„Aš manau, kad prezidento nuogąstavimai yra šiuo atveju nepagrįsti. Galbūt jis per menkai pažįsta Stasį Šedbarą ir tiesiog formaliai jį mato, kaip jis dabar veikia, bet aš tikrai nė kiek neabejoju, jei jis užimtų Konstitucinio Teismo teisėjo pareigas, jo visas politinis pavidalas tikrai iš karto pranyktų“, – Eltai teigė J. Razma.

„Ir jis nėra koks nors giliai politizuotas žmogus, tikrai nebus jam sunku suvokti save kaip teisėją ir pamiršti, kad anksčiau buvo politiku“, – pridūrė jis.

Konservatorius dar kartą pabrėžia, kad abejonių dėl S. Šedbaro kandidatūros neturėtų kilti vien dėl jo kvalifikacijos ir turimos teisinės patirties.

„Ir buvimas Konstitucinio Teismo teisėju pirmoje kadencijoje, ir dabar ilgą laiką darbas Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitete, tai tikrai jis reikalauja aukščiausių teisinių kvalifikacijų ir, manau, kad nedaug netgi Lietuvoje rasime teisininkų, kurie tuo kvalifikacijos lygiu ir pasiruošimu jam prilygtų“, – sakė Seimo pirmininkės pavaduotojas.

Be to, prezidento Gitano Nausėdos nuomone, jei S. Šedbarą paskiriant kandidatu iš tiesų įvyko „susikeitimas“ tarp Lietuvos Aukščiausiojo Teismo ir Seimo, sprendimas yra neskaidrus. J. Razmos teigimu, Aukščiausiojo Teismo vadovybei nėra jokio pagrindo teikti kandidatą dėl „kažkokių mainų“.

„Kiekvienas teikėjas atsako už savo teikimą. Ir Seimo pirmininkė pasirinko tokį kandidatą, kokį pasirinko. Tai čia bet kokiu atveju kiekvienas teikimas yra atskiras ir nėra kažkokie mainai, kad kažką davus – kažką gausi. Tiesiog taip susiklostė, kad teikimai yra būtent tokie ir Aukščiausiojo Teismo vadovybei nėra jokio pagrindo daryti teikimą dėl kažkokių mainų. Jei jiems tinka, mato kompetencijas, tai jie ir teikia kandidatūrą“, – sakė J. Razma.

ELTA primena, kad trečiadienį Seimui pateikta Stasio Šedbaro kandidatūra skirti jį Lietuvos Respublikos Konstitucinio Teismo teisėju. Prezidento Gitano Nausėdos nuomone, S. Šedbaro kandidatūra į Lietuvos Respublikos Konstitucinio Teismo teisėjus gali tapti precedentu ateityje politizuoti Konstitucinio Teismo darbą.

„Prezidentas neabejoja Stasio Šedbaro profesine patirtimi. Tačiau politiko skyrimas iš Seimo tiesiai į Konstitucinį Teismą gali tapti precedentu bandymams ateityje politizuoti Konstitucinį Teismą“, – Eltai perduotame komentare nurodo prezidento patarėjas Tomas Beržinskas.

„Visuomenės pasitikėjimas Konstituciniu Teismu yra ypač svarbus, nes teismo sprendimai liečia kertinius klausimus. „Susikeitimas“ kandidatais tarp Seimo ir Aukščiausiojo Teismo, apie kurį rašė žiniasklaida, neatrodo skaidriai – jei tai yra tiesa“, – priduriama komentare.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1)