aA
Kovą įkurta Seimo nario Rimanto Jono Dagio vadovaujama Krikščionių sąjunga į rinkimus eina žadėdama krikščioniškomis vertybėmis paremtą politiką, didžiausią dėmesį numato skirti šeimai.
Rimantas Jonas Dagys
Rimantas Jonas Dagys
© DELFI / Domantas Pipas

„Programos pagrindinis motyvas, kad kas gera šeimai – tas gera valstybei, į visų problemų sprendimą mes žiūrime per tą prizmę“, – sako partijos vadovas R. J. Dagys.

Partija pasisako už šeimos kaip vyro ir moters santuokos įtvirtinimą, mokestinėje sistemoje siūlo „balansą tarp visų visuomenės sluoksnių“, žada steigti valstybinį komercinį banką, skirti paramą vidutiniam ir šeimos verslui, užsienio politikoje pasisako už tvirtą euroatlantinę kryptį, pabrėžia strateginę partnerystę su Jungtinėmis Amerikos Valstijomis ir Lenkija.

BNS pristato visų rinkimų dalyvių programines nuostatas, paskelbtas visuomenei naujienų agentūros BNS ir Vyriausiosios rinkimų komisijos surengtame spaudos konferencijų cikle.

Pagrindinė Krikščionių sąjungos žinia. „Lietuvoje trūksta politinės jėgos, kuri nuosekliai, ne fragmentiškai atstovautų krikščioniškoms valstybėms, deja, dabar dominuoja liberalios partijos, ir mūsų pareiga sugrįžti prie ištakų, prie krikščioniškos demokratijos ištakų. Mes pasisakome už žmogaus orumą ir prigimties išsaugojimą ir norime nuosekliai tai įgyvendinti taip, kaip krikščioniškas požiūris numato“, – pažymi R. J. Dagys.

Šeimos politika. Krikščionių sąjunga laikosi nuostatos, kad šeimos kaip mažos bendrijos stabilumas ir klestėjimas yra didelės bendruomenės, miesto, šalies, klestėjimo pagrindas. Partija siūlo „stiprinti vyro ir moters papildomumą, lygiateisiškumą, kartų bendravimą, santuokos, vaikų ir negimusių kūdikių apsaugą, rūpintis neįgaliųjų socialine integracija, realia vaikų teisių apsauga“. „Vadovaujamasi Konstitucijos dvasia, Konstitucijoje aiškiai pasakyta, kad šeima yra vyro ir moters santuoka“, – pažymi partijos atstovas Arvydas Akstinavičius. R. J. Dagys tvirtina, kad partija „pasisakys „prieš perteklinį kišimąsi į šeimą“, nes „valstybė turi padėti ir kištis tik ypatingu atveju“.

Ekonominė ir socialinė politika. Krikščionių sąjunga deklaruoja poziciją, kad Lietuva turi būti socialiai orientuotos laisvosios rinkos ekonomikos pagrindu funkcionuojanti valstybė ir socialinis teisingumas turi tapti esminiu ekonominės politikos prioritetu. „Dabar pažeistas visuomenės solidarumo balansas ir didžiausia našta krenta tiems, kurie gauna mažas pajamas. Mes nesame visuotinės lygybės partija, bet balansas visuomenėj turi būti toks, kad pirmiausia turi būti orientuojamasi į žmogų, o ne pelno siekimą“, – teigia R. J. Dagys. Partija žada daugiau paramą smulkiam ir vidutiniam verslui, siūlo kurti valstybinį komercinį banką, sieks, kad pensija siektų pusę vidutinio atlyginimo.

Švietimas ir kultūra. Krikščionių sąjunga laikosi požiūrio, kad kultūra yra visų kitų gyvenimo sričių pagrindas, akcentuoja paveldo svarbą, pažymi, kad „kultūra neturi būti sutapatinta su pramoga“. Mokyklose partija siūlo peržiūrėti visų programų turinį, deklaruoja tikslą „ne tik parengti specialistus, bet ir išugdyti asmenybes, turinčias žinių“. Siekiant šalyje išlaikyti jaunus mokslininkus ir pritraukti užsienio, partija siūlo paramą būstui. „Mes turime išsaugoti savo mokslinį potencialą, suteikti galimybę jauniems mokslininkams gauti kreditus įsigyti būstams, ir ne tik mūsų mokslininkams, bet ir atvykusiems, nes visas mokslas dirba penkerių metų kontraktų sistema ir bankai jiems paskolų neduoda“, – sako R. J. Dagys. Pasak partijos vadovo, tokia programa kainuotų nedaug, bet duotų didelę pridėtinę vertę.

Užsienio politika ir gynyba. Gynybos klausimu Krikščionių sąjunga pasisako už deramą finansavimą, pažymima, kad „narystė NATO ir Aljanso įsipareigojimų vykdymas šiandien yra racionaliausias ir efektyviausias šalies išorinio saugumo užtikrinimo būdas“. „Mes esame proNATO partija, saugumui, gynybai skirsime didelį dėmesį, įdėmiai stebime, kas vyksta Baltarusijoje, Ukrainoj, tikrai matome, kad tos šalys turi būti toje europinėje pusėje kaip ir mes, stengsimės palaikyti gerus ryšius su JAV, mūsų euroatlantiniai ryšiai tikrai labai svarbūs“, – sako parlamentaras Egidijus Vareikis. Krikščionių sąjunga taip pat pabrėžia savo ryšius su Lenkijos dešiniaisiais valdančiaisiais.

Šešėlinis ministrų kabinetas ir siūlomas premjeras. Krikščionių sąjunga premjeru siūlytų jos pirmininką R. J. Dagį. „Demokratiniam pasauly premjeras būna partijos lyderis“, – pažymi partijos atstovas A. Akstinavičius.

Rinkimų šūkis. „Neleisime iškirsti Lietuvos, jos šeimų ir miškų“.

Tikisi gauti mandatų. Partijos atstovai tikisi gauti tiek balsų, kad „galėtų atsverti liberaliąją pusę“. „Mes tikimės, kad ši partija įsitvirtins, apie trečdalis mūsų piliečių, pagal mūsų turimas paklausas, tokios partijos pageidautų. Jei taip bus, mandatų tikrai bus pakankamai, kad galėtume atsverti liberaliąją pusę“, – teigia R. J. Dagys.

Krikščionių sąjungą šiemet įkūrė buvęs konservatorius ir buvęs socialdemokratas R. J. Dagys su bendraminčiais. Partijos kūrėjai deklaruoja siekį grįžti prie kriščioniškųjų vertybių.

BNS
|Populiariausi straipsniai ir video
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(4 žmonės įvertino)
3.0000

Top naujienos

Koronavirusas nustatytas parlamentarui: antradienį dalyvavo Seimo posėdyje papildyta 19.32 (164)

Valerijus Simulikas , parlamentaras iš valstiečių žaliųjų sąjungos, nusprendęs pasitikrinti,...

Siaubo naktis prie Vilniaus: po kruvinos orgijos siaubingas kančias patyrusi moteris neturėjo galimybių išgyventi (46)

Moteris neturėjo jokių galimybių išgyventi – net jeigu ji iš karto būtų patekusi į medikų...

Nepamirškite persukti laikrodžių: grįžta žiemos laikas (97)

Paskutinį spalio sekmadienį Lietuva vėl grįžta prie žiemos laiko ir laikrodžius suksime atgal....

Koronavirusu užsikrėtė Andrius Tapinas: yra reikalų atnaujinta 18.54 (495)

Šeštadienio vakarą žinomas visuomenės veikėjas, žurnalistas Andrius Tapinas savo feisbuko...

Dailius Dargis | D+ nariams

Bušido kovotojo Morkevičiaus žūtį vis dar gaubia paslaptys: treneris pasakoja apie paskutines jo dienas N-18

„Kai mes susipažinome, Remigijui buvo 12 metų. Esu pirmasis ir vienintelis jo treneris. Yra...

Serialų veikėjas sugrįžta: prieš svarbius rinkimus – keisti Zelenskio manevrai (91)

Daugumą parlamente turinti viena partija, jos patvirtinta vyriausybė ir prezidento paskirti regionų...

Lietuvis išbandė nakvynę kalėjime – ne už nusikaltimą, o už pinigus (11)

Suomijoje viešėjęs Orijus savo noru pateko į kalėjimą. Kaip tai nutiko? Pasirodo, buvusiame...

Balsavimas: kuri pora turėtų palikti projektą „Šok su žvaigžde“? (3)

Šeštadienio vakarą žiūrovus prie ekranų ir vėl pritraukė šokių projektas „ Šok su...

Bevedžiodama šunį su vilniečiu suprato, kad jis iškrypėlis: šlykštu ir gėda (58)

Aprašyti prieš maždaug ketverius metus įvykusį pasimatymą nėra lengva. Šleikštulys prisiminus...

Prabangių restoranų kasdienybė: pardavimai krito iki 80 proc, egzotikos nebeliko (215)

Karantinas pakeitė ne tik žinomų maitinimo įstaigų pajamas, bet ir valgiaraštį.

|Maža didelių žinių kaina