„Seimo LSDP frakcijos narys Artūras Skardžius pateikė prašymą Vyriausiajai rinkimų komisijai (VRK) dėl spalio 9 d. šioje apygardoje vykusių rinkimų rezultatų pripažinimo negaliojančiais ir atitinkamai – pakartotinių rinkimų organizavimo", - sakoma partijos pranešime.

Remiantis Policijos departamento pranešimu, pagal Tauragės apskrities vyriausiame policijos komisariate gautą anoniminę informaciją apie galimą rinkėjų papirkinėjimą tą pačią, tai yra spalio 6-ąją, dieną pradėti du ikiteisminiai tyrimai dėl bandymų papirkti rinkėjus Šilutės vienmandatėje apygardoje.

Atlikus pirminius veiksmus, nustatyta, kad Šilutės gyventojai, per rinkimus į Seimą už alkoholį, cigaretes ir grynuosius pinigus rinkėjams siūlė balsuoti už kandidatus, priklausančius vienai iš partijų.

„Sprendžiant iš Policijos generalinio komisaro pavaduotojo E. Šilerio spaudos konferencijoje išsakytų žodžių, galimo sisteminio balsų papirkinėjimo šešėlis Šilutėje krenta ant partijos „Tvarka ir teisingumas“, - rašo socdemai.

Atliekant ikiteisminio tyrimo veiksmus, atliktos kratos įtariamųjų gyvenamosiose ir negyvenamosiose patalpose, jų metu rasta bylai reikšmingų daiktų. Sulaikyti 7 įtariamieji, tarp kurių galimi organizatoriai ir vykdytojai, jie apklausti. Taip pat nustatyti ir apklausti papirktieji asmenys. Ikiteisminis tyrimas tęsiamas, atliekami kiti procesiniai veiksmai, visa informacija bus perduota Vyriausiajai rinkimų komisijai.

Pagal Vyriausiosios rinkimų komisijos paskelbtus rezultatus, balsų pasiskirstymas tarp kandidatų buvo nežymus, ypač tarp antroje, trečioje ir ketvirtoje vietoje esančių kandidatų, kuriuos skyrė tik keli šimtai rinkėjų balsų.

Spalio 9 d. Seimo rinkimuose Šilutės vienmandatėje apygardoje dalyvavo aštuoni kandidatai: 1) Artūras Skardžius (Lietuvos socialdemokratų partija); 2) Kęstas Komskis, (partija „Tvarka ir teisingumas”); 3) Alfredas Stasys Nausėda (Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga; 4) Sandra Tamašauskienė (Tėvynės sąjunga - Lietuvos krikščionys demokratai; 5) Algirdas Gečas (Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis; 6) Arvydas Jakas (Lietuvos laisvės sąjunga (liberalai)); 7) Aloyzas Ignašius (Darbo partija); 8) Rimantas Jaruškevičius (Antikorupcinė N. Puteikio ir K. Krivicko koalicija (Lietuvos centro partija, Lietuvos pensininkų partija).

Remiantis žiniasklaidos pranešimais: „Su tyrimu susiję šaltiniai 15min pasakojo, kad (...) Partijos „Tvarka ir teisingumas“ sąraše balsus pardavusiems rinkėjams buvo nurodoma reitinguoti partijos vicepirmininką K. Komskį.“.2; „BNS šaltiniai patvirtino, kad tyrime dėl galimo balsų pirkimo figūruoja Seimo vicepirmininko „tvarkiečio“ Kęsto Komskio pavardė.“

Pasirodžius pranešimams apie galimą balsų pirkimą Šilutės vienmandatėje apygardoje partijos „Tvarka ir teisingumas“ pirmasis vicepirmininkas Kęstas Komskis sustabdė savo narystę šioje politinėje partijoje.

„Aukščiau išdėstytos aplinkybės leidžia daryti prielaidą, jog į viešumą iškelti įtarimai dėl to, kad partijos „Tvarka ir teisingumas“ iškelto kandidato K. Komskio naudai buvo perkami balsai Šilutės vienmandatėje apygardoje, yra galimai pagrįsti, o spalio 9 d. Šilutės vienmandatėje apygardoje vyko nedemokratiški rinkimai, kadangi buvo galimai paveikta ir kontroliuojama rinkėjų valia balsuoti už konkretų kandidatą, trukdoma laisvai įgyvendinti rinkimų teisę galimai tiesiogiai (arba netiesiogiai) perkant Šilutės apygardos reikšmingą rinkėjų balsų skaičių. Tai galėjo turėti esminę įtaką Šilutės vienmandatės apygardos rinkimų rezultatams, o dabartiniai VRK paskelbti rezultatai negali būti laikomi tiksliais ir atitinkančiais rinkėjų valią nei vieno šioje rinkiminėje apygardoje iškelto kandidato atžvilgiu", - rašo A. Skardžius.