„Naujoji NATO vadovavimo struktūra turi atspindėti pasikeitusią saugumo situaciją Europoje: Aljansas turi reaguoti greitai, užtikrintai ir gebėti atremti tiek konvencines, tiek hibridines grėsmes'', - susitikimo metu pareiškė krašto apsaugos ministras.

Sesijos metu ministrai pritarė NATO struktūros pertvarkymo gairėms, kurios sudarys pagrindą tolesnei jos peržiūrai. Paskutinį kartą NATO vadovavimo struktūra buvo adaptuota 2011 m., bet pasikeitusi saugumo situacija, ypač po Rusijos agresijos Ukrainoje, paskatino Aljansą adaptuoti savo struktūrą.

„NATO stiprybė yra gebėjimas greitai reaguoti į naujus iššūkius, kai keičiasi saugumo situacija“, - pabrėžė R. Karoblis. Savo pasisakyme ministras taip pat akcentavo, kad adaptuota vadovavimo struktūra turi sustiprinti Aljanso šalių saugumą, pašalinant spragas gynybinėje NATO struktūroje.

Galutinai dėl naujos NATO vadovavimo struktūros turėtų būti sutarta 2018 m. NATO viršūnių susitikime.

Susitikime Briuselyje NATO gynybos ministrai taip pat pabrėžė būtinybę praktiškai įgyvendinti visus Varšuvoje priimtus sprendimus, stiprinant Aljanso gynybinę ir atgrasymo laikyseną. Tarp jų - įgyvendinimo veiksniai, tokie kaip parama iš oro ir jūros Baltijos šalyse ir Lenkijoje dislokuotam NATO priešakinių pajėgų batalionui, greitesnis sprendimų priėmimas, taip pat NATO pastiprinimo strategija. Ministrai taip pat sutarė, kad ypatingai svarbu užtikrinti maksimaliai supaprastintą pajėgų judėjimą Europoje, kuris įgalintų sąjungininkes greitai reaguoti krizės atveju operatyviai suteikiant karinę paramą. Sutarta tęsti darbą šalinant administracinius, teisinius ir fizinius barjerus pajėgų judėjimui tarp NATO šalių Europoje.

Ministrai taip pat sutarė dėl priemonių įgyvendinimo, stiprinant atsaką grėsmėms Aljanso pietuose.

NATO gynybos ministrų susitikimo paraštėse R. Karoblis trečiadienį susitiko su Jungtinės Karalystės, JAV, Kanados ir Lenkijos gynybos vadovais, aptarė bendrą „Ukrainos penketo“ paramą Ukrainai gynybos srityje. „Mūsų tikslas - padėti Ukrainai vykdant reformas, todėl turime stiprinti pastangas politiniu lygmeniu dėl jų spartesnio įgyvendinimo“, - sakė R. Karoblis. Vadinamajame „Ukrainos penketo“ formate Jungtinė Karalystė, JAV, Kanada, Lenkija ir Lietuva koordinuoja savo veiksmus teikdamos pagalbą Ukrainai gynybos srityje.

Ketvirtadienį NATO gynybos ministrai aptars padėtį Afganistane, NATO misijos „Tvirta parama“ (Resolute Support) stiprinimą, NATO pastangas kituose regionuose, įskaitant Iraką. Ministras R. Karoblis susitiks su Vokietijos ir Lenkijos gynybos ministrais bei Liuksemburgo gynybos sekretoriumi, su kuriais ketinama aptarti galimybes plėtoti bendradarbiavimą kibernetinio saugumo srityje bei kitus aktualius dvišalius klausimus.