21,60 proc. ir Kęstutis Stankevčius (LRLS) – 21,35 proc.
Klaipėdos mero posto siekiantis Arvydas Vaitkus: jei laimės, nebus paklusnus jokiai partijaiKlaipėdos uosto direktorius Arvydas Vaitkus, suskaičiavus trijų apylinkių balsus, metė rimtą iššūkį dabartiniam uostamiesčio merui Vytautui Grubliauskui, kuris siekia dar vienos kadencijos.„Kaip pirmam kartui – neblogai“, – juokauja A. Vaitkus ir sako, kad jei taps nauju miesto vadovu, jis nebus paklusnus kuriai nors partijai.Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos iškeltas kandidatas tikina, kad 2017 metais palikęs Socialdemokratų partiją dar neketino eiti į rinkimus, tačiau esą jį tai padaryti paskatino matymas, ko tūksta Klaipėdai.A. Vaitkus neslepia, kad norėtų varžytis antrame ture ir taip pagal paskutinius pateiktus Vyriausios rinkimų komisijos skelbiamus pirminius duomenimis išties tikėtina.Anot A. Vaitkaus, jei visgi mero kėdė išslys, jis tikisi sulaukti pakankamo balsavusiųjų palaikymo ir patekti į miesto tarybą.Gausiai susirinkusi A. Vaitkų palaikanti komanda džiūgavo matydama rezultatus, nors atviravo, kad iki vidurnakčio, ar iki balsų skaičiavimo dar daug kas gali pasikeisti, nors viešojoje erdvėje ir ne kartą jis ir V. Grubliauskas bei Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionių demokratų kandidatė Agnė Bilotaitė įvardijami, kaip stipriausi varžovai.
Vilniaus mieste kol kas suskaičiuoti tik dviejų rinkimų apylinkių duomenys iš 151, jie palankiausi Remigijui Šimašiui. Šiuo metu jis turi 29, 97 proc. rinkėjų balsų. Antras su 19,81 proc. balsų – Artūras Zuokas.
Zuokas: atotrūkis tarp manęs ir Šimašiaus yra apie 15 procentųKandidatas Artūras Zuokas teigia, kad atotrūkis tarp jo ir R. Šimašiaus yra 15 procentų. „Kol kas nėra daug iš Vilniaus duomenų, tik keletas apylinkių. Tai aiškiai parodo, kad antrajame ture būsime aš ir Remigijus Šimašius. Pagal apylinkių duomenis, trečioje vietoje yra Viktoras Uspaskichas. Ketvirtas yra Dainius Kreivys arba ministras Sinkevičius. Tai rezultatai iš Šeškinės“, - laidoje sako A. Zuokas.„Nemažą dalį surinko ir Kreivys, ir Sinkevičius, ir Uspaskichas“, - sako A. Zuokas.„Atotrūkis tarp manęs ir Šimašiaus yra apie 15 procentų. Pirmauja Remigijus“, - sako A. Zuokas. „Yra daug stiprių kandidatų, mes kandidatuojame į labai panašų rinkėją“, - tikina A. Zuokas.
Rietave suskaičiavus pusės apylinkių rezultatus (4 iš 8) tiesioginiuose mero rinkimuose užtikrintai pirmauja Antanas Černeckis - 67,90 proc. Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžio kandidatas. Antras – Alfredas Mockus 27,68 proc. Lietuvos socialdemokratų partija.
Klaipėdos mieste, išankstiniais duomenimis, labiausiai rinkėjai palaiko Vytautą Grubliauską, jis šiuo metu turi 33,28 proc. balsų. Arvydas Vaitkus su 19,98 proc. balsų šiuo metu yra antras. Alytaus rajono savivaldybėje šiuo metu suskaičiuoti balsai 18 rinkimų apylinkių. Iš viso jų yra 45. Šiuo metu Alytaus rajone pirmauja TS-LKD kandidatas į merus ir dabartinis meras Algirdas Vrubliauskas, jis šiuo metu yra surinkęs 48,50 proc. balsų. Konservatoriams sekasi ir Anykščiuose, čia su 29,66 proc. balsų pirmauja Sigutis Obelevičius, šiuo metu mero pareigas einantis Kęstutis Tubis – antras, jį kol kas palaikė 20,09 proc. rinkėjų. Anykščiuose pirmauja TS-LKD kandidatas– 29,66 proc., antras dabartinis meras Kęstutis Tubis – 20,09 proc.Joniškio rajone suskaičiuoti 26 rinkimų apylinkių balsai. Iš viso jų yra 36. Čia akivaizdus lyderis Vitalijus Gailius, jam atiteko net 64,52 proc. rinkėjų balsų. Raseinių rajone iš 46 apylinkių suskaičiavus 26 rezultatus pirmauja Edmundas Jonyla (LSDP) – 25,22 proc. balsų. Konservatorių kandidatas Andrius Bautronis surinko 19,19 proc. balsų. Vilniaus rajone solidžia persvara pirmauja Lietuvos lenkų rinkimų akcijos kandidatė Marija Rekst. Suskaičiavus balsus iš 10 rinkimų apylinkių, ją palaiko 65,70 proc. rinkėjų. Artimiausias konkurentas iš Lietuvos socialdemokratų partijos Robertas Duchnevičius surinko 14,58 proc. balsų.Širvintų rajone, pagal duomenis iš šešių rinkimų apylinkių, pozicijų neužleidžia dabartinė merė Živilė Pinskuvienė, kuri turi 71,61 proc. balsų. Ji į rinkimus ėjo su visuomeniniu komitetu „Živilės Pinskuvienės komanda – už sėkmingą Širvintų kraštą“. Jos artimiausias konkurentas iš Lietuvos liberalų sąjūdžio Vidmantas Mateika surinko 10,41 proc. balsų.Rinkėjų skaičius šiais metais nesiekia 2,5 mln. Per 2015 m. savivaldos rinkimus rinkėjų buvo 93 tūkst. daugiau. Dėl merų postų visoje Lietuvoje varžosi 410 kandidatų.
Suskaičiavus 892 apylinkes (iš 1970) Lietuvos socialdemokratų partija (18,02 proc.) savivaldybių tarybų rinkimuose aplenkė Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungą (17,97 proc.). Treti lieka Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai (15,72 proc.).
Skvernelis: jau šiandien pasveikinsiu Visvaldą Matijošaitį Premjeras Saulius Skvernelis tikina, kad Kaune antro turo tikrai nebus. Taip pat jis sako, kad teisti žmonės neturėtų dalyvauti svarbiausiuose politiniuose procesuose.„Aš manau, kad visuose politiniuose sąrašuose yra žmonių, kurie yra teisti. Tačiau, mano nuomone, jeigu turi teistumą, geriau neturėtų stoti į pirmas politines gretas“, - sako S. Skvernelis. „Būdamas kauniečiu, balsuočiau už Matijošaičiu. Aš manau, kad situacija prieš kelis metus ir dabar yra visiškai kitokia, kaip diena ir naktis. Aš manau, kad galėsiu pasveikinti kolegą Visvaldą Matijošaitį jau šiandien. Nemanau, kad reiks antro turo“, - sako premjeras. S. Skvernelis taip pat sukritikavo dabartinį Vilniaus merą Remigijų Šimašių. „Aš manau, kad Vilniuje yra reikalingi pokyčiai, nes būnant tik elektroninėje erdvėje, tikrai darbų nepadarysi, svarbu ryžtinga komanda, aiški vizija. Reikia ne kalbėti, o dirbti. Aš manau, kad mūsų kandidatas būtų gerokai stiprenis už kitus kandidatus“, - DELFI TV laidoje sakė premjeras. Jo teigimu, jeigu laimėtų prezidento rinkimus, tikrai bendradarbiautų su išrinktais merais. „Žinoma, reikia atskirti prezidento ir mero kompetencijas. Aš tikrai būčiau už tamprų bendradarbiavimą“, - transliacijoje svarstė premjeras.
Suskaičiavus 892 apylinkes (iš 1970) Lietuvos socialdemokratų partija (18,02 proc.) Savivaldybių tarybų rinkimuose aplenkė Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungą (17,97 proc.). Treti lieka Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai (15,72 proc.)
Klaipėdoje interviu apie rinkimus su Agne BilotaiteŽiūrėkite daugiau: https://www.delfi.lt/video/laidos/rinkimai-2019/klaipedoje-interviu-apie-rinkimus-su-agne-bilotaite.d?id=80514721
Kėdainiuose pirmauja miesto seniūnas Valentinas Tamulis – 44,49 proc. Dabartinis miesto meras Saulius Grinkevičius – 25,64 proc.
Kreivys: būsime antrame tureKandidatas į Vilniaus merus Dainius Kreivys taip pat tiki savo sėkme.„Gerai vertinu savo šansas. Padarėme labai daug, rinkimų kampanija buvo gera, kompanija stipri, tikrai vilniečiai pasirinks“, - specialioje DELFI TV transliacijoje sako D. Kreivys. Kandidatas taip pat tikina, kad yra atviras kalbėtis su visais, ir nėra partijos, su kuria nenorėtų dirbti.„Visi kas norės dirbti, galės tai daryti, nes problemų yra labai daug. Nereikia peštynių“, - sako D.. Kreivys. Anot jo, nors tikslių skaičių dar nėra, nusiteikimas yra labai pozityvus. „Skaičių neturime, tačiau, manau, kad nemažai žmonių už mane balsavo, tačiau nebursiu, kokia balsų persvara. Kalbant apie nusiteikimą – jis tikrai geras, būsime antrame ture“, - tikina D. Kreivys. „Žinoma, neaišku, kas bus antrame ture. Nespėliosiu. (…) Aš manau, kad konservatoriai turi visas galimybes gauti didžiausią mandatų kiekį Vilniuje, bet renkasi rinkėjai, tačiau visos apklausos rodė, kad mes tvirtai pirmaujame“, - laidoje sakė D. Kreivys.
Savivaldybių tarybų rinkimuose suskaičiavus 778 iš 1970 apylinkių rezultatus pirmauja Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga - 18,92 proc., antra Lietuvos socialdemokratų partija – 18,10 proc., treti Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai 15,85 proc.
Bačiulio prognozė: turime paskutinius demokratiškus rinkimusApžvalgininkas Audrius Bačiulis tikina, kad Savivaldybių rinkimai gerokai skiriasi nuo Seimo rinkimų. Taip pat jis teigia, kad šie rinkimai – pabaiga demokratiniams rinkimams. „Supraskime vieną paprastą dalyką – Savivaldybių rinkimai nėra tas pats, kas rinkimai į Seimą. Savivaldybėse viskas priklauso nuo to, kas kurioje savivaldybėje yra kandidatas. Labiausiai lemia asmenybė“, - sakė apžvalgininkas A. Bačiulis.Anot jo, šie rinkimai gali būti paskutiniai demokratiniai rinkimai.„Tačiau man dar vienas dalykas yra įdomus, kiek atvejų bus, kad šie amžinieji merai tęs savo darbą, kiek iš jų išlaikys savo pozicijas. Aš manau, kad mes dabar turime paskutinius demokratiškus rinkimus, ne tik savivaldoje, bet ir į Seimą, nes tai, kad buvo leista kurti visuomeninius komitetus, kurie panaikino partiškumą savivaldoje, tai, kad buvo įvesti tiesioginiai merų rinkimai, sukūrė sąlygas sustiprėti vietiniams oligarchams. Tada stiprūs tampa tik meras, mero draugai, su jais pažįstami verslininkai. (…) Jeigu amžinieji merai išsaugos pozicijas, galime atsiveikinti su demokratiniais rinkimais. Ne tik Druskininkuose, taip pat ir Pagėgiuose. Aš visa tai labai kritiškai vertinu, ypač tai, kaip buvo skubotai pakeista rinkimų sistema, kad buvo leista kurti rinkimų komitetus, kur yra skirtinga finansavimo sistema, kur daug lengviau patekti į valdžią“, - specialioje DELFI TV laidoje sakė apžvalgininkas.Tiesa, A. Bačiulis didelės intrigos Vilniuje neprognozuoja. „Vilniuje turėsime Zuoką ir Šimašių. O kas tie kiti kandidatai? Kas žiūri į Uspaskichą kaip į Vilniaus merą?O Kaune negalima tikėtis jokių stebuklų, įdomiau bus Klaipėdoje, ten galima tikėtis intrigos, nes nėra ryškaus lyderio“, - laidoje sakė apžvalgininkas A. Bačiulis.
Kauno mieste suskaičiavus rezultatus 4 apylinkėse užtikrintai laimi Visvaldas Matijošaitis – 72,61 proc. Antra Jurgita Šiugždienė - 18,50 proc.
Druskininkų mieste iš 14 apylinkių suskaičiavus 2 pirmauja Ričardas Malinauskas (69,78 proc.), antroje vietoje - Antanas Balkė (12,69 proc.).
Suskaičiavus 776 (iš 1970) rezultatus tiesioginiuose savivaldybių merų rinkimuose daugiausiai laiminčių kanditatų turi Lietuvos socialdemokratų partija – 22, Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai - 22, treti Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga - 20.
Raseinių rajone iš 46 apylinkių suskaičiavus 26 rezultatus pirmauja Edmundas Jonyla (LSDP) – 25,22 proc. Andrius Bautronis (TS-LKD) – 19,19 proc.
Raseinių rajone iš 46 apylinkių suskaičiavus 26 rezultatus pirmauja Edmundas Jonyla (LSDP) – 25,22 proc. Andrius Bautronis (TS-LKD) – 19,19 proc.
Socialdemokratai tikisi laimėti 11 merų postųVilnius, kovo 3 d. (BNS). Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) lyderis Gintautas Paluckas tikisi, kad savivaldos rinkimuose jo partija laimės 11 merų postų.„Tikimės, jog 11 merų mes laimėsime, – iš pirmo ar iš antro turo, ir turėsime savo atstovus visose 60 savivaldybių“, – sekmadienį pasibaigus balsavimui žurnalistams sakė Vilniaus miesto vicemeras G. Paluckas.Pasak jo, šiųmetinis rinkimų politinis klimatas labai skiriasi nuo 2015 metų rinkimų. „Pasikeitė politinė aplinka, atsirado partijų, kurių praktiškai politinėje padangėje nebuvo, kaip ir „valstiečiai“, tarkime, ar komitetų aibė“, – pridūrė G. Paluckas.Tai pirmieji nacionaliniai rinkimai, kuriuose LSDP vadovauja G. Paluckas.Jo vadovavimo metu nuo partijos atskilo dalis politikos senbuvių, nesutikusių trauktis iš valdančiosios koalicijos – jie įkūrė Lietuvos socialdemokratų darbo partiją.LSDP savivaldybių tarybų rinkimuose 2015 metų kovą gavo daugiausiai mandatų, tačiau merų rinkimuose prastai pasirodė didžiuosiuose miestuose.
Joniškio rajone Vitalijus Gailius - 64,52 proc. Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžio kandidatas (26 iš 36 apylinkių rezultatai)
Anykščiuose pirmauja TS-LKD kandidatas Sigutis Obelevičius – 29,66 proc., antras dabartinis meras Kęstutis Tubis – 20,09 proc.
Klaipėdoje suskaičiavus 2 apylinkes iš 54, Klaipėdos miesto Vytautas Grubliauskas – 33,28 proc. Arvydas Vaitkus –19,98 proc.
Jonavoje pirmauja Lietuvos socialdemokratų partijos vicepirmininkas - Mindaugas Sinkevičius - 54,28 proc. 5 iš 26 apylinkių rezultatai.
Sostinės gyventojai atidavė savo balsus: kokie lūkesčiai ir abejonės?Skaitykite daugiau: https://www.delfi.lt/video/laidos/rinkimai-2019/sostines-gyventojai-atidave-savo-balsus-kokie-lukesciai-ir-abejones.d?id=80513967
Į Zuoko štabą atvykęs Gražulis: Zuokas grįžo į doros keliąKandidatui į Vilniaus merus A. Zuokui jau išvykus iš rinkimų štabo, čia pasirodė kandidatas į prezidentus, parlamentaras Petras Gražulis. Jis patikino, kad lankosi pas visus, tik ne pas liberalus ir konservatorius. Pasiteiravus, ar Zuokas nėra liberalas, P. Gražulis atsakė: „Zuokas grįžo iš liberalų į doros kelią“.P. Gražulio teigimu, jis ruošiasi aplankyti ir „valstiečius“, o Zuokui, jei jis taptų meru, komanda nebūtina.„Balsavau už tą, kieno štabe esu. Sąrašą kitą, o merus už šitą. Norėjau, kad balsas neprapultų. Jeigu bus meras susitvarkys ir vienas. (…) Praėjo pamokas visas, dabar dirbs tiktai Vilniui. (…) „Valstiečius“ palaikiau sąraše“, – kalbėjo P. Gražulis.Jis prognozuoja, kad II rinkimų ture susitiks Šimašius ir Zuokas.
Ką rinkosi klaipėdiečiai miesto savivaldos rinkimuoseSkaitykite daugiau: https://www.delfi.lt/video/laidos/rinkimai-2019/ka-rinkosi-klaipedieciai-miesto-savivaldos-rinkimuose.d?id=80513737
Jonavoje pirmauja Lietuvos socialdemokratų partijos vicepirmininkas - Mindaugas Sinkevičius - 54,28 proc. 5 iš 26 apylinkių rezultatai.
Vytautas Landsbergis: tam tikra prasme rinkimai dar nepasibaigėTėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) patriarchas Vytautas Landsbergis visuomeninių komitetų veiklą vadino nesusipratimu ir išmėginimu demokratijai. Jo manymu, rinkimai iš tikrųjų dar nesibaigė, nes neaišku, kurioje pusėje stovi juos laimėję žmonės.„Tie visuomeniniai komitetai, mano supratimu, yra ir nesusipratimas, ir išmėginimas demokratijai. Nes varžosi tarpusavyje nacionalinės partijos ir parapijiniai susibėgimai. Tai – visai netolygios varžybos. Parapiniai gali akcentuoti, kad jiems rūpi šitos vietovės reikalai: „mes – už Balbieriškį arba dar už kokį nors miestelį“, – DELFI sakė V. Landsbergis, sekmadienio vakarą atėjęs į partijos štabą.Konservatorių patriarchas nebuvo linkęs kalbėti apie emocijas, kai kalba pakrypo apie Kauną, kuris anksčiau buvo manoma, kad yra susitelkęs konservatorių elektoratas. Tačiau per praėjusius rinkimus čia laimėjo Visvaldas Matijošaitis.„Tokia situacija pasidarė galbūt iš dalies dėsningai – kažkokių klaidų buvo arba nepadarytų darbų. Atėjo aktyvus žmogus ir susišlavė. Tai čia nėra ko šiandien skaudintis, reikia žiūrėti, kaip dalykai vystosi, ir, ar tai naudinga valstybei, ar tai naudinga Kaunui, paskui jau (žiūrėti) kaip ten kokia partija jaučiasi toje situacijoje“, – sakė V. Landsbergis. Rinkimuose liko neatsakytų klausimų Pasak jo, reikia žiūrėti į situaciją visoje Lietuvoje.„Tie komitetai – Kaunas irgi yra komiteto rankose. Dar turi paaiškėti, kurioje pusėje tie komitetai stovi. Tai yra dar visai neatsakytas klausimas. Tam tikra prasme rinkimai dar nepasibaigė“, – kalbėjo V. Landsbergis.Paskui jis patikslino, kad rinkimai nepasibaigė ta prasme, kad „tie išrinktieji dar nepasisakė, kurioje pusėje jie stovi“. „Jie jau išrinkti, o dar mes nežinome, kas jie tokie. (…) (Kalbant apie Matijošaitį) matote, iki paskutinės dienos buvo neaišku, ar jis nešoks į prezidento rinkimus. Vadinasi, neaišku“, – sakė V. Landsbergis.Pasak jo, šie rinkimai svarbūs ir prezidento rinkimų kontekste.„Jie atspindi tam tikras nuotaikas, kryptis ir sudarys bazę rinkimų agitacijai, visokiems valdžios resursams padaryti“, – sakė V. Landsbergis.Konservatorių patriarcho manymu, ar sugebės partijos sėkmingai veikti prieš visuomeninius komitetus priklausys nuo jų veiklos.„Tai priklauso nuo jų veiklos – ne per pačius rinkimus, o per tą laikotarpį tarp rinkimų. Tai yra pasitikėjimo klausimas. Laimėti rinkimus tai – ne visai teisingas pasakymas, reikia laimėti pasitikėjimą. O jis laimimas ne tą vieną rinkimų dieną, o per visą kadenciją“, – sakė V. Landsbergis.
Širvintų rajone suskaičiavus vienos apylinkės rezultatus (iš 23) pirmauja Živilė Pinskuvienė - 66,67 proc., Akmenės rajono savivaldybėje suskaičiavus 7 iš 22 apylinkių rezultatus užtikrintai pirmauja Vitalijus Mitrofanovas - 62,91 proc. Lietuvos socialdemokratų partijos kandidatas.
Uspaskichas jau planuoja sėkmę ir Seimo rinkimuoseUždarius balsadėžes ir prasidėjus skaičiavimui, kandidato į Vilniaus merus Viktoro Uspaskicho rinkiminiame štabe vyravo ramybė. Čia rinkimų rezultatų laukė vos kelios dešimtys partijos narių, o paties lyderio nebuvo. Jis buvo išvykęs į LRT tiesioginį eterį, kuriame jį kalbino Nemira Pumprickaitė ir Edmundas Jakilaitis. „Žiūriu, kad iš sostinės padarė kaimelį, reikia gelbėti Lietuvos sostinę, – kalbėjo V. Uspaskichas. – Turiu daugiausia patirties, būčiau geriausias meras.“V. Uspaskichas LRT eteryje teigė, kad širdyje jau yra meras. O ko nepadarė R. Šimašius, paklausė laidos vedėjai. „Jis kaip tik padarė – kaimelį, – įvardijo V. Uspaskichas. – Jis pradėjo žmones dalinti į savus ir nesavus.“Anot V. Uspaskicho, taip dalinti žmones pavojinga, nes „už kiekvienos partijos stovi nemažai rinkėjų“. „Kam reikalingas toks meras, kuris dalina žmones į savus ir nesavus?“ – svarstė V. Uspaskichas, pridurdamas, kad juk po rinkimų reikės kurti koaliciją. Darželiai, nemokamas transportas, būstų renovavimas, prevencijos nuo ligų, nemokami maršrutai tarp regionų – tikslus, jei taptų Vilniaus meru, vardijo V. Uspaskichas. Laidoje kandidatas pabrėžė, kad turi didesnių tikslų – savo partiją ves ir į Seimą, jis teigė, kad yra užtikrintas Seimo rinkimų, kurie vyks tik po pusantrų metų, rezultatais. Tiesa, jis pridūrė, kad dar nenusprendė, ar jam kandidatuoti, tačiau pridūrė, kad savo partiją į Seimą tikrai ves.Beje, jo teigimu, jis – ne amžinas pirmininkas. „Sunku bus įeiti į aukštumas, bet paruošime komandą. Aš juk ne amžinas pirmininkas“, – tvirtino kandidatas. O į klausimą, kodėl šiuo metu yra partijos lyderis, V. Uspaskichas atsakė teigdamas, kad patys partijos nariai to norėjo. „Du su puse šimto žmonių atvažiavo pas mane pakalbėti ir pasakė: arba mes išeiname ir partija žlunga, arba tu grįžti. Aš dvejojau, bet komanda yra komanda. Nemažai žmonių atėjo dėl to, kad aš ten buvau, todėl man teko grįžti. Bet aš iš karto pasakiau, kad aš – ne amžinas“, – LRT eteryje kalbėjo V. Uspaskichas.Jo teigimu, sėkmingiausiai jo partijai merų rinkimai baigsis Telšiuose, Raseiniuose ir Ukmergėje.https://g2.dcdn.lt/dgs/loader.php#id=291477
Vilniaus rajono savivaldybėje suskaičiavus 2 apylinkių rezultatus (iš 53) užtikrintai pirmauja Lietuvos lenkų rinkimų akcijos – Krikščioniškų šeimų sąjungos ir Politinės partijos Rusų aljansas kandidatė Marija Rekst - 73,87 proc.
Matijošaitis: jeigu reikėtų antro turo, tikrai neturėčiau favoritoMero posto siekiantis Visvaldas Matijošaitis pripažino, kad per savo kadenciją padarė ne vieną klaidą, tačiau jam visada buvo svarbiausia tik kauniečių gerovė.„Esame pradėję nemažai darbų, tikimės, kad pavyks juos tęsti. Jeigu ne mes, atsiras kita komenda. Daug liko darbo, reikia kelius tvarkyti, labai daug darbų“, - per transliaciją sakė V. Matijošaitis.„Jeigu sakyčiau, kad nematau klaidų, meluočiau. Iš tiesų, kai kurie darbuotojai šiek tiek pagudravo. Tie, kurie atėjo iš privataus verslo, o ten viskas vyksta daug lėčiau. Derybos yra lengvesnės. O aš noriu, kad viskas būtų greita, skaidru. (…) Iš tiesų, visko buvo, tačiau tai jau yra praeitis“, - sako V. Matijošaitis.Jis taip pat tikina, kad pernelyg nenagrinėjo savo konkurentų.„Aš, tiesą sakant, nestudijavau labai savo konkurentų. Jeigu reikėtų antro turo, tikrai neturėčiau kandidato favorito. Ten yra labai skirtingi žmonės. Ne, tikrai neturėčiau, sakau, kaip yra“, - atvirai pripažino kandidatas į merus.V. Matijošaitis taip pat tikina, kad būdamas meru ilgą laiką turėjo konsultuotis su medikais.„Ilgą laiką buvau išmestas iš rikiuotės, daugiau bendravau su medikais, bet komanda padarė labai daug. (…) Kaunas yra pats nuostabiausias miestas, net tik Lietuvoje, bet ir visose Baltijos šalyse. Džiaugiuosi, kad šeimos čia gyvena, kuriasi jauni žmonės. Tikiuosi, kad kuo daugiau žmonių atvažiuos gyventi į Kauną“, - sako V. Matijošaitis.„Pagrindinis darbas – tęsti pradėtus darbus ir kurti naujus. Miestas negali miegoti, negali būti sąstingis. Tie 4 metai man buvo geras apšilimas“, - sakė V. Matijošaitis. Jis taip pat tikino, kad privataus verslo šiek tiek pasiilgo: „Jeigu tapsiu meru, tai 4 metai ir bus mano svajonės išsipildymas. Tiesa, privataus verslo aš pasiilgau, bet jeigu nepavyks pasiekti mero posto, neliūdėsiu“, - nedaugžodžiavo kandidatas į merus.
Agnė Bilotaitė nusiteikusi laimėti Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratų nariai laukti rinkimų naujienų ar Agnė Bilotaitė taps Klaipėdos mere susirinko Fridriko pasaže. Prieš ketverius metus ji kartu su dabartiniu Klaipėdos meru Vytautu Grubliausku pateko į antrą turą, tačiau dabar sako, nusiteikusi laimėti. Anot A. Bilotaitės, uostamiestis gyvuoja iš inercijos ir jam būtinos permainos. Palaikantys partijos nariai ir patys spėlioja, kokia rinkimų baigtis. Jie svarsto, kad Klaipėdos uosto vadovas Arvydas Vaitkus,  kurį iškėlė Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga, mažiau žinomas paprastam rinkėjui, nors jo kandatūra viešojoje erdvėje įvardijama tikrai stipria. A. Bilotaitė sako, kad jau po pirmo bandymo tapti mere sulaukė didžiulio palaikymo iš rinkėjų, tad ir nusprendusi pabandyti dar kartą. „Klaipėda gyvuoja iš inercijos, jai būtinos permainos. Kai mokiausi, universitete mokėsi apie 13 studentų, dabar teliko 3,5 tūkstančio studentų. Nebeliko žmonių ir tai ypač matosi senamiestyje“, – sako A. Bilotaitė. Anot kandidatės, permainos būtinos ir dėl taršos, ir dėl kitų senokai žinomų, tačiau vis dar neišspręstų problemų. Ji tikina nebijanti permainų ir jei rinkėjai norės, palikti Vilnių ir dirbti Klaipėdoje jai nebus problema.
Kauno mieste suskaičiavus pirmosios apylinkės rezultatus Visvaldas Matijošaitis - 69,09 proc.
G. Paluckas: mane mato kaip premjerą Nors parėjusį kartą per savivaldos rinkimus LSDP partija buvo laimėtoja, tačiau, Gintauto Palucko manymu, nėra prasmės lygintis į rezultatus, buvusius prieš ketverius metus. „Kiekvieni rinkimai yra skirtingi, jie yra unikalūs, lyginti to, kas buvo prieš ketverius metus, matyt, nėra prasmės. Yra pasikeitusi visi politinė aplinka, tai yra, naujos partijos, nauji judėjimai“, – teigė G. Paluckas. Jis sakė manantis, kad partijos skilimas rezultatams įtakos neturės. „Aš abejoju, ar buvę bičiuliai apskritai ką nors surinks, bet mūsų rezultatas bus stiprus, mes tikrai būsime trejete ir paneigsime visas šitas interpretacijas ir išsigalvojimus, kad štai mes sugriuvome“, – sakė G. Paluckas. LSDP pirmininkas žadėjo „labai nustebinti“ tuos, kurie kalbėjo apie 4,9 proc. LSDP reitingą. „Dėl mandatų, matyt, yra ankstyvos prognozės, bet mes tikimės laimėti 11 merų, ir tikimės turėti savo atstovus 60-yje savivaldybių“, – rinkimų baigtį piešė G. Paluckas. Paklaustas, ar pats tikisi tapti Vilniaus meru, G. Paluckas prognozuoti nebuvo linkęs. Teigė, kad reikia sulaukti rezultatų. „Taip, Vilniaus mieste bendraudamas su rinkėjais susidūriau su tokia problema. Sako – nematom mes tavęs meru, matom premjeru. Tai yra argumentas, į tokį man sunku kažką atsakyti“, – kalbėjo LSDP lyderis. Politikas teigė, kad gali būti, kad vien dėl to kaip už merą už jį rinkėjai esą ir nebalsavo. G. Paluckas teigė, kad mėgsta žodžius įrodinėti darbais ir „Facebookas“ ne jo erdvė. Paklaustas, ar meta akmenį į R. Šimašiaus daržą, G. Paluckas atsakė: „Ne, aš akmenimis tikrai nesimėtau, mes pasižiūrėsime, kuo baigsis pirmas turas.“G. Paluckas prognozavo, kad pirmame mero rinkimų ture pirmaus R. Šimašius, bet mažai atsiliks ir A. Zuokas.
Interviu su Visvaldu MatijošaičiuSkaitykite daugiau: https://www.delfi.lt/video/aktualijos/interviu-su-visvaldu-matijosaiciu.d?id=80514379
Suskaičiavus 324 iš 1970 apylinkių rezultatus tiesioginiuose merų rinkimuose LSDP kandidatai pirmauja 23 savivaldybėse, LVŽS - 19oje, TS-LKD taip pat 17-oje.
Suskaičiavus 169 iš 1970 apylinkių rezultatus tiesioginiuose merų rinkimuose LSDP kandidatai pirmauja 22 savivaldybėse, LVŽS - 17oje, TS-LKD taip pat 17-oje.
Suskaičiavus 169 iš 1970 apylinkių rezultatus savivaldybių tarybų rinkimuose pirmauja LSDP - 20,62 proc., antri LVŽS - 19,14 proc., treti TS-LKD - 16,73 proc.
Zuokas: jeigu iš karto sulauktume pergalės, rinkėjai mane tikrai nustebintųOptimistiškai nusiteikęs buvęs Vilniaus meras Artūras Zuokas jau žino, kokį darbą, jeigu laimėtų mero rinkimus sostinėje, pirmiausia tęstų. „Džiugina aktyvumas, džiugina stebėtojų komentarai. Žmonės ėjo su šypsena veide“, - sako A. Zuokas.Anot jo, Vilnius nori pokyčių, tačiau A. Zuokas neįvardijo, su kuo galėtų susigrumti antrajame ture. „Žmonės nori pokyčių, Vilnius dinamiškas miestas, Vilnius negali būti lyginamas su kitais miestais, pokyčiai stimuliuoja kraują, gyvenimas tada atrodo geresnis ir gyvybingesnis“, - transliacijoje sakė buvęs Vilniaus meras. „Jeigu iš karto sulauktume pergalės, rinkėjai mane tikrai nustebintų. Būsiu rinkėjams dėkingas. Žinoma, dalyvaujame rinkimuose ir kitose savivaldybėse: Švenčionyse, Širvintose, Kaišiadoryse ir kitur“, - sako A. Zuokas.„Kas bus antrajame ture aš beveik žinau, bet nesakysiu garsiai“, - taip pat sako kandidatas į merus. „Aš turėjau 102 žmonių komandą, ir mano žmona man labai padėjo, mūsų sąrašas tikrai vertas pokyčių. Pirmiausia patekęs į antrą turą tęsiu bendravimą su vilniečiais, ir turiu suplanavęs gyvenimą skirtingose savivaldybių vietose. Pirmas darbas, kurį nuveiksiu – bus labai daug darbų, pirmiausia, neprarasti ES lėšų, yra rizika, kad Vilnius praras labai didelę pinigų sumą, noriu, kad to nebūtų“, - sakė A. Zuokas.
Utenoje suskaičiavus 2 apylinkių iš 30 rezultatus mero rinkimuose pirmauja ilgametis Utenos meras Alvydas Katinas (LSDP) - 53,67 proc.
Suskaičiavus Joniškio rajono savivaldybėje 6 iš 36 apylinkių rezultatus, ryškus lyderis mero rinkimuose Vitalijus Gailius (Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis) 65,35 proc.
Stebėkite rezultatus DELFI: width="100%" height="491px" frameBorder="0">
Karbauskis: tikiuosi absoliučios pergalės Ramūnas Karbauskis šiuose rinkimuose tikisi įspūdingos sėkmės – 300 mandatų tarybose. „Taip, aš tikiuosi absoliučios pergalės. Tai yra pirmas mūsų egzaminas prieš visą tautą po 2,5 metų darbo Seime“, - sakė R. Karbauskis. Anot jo, išaugo nauja rinkėjų karta, todėl „valstiečiai“ gali sulaukti dar daugiau balsų. „Per tuos 2 metus nuo praėjusių Seimo rinkimų užaugo nauja rinkėjų kartą. Aišku, nežinau, kiek toji karta aktyviai dalyvavo, bet tikiuosi, kad dalyvavo, manau, kad svarbiausia, jog Savivaldos tarybų nariai dabar suprastų, kad nereikia kartoti tų klaidų, kurias darėme mes Seime, kai partijos nesugebėjo perlipti per save. Siūlysiu sudaryti plačias koalicijas, vardant žmonių, kurie dalyvavo rinkimuose“, - žurnalistams sakė „valstiečių“ lyderis. Jis taip pat pakartojo, kad viena iš pagrindinių „valstiečių“ užduočių – sulaukti daugiau balsų nei per praėjusius rinkimus. „Aš galiu pasakyti, kad Sinkevičius yra pats geriausias kandidatas, joks kitas kandidatas nėra toks geras. Kalbant apie didžiuosius miestus, savo atstovų anksčiau neturėjome, dabar tikiuosi, kad šie rinkimai užtikrins, kad mes turėsime žmones tose savivaldybėse. Tikiuosi, kad galėsime tarnauti miesto žmonėms“, - kalbėjo R. Karbauskis. „Valstiečių“ lyderis dar kartą pakartojo, kad tikisi ir jaunosios kartos balsų. „Nežinau, jeigu klausė tėvų ar senelių, tai turbūt daug balsų sulauksime. Jeigu vaikai, kurie balsuoja pirmą kartą, klausys tėvų, bet dažniausiai jauni žmonės sprendžia patys, bet kokiu atveju, jeigu jie balsavo, aš esu jiems dėkingas“, - žurnalistams kalbėjo R. Karbauskis. Politikas tikina, kad opozicijos ir pozicijos prieštara savivaldos lygiu nėra taip svarbu, kaip nacionaliniu lygiu, tad, tikino R. Karbauskis, į koalicijų sudarymą rajonuose centinė partijos valdžia nesikiš. „Pas mus sprendžia patys skyriai ir atitinkamai mes nesikišame į šį procesą. Galiu labai aiškiai pasakyti, kad mes rekomenduosime kuo platesnes koalicijas, kad nebūtų savivaldoje žaidžiama pozicija-opozicija. Tai savivaldybėje nėra taip svarbu kaip nacionaliniu lygiu“, - žurnalistams sekmadienio vakarą sakė R. Karbauskis. https://g1.dcdn.lt/dgs/loader.php#id=291467
Pasirodė pirmieji duomenys:Apylinkių skaičius – 1970 (duomenys iš 66 apylinkių) Savivaldybių skaičius – 60 (duomenys iš 28 savivaldybių)Alytaus rajono savivaldybė, apylinkių skaičius – 45 (duomenys iš 3 apylinkių), Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai 52,63%. Jų kandidatas į merus Algirdas Vrubliauskas 56,17%
DELFI TV laidoje apsilankęs žurnalistas Aurimas Perednis sakė, kad 47 procentai yra gana nemažas rodiklis, įrodantis, kad žmonėms rūpi, kaip baigsis šie rinkimai. „Aš galvojau, kad bus rekordas“, - kalbėdamas apie rinkėjų aktyvumą laidoje sakė žurnalistas Aurimas Perednis. „Rinkėjų aktyvumas yra labai svarbus kriterijus apibūdinti pilietinei visuomenei. 47 procentai nėra taip blogai, nėra mažai, bet man rodos, kad galėtų būti ir daugiau“, - laidoje sakė A. Perednis. „Bet aktyvumas turbūt nesieks 50 procentų, intrigos didelės nėra, vis tik įdomu, kaip VRK sugebės suskaičiuoti balsus. Atrodo, kad Suomija per 2-3 valandas suskaičiuoja, o mes net iki vidurnakčio nesuskaičiuojame visų balsų, nežinau, kodėl taip yra, bet tai yra mūsų Achilo kulnas“, - sako A. Perednis. „Dalis žmonių, kurie tiki gražiais šūkiais, gražiais pavadinimais, gali būti apgauti. (..) Aš manau, kad ateityje bus daug labai margų koalicijų“, - sako A. Perednis.
Tiesiogiai iš „Valstiečių žaliųjų“ rinkimų štabo: Ramūnas Karbauskis Žiūrėkite tiesiogiai: https://www.delfi.lt/video/aktualijos/tiesiogiai-is-valstieciu-zaliuju-rinkimu-stabo-ramunas-karbauskis.d?id=80513705
„Valstiečiams“ reikia daugiau nei dvigubai pagerinti anų metų rekordą, specialioje DELFI TV laidoje sakė apžvalgininkas Vladimiras Laučius. „Aš tikrai tikiu, kad jie pasirodys geriau nei 2015 metais“, - sakė V. Laučius. Paklausus, kiek įtakos gali turėti tai, kad dabar jie yra Seime, V. Laučius tikino, kad valstiečiai gali pasinaudoti savo stiprybe. „Didžiausia valstiečių stiprybė yra ta, kaip ir konservatorių, beje, kad jų pagrindiniai konkurentai socialdemokratai dabar yra taip pat nusilpę, todėl valstiečiams dabar yra lengviau. Lygiai taip pat konservatoriams yra lengviau paimti liberalų balsus, nes jie taip pat yra skilę, nauja partija dar net neįsteigta. Kitaip tariant, partijų šansai didesni dėl susilpnėjusių konkurentų. Liberalų sąjūdis tikrai pasirodys blogiau, tačiau kiek blogiau, sunku pasakyti. Jie turi atvirą problemą – Šimašiaus ir Armonaitės judėjimas. Tai tikrai neleis Gentvilo partijai pasirodyti taip, kaip ji pasirodė 2015 metais. Liberalų bastionas Klaipėdoje nebėra toks stiprus ir didelis“, - laidoje sakė V. Laučius. „Vilniečiai yra linkę keršyti buvusioms valdžioms. Anksčiau buvo kaltas Zuokas, dabar kaltas Šimašius“, - sako V. Laučius. Sekmadienį prie balsadėžių atėjo 41,5 proc. rinkėjų, dar 6,3 proc. balsavo iš anksto.
Policija per savivaldos rinkimus pradėjo 11 ikiteisminių tyrimų Policija sekmadienį pradėjo keturis  tyrimus dėl galimų pažeidimų per savivaldos rinkimus, dar septyni pradėti prieš balsavimą sekmadienį.Iš viso per savivaldos rinkimus šiemet pradėta 11 ikiteisminių tyrimų. Palyginti su 2015 metais vykusiais rinkimais, ikiteisminių tyrimų yra beveik tris kartus mažiau – tuomet pradėti 35 ikiteisminiai tyrimai.Sekmadienį dėl trukdymo pasinaudoti rinkimų teise tyrimai pradėti Raseinių, Švenčionių rajonuose bei Kalvarijos savivaldybėje. Policija taip pat tiria galimą šmeižtą per rinkimus – socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje, įtariama, meluota apie perkamus balsus Žemaičių Naumiestyje.Penktadienį gauta informacijos, kad Raseinių rajone, Kalnųjų miestelyje, prie parduotuvės renkasi žmonės, jie automobiliu vežami išankstiniam balsavimui. Šiems žmonėms esą nurodyta, už ką balsuoti, žadėtas 10 eurų užmokestis.Policijos departamentas pranešė, kad surinkus papildomai duomenų, sekmadienį pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl trukdymo pasinaudoti rinkimų teise.Dar vienas ikiteisminis tyrimas vyksta dėl Švenčionių rajone, Pabradėje, kaip įtariama, už pinigus atvežtų balsuoti rinkėjų.Rinkimų stebėtoja pastebėjo, kad Pabradėje vyras atvežė kelis asmenis balsuoti ir po balsavimo vienam vyrui perdavė pinigus.„Asmuo nesulaikytas, kai atvyko policija, jo jau nebuvo įvykio vietoje“, – BNS sakė Policijos departamento atstovas Ramūnas Matonis.Trečiasis ikiteisminis tyrimas dėl trukdymo pasinaudoti rinkimų teisės pradėtas sekmadienio vakarą dėl įvykio Marijampolės apskrityje, Kalvarijoje.Policija pranešė, kad vykstant automobiliu į rinkimų apylinkę, dviems gyventojoms pasiūlytas atlygis, jei jos balsuotų už tam tikrą partiją.20 val. duomenimis, iš viso gauta 217 pranešimų apie galimus pažeidimus.Daugiausia pranešimų gauta iš Vilniaus, Alytaus, Kauno ir Tauragės apskričių.Policijos duomenimis, daugiausiai pranešimų sulaukta iš šių rajonų: Širvintų, Pagėgių, Lazdijų, Šilutės, Kaišiadorių, Švenčionių rajonų.Daugiausiai pranešimų būta dėl neleistinos agitacijos, galimų papirkimų, įtartinų ar neblaivių asmenų, įtartinų automobilių ar pavėžėjimų.Kai kurie gauti pranešimai vertinami, surinkus papildomų duomenų, bus sprendžiama dėl ikiteisminių tyrimų pradėjimo.Palyginti su 2015 metų rinkimais, šiemet pranešimų skaičius tai pat mažesnis. 2015 metais iš viso gauta 413 pranešimų apie galimus pažeidimus.
Gabrielius Landsbergis tikisi, kad šiąnakt nebus sudarinėjamos koalicijos „Aš savo nuotaiką, bet ir bendruomenės nuotaiką, įvardyčiau gana optimistiškai. Tikrai nenorėčiau pasakyti, kad šie rinkimai gali būti įvertinami vienareikšmiškai. Tikimės neblogo rezultato. Tikimės palaikymo. Dėkojame tiems, kurie palaikė, pažiūrėsime, kiek tokių buvo. Tačiau šie rinkimai – sunkiai prognozuojami. Nebedaug liko laukti“, - sako G. Landsbergis. Anot jo, yra skaičiavimai, kuriais remiantis, konservatoriai gali sulaukė įspūdingos sėkmės. „Yra tokie skaičiavimai, kad konservatoriai bus pirmieji. Tie skaičiavimai leidžia taip spėti, manyti, kad dėl įvairių politinių pokyčių, tarkime, dėl liberalų nevieningai pasiskirsčiusių balsų, taip pat dėl naujų komitetų, yra tikimybė, kad konservatoriams pasiseks. Tai yra ambicija, pažiūrėsime, ar pavyks tai pasiekti“, - tikino konservatorių lyderis. Paklaustas, kiek merų postų tikisi, G. Landsbergis nenorėjo spėlioti dėl tikslaus skaičiaus. „Nenorių spėlioti, tačiau merai yra kaip mažieji prezidentiniai rinkimai. Kiekvienas kandidatas turi sutelkti daugiau nei tik savo partijos balsus. Reikia užgriebti ir kitų partijų balsus. Pavyzdžiui, per praėjusius rinkimus buvo daug staigmenų, sulaukėme palaikymo iš kai kurių miestų, kur net nesitikėjome. Akivaizdu, kad tai yra labai dinamiški rinkimai, tikiuosi pokyčių. Galbūt laimėsime naujų pozicijų, galimybės yra atviros. (…) Kelia nerimą tik tai, kas buvo anksčiau, kai kurie „valstiečių“ veiksmai“, - sako G. Landsbergis. „Aš tikiuosi, kad šią naktį nebus sudarinėjamos koalicijos“, - tikina G. Landsbergis.
Karbauskis jaučiasi ramus Į „valstiečių“ štabą 20 val., vos pasibaigus rinkimų laikui, atvykęs sąjungos lyderis Ramūnas Karbauskis teigė, kad jaučiasi ramus, vis dar laukia geriausių rezultatų ir pasveikino visus tuos, kurie balsavo pirmą kartą, tačiau išgirdęs klausimą, ar ši grupė – „valstiečių“ rinkėjai, atsakė, kad to neteigia. „Norėjau tik pasveikinti žmones, kad jie turėjo progą, o ar jie už mus balsavo, ar ne – kitas klausimas“, – kalbėjo R. Karbauskis. Artėjant rinkimų pabaigai LRT transliavo laidą, kurioje kalbėjo vienas iš kandidatų į Vilniaus merus – Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos narys Dainius Kreivys.  LRT dėl šio incidento atsiprašė, tačiau R. Karbauskis teigė netikintis, kad tai – atsitiktinumas. „Jei tai nebūtų nacionalinis transliuotojas, tikriausiai, būtų labai rimta problema. Nežinau, kaip dabar elgsis Vyriausioji rinkimų komisija, bet iš tikrųjų tai negražus faktas. Netikiu, kad žmonės, kurie dirba LRT, nežinojo, kas dalyvauja rinkimuose Vilniuje“, – kalbėjo „valstiečių“ lyderis. LVŽS vykdo akciją „Saugokim vyrus“, kuri buvo tęsiama ir rinkiminiu laikotarpiu. Pats R. Karbauskis teigia, kad tai – jokiu būdu ne agitacija, nes esą akcija vyksta jau septynerius metus. „Nė vieną kartą nebuvo jokios agitacijos ir nebus, – kalbėjo R. Karbauskis. – Tiesiog važiavo (akcijos autobusiukas – DELFI) pagal maršrutą.“ Kartu su R. Karbauskiu į štabą atvykęs S. Skvernelis teigė, kad jo nuotaika taip pat pakili, tačiau tikino, kad šį kartą rezultatų iki ryto jam sekti neteks – ankstyvą rytą išvyksta į komandiruotę Airijoje. S. Skvernelis taip pat sulaukė klausimo apie LRT transliuotą laidą, S. Skvernelio teigimu, „norisi tikėti, kad tai buvo klaida“. „Kiekvienas, kuris padaro nusižengimą, atsiprašo, tai lengvinanti aplinkybė“, – teigė premjeras. „Valstiečių“ kandidatas į Prezidentus taip pat įvertino ir kandidatus „valstiečių“ sąraše – beveik trisdešimt sąraše esančių asmenų yra teisti. „Matyt, ne tik „valstiečių“ sąraše. Tokia mūsų realybė, tik nežinau, kodėl. Ar per gerai dirba teisėsaugos institucijos, kad daug kas teistumą gavo, ar neturime tiek daug žmonių, kad galėtume pasirinkti neteistus. Manau, kad jei esi teistas už nusikaltimą, net jei teistumas pasibaigęs, politikoje nereikėtų dalyvauti“, – tvirtino kandidatas į Prezidentus. https://g1.dcdn.lt/dgs/loader.php#id=291467
Konservatorių rinkimų štabashttps://g1.dcdn.lt/dgs/loader.php#id=291465
Konservatorių rinkimų štabas: interviu su Gabrieliumi Landsbergiu Žiūrėkite daugiau: https://www.delfi.lt/video/aktualijos/konservatoriu-rinkimu-stabas-interviu-su-gabrieliumi-landsbergiu.d?id=80513675
Pradėtas dar vienas ikiteisminis tyrimas Šiaulių apskrityjeSekmadienį, surinkus papildomų duomenų, pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl trukdymo pasinaudoti rinkimų teise. Kovo 1-ąją policijai buvo pranešta, kad Raseinių r. Kalnujų miestelyje, prie parduotuvės renkasi žmonės, kurie automobiliu vežami išankstiniam balsavimui. Šiems žmonėms nurodoma, už ką balsuoti, žadamas 10 eurų užmokestis.Policijos operacijų centras darbą baigė, pareigūnai toliau dirba rinkimų apylinkėse ir šalia jų.20 val. duomenimis, iš viso gauta 217 pranešimų, pradėta 11 ikiteisminių tyrimų (Alytaus apskr. - 4, Vilniaus apskr. - 3, Kauno apskr. - 1, Marijampolės apskr. - 1, Tauragės apskr. - 1, Šiaulių apskr. - 1. Nė vieno ikiteisminio tyrimo nepradėta Klaipėdos, Panevėžio, Utenos ir Telšių apskrityse. Daugiausia pranešimų gauta iš Vilniaus, Alytaus, Kauno ir Tauragės apskričių. Daugiausiai pranešimų gauta iš šių rajonų - Širvintų, Pagėgių, Lazdijų, Šilutės, Kaišiadorių, Švenčionių rajonų.Daugiausiai pranešimų dėl neleistinos agitacijos, galimų papirkimų, įtartinų ar neblaivių asmenų, įtartinų automobilių ar pavėžėjimų.Kai kurie gauti pranešimai vertinami, surinkus papildomų duomenų, bus sprendžiama dėl ikiteisminių tyrimų pradėjimo.Lyginant su 2015 m. savivaldos rinkimais, šiemet pranešimų ir ikiteisminių tyrimų yra mažiau. 2015-aisiais iš viso buvo gauta 413 pranešimų apie galimus pažeidimus, pradėti 35 ikiteisminiai tyrimai.    
Savivaldos rinkimuose dalyvavo 47,8 proc. rinkėjų – šiek tiek daugiau nei per ankstesnius rinkimus, pranešė Vyriausioji rinkimų komisija. Sekmadienį prie balsadėžių atėjo 41,5 proc. rinkėjų, dar 6,3 proc. balsavo iš anksto. „Matome, aktyvumas rinkėjų išaugęs, tendencija prasidėjo išankstiniame balsavime, ji liko ir rinkimų dieną. Kai kuriuose apylinkėse turėjome ir eilučių, rinkėjams teko ir palaukti“, – sekmadienio vakarą spaudos konferencijoje sakė Vyriausiosios rinkimų komisijos pirmininkė Laura Matjošaitytė. 2015 metų savivaldos rinkimuose dalyvavo 47,2 proc. rinkėjų, 2011 metais – 44 proc.
Remigijus Šimašius tikino, kad tikėjosi didesnio aktyvumo„Tikiu pergale, bet jeigu niekuo neabejosi, tai bus blogai. Žinoma, aš neabejoju komandos pergale“, - sakė R. Šimašius.„Apklausų daug nedarėme, nenoriu spekuliuoti, bet kas bus konkurentas antrajame ture, su tuo ir rungsiuosi“, - taip pat sakė R. Šimašius.Jis taip pat tikino, kad pirmasis darbas bus suformuoti komandą. „Labai norėtųsi laimėti pirmajame ture, bet vargu ar tai realu. Vilnius labai margas miestas, tačiau norėtųsi didesnio aktyvumo. (…) Žinote, turiu sąrašą aiškių darbų, kuriuos dirbsime kuriant koaliciją, bet realybė yra tokia, kad pirmas darbas – koalicija, o paskui švietimas, transportas. Jų daug ir jie labai prasmingi“, - specialioje DELFI laidoje sakė R. Šimašius.https://www.delfi.lt/video/aktualijos/tiesiogiai-kandidatas-i-vilniaus-merus-remigijus-simasius.d?id=80513605
Baigėsi savivaldos rinkimaiSekmadienį, 20 val. Lietuvoje baigėsi savivaldos rinkimai. Rinkimų apylinkėse piliečiai rinko 60 savivaldybių merų bei 1442 tarybos narius. Dėl šių postų iš viso savivaldybių tarybų rinkimuose varžėsi 13 666 kandidatai. Lyginant su 2015 m., šiemet vyksiančiuose rinkimuose daugiau visuomeninių rinkimų komitetų. 2015-aisiais jų buvo 58, o šiemet 48-iose savivaldybėse užregistruoti 87 rinkimų komitetai. 71 komitetas išsikėlė kandidatus į merus. Dėl mero posto rinkimuose rungėsi 410 kandidatų. Tai šiek tiek mažiau nei 2015 m. rinkimuose - tuomet jų buvo 434. Šiemet 330 kandidatų į merus yra iškelti partijų, 71 - visuomeninių rinkimų komitetų, 12 - išsikėlė patys. Lietuvos socialdemokratų partija (LSDP) savo kandidatus į merus iškėlė visose 60 savivaldybių. Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD) turi 57 kandidatus į merus. Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) - 52, Darbo partija ir Lietuvos liberalų sąjunga - po 39 kandidatus, Tvarka ir teisingumas (TT) - 28, Lietuvos socialdemokratų darbo partija (LSDDP) - 15, Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga - 8.Šiuo metu LSDP priklauso 15 mero postų. TS-LKD - 11, Liberalų sąjungai - 10, LVŽS - 4, TT - 3, Darbo partijai - 4. Daugiausia kandidatų į savivaldos tarybas šiuose savivaldos rinkimuose iškėlė LSDP - 2134, TS-LKD - 1729, LVŽS - 1643, Liberalų sąjūdis - 1217, Darbo partija - 1037, TT - 866, LSDDP - 592, Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga - 63. Lietuvos centro partija - 458, Lietuvos žaliųjų partija - 129.Per tris išankstinio balsavimo savivaldos rinkimuose dienas prie balsadėžių atėjo 6,25 proc. rinkėjų, šeštadienį skelbė Vyriausioji rinkimų komisija (VRK).Lyginant su savivaldos rinkimais, vykusiais 2015 m., rinkėjų aktyvumas didesnis. Tuomet išankstiniuose rinkimuose per tris dienas savo balsą buvo atidavę 4,99 proc. šalies gyventojų.
Tiesioginė tranliacija iš VRK
PATIKSLINTAS AKTYVUMAS: iki 19.00 val. balsavo 46,56 proc. rinkėjųIki 19.00 val. Savivaldos rinkimuose, Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) duomenimis, dalyvavo 46,56 proc. rinkėjų, iš jų 6,25 proc. - išankstinio balsavimo metu. Aktyviausi šių metų Savivaldos rinkimuose iki 19.00 val. buvo Birštono, Lazdijų rajono ir Pagėgių rinkėjai. Pasyviausi - Klaipėdos miesto - ir Klaipėdos rajono, Šiaulių rajono, Panevėžio miesto rinkėjai. 
19 val. duomenimis, policija gavo 205 pranešimus apie galimus pažeidimus, pradėti 10 ikiteisminių tyrimų.Naujausias ikiteisminis tyrimas pradėtas Vilniaus apskrityje, Švenčionių rajone. Rinkimų stebėtoja pastebėjo, kad Pabradėje vyras atvežė kelis asmenis balsuoti ir po balsavimo vienam vyrui perdavė pinigus. Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl trukdymo pasinaudoti rinkimų teise.
LRT rinkimų dieną pasirinko rodyti laidą su Kreiviu: pripažino klaidąLRT, vengdama politinio turinio, pasirinko rinkimų dieną vietoje „Dviračio žinių“ rodyti neutralią laidą „Istorijos detektyvai“. Tačiau kažkas televizijoje pasirinko būtent tą laidą, kurioje buvo interviu su į merus Vilniuje kandidatuojančiu konservatoriumi Dainiumi Kreiviu. Televizijos vadovybė pripažįsta klaidą, tačiau jai vis tiek gresia administracinė atsakomybė.Daugiau skaitykite čia.
Iki 18.00 val. balsavo 44,38 proc. rinkėjųIki 18.00 val. Savivaldos rinkimuose, Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) duomenimis, dalyvavo 44,38 proc. rinkėjų, iš jų 6,25 proc. - išankstinio balsavimo metu. Aktyviausi šių metų Savivaldos rinkimuose iki 18.00 val. buvo Birštono - 63,89 proc., Lazdijų rajono - 59,82 proc. ir Pakruojo - 59,02 proc. rinkėjai. Pasyviausi - Klaipėdos miesto - 35,80 proc. ir Klaipėdos rajono - 37,66, Šiaulių rajono - 35,42 proc. rinkėjai. 
18 val. duomenimis, policija gavo 192 pranešimus apie galimus pažeidimus, pradėti 9 ikiteisminiai tyrimai.Pradėtas dar vienas ikiteisminis tyrimas dėl trukdymo pasinaudoti rinkimų teise Marijampolės apskrityje (Kalvarijoje), vykstant automobiliu į rinkimų apylinkę, dviems gyventojoms buvo pasiūlytas atlygis, jei jos balsuotų už tam tikrą partiją.
Iki 17.00 val. balsavo daugiau nei 40 proc.Iki 17.00 val. Savivaldos rinkimuose, Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) duomenimis, dalyvavo 35,54 proc. rinkėjų. Iš viso rinkimuose savo valią jau yra pareiškę 41,79 proc. rinkėjų, iš jų 6,25 proc. – išankstinio balsavimo metu.Aktyviausi šių metų Savivaldos rinkimuose iki 17.00 val. buvo Birštono – 60,85 proc., Lazdijų rajono – 57,52 proc. ir Pagėgių – 56,96 proc. rinkėjai. Pasyviausi – Klaipėdos miesto – 33,73 proc., Šiaulių rajono – 33,90 proc. ir Panevėžio miesto – 34,92 proc. rinkėjai.
Policija: gauti 175 pranešimai, pradėti 8 ikiteisminiai tyrimaiPolicijos departamentas praneša, kad 17 val. duomenimis, policija gavo 175 pranešimus apie galimus pažeidimus, pradėti 8 ikiteisminiai tyrimai.Naujausias ikiteisminis tyrimas pradėtas Tauragės apskrityje:Sekmadienį apie 14 val. 10 min. „Facebook“ paskyroje, vienoje iš grupių, skleidžiama galimai tikrovės neatitinkanti informacija. „Facebook“ paskyroje asmuo nurodė, kad vienas iš kandidatų į Šilutės rajono savivaldybės tarybą perka rinkėjų balsus Žemaičių Naumiestyje ir moka po 5 eurus. Pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 154 str. 1 d. (šmeižimas).
V. Tomaševskis tikina, kad Vilniaus mieste laimės daugiausiai mandatų tarybojeVilniaus miesto rinkimų apygardos Įsrūties apylinkėje balsą atidavęs Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos (LLRA-KŠS) lyderis Valdemaras Tomaševskis sako tikįs, kad jo vadovaujama partija laimės daugiausiai mandatų Vilniaus miesto taryboje. Gimtadienį rinkimų dieną švenčiantis V. Tomaševskis deklaravo tikįs, kad LLRA-KŠS išlaikys jau turimas pozicijas. „Vilniaus mieste tikimės laimėti pirmąją vietą pagal mandatų skaičių“, – sekmadienį žurnalistams sakė V. Tomaševskis. Kartu politikas tikino, kad partijos kandidatė į Vilniaus miesto merus Edita Tamošiūnaitė turi nemažai šansų patekti į antrąjį rinkimų turą. Taip pat politikas vylėsi, kad į antrąjį rinkimų turą pateks ir kiti – Trakų, Švenčionių rajonuose ir Visagino savivaldybėje partijos keliami kandidatai į merus. Tuo metu Šalčininkų ir Vilniaus rajone mero postus LLRA-KŠS lyderis planuoja laimėti jau po pirmojo turo.Šiuo metu LLRA-KŠS turi 2 merus ir 65 tarybos narius.
VRK pirmininkė: rinkimai vyksta sklandžiaiSavivaldos rinkimai sekmadienį vyksta sklandžiai, teigia Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) pirmininkė Laura Matjošaitytė.„Rinkimai vyksta sklandžiai, Vyriausiosios rinkimų komisijos informacinė sistema veikia“, – sekmadienį per spaudos konferenciją sakė ji.VRK vadovė teigė, kad sulaukta daug rinkėjų klausimų ir pranešimų apie galimus įstatymų pažeidimus, bet kiek spėta jų patikrinti, daug jų nepasitvirtino.„Gauta daugybė pranešimų, skundų apie galimus rinkimų įstatymo pažeidimus. Pranešama dėl agitacijos rinkimų dieną, socialiniuose tinkluose, internete pasirodo straipsniai, įrašai, publikacijos, kurie yra galima rinkimų agitacija. VRK kiekvieną atvejį įvertins atskirai“, – sakė L. Matjošaitytė.Ji taip pat pabrėžė, kad visa agitacija, paskelbta iki jos draudimo pradžios, yra legali.„Jeigu einame mieste ir matome didžiulius išorinės reklamos stendus, socialiniuose tinkluose – daugybę įrašų, politinės reklamos internete, portaluose – daugybę straipsnių, tai tas, kas paskelbta iki agitacijos draudimo pradžios, tai yra kovo 2 dienos 1 val. nakties, tas gali būti“, – teigė ji.„Svarbu, kad nebūtų daromi nauji pranešimai. Labai svarbu, kad 50 metrų aplink balsavimo patalpą ir balsavimo patalpoje nebūtų jokios agitacijos“, – pridūrė L. Matjošaitytė.Anot jos, gyventojai turėjo priekaištų balsadėžėms, kad jos ne tokios matinės, kaip jie įsivaizdavo, kad balsavimo kabinose nebeliko užuolaidų, kad esą netinkamai užplombuotos balsadėžės.
Kauniečiai balsuoja savivaldybių rinkimuoseKaune išreikšti savo pasirinkimą miesto savivaldybės tarybos bei mero rinkimuose galima 91 apylinkėje. Iš viso Kaune balsavimo teisę turi 251 tūkst. gyventojų.Išankstiniame balsavime dalyvavo 3,3 proc. rinkėjų, o balsavimo dieną iki 15.00 val. rinkėjų aktyvumas siekė 32,12 proc. Taigi, kol kas Kaune iš viso balsavo 35,45 proc. rinkėjų. Lyginant su kitais miestais, Kaunas kol kas atitinka bendrą šalies aktyvumo vidurkį (35,49 proc.)https://g3.dcdn.lt/dgs/loader.php#id=291439
Policija: gauti 149 pranešimai apie pažeidimusPolicijos departamentas informuoja, kad 14 val. duomenimis, policija gavo 149 pranešimus apie galimus pažeidimus.Daugiausia pranešimų gauta iš Alytaus, Kauno ir Tauragės apskričių. Daugiausiai pranešimų dėl neleistinos agitacijos, galimų papirkimų, neblaivių asmenų, įtartinų automobilių ar pavežėjimų.Kai kurie pranešimai vertinami, surinkus papildomų duomenų, bus sprendžiama dėl ikiteisminių tyrimų pradėjimo.Tuo metu visuomeninės organizacijos „Baltosios pirštinės“ vadovė Marija Šaraitė ELTAI pranešė, kad iki 15 val. gauta pranešimų apie maždaug šimtą galimų rinkimų tvarkos pažeidimų visoje Lietuvoje, daugiausia – iš Vilniaus miesto. „Visuomeninės organizacijos „Baltosios pirštinės“ stebėtojai stebi padėtį nuo pat apylinkių atsidarymo, 7 val. ryto, ir tiek jie, tiek piliečiai informuoja apie galimus pažeidimus. Dabar turime apie šimtą pranešimų apie galimus pažeidimus, kurių didžioji dalis susijusi su agitacija, agitacijos draudimo pažeidimu“, – Eltai sakė M. Šaraitė.Pasak jos, taip pat yra gauta pranešimų apie galimus apylinkių komisijų darbo pažeidimus – neteisingai užplombuotas balsadėžes ar kitus tvarkos pažeidimus.„Daugiausiai pranešimų apie galimus pažeidimus yra iš Vilniaus miesto. Tai čia savaime suprantama, nes daugiausiai rinkėjų, daugiausiai piliečių, pilietiškai aktyvių žmonių“, – sakė M. Šaraitė.Balsavimą savivaldybių tarybų rinkimuose visoje Lietuvoje stebi apie 400 visuomeninės organizacijos „Baltosios pirštinės“ stebėtojų. Jie yra registruoti ir specialiai apmokyti.
Iki 14.00 val. balsavo per 30 proc. rinkėjųSavivaldos rinkimuose per išankstinį balsavimą ir rinkimų apylinkėse savo valią pareiškė per 31 proc. rinkėjų.Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) duomenimis, sekmadienį iki 14 val. į apylinkes atėjo balsuoti 25,21 proc. rinkėjų, dar 6,25 proc. balsavo iš anksto.Prieš ketverius metus aktyvumas buvo truputį mažesnis – tuomet iki 14 val. savo valią buvo pareiškę 24,64 proc. rinkėjų, o iš anksto balsavo 5,97 procento.Sekmadienį aktyviausiai balsuoti eina Pagėgių gyventojai, čia jau valią pareiškė 35,40 proc. rinkėjų. Pridėjus balsavusiųjų iš anksto duomenis, Pagėgiuose rinkėjų aktyvumas siekia 46,99 proc. ir yra didžiausias šalyje.Nedaug atsilieka Birštonas (46,52 proc.), Lazdijų rajonas (46,22 proc.), Neringa (45,31 proc.).Pasyviausi Klaipėdos miesto gyventojai, čia iš anksto ir rinkimų dieną iki 14 val. balsavo 24,67 proc. rinkėjų. Šiaulių rajono gyventojai taip pat vangiai eina į rinkimus – valią per visas balsavimo dienas pareiškė 25,71 proc. rinkėjų.Neaktyvūs ir Klaipėdos rajono (26,35 proc.), Kauno rajono (26,58 proc.) ir Vilniaus miesto (26,80 proc.) gyventojai.
V. Sinkevičius apie antrąjį turą: sunku prognozuotiSekmadienį Savivaldos rinkimuose savo balsą atidavė Vilniaus mero posto siekiantis Virginijus Sinkevičius. V. Sinkevičius teigė, kad balsuoja už pokyčius, bet neatskleidė, ar tikisi išeiti į antrąjį turą. „Balsuoju už pokyčius (...) Sunku prognozuoti, viską šiandien nuspręs rinkėjai, labai sudėtinga pasakyti. Aš manau, kad su komanda padarėme labai daug. Aš džiaugiuosi savo pasirodymu debatuose, visuomet buvau pasiruošęs, parodžiau taip pagarbą rinkėjui, o rinkėjas turi galimybę tai įvertinti“, – sakė V. Sinkevičius.Į Šeškinės rinkimų apygardą kandidatas į merus balsuoti atėjo su žmona Kateryna Sinkevičiene bei sūnumi Vincentu. V. Sinkevičius sako norintis, kad rinkėjas įvertintų kiekvieną kandidatą atsakingai. „Svarbiausia, kad vilniečiai įvertintų kiekvieną kandidatą. Kandidatų yra labai daug, aš matau pasirinkimas yra arba palikti taip pat, nes keli kandidatai reprezentuoja tą patį, arba balsuoti už labai realius pokyčius“, – sakė jis.„Valstiečių“ kandidatas į merus teigia, kad rinkimų rezultatų lauks štabe, kuriame taip pat bus Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas Ramūnas Karbauskis bei premjeras Saulius Skvernelis.
Balsuoti atėjęs Vytautas Landsbergis buvo nekalbus: vienintelis kriterijus – padorumasSavo balsą savivaldybių tarybų ir merų rinkimuose atidavęs profesorius Vytautas Landsbergis tikina, kad vienintelis kriterijus, į kuri turi atsižvelgti rinkėjai – padorumas.Vilniaus mero rinkimuose savo balsą atidavęs V. Landsbergis nepanoro įvardyti, kiek iš 17 kandidatų atitinka pagrindinį kriterijų. „Neskaičiuoju skaičiais. Žinau, kad Šustausko mes nerinksime“, – juokavo V. Landsbergis.Tiesioginius mero rinkimus jis vertino prieštaringai. „Žmonėms, matyt, yra daugiau įdomumo, daugiau varžybų atsiranda, – kalbėjo V. Landsbergis. – Tai prieštaringas dalykas.“Jo teigimu, išrinkus kandidatą viskas priklausys nuo jo paties, nes titulas suteiks jėgų ir įtakos. „Tai priklauso nuo žmogaus, kuris bus išrinktas. Jei jis turi daugiau pasitikėjimo, daugiau galių, daugiau įtakos, tai jei tai naudojama geram – tada gerai“, – kalbėjo V. Landsbergis.Tėvynės Sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos garbės pirmininkas V. Landsbergis neatskleidė, kokios rinkimų baigties tikisi. „Tikiuosi suskaičiuoti vakare, – teigė V. profesorius ir pridūrė, kad planų neatskleis. – Kam man reikia, aš suskaičiuosiu vakare.“V. Landsbergis teigė, kad antrame ture balsuos net ir tuo atveju, jei jo palaikomas kandidatas ir nepateks į jį. „Jei tas kandidatas, kurį aš norėčiau matyti, nepateks į antrą etapą, aš vis tiek ateisiu balsuoti. Nes visada gali būti šiek tiek patrauklesnis ir geresnis. Balsuoti reikia“, – teigė profesorius.https://g2.dcdn.lt/dgs/loader.php#id=291437
Iki vidurdienio balsavo daugiau nei penktadalis rinkėjųIki vidurdienio savivaldos rinkimuose balsavo daugiau kaip penktadalis rinkėjų, rodo Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) duomenys.Sekmadienį prie balsadėžių atėjo 15,4 proc. rinkėjų, dar 6,25 proc. balsavo iš anksto.Rinkimų dieną kol kas aktyviausiai balsavo Pagėgių gyventojai, čia iki 12 val. valią pareiškė 23,11 proc. rinkimų teisę turinčių asmenų.Aktyvūs ir Akmenės rajono gyventojai – balsavo 22,76 proc. rinkėjų. Penktadalio ribą peržengė ir Šilalės rajono gyventojai, čia balsuoti atėjo 21,17 proc. rinkėjų.Toliau pasyviausiai prie balsadėžių eina Klaipėdos rajono ir miesto gyventojai, atitinkamai 12,62 proc. ir 12,70 procento.Pagal bendrą aktyvumą, tai yra sudėjus balsavusiųjų iš anksto ir sekmadienį duomenis, aktyviausiai balsuota Birštone. Čia bendras aktyvumas siekia 35,13 procento.
S. Skvernelis tikisi, kad „valstiečiai“ pagerins pozicijas savivaldojePremjeras Saulius Skvernelis tikisi, kad jį delegavusi Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga po savivaldos rinkimų turės daugiau merų ir mandatų savivaldybių tarybose nei šiuo metu.„Manau, kad bus tikrai ir mandatų daugiau, ir merų daugiau“, – žurnalistams sekmadienį sakė premjeras, balsavęs Platiniškių rinkimų apylinkėje Vilniaus rajone.Anot jo, savivaldos ir tiesioginiai merų rinkimai pirmiausia yra pasitikrinimas prieš rinkėjus vietiniams politikams, tačiau „yra ryšys ir su centrine valdžia“.Balsuoti sekmadienio vidurdienį premjeras atvyko su žmona Silvija.„Valstiečiai žalieji“ 2015-aisiais savivaldybių tarybose iškovojo 140 mandatų, tarp jų buvo keturi merai. 2016 metais ši partija laimėjo Seimo rinkimus. https://g2.dcdn.lt/dgs/loader.php#id=291435
G. Kirkilas: tikiuosi didelių pokyčiųSekmadienį Savivaldos rinkimuose savo balsą atidavė „socialdarbiečių“ lyderis Gediminas Kirkilas. Politikas teigia, kad iš rinkimų tikisi „socialdarbiečiams“ penkių mero postų bei apie 60 ar 80 savivaldybės tarybos narių skaičiaus.Į Raitninkų rinkimų apylinkę, kuri priklauso Žirmūnų rinkimų apygardai, „socialdarbiečių“ partijos pirmininkas balsuoti atėjo su žmona Liudmila Kirkiliene. „Balsavau už pokyčius. Mūsų partija yra nauja, pirmą kartą dalyvaujame rinkimuose, tikimės pokyčių“, – teigė jis.G. Kirkilas tikina, kad du mero postus partija pasiims jau pirmajame ture. „Pirmajame ture pasiimsime vieną arba du mero postus, o iš viso galvojame apie keturis penkis. Mandatų skaičiaus tikimės tarp 60 ir 80. Tai būtų geras rezultatas“, – teigė jis. 
E. Gentvilas pripažįsta, kad Liberalų sąjūdžio mandatų skaičius mažėsLiberalų sąjūdžio lyderis Eugenijus Gentvilas pripažįsta, kad jo partija šiemet savivaldos rinkimuose iškovos mažiau mandatų nei prieš ketverius metus, tačiau viliasi, kad liberalai išliks populiariausiųjų ketvertuke. „Mūsų lūkesčiai – labai racionalūs ir labai realistiški. Mūsų mandatų skaičius truputį sumažės“, – BNS telefonu iš Klaipėdos, kur atidavė savo balsą rinkimuose, sakė E. Gentvilas.„Atsirado ir praradimų, ir visuomenės pasitikėjimo sumažėjimas. Tačiau aš esu įsitikinęs, kad mes užimsime ketvirtą vietą partijų rikiuotėje pagal mandatų ir merų skaičių“, – sakė liberalų lyderis.Pasak jo, Liberalų sąjūdis tikisi gauti 150-170 mandatų ir mažiausiai aštuonis merų postus visoje Lietuvoje.Praėjusiuose rinkimuose 2015-aisiais Liberalų sąjūdis sulaukė apie 13 proc. rinkėjų paramos ir tapo lyderiais devyniose savivaldybėse, įskaitant Klaipėdą ir Vilnių. Nuo to laiko iš partijos pasitraukė tiek Vilniaus meras Remigijus Šimašius, tiek Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas.
Sociologė: nereikėtų tikėtis gerokai aktyvesnių savivaldos rinkimų nei įprastaSekmadienį vykstančiuose Savivaldos rinkimuose, sociologės nuomone, nereikėtų tikėtis didesnio, nei įprasta, gyventojų aktyvumo. Nors vietinius politikus Lietuvos piliečiai yra linkę vertinti palankiau nei politikus Seime ar Vyriausybėje, tai, samprotauja ekspertė, įtakos didesniam aktyvumui savivaldos rinkimuose iš esmės neturi. „Baltijos tyrimų“ direktorės sociologės Rasos Ališauskienės manymu, apskritai savivaldos rinkimų prognozės nėra labai dėkingos, nes kas mėnesį pateikiami partijų populiarumo reitingai nereflektuoja susiklosčiusių politinių situacijų Lietuvos rajonuose. Pasak jos, kiekvienoje savivaldybėje politinė realybė labai skirtinga.Sociologė pabrėžė, kad, žvelgiant į tai, kaip visuomenė yra linkusi vertinti vietinių valdžių darbą, ir tai, kaip jie vertina nacionalinę politiką, galima kalbėti ir apie tam tikrą paradoksą.Daugiau – čia.
N. Puteikis tikisi, kad Centro partija gerokai padidins mandatų skaičiųCentro partijos vadovas parlamentaras Naglis Puteikis tikisi, kad jo partija gerokai padidins mandatų skaičių savivaldybėse.„Būsime labiausiai mandatų skaičių išauginusi partija, nes prieš ketverius metus mes turėjome tris mandatus, dabar turėsime keliasdešimt, ir, manau, kad turėsime du merus“, – savo balsą sekmadienį atidavęs Vilniaus senamiestyje esančioje apylinkėje BNS sakė N. Puteikis.2015 metais per savivaldybių tarybų rinkimus Centro partija buvo gavusi tris mandatus. N. Puteikis tuomet dar nebuvo jos vadovas ir kandidatavo Vilniuje su partija „Lietuvos sąrašas“.
V. Pranckietis: būsime kuklesni nei įsivaizduojameKauno rajone, Ringauduose, balsavęs Seimo pirmininkas Viktoras Prankcietis prognozuoja, kad „valstiečiams“ rinkimuose seksis geriau nei prieš ketverius metus, bet kukliau nei tikisi kai kurie jo partijos bendražygiai.„Galvoju, kad mes būsime šiek tiek kuklesni nei įsivaizduojame, bet savo vietą turėsime“, – žurnalistų paklaustas, kaip vertina Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos galimybes, sakė Seimo pirmininkas.Jis tikisi, jog „valstiečių“ savivaldybių tarybose daugės, tačiau detaliau prognozuoti nesiryžo, teigdamas, jog kiekviename rajone situacija labai skirtinga.„Šiuose rinkimuose mano lūkesčiai yra, kad laimėtų kuo daugiau demokratijos. Čia, Kauno rajone, taip pat“, – kalbėjo V. Pranckietis.Balsuoti Seimo pirmininkas atvyko su žmona, dukra bei trimis iš keturių anūkų.Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga per praėjusius savivaldos rinkimus prieš ketverius metus gavo 7 proc. rinkėjų balsų.
G. Nausėda: meras neturi būti pakibęs kaip balionasSekmadienio rytą Savivaldos rinkimuose savo balsą atidavė prezidento posto siekiantis Gitanas Nausėda. G. Nausėda teigia, kad balsavo už naujoves bei tęstinumą. Pasak jo, merui būtina turėti palaikymą taryboje, norint sklandžiai bei greitai veikti miesto labui. „Aš už naujoves ir už tęstinumą (...). Skiriu didelį dėmesį tam, kad meras nebūtų pakibęs kaip balionas ir turėtų tam tikrą paramą taryboje, nes priešingu atveju gali būti visokių kliūčių, kurios neleidžia greitai ir sklandžiai vykdyti darbų“, – sakė G. Nausėda.A. Kojelavičiaus rinkimų apylinkėje, kuri priklauso Naujosios Vilnios rinkimų apygardai, ekonomistas balsuoti atėjo vienas. G. Nausėda sako norintis, kad Vilnius būtų žalias miestas bei naujoji savivaldybių kadencija bus ta, kur savivaldybės susilauks daugiau dėmesio iš centrinės valdžios. „Sunkiai rinkausi iki šito momento, o atėjau jau žinodamas ką rinksiuosi. Noriu, kad Vilnius būtų atviras, kūrybiškas, žalias miestas. Kad būtų miestas, kuris jaučiasi esąs prie upės, nes šiuo metu man atrodo Neriai šiek tiek nuobodu su mumis, ir ji sau teka, o mes savo gyvenimą plukdome kita linkme, norėtųsi, kad ten būtų daugiau gyvenimo prie Neries. Norėtųsi, kad Lukiškių aikšte galėtume didžiuotis, ir labai tikiuosi, kad ši savivaldybių kadencija bus ta, kur savivaldybės susilauks daugiau dėmesio iš centrinės valdžios, kurioms nereikės pagal Darvino išgyvenimo dėsnius pačioms kovoti dėl išgyvenimo, ir jos jaus tam tikrą globą iš centrinės valdžios“, – sakė jis.
VRK perspėja dėl apsimetėliųPolicija teigia, kad pastarąją parą nebuvo pradėta naujų ikiteisminių tyrimų dėl galimų rinkimų pažeidimų, nors pareigūnai sulaukia vis daugiau pranešimų.Vyriausioji rinkimų komisija savo ruožtu perspėja, kad pinigus siekiantys išvilioti sukčiai gali apsimesti rinkimų komisijos nariais. „Pranešimai eina ir eina, matyt, jų daugės kas valandą“, – BNS sekmadienio rytą sakė policijos atstovas Ramūnas Matonis.Iki sekmadienio rytą policija jau buvo gavusi per 100 pranešimų.Pareigūnai toliau atlieka septynis ikiteisminius tyrimus dėl trukdymo pasinaudoti rinkimų teise arba rinkimų dokumento suklastojimo, visi jie pradėti iki šeštadienio ryto. Keturi tyrimai atliekami Alytaus apskrityje, du – Vilniaus apskrityje, vienas – Kauno apskrityje.Vyriausiosios rinkimų komisijos pirmininkė Laura Matjošaitytė savo ruožtu įspėjo rinkėjus, kad rinkimais gali pasinaudoti apsimetėliai sukčiai.„Rinkėjai informuoja apie tai, jog asmenys, galimai apsimetę komisijos nariais, skambina, siūlosi ateiti į svečius. Nei VRK, nei rinkimų komisijų nariai neskambina rinkėjams prieš tai rinkėjams nesusisiekus ir neklausia jų kokios nors informacijos, nesisiūlo atvykti į namus. Be to, balsavimas namuose šiandien nevyksta“, – žurnalistams sakė L. Matjošaitytė.Pasak jos, rinkėjai, sulaukę skambučių ir prašymų pateikti informaciją, turėtų nedelsiant pranešti policijos pareigūnams telefonu 112. Rinkimus stebinti visuomeninė organizacija „Baltosios pirštinės“ informavo, kad ji sulaukė daug pranešimų dėl galimų politinės reklamos pažeidimų.Organizacija teigia, kad balsavimo metu socialinės rūpybos, slaugos, įkalinimo įstaigose bei ligoninėse stebėtojai dažniausiai fiksavo balsavimo slaptumo neužtikrinimą, kai pažeidžiami rinkėjai balsuoja rinkimų komisijų ir įstaigos darbuotojų akivaizdoje.
Valdo Adamkaus pasisakymas – vaizdo įraše:https://www.delfi.lt/video/aktualijos/valdas-adamkus-balsavo-savivaldybiu-tarybu-rinkimuose.d?id=80505955
Valdas Adamkus: tam tikrų permainų reikiaSekmadienį savo balsą rinkimuose atidavęs prezidentas Valdas Adamkus teigė manąs, kad bendrai savivaldoje pasikeitimų reikia.„Aš galvoju, kad tam tikrų pasikeitimų reikia. Lietuvos žmonės visose savivaldybėse tikisi tam tikrų pagerėjimų. Kadangi, kaip ten bebūtų, gyvenimas eina į priekį, iškyla naujos problemos, ir kandidatai į tą turi atkreipti dėmesį“, – kalbėjo V. Adamkus.Jis pats jautėsi optimistiškai dėl savo pasirinkimo Vilniuje. „Aš optimistas – bent aš pasirinkau žmogų, kuris, galvoju, turi planą, viziją, kaip tvarkyti miestą. Be to, aišku, (yra) patirtis, lyderystė, ir svarbiausia, kad užsitarnautų Lietuvos ir šiuo atveju Vilniaus gyventojų pasitikėjimą. Ir žinoma, tikimės visko geriausio“, – sakė V. Adamkus. Paklaustas apie korupcines rizikas kadenciją baigęs prezidentas konstatavo, kad „ne viskas idealu“. „Ne viskas idealu, tačiau aš tikiu, kad kandidatai – bent mano kandidatas, už kurį pasisakiau, turėtų pateisinti mūsų visų viltis. Turime eiti į priekį“, – sakė V. Adamkus. V. Adamkus šįkart rinkimuose balsavo be savo žmonos Almos.https://g1.dcdn.lt/dgs/loader.php#id=291433
VRK: sulaukta 100 telefoninių skambučiųVRK pirmininkė Laura Matjošaitytė per spaudos konferenciją sakė, kad sekmadienį sulaukta 100 telefoninių skambučių su klausimais ir pranešimais apie galimus pažeidimus.„Šiuo metu turime informaciją, kad daugiausia pranešimų gauta dėl balsavimo namuose, bendros informacijos apie rinkimus, kreipėsi dėl apylinkių, apygardų (komisijų – BNS) darbo, viešosios pažeidimo, papirkimo“, – teigė ji.Pasak L. Matjošaitytės, sulaukta skundų, kad balsuojant namuose buvo rodančiųjų, už ką balsuoti, taip pat skųstasi, kad rinkimų komisijų nariai agitavo socialiniuose tinkluose ir pan. 
Gabrielius Landsbergis: gali būti daug netikėtų siurprizųKonservatorių lyderis Gabrielius Landsbergis sako, kad savivaldos rinkimuose Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai tikisi iškovoti daugiausia mandatų, tačiau apie merų postus kalba atsargiau.„Mūsų preliminarūs skaičiavimai rodo, kad yra tikimybė kad Tėvynės sąjunga pagal laimėtų mandatų skaičių turėtų būti pirmoji partija Lietuvoje. Tai reiškia nuo 2015 metų būtų pokytis toks, kad tuomet buvo pirmieji socialdemokratai, mes buvome antrieji. Dabar aplenktume juos ar kas tai bebūtų“, – žurnalistams sekmadienį sakė Švyturio apylinkėje Vilniuje balsavęs G. Landsbergis.Jis pridūrė, kad laimėtų balsų ir mandatų skaičius gali dėliotis labai skirtingai, svarbu tai, kad šiuose savivaldos rinkimuose dalyvauja daug naujai įsikūrusių rinkimų komitetų.Dar sunkiau, anot konservatorių lyderio, prognozuoti tiesioginių merų rinkimų rezultatus.„Merų mes nusprendę nesvarstyti, nes gali būti daug visokių netikėtų siurprizų, kaip 2015 metais, kai sau prognozavome mažiau merų, buvo daugiau. Esame nuosaikiai atsargūs. Tikimės gero rezultato“, – sakė G. Landsbergis.Balsuoti jis sekmadienį atvyko su šeima - sutuoktine Austėja Landsbergiene ir vaikais.Praėjusiuose savivaldos rinkimuose 2015 - aisiais konservatoriai buvo iškovoję 253 mandatus, iš jų – 11 merų.https://g1.dcdn.lt/dgs/loader.php#id=291431
Vytautas Šerėnas: nuotaikos darbinėsSekmadienio rytą Vilniuje, Saulėtekyje, balsavęs vienas Lietuvos politinės satyros humoro laidos „Dviračio žinios“ kūrėjų Vytautas Šerėnas sakė, kad jo nuotaikos šiandien darbinės.Daugiau – čia.
R. Žemaitaitis tikisi, kad savivaldybėse liks panašus skaičius „tvarkiečių“„Tvarkos ir teisingumo“ lyderis Remigijus Žemaitaitis tikisi, kad po sekmadienį vykstančių rinkimų savivaldybių tarybose liks panašus kiekis partiečių.Šiuo metu partija turi 70 narių savivaldybių tarybose, „tvarkiečių“ atstovai dirba merais Kalvarijoje ir Šilutėje.Daugiau – čia.
Jau balsavo per 11 proc. rinkėjųSavivaldos rinkimuose jau balsavo 11,28 proc. rinkėjų.Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) duomenimis, sekmadienį iki 10 val. į apylinkes atėjo balsuoti 5,03 proc. rinkėjų, dar 6,25 proc. balsavo iš anksto.Labai panašus aktyvumas buvo ir prieš ketverius metus – tuomet iki 10 val. savo valią buvo pareiškę 5,32 proc. rinkėjų, o iš anksto balsavo 5,97 proc.Aktyviausiai sekmadienį balsuojama Akmenės rajone, čia iki 10 val. atėjo 9,39 proc. gyventojų, tačiau pridėjus balsavimą iš anksto, bendras aktyvumas nesiekia penktadalio rinkėjų. Pagal bendrą aktyvumą pirmauja neringiškiai. Neringoje iš viso balsavo per 28 proc. rinkėjų, iš jų beveik 24 proc. balsus atidavė iš anksto.Aktyviai balsuoti sekmadienį taip pat eina Šalčininkų rajono (8,6 proc.) ir Švenčionių (8,5 proc.) rajonų gyventojai. Pasyviausi – Klaipėdos rajono (3,65 proc.) ir Klaipėdos miesto (3,79 proc.) rinkėjai.VRK duomenimis, didmiesčių gyventojai kol kas balsuoja vangiausiai visoje šalyje.
Rinkimų apylinkės visoje šalyje atsidarė septintą valandą, balsavimas tęsis iki 20-os valandos.Ilgametė Vilniaus Vytenio rinkimų apylinkės komisijos narė Alma Raubaitė BNS sakė, kad pirmieji prie balsadėžių paprastai ateina sekmadienį dirbantys žmonės ir senjorai.„Iš ankstyvo ryto ateina sekmadienį dirbantys ir vyresni žmonės, vėliau jie skuba į bažnyčią ir parduotuves“, - teigė ji.Didžiausio aktyvumo, anot komisijos pirmininkės, tikimasi po devintos valandos ryto. 
Per keturias išankstinio balsavimo dienas „Baltosios pirštinės“ sulaukė 170 pranešimų apie galimus pažeidimus. Dauguma jų, net 100, yra susiję su politinės reklamos pažeidimais.Daugiau skaitykite čia.

Mažėjant gyventojų skaičiui, šiemet renkama 22 tarybos nariais mažiau nei per 2015 metų rinkimus.

Iš viso rinkimuose dalyvaavo 13 tūkst. 662 kandidatai, iš jų dėl mero posto varžėsii 410. Rinkimuose kandidatų sąrašus kėlė 14 partijų ir 90 visuomeninių rinkimų komitetų, sudaryta 14 partijų koalicijų.

Rinkėjų sąrašuose įrašyti 2 mln. 458 tūkst. 121 rinkėjas – 93 tūkst. mažiau nei per 2015-ųjų rinkimus, rašė BNS.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(91 žmogus įvertino)
3.0220

Top naujienos

Vakarų planas: jeigu Putinas nepasiduoda, reikia veikti kitaip (45)

Rusijos autokratas Vladimiras Putinas galutinai susitapatino su nacistinės Vokietijos lyderiu...

Viešnagė 5 žvaigždučių viešbutyje galėjo tapti fantastiška patirtimi, bet kvapai rietė nosį (4)

Šiandien ne tik apžvelgsiu dar vieną viešbutį – eilėje „ Radisson Blu Astorija Vilnius“...

Sniego pilys

Byla, kuri SSRS driokstelėjo kaip perkūnas iš giedro dangaus: dėl majorą nužudžiusių milicininkų susikovė KGB ir VRM

1980 metų gruodžio 27-osios rytą Maskvos srityje, netoli kelio į Bykovo oro uostą, rastas be...

Sinoptikai žada atokvėpį ir nuo lijundros, ir nuo šalčių: jis truks vos kelias dienas

Šiandien Lietuvos orus lems cikloninis sūkurys. Šis žemo atmosferos slėgio sūkurys jau naktį...

Šveicarai – nokaute: Ronaldo sėdint ant suolo pirmąjį čempionato „hat-tricką“ pelnė Ramosas aiškios visos ketvirtfinalio poros

Antradienį Katare paaiškėjo paskutinė FIFA pasaulio čempionato ketvirtfinalio pora. Su staigmeną...

Santykių ekspertas patarė, kaip susirasti antrąją pusę: moterys dažnai daro vieną ir tą pačią klaidą (4)

Susirasti antrąją pusę išties nėra lengva. Pažinties su žmogumi, su kuriuo norėtum praleisti...

Alano ir Valdos Chošnau šeimoje – skaudi netektis: pora skyrė už širdies griebiančius žodžius (7)

Antradienį Lietuvą apskriejo liūdna žinia – mirė buvęs premjeras Adolfas Šleževičius ....

Šimonytė tapo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų nare (9)

Premjerė Ingrida Šimonytė antradienį tapo ją delegavusios Tėvynės sąjungos-Lietuvos...

Vilniuje neregėtas „Bolt“ vairuotojo išpuolis – sužaloti 3 pareigūnai (21)

Pavežėjas smogė policininkei į veidą ir nuvažiavo. Po gaudynių, važiuodamas atbulas, taranavo...

Karas Ukrainoje. Rusijoje – didelis gaisras: dronas atakavo Kursko aerodromą Zelenskis atvyko į Donbasą

Rusijoje tęsiasi mįslingos atakos prieš aerodromus, kuriuose bazuojasi lėktuvai, bombarduojantys...