Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) vienbalsiai nusprendė, kad Radviliškio rajono savivaldybės biudžetinės įstaigos „Švietimo ir sporto paslaugų centras“ (ŠSPC) direktorius Vaidotas Jakavičius pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo nuostatas.
Radviliškio rajono savivaldybė
© R. Česėno nuotr.

Tyrimą VTEK atliko nepritarusi Radviliškio rajono savivaldybės atstovų atlikto V. Jakavičiaus tarnybinio patikrinimo išvadai. VTEK tyrimo metu nustatytų duomenų visuma rodo, kad ŠSPC vadovas negalėjo išlikti objektyvus ir nešališkas dalyvaudamas sprendžiant asociacijai, kurios veikloje jis dalyvauja, naudingus klausimus.

V. Jakavičius nuo 2012 m. yra panaudos būdu Šeduvos aerodromą valdančios asociacijos „Šiaulių aeroklubas“ narys. Šių metų sausį jis atliko šiame aerodrome esančio valstybinio turto apžiūrą ir pasirašė apžiūros pažymas. Tai V. Jakavičius padarė kaip ŠSPC direktorius. Pažymose jis pateikė įvertinimą, kad turtas pasenęs, bet naudoti tinkamas.

Tuomet Radviliškio rajono savivaldybės administracija parengė sprendimo projektą, kuriuo savivaldybės tarybos nariams siūlyta perimti šį savivaldybės nuosavybėn. Savo pritarimą siūlomam sprendimo projektui – perimti Šeduvos aerodromą – V. Jakavičius išsakė dalyvaudamas Radviliškio rajono savivaldybės tarybos komitetų posėdžiuose. Nei savivaldybės administracijos direktoriaus, nei tarybos narių V. Jakavičius neinformavo apie jam kylantį interesų konfliktą, nepareiškė nusišalinantis, neišėjo iš posėdžių patalpos. Investicijų ir turto komitete V. Jakavičius teigė, kad aerodromo turtas iki šiol pagal galimybes buvo išlaikomas iš asociacijų narių mokesčių, nes valstybė į šį turtą nieko nebuvo investavusi. Nors V. Jakavičius nėra tarybos narys ir komitetuose dalyvavo be balso teisės, jo buvimas ir pasisakymai galėjo daryti įtaką tarybos narių apsisprendimui.

Kūno kultūros ir sporto departamento (KKSD) siūlymu, savivaldybė, sutikdama perimti minėtąjį turtą, panaudos būdu turėtų jį išnuomoti dabartiniam jo valdytojui. Tačiau savivaldybei atsisakius, turtas būtų perduodamas VĮ Turto bankui ir parduotas tretiesiems asmenims. Šių metų balandį KKSD informavo Radviliškio rajono savivaldybę, kad Šeduvos aerodromo turtas jai perduotas nebus. Atsižvelgdama į tai, Radviliškio rajono savivaldybės taryba panaikino šių metų sausį savo priimtą sprendimą, kuriuo sutiko perimti Šeduvos aerodrome esantį valstybės turtą valdyti nuosavybės teise.

VTEK primena, kad valstybinėje tarnyboje dirbantys asmenys tarnybines pareigas privalo atlikti nešališkai, tinkamai ir objektyviai. Teisės aktų nustatyta tvarka ir priemonėmis jie turi vengti interesų konflikto ir elgtis taip, kad nė nekiltų abejonių apie tokio konflikto buvimą. Valstybinėje tarnyboje dirbantiems asmenims draudžiama ne tik dalyvauti rengiant, svarstant ir priimant interesų konfliktą keliančius sprendimus, bet ir kitaip juos paveikti.

Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo reikalavimus pripažinti pažeidę valstybinėje tarnyboje dirbantys asmenys, metus nuo pažeidimo paaiškėjimo dienos negali būti skatinami, priimami, skiriami ar renkami į aukštesnes pareigas. Už šio įstatymo pažeidimą iš pareigų atleisti asmenys trejus metus nuo atleidimo iš pareigų dienos negali būti priimami, skiriami ar renkami į pareigas valstybinėje tarnyboje. Jeigu asmuo per vienerius metus nuo dienos, kai buvo pripažintas pažeidęs šio įstatymo reikalavimus, nebuvo dar kartą pripažintas padaręs šio įstatymo pažeidimą, laikoma, kad jis šio įstatymo nėra pažeidęs.

Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Šokiruojantys viduramžių gydymo metodai

Viduramžių gydytojus Vakarų Europoje galima skirti į dvi labai aiškias kategorijas: kaimo...

Beprotiškai augančio Vilniaus rajono gyventojai šiurpsta nuo blogėjančio gyvenimo (149)

Vieno iš tankiausiai užstatytų Vilniaus miesto kvartalų – Perkūnkiemio – gyventojai mėgina...

Vargo Lietuva: vis labiau griūvantis Vaiko raidos centro stogas apnuogina sistemines bėdas (87)

Vis labiau griūvantis Vaiko raidos centro stogas apnuogina sistemines požiūrio į vaikų psichikos...

Nelaimė užlietose Šilutės r. pievose – apvirto valtis su žmonėmis, vienas žuvo (14)

Ketvirtadienio vakarą, apie 19 val., Šilutės r. Sausgalvių kaime, vandeniu užlietoje...

Netiki A. Verygos pažadais: atlyginimus jau galėtume didinti 400 eurų, tačiau ir toliau skatiname emigraciją (154)

Seimas pradeda svarstyti žymiai didėjantį kitų metų PSDF biudžetą, kuriame nemažą dalį...

Maskvoje pakeliui į ketvirtfinalį R. Berankis sustabdė karjeros aukštumas šturmuojantį serbą (11)

Rusijos sostinėje Maskvoje vykstančio Teniso profesionalų asociacijos ( ATP ) 250 serijos turnyro...

Rinkimų prievaizdai iškasė duobę liberalams: R. Šimašius užsiminė apie atsistatydinimą (186)

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) ketvirtadienį nusprendė, kad teisėsaugos įtarimų sulaukęs...

Žvilgsnis į „Islamo valstybę“ iš vidaus: konfiskuotas kompiuteris atskleidė pikantiškų detalių (6)

Pareigūnai Rakoje konfiskavo vieno „ Islamo valstybės “ džihadisto nuotakos kompiuterį, kuris...

Parduotuvės atidaryme žinomi svečiai mėgavosi išskirtiniu dėmesiu (1)

Ketvirtadienio vakarą namų jaukumo ir kosmetikos prekių tinklo „Rituals“ parduotuvė...

Įdomi detalė: kokias fantazijas labiausiai mėgsta Lietuvos vyrai? (7)

Ar esate atkreipę dėmesį į vyrų švarkuose esančias nosinaites? Taip, tai tikrų tikriausia...