Parlamento rinkimuose daugiausia balsų gali tikėtis Darbo partija, tačiau premjeru valstybės piliečiams ir toliau norėtųsi matyti dabartinį Vyriausybės vadovą Algirdą Brazauską.
Rinkimai
© ELTA
Kaip rodo "Factus Dominus" rugsėjo 18-28 dienomis atlikta telefoninė apklausa, kurios metu apklausti balsavimo teisę turintys Lietuvos gyventojai, už Darbo partiją savo balsus ketina atiduoti 38,1 proc. respondentų, 18,7 proc. apklaustųjų ketina paremti dabartinę valdančiąją daugumą ir sakosi balsuosią už A.Brazausko ir A.Paulausko koaliciją "Už darbą Lietuvai".

10,1 proc. apsisprendusiųjų respondentų žada balsuoti už Tėvynės sąjungą, Liberalų ir centro sąjungą parems 7,9 proc., Krikščionių konservatorių socialinę sąjungą - 7,7 proc., Valstiečių ir Naujosios demokratijos partijų sąjungą - 6,9 proc. respondentų.

Likusios partijos neperžengtų partijoms nustatyto 5 proc. barjero ir į Seimą nepatektų.

Apklausoje statistiškai apdoroti tik apsisprendusiųjų, už ką balsuosią, atsakymai. Trečdalis respondentų pareiškė dar neapsisprendę, už ką balsuos.

Darbo partiją savo favorite nurodė daugiau kaip pusė apklaustųjų iki 29 metų. Daugiausia socialdemokratų ir socialliberalų gerbėjų - kiek daugiau nei penktadalis - tarp 30-39 metų ir perkopusių 60 metų grupėse.

A.Brazausko ir A.Paulausko koaliciją "Už darbą Lietuvai" sakosi paremsią tik dešimtadalis su trupučiu respondentų iki 29 metų. Už Tėvynės sąjungą labiau linkę balsuoti vyresnio amžiaus asmenys.

Beveik pusė asmenų, gaunančių iki 200 litų pajamas per mėnesį, savo balsą atiduotų Darbo partijai.

Po beveik 15 proc. mažiausias pajamas gaunančių respondentų balsų gali tikėtis R.Pakso koalicija, A.Brazausko ir A.Paulausko koalicija bei Liberalų ir centro sąjunga. Nė vienas respondentas, kurio pajamos iki 200 litų per mėnesį, nepasirinktų Tėvynės sąjungos.

35 proc. per 1000 litų pajamas per mėnesį gaunančių respondentų simpatizuoja Darbo partijai. Tarp socialdemokratų ir socialliberalų koalicijos bei Tėvynės sąjungos rėmėjų daugiausia per 1000 litų pajamas per mėnesį gaunančių respondentų: apie 23 proc. remia A.Brazausko ir A.Paulausko koaliciją, 15 proc. - Tėvynės sąjungą.

Daugiau kaip du penktadaliai (42,5 proc.) apklaustųjų pareiškė, kad renkantis, už ką balsuoti vienmandatėje apygardoje, lemia politiko asmenybė, o ne kuriai partijai jis atstovauja.

Šiek tiek daugiau kaip pusė respondentų (51,5 proc.), mano, jog jų pasirinkimą lemia tiek politiko atstovaujamoji partija, tiek ir paties politiko asmenybė.

29,8 proc. apklaustųjų norėtų, jog premjero poste po Seimo rinkimų išliktų A.Brazauskas, 21,6 proc. apklaustųjų Vyriausybės vadovu norėtų matyti Darbo partijos lyderį Viktorą Uspaskichą, 8,2 proc. - konservatorių lyderį esant Andrių Kubilių, 7 proc. - Valstiečių ir Naujosios demokratijos partijų sąjungos pirmininkę Kazimierą Prunskienę.

Liberalcentristus į rinkimus vedantį Petrą Auštrevičių ir partijos pirmininką Artūrą Zuoką į premjerus siūlė po 2,3 proc. respondentų, socialliberalą Artūrą Paulauską - 1,6, krikščionių konservatorių Gediminą Vagnorių - 1,2 proc.

21 proc. apklaustųjų šiuo klausimu pareiškė neturį nuomonės.

Apklausos duomenimis, A.Brazausko premjero poste labiausiai norėtų vyresnio amžiaus asmenys, tuo tarpu V.Uspaskicho kandidatūra priimtinesnė jauniems žmonėms.

Seimo rinkimai vyks šį sekmadienį.

Apklausos rezultatus pirmadienį paskelbė dienraštis "Kauno diena".

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Šveicarų specialistai įvertino Gedimino kalno gelbėjimo planą: tikrai yra dėl ko nustebti (84)

Lietuvos mokslininkai ir specialistai vis dar nesutaria, kaip gelbėti Gedimino kalną. Kol mūsų...

Nori uždirbti padėdami išvengti įvestų „Sodros“ mokesčių (28)

Netylant kalboms dėl nuo šių metų įvestų „Sodros“ grindų ir jau prasidėjusių atleidimų,...

Šimonytė pasakė, ką reikėjo daryt LRT: kliuvo ir Karbauskiui, ir Jakilaičiui (157)

Didesnis Lietuvos radijo ir televizijos (LRT) finansinių duomenų viešumas būtų apsaugojęs...

Ramūnas Bogdanas. Pirmieji Narcizo metai Baltuosiuose rūmuose (12)

2017 m. sausio 20 d. įvyko 45-ojo JAV prezidento inauguracijos ceremonija. Juo tapo verslininkas ir...

Prieš akistatą su „Žalgiriu“ – trilerį išgyvenusi „Panathinaikos“ ir pavydėtinas Lekavičiaus taiklumas prireikė dviejų pratęsimų (1)

Graikijoje Atėnų „Panathinaikos“ ekipa su Luku Lekavičiumi namuose po dviejų pratęsimų...

Turi priekaištų vilniečiams: kas jums darosi, kad taip pripratote skųstis? (3)

Per paskutinius kelerius metus teko lankytis aštuoniose Europos valstybių sostinėse ir dar bent...

Vienuoliktokų tėvams – bauginanti žinia apie itin užkrečiamą ligą (86)

Pirmadienį Jurbarko Antano Giedraičio-Giedriaus gimnazijos vienuoliktokų tėvai informuoti dėl...

Žuvininkystės tarnyboje darbuotojų sumažės trigubai

Pertvarkant Žuvininkystės tarnybą, joje nuo rudens darbuotojų sumažės trigubai - iki 45...

6 neištikimybės ženklai, kurių nepastebėjau, kai vyras mane apgaudinėjo (21)

2 val. 30 min. nakties, sėdėdamas išnuomotame automobilyje prie vieno baro, mano vyras pareiškė:...