„Jei išliks idėja dėl pirmalaikių rinkimų, ilgai jos pakabintos laikyti nereikėtų. Reiktų rašyti nutarimo projektą į Seimo darbotvarkę. Jeigu ne antradienį, tai bent ketvirtadienį ir tada jau spręsti Seime. Jei toliau kabos šis nutarimas, tai situacija nei šiokia, nei tokia. Visada geriau politinis aiškumas.

Jei Seime nėra politinės valios pirmalaikiams rinkimams, tai reikia kuo greičiau nušlifuoti aštrius kampus valdančiojoje koalicijoje ir toliau darbuotis, o jei rinkimai – tai tada visi turi ruoštis rinkimams. Laiko gaišimas yra pats blogiausias dalykas“, – Eltai prieš prezidiumo posėdį sakė J. Razma, neslėpdamas kritikos pirmalaikių rinkimų idėjai.

„Jau žinoma, kad koalicijos partneriai nepritaria pirmalaikių rinkimų sumanymui. Tad jei mes vertiname sudarytą koaliciją, tai koalicijos partnerių nuomonė turėtų šį tą reikšti. Tačiau nesiimsiu spėlioti, sunku įsivaizduoti, kad dauguma prezidiumo narių būtų pakeitusių nuomonę. Visgi, svarbiausias dalykas, ar partijos vadovybė bus linkusi ieškoti kitų kelių iš šios situacijos. Manau, kad lemiamas faktorius yra vadovybės bei premjerės pozicija“, – sakė politikas.

Paklaustas, ar pats palaikytų pirmalaikių rinkimų idėją, jei ši iniciatyva pasiektų Seimo salę, o partijos prezidiumas savo pozicijos neatšauktų, politikas nedvejojo.

„Kiekvienas partijos institucijos sprendimas turi tą įpareigojantį pobūdį, tačiau jei jau yra tokia situacija, kai Seimo narys mato, kad tas sprendimas gali būti labai žalingas valstybei, tai aš neatmetu, kad tokiomis aplinkybėmis vienas kitas Seimo narys gali ryžtis balsuoti kitaip, nei nutarta prezidiumo“, – konstatavo J. Razma.

„Nenorėčiau tame balsavime tiek save prievartauti, kad užsimerkčiau ir nematyčiau galimos žalos valstybei. Juk po pirmalaikių rinkimų mes negalime būti garantuoti, kad susikurs stabili valdanti koalicija“, – apibendrino konservatorius.

TS-LKD gretose tęsiantis nesutarimams dėl pirmalaikių Seimo rinkimų, konservatoriai pirmadienį sušaukė dar vieną prezidiumo posėdį, kurio metu bus aptarta šalies politinė padėtis.

Vis garsiau šnekant apie nepasitenkinimą ankstesnio konservatorių prezidiumo sprendimu siūlyti pirmalaikius Seimo rinkimus, partijos Naujamiesčio skyrius prašo šaukti partijos Tarybos posėdį. Kaip pirmadienį rašė ELTA, šiam skyriui iki pirmadienio reikiamo skaičiaus parašų, kad būtų sušauktas tarybos posėdis, surinkti nepavyko.

Oficialiame partijos vadovybei išsiųstame kreipimesi teigiama, kad „siūlymas partijai atsisakyti rinkimuose gauto mandato ir forsuoti kuo greitesnius Seimo rinkimus yra itin svarbus politinis žingsnis, dėl kurio turėtų spręsti platesnis TS-LKD narių ratas“.

Visgi, ar prezidiumo posėdyje ketinama diskutuoti dėl partijos tarybos posėdžio – neaišku.

ELTA primena, kad kilus skandalui dėl galimo savivaldos politikų piktnaudžiavimo kanceliarinėmis lėšomis, konservatorių prezidiumas nutarė siūlyti Seimui ne tik tobulinti ydingą vietos savivaldos finansų sistemą, bet ir surengti naujus parlamento rinkimus.

Registruotame nutarimo projekte numatoma, kad toks balsavimas būtų rengiamas rugsėjo 10 d.

Jeigu Seimui pritrūktų politinės valios ir būtų apsispręsta priešingai, būtų svarstomas Vyriausybės atsistatydinimas, skelbta TS-LKD vadovybės pranešime.

Pastaroji iniciatyva sutikta nevienareikšmiškai – valdantieji liberalai sako, kad Seimas turėtų apsispręsti dėl siūlymo šaukti pirmalaikius rinkimus tik po NATO viršūnių susitikimo. Tuo metu Laisvės partija nurodo esanti atvira iniciatyvai, nors pirmalaikiai rinkimai, jų nuomone, yra kraštutinė priemonė.

Vieningos nuomonės nėra ir pačių konservatorių gretose. Keletas parlamentarų patikino nepalaikysią Gabrieliaus Landsbergio siūlymo paleisti Seimą ir rengti naujus rinkimus, o konservatorių Naujamiesčio skyrius reikalauja šaukti partijos tarybos posėdį ir, pasak jų, visai valstybei svarbius klausimus spręsti įsiklausius į visos politinės bendruomenės pozicijas.

Kritikos pirmalaikių rinkimų iniciatyvai negaili ir TS-LKD garbės pirmininkas Vytautas Landsbergis. Pasak jo, rinkėjų mandatą gavusi valdančioji dauguma privalo tęsti darbą.

„Svarbiausiosios, pakankamai išmintingos ir darbingos posąjūdinės partijos ritualinis susideginimas rinkos aikštėje, tikintis tuo atpirkti visuotinę nuodėmę, nepadės Lietuvai staigiuoju būdu, tik pablogins padėtį“, – laiške partijos nariams teigė V. Landsbergis.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją