aA
Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūno pavaduotoja Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė kreipėsi į Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcijos seniūną Ramūną Karbauskį dėl Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) narės Jonės Valčiukienės tinkamumo eiti Komisijos narės pareigas.
Jonė Valčiukienė
© DELFI / Karolina Pansevič

Trečiadienį Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) nustatė, kad VRK narė J. Valčiukienė pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo reikalavimus nustatyta tvarka ir terminais deklaruoti privačius interesus bei vengti interesų konflikto, o jam kilus - nusišalinti. Nedeklaravusi ryšio tarp sutuoktinio ir R. Karbauskio, J. Valčiukienė dalyvavo VRK sprendžiant su R. Karbauskiu susijusius klausimus ir nuo šių klausimų nusišalino tik VTEK pradėjus tyrimą dėl jos pačios.

Parlamentarė R. Morkūnaitė-Mikulėnienė kreipimesi reikalauja nedelsiant atšaukti J. Valčiukienę iš VRK, kaip pažeidusią Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymą, o tuo pačiu ir sulaužiusią nario priesaiką.

„Vyriausioji tarnybinės etikos komisija pripažino J. Valčiukienę pažeidus įstatymą. VRK narė aktyviai ginasi, tačiau iš tokių jos pastangų atrodo, kad ji sąmoningai nedeklaravo interesų, matyt, tikėdamasi, kad Seimas ir visuomenė nepastebės jos ryšio bei jos sutuoktinio tiesioginio ryšio su R. Karbauskiu ir „Agrokoncernu“, kurie yra tapę ne vieno VRK tyrimo objektu. Todėl raginu valstiečių-žaliųjų lyderį įvertinti ir savo vaidmenį, ir prisiimti atsakomybę už priesaiką sulaužiusią deleguotą pareigūnę“, - teigė R. Morkūnaitė-Mikulėnienė.

Kartu TS-LKD frakcijos seniūno pavaduotoja pažymi, kad VRK narės J. Valčiukienės elgesys, pažeidus Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo reikalavimus, kelia abejonių jos, kaip VRK narės, reputacija ir patikimumu.

Pati J. Valčiukienė sako nemananti, kad pažeidė įstatymus ir žada VTEK sprendimą skųsti.

Kovo 2 d. Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos seniūno pavaduotoja Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė kreipėsi į Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją, prašydama ištirti, ar VRK narė J. Valčiukienė nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybės tarnyboje įstatymo, primena ELTA.

Buvo teigiama, kad J.Valčiukienės sutuoktiniui perleistos neturtinės UAB „Agrokoncernas“ akcininko teisės, galbūt suteikiančios teisę dalyvauti įmonės valdyme. Sutuoktinio ryšio su šia bendrove J.Valčiukienė nėra nurodžiusi savo privačių interesų deklaracijoje. Taip pat pranešta, kad šių metų vasario pabaigoje VRK buvo svarstomas klausimas dėl UAB „Agrokoncernas“ paramos teikimo ir šią informaciją tyrusios VRK darbo grupės išvadų. Šiame posėdyje dalyvavo ir J.Valčiukienė, nors jos sutuoktiniui yra perleistos šios bendrovės akcininko neturtinės teisės.

Papildomai tirtos aplinkybės, ar J.Valčiukienei nekilo interesų konfliktas rengiant, svarstant bei priimant sprendimus, susijusius su Seimo nariu R. Karbauskiu, kuris 2017-ųjų kovą J.Valčiukienės sutuoktiniui perleido neturtines kelių bendrovių akcininko (pajininko) teises. Taip pat aiškintasi, ar VRK narė neturėjo privačių interesų deklaracijoje nurodyti savo sutuoktinio ryšių su šiomis bendrovėmis.

VTEK savo iniciatyva taip pat tyrė, ar iš viso J. Valčiukienė gali dalyvauti VRK posėdžiuose dėl UAB „Agrokoncernas“. J. Valčiukienė VRK videomedžiagoje matoma, kaip dalyvauja, užduoda klausimus bei renka narius tyrimo komisijai dėl UAB ,,Agrokoncernas“.

Nuo VRK komisijos darbo J. Valčiukienė nusišalino tik kovo 29 d. kai VTEK paskelbė, kad dėl jos pradėtas tyrimas, tačiau serialo „Naisių vasara“ bei laikraščio „Naisių žemė“ tyrime ji dalyvavo, nors VTEK komisijos teigimu, J. Valčiukienė turėjo nusišalinti.

„E. Valčiukas nebuvo nė vieno organo valdymo narys ir panašiai. Nei dėl paramos teikimo, nei juridinio asmens dalyvis“, - VTEK posėdyje gynėsi J. Valčiukienė.

Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Atimtų vaikų mama: neįsivaizduoju, kaip reikės atitaisyti vaikams padarytą žalą (154)

„Aš jau kalbu ramiai – visos ašaros praverktos“, - sako kaunietė Eglė. Rugsėjo pabaigoje...

Europos žaizda, kurioje šlovinamas komunizmas: viskas atrodo taip, kaip pas mus buvo „prie ruso“ (120)

Pirmojoje pasakojimo dalyje rašiau apie Moldovos teritorijoje esančią Padniestrę – regioną,...

Į Lietuvą atkeliauja bjaurus atmosferos frontas: smarkus vėjas atneš ir pirmąsias snaiges

Spalio 22 dieną daugelyje Lietuvos rajonų termometrai rodys 6–11 °C. Visoje šalyje lankysis...

Mokykloms ruošiamas pavyzdinis valgiaraštis: meniu buvo kuriamas ligoniams, dabar adaptuojamas vaikams (246)

Pirmadienio popietę Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga ir Švietimo ir mokslo ministrė...

Kaune kilo didelis gaisras – dega sandėliai su buitine technika (15)

Pirmadienį, 16.05 val., Kauno ugniagesiai gavo pranešimą apie didelį gaisrą Draugystės g. Pasak...

Putiną suerzino „nedraugiški Ukrainos veiksmai“, nurodė imtis priemonių (77)

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pirmadienį pasirašė įsaką dėl taikymo specialiųjų...

Vairuotojo elgesys pribloškė: tai – visiška nepagarba žmonėms (17)

Noriu papasakoti istoriją apie tai, kokie šiais laikais yra bjaurūs autobuso vairuotojai ....

„Putino virėjui“ pažėrė sunkių kaltinimų – įtaria prisidėjus prie žmogžudystės ir virtinės užpuolimų prie žurnalisto namų – laidotuvių vainikas ir nukirsta avino galva (29)

Rusijos verslininko Jevgenijaus Prigožino , kurį JAV tyrėjai kaltina bandymu kištis į 2016...

Monika Šalčiūtė įsuko naują diskusiją dėl ūgio: net kalbėti apie tai baisu, nes išjuoks

Viešojoje erdvėje vis kylančias karštas diskusijas apie plius dydžio modelius pastebėjo ir...

Retą ligą įveikusios mergaitės mama: tėvai gali labai daug, reikia tik nepasiduoti (2)

Dar viena jautri istorija iš saulėtosios Turkijos. Vaikų paramos fondo „Mamų unija“ vadovė...