Šiaulius ir Panevėžį verta sujungti – tokią išvadą vakar padarė šių miestų vadai.
Aukštaičių gatvė Panevėžyje
© DELFI (R.Achmedovo nuotr.)

Iš pradžių buvo skelbiama, kad Panevėžio miesto savivaldybės delegacija į Šiaulius atvyksta pasisemti patirties. Esą Panevėžiui kyla nemenkų problemų dėl socialinių išmokų ir pan. Vis dėlto susitikimo metu prakalbus apie tai, kad Panevėžyje ir Šiauliuose kasmet sparčiai mažėja gyventojų skaičius, abiejų miestų merai prisiminė Šiaulių ir Panevėžio dvimiesčio idėją.

Renkamos net keturių miestų pajėgos

„Mes esame ketvirtas ir penktas pagal dydį Lietuvos miestai, savo regionų centrai. Todėl bendradarbiavimas, o ne konkuravimas, ko gero, mums pirmiausia turi rūpėti. Kadangi abu miestai mažėja, gali mažėti ir mūsų reikšmė. Stengiantis pritraukti daugiau investicijų į abu miestus, mums būtų pravartu galvoti apie dipolio kūrimą“, – sakė Šiaulių miesto meras Justinas Sartauskas.

Jam antrino Panevėžio miesto meras Vitalijus Satkevičius: „Kaip ir Šiauliai, Panevėžys priklauso tai miestų kategorijai, kuri vadinasi metropoliniai miestai. Panevėžio miestas yra pasitvirtinęs savo strateginį planą iki 2020 metų. Tam tikslui buvo užsakytos mokslininkų šešios studijos. Viena iš tų studijų – metropolinio miesto studija. Atlikę šitą studiją mokslininkai rekomendavo, kad žvelgiant į tolimąsias perspektyvas, reikėtų bendradarbiauti su Šiaulių miestu. Galėtų būti dipolis kaip Vilnius ir Kaunas.“

Šiaulių miesto vado teigimu, abu miestai galėtų bendradarbiauti įvairiose srityse – verslo, mokslo, aplinkosaugos, turizmo, kultūros, sporto ir t. t. 

V. Satkevičiaus nuomone, tokie bendri projektai būtų naudingi tiek Panevėžiui, tiek Šiauliams. „Pavyzdžiui, renovuoti miesto apšvietimą. Darant tai dviem miestams pats projektas būtų patrauklesnis“, – teigė jis, pridurdamas, kad į tokius projektus galėtume prijungti ir kaimyninės Latvijos miestus. „Jūs, šiauliečiai, turite partnerį Jelgavą, o mes turime Daugpilį. Visi šie keturi miestai galėtų rengti bendrus projektus. Būtų didesnė tikimybė gauti lėšas, konkuruojant su kitais“, – teigė Panevėžio miesto meras.

Kol kas dvimiesčio idėja – tik idėja. Artimiausiu metu ją planuojama apsvarstyti komitetuose. Taip pat ketinama sudaryti specialias darbo grupes, kurios apsvarstytų bendradarbiavimui tinkamas sritis.


Dalijosi socialinių išmokų patirtimi

Susitikimo metu Šiaulių miesto valdžia Panevėžio delegacijai nusprendė parodyti stipriąsias miesto puses. 

„Parodėme tas sritis, kuriose, manome, esame lyderiai. Lankėme Savarankiško gyvenimo namus, kurių Panevėžyje nėra. Parodėme Industrinį parką, kuriame jau kuriasi verslas ir statosi fabrikai, aprodėme Talkšos ežerą, Rėkyvos ežero pliažą“, – vardijo J. Sartauskas.

Šiaulių miesto valdžia nusprendė pasipuikuoti ir Laisvąja ekonomine zona, bet netrukus patys pripažino, kad nėra kuo puikuotis. „Parodėme ir Laisvąją ekonominę zoną, kurioje kol kas investuojamos tik infrastruktūrinės lėšos. Bet greitu laiku, matyt, rugsėjo ar spalio mėnesiais, jau turėsime operatorių“, – teigė miesto meras patvirtindamas, kad Panevėžys šiuo atžvilgiu lenkia Šiaulius – jų Laisvoji ekonominė zona jau veikia.

Susitikimo metu ilgos diskusijos virė ir dėl socialinių išmokų. „Panevėžio politikai kol kas nėra pritarę išmokas sieti su visuomenei naudingais darbais. Kol kas pas juos socialines išmokas gauna visi, kurie atitinka valstybės aprašytas sąlygas. Mūsų patirtis jiems patiko. Nežinau, kada, kaip, kokiu būdu jie tai bandys pritaikyti pas save, tačiau mes tikrai džiaugiamės savo rezultatais“, – sakė J. Sartauskas, pridurdamas, kad už pašalpas dirbantys žmonės padėjo sutvarkyti žaliąsias miesto vietas, šaligatvius, vėliau esą jie galės grėbti medžių lapus, kasti sniegą kiemuose ir pan.
Panevėžio miesto vadas teigė, kad iš tiesų pasisėmė šiek tiek patirties, tačiau sprendimus, kaip reikėtų elgtis, priims Taryba: „Šiauliuose yra mažesnis nedarbas nei Panevėžyje. Todėl mūsų mieste socialinių išmokų suma yra didesnė. Mes domėjomės, kaip Šiauliai naudoja lėšas. Kai kurias patirtis mes pasvarstysime. Tačiau čia turime apsispręsti Taryboje.“

Šiaulių ir Panevėžio miesto merai savo diskusijas galės pratęsti rugsėjo mėnesio pabaigoje arba spalio mėnesio pradžioje, kai vyks susitikimas su Jelgavos ir Daugpilio miestų atstovais dėl Lietuvos ir Latvijos projektų.

Šiaulių naujienos
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Gydytojas žino, ką pakeisti, kad laimingesni būtų tiek medikai, tiek pacientai (87)

Mano Idėja Lietuvai – padaryti taip, kad pacientai , kuriems iš tikrųjų reikia...

Reketininkams pasipriešinęs kaunietis papasakojo, kaip sulaukė keršto ir bėgo iš Lietuvos namuose vyras turėjo pinigų kambarį (125)

Kai dauguma išvykusių iš Lietuvos pradeda pasakoti savo istorijas, dažniausiai sako, kad...

Orai: į šalį užsuks žiema (2)

Pirmomis savaitės dienomis rudeniškus orus keis žiemiški: sparčiai atšals, o lietų keis...

Diatlovo perėjos incidentas: kraują stingdanti mįslinga istorija (94)

1959 metų sausį 23 metų Igoris Diatlovas aštuonių jaunų Sovietų Sąjungos žygeivių grupę...

Sutrypto „Žalgirio“ treneris pratrūko žaibais: reikėtų išvaikyti pusę komandos (12)

Labai abejotina, ar fiasko rudenį patyrusio Vilniaus „Žalgirio“ kapitono tiltelį ateinantį...

Aukso amžius baigiasi: laukia kitokių degalų kainų (174)

Kilus neramumams Saudo Arabijoje – ramybės nėra ir naftos rinkoje. Ekonomistai ir degalų...

Blogiausiai dirbančiu ministru gyventojai išrinko Verygą (218)

Negebėjimas susitvarkyti su Gedimino kalno irimu – tikrai ne vienintelė priežastis, kodėl...

Žadėjo, kad dirbs ūkyje, bet pateko į sekso vergiją: emigrantės pasakoja siaubingus dalykus (133)

Vos baigusios mokyklą jos emigravo, tikėjosi pradėti dirbti ūkyje, tačiau pateko į tikrų...

Pripažino: dėl Gedimino kalno buvo gaištamas laikas (114)

21-as mėnuo – maždaug tiek laiko praėjo nuo tada, kai Gedimino kalnas akis badančiomis...

Mažeikiuose perėjoje mirtinai sužalota moteris, įtariamo vairuotojo ieško policija (25)

Sekmadienio vakarą Mažeikiuose, Žemaitijos gatvėje, perėjoje, rasta automobilio mirtinai...