Pirmadienį į Generalinę prokuratūrą oficialiam naujų įtarimų pareiškimui atvyko koncerno „MG Baltic“ viceprezidentas Raimondas Kurlianskis. Nauji įtarimai siejami su parlamentaro „darbiečio“ Vytauto Gapšio epizodu.
Raimondas Kurlianskis
© DELFI / Mindaugas Ažušilis

R.Kurlianskį atlydėjo advokatas Kazys Pėdnyčia, verslininkas su žurnalistais nebendravo, neatsakė į BNS klausimą, ar duos parodymus pagal naujus kaltinimus.

„Darbo daug, mums visi klientai vienodi, visos bylos vienodai svarbios“, – žurnalistų paklaustas, kodėl delsė dėl naujų įtarimų pareiškimo, atsakė K.Pėdnyčia.

Generalinės prokuratūros prokuroras Justas Laucius teisme žurnalistams sakė, kad oficialūs įtarimai, susiję su šiuo politiku, verslininkui iki šiol nebuvo pateikti vien dėl jo dviejų advokatų didelio užimtumo. Prokuroras išsamiai nedetalizavo naujų įtarimų R.Kurlianskiui, tačiau minėjo, kad jie susiję su prekyba poveikiu.

„Nuo birželio 2 dienos yra piliečiui R.Kurlianskiui surašytas papildomas įtarimas, jam inkriminuoti įtarime papildomi epizodai keli. Epizodai, susiję su Seimo nario Vytauto Gapšio papirkimu, taip pat ir su prekyba poveikiu, kalbant apie veiksmus, susijusius su Seimo nariu V.Gapšiu. Tik yra atsitikę taip, kad dėl advokatų negalėjimo, vienokių ar kitokių priežasčių nedalyvavimo, mes jau antra savaitė vis su šiuo įtarimu, kaip sakoma, liaudiškai tariant, tampomės ir niekaip negalim ponui Kurlianskiui įteikti“, – žurnalistams pirmadienį sakė J.Laucius.

Prokuroras minėjo, kad veikos susijusios su didelės vertės papirkimu ir didelės vertės prekyba poveikiu.

Jis vylėsi, kad advokatų užimtumas atslūgs ir bus realizuota R.Kurlianskio teisė žinoti, kuo yra įtariamas.

Paklaustas, ar bus kreipiamasi į Seimą dėl V.Gapšio neliečiamybės panaikinimo, J.Laucius atsakė, kad tai yra generalinio prokuroro kompetencija – peržiūrėjęs bylos medžiagą jis įvertins, ar pakanka duomenų tokiam prašymui.

„Šiuo metu įtariamųjų yra tiek, kiek yra. Galbūt jų galėtų atsirasti daugiau, tačiau kai kurie iš jų yra saugomi imuniteto nuo patraukimo baudžiamojon atsakomybėn“, – sakė prokuroras. Jis netikslino nei politikų asmenybių, nei einamų pareigų.

V.Gapšio namuose ir darbo vietoje Seime teisėsauga yra atlikusi kratas. Jis apklaustas specialiuoju liudytoju. Šis statusas suteikiamas esant duomenų apie galimą nusikaltimą, bet nesant galimybės pateikti įtarimų. V.Gapšys, kaip Seimo narys, turi teisinę neliečiamybę. Ją panaikinti gali tik Seimas.

Tuo metu Vilniaus apygardos teismas pirmadienį išnagrinėjo Generalinės prokuratūros skundą nepratęsti suėmimo politinės korupcijos byloje įtariamam R.Kurlianskiui. Nutartis bus skelbiama trečiadienį.

Verslininkas į teismo posėdį atvyko su savo advokatu Romualdu Mikliušu, prieš posėdį bendrauti su žurnalistais jis nepanoro, po posėdžio skubiai pasišalino iš teismo.

Skundą nagrinėjo trijų teisėjų kolegija. Apygardos teismo sprendimas dėl kardomosios priemonės verslininkui bus galutinis ir neskundžiamas.

Generalinė prokuratūra skundu prašė panaikinti Vilniaus miesto apylinkės teisėjo nutartį, kuria atmestas prokuratūros prašymas leisti pratęsti suėmimo terminą dviem mėnesiams. Pateiktame skunde taip pat prašoma teismo leisti pratęsti įtariamajam suėmimo terminą dviem mėnesiams, šį terminą skaičiuojant nuo tos dienos, kai Vilniaus apygardos teismas priimtų savo sprendimą.

Prokuroras J.Laucius po posėdžio žurnalistams sakė, kad apylinkės teismo nutartis nepratęsti suėmimo yra neteisėta ir nepagrįsta, duomenų skirti suėmimą yra pakankamai.

„Skundą pateikusio prokuroro manymu, dabar sunkiais nusikaltimais įtariamam asmeniui skirtos kardomosios priemonės yra nepakankamos siekiant užtikrinti jo dalyvavimą baudžiamajame procese, apriboti galimybes trukdyti tyrimui, daryti poveikį su tyrimu susijusiems asmenims ar sunaikinti, paslėpti ikiteisminiam tyrimui reikšmingus daiktus“, – rašoma prokuratūros pranešime.

Šiuo metu R.Kurlianskiui skirtos šios kardomosios priemonės: 25 tūkst. eurų piniginis užstatas, namų areštas dviem mėnesiams bei rašytinis pasižadėjimas neišvykti, uždraudžiant bendrauti su nurodytais įtariamajam asmenimis, tarp jų ir su buvusiu liberalų lyderiu Eligijumi Masiuliu.

Gegužės 31 dieną Vilniaus miesto apylinkės teismas atmetė prokuroro prašymą pratęsti suėmimą R.Kurlianskiui dviem mėnesiams. Politikų papirkimu įtariamas R.Kurlianskis tą pačią dieną paleistas į laisvę.

Teismas nurodė, jog R.Kurlianskis nuo 22 val. iki 6 val. turi būti savo gyvenamojoje vietoje. Teisėjas sakė, kad R.Kurlianskis bus įspėtas, jog už namų arešto sąlygų pažeidimus jam gali būti skirta kita kardomoji priemonė, pavyzdžiui, suėmimas arba intensyvi priežiūra.

Gegužės 12 dieną sulaikytas R.Kurlianskis įtariamas papirkimu, prekyba poveikiu ir neteisėtu disponavimu valstybės paslaptimi. Teisėsauga įtaria, kad jis perdavė 106 tūkst. eurų kyšį tuometiniam Liberalų sąjūdžio lyderiui E.Masiuliui ir per Seimo narį „darbietį“ V. Gapšį už kyšius siekė paveikti Darbo partijos narius.

R.Kurlianskis yra kelias televizijas valdančio „Laisvo ir nepriklausomo kanalo“ grupės valdybos pirmininkas ir naujienų portalą alfa.lt valdančios „Alfa Media“ valdybos pirmininkas.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Žadėjo, kad dirbs ūkyje, bet pateko į sekso vergiją: emigrantės pasakoja siaubingus dalykus (51)

Vos baigusios mokyklą jos emigravo, tikėjosi pradėti dirbti ūkyje, tačiau pateko į tikrų...

Pamatykite, kaip atrodo prabangiausi Vilniaus viešbučių apartamentai moka 2800 eurų už naktį (52)

Prabangių viešbučių galima surasti įvairiuose miestuose, vis dėlto itin prabangių apartamentų,...

Rimvydas Valatka. Seimo durnynas (receptas Lietuvai) (394)

Aną rudenį, kai rinkėjų armija masiškai keršijo savo mamoms specialiai nusišaldydama ausis ir...

Svetimus pinigus saugančiose įstaigose galima rasti tikrai prašmatnių automobilių (26)

Lietuvos banko pranešimas apie tai, kad kredito unija „ Taupkasė “ yra įsigijusi prabangius...

Panevėžyje triumfavęs „Žalgiris“ tapo vienvaldžiu LKL lyderiu (74)

„Betsafe- LKL “ čempionato lyderių akistatoje – įtemptas trileris, neįprasta mačo pabaiga...

Atviras Krivicko interviu: apie naują verslą, žmonos knygą ir ilgametės santuokos paslaptis (259)

Iš televizijos pasitraukęs Kristupas Krivickas , regis, tapo tik dar įdomesnis žmonėms. Kaip...

Savo aprangos stilių Druskininkuose parodė visi: nuo valytojos iki direktoriaus (3)

Nors įprastai DELFI Stilius skaitytojų pamėgto ciklo „ Penktadienio aprangos kodas “ vyksta į...

Medicinos pažanga: praryta piliulė praneš gydytojui būtiną informaciją

JAV įstatymus reglamentuojančios institucijos leido gydytojams skirti pirmąjį intuityviosios...

Brolių Gataveckų Kalėdos: nuo spalvingų patirčių iki 11 metų trukusio stebuklo

Broliai Algirdas ir Remigijus Gataveckai vaikystėje nerašydavo laiškų Kalėdų Seneliui, tačiau...

Šlapdribos nuniokotai Klaipėdai dar vienas smūgis: vėl skandina lietus papildyta mero komentaru  (55)

Klaipėdiečiams dar neatsigavus po savaitės pradžioje miestą skandinusios stichijos, sekmadienį...