Valdančiosios Valstiečių ir žaliųjų frakcijos seniūnas Ramūnas Karbauskis tikina, jog šiuo metu frakcijoje nėra nė vieno nario, norinčio ją palikti, o premjero Sauliaus Skvernelio užuominas apie galimą skilimą vadina emocijomis.
Ramūnas Karbauskis
© DELFI / Andrius Ufartas

R.Karbauskis BNS antradienį sakė, jog padėčiai aiškintis pirmadienio vakarą buvo sušaukęs neeilinį frakcijos posėdį, jame dalyvavo ir Vyriausybės vadovas.

„Mes vakar buvome susirinkę, turėjome labai rimtą didelį posėdį, kuriame viską išsiaiškinome – nėra jokių Seimo narių, kurie nori įkurti kitą frakciją. Tai yra emocijos. Aš specialiai sukviečiau frakciją tam, kad išsiaiškintume. Aš pats girdėjau tai, kad dešimtys Seimo narių nori įkurti kitą frakciją. Vakar specialiai visi susirinkome ir labai atvirai kalbėjomės dvi valandas, ar yra taip iš tikrųjų. Faktas tas – taip nėra“, – sakė R.Karbauskis.

Praėjusią savaitę premjeras S.Skvernelis LRT laidoje „Dėmesio centre“ teigė, kad „valstiečių“ frakcijoje Seime „yra kai kurie simptomai, kurie man tiesiog natūraliai leidžia suabejoti dėl to pasiryžimo, kuris buvo rinkiminės kampanijos metu“.

Paklaustas, ar bendražygiai nesiūlo jam kurti naujos jo paties frakcijos, premjeras patvirtino sulaukiantis tokių pasiūlymų: „Yra tokių pasiūlymų, yra kalbų. Yra nemažai frakcijos narių ir tau jau ne vienetai ir ne dešimtys, kurie nori matyti tą rezultatą, kurį mes žadėjome žmonėms.“

R.Karbauskis antradienį teigė, kad frakcija yra vieninga, o vieši svarstymai apie galimą naują frakcija yra ir nuovargio pasekmė.

„Visi yra pavargę – premjeras, Vyriausybė, Seimas labai daug dirba. Yra labai daug nereikalingų emocijų. Bet pagrindinis dalykas – mes visi vieningi, vis remiame Vyriausybę. (...) Aš pats kėliau klausimą – gal aš esu priežastis, problema. Vakar išsiaiškinome, kad jokių požymių net nėra, kad kas nors norėtų ką nors ardyti ar išeiti. Man reikėjo tą sužinoti, kaip frakcijos vadovui“, – sakė „valstiečių“ vadovas.

Ministras pirmininkas antradienį žurnalistams savo ruožtu teigė, kad ateitis ir konkretūs darbai parodys, ar per frakcijos posėdį iš tiesų pavyko išsiaiškinti visus nesutarimus.

„Tai buvo gal daugiau išsikalbėjimas. (...) Nuomonių skirtumų yra, aš tą pripažįstu“, – sakė S.Skvernelis.

Tačiau pirmadienio pokalbis frakcijoje, premjero teigimu, suteikė vilties, kad daugiau nepasikartos praėjusios savaitės situacija, kai Seimo Švietimo ir mokslo komitetas priėmė Vyriausybės pozicijai ir numatomai reformai prieštaraujantį sprendimą.

Pastaruoju metu įtampų „valstiečių“ gretose Seime kilo dėl nesutarimų rengiantis aukštojo mokslo reformai. „Valstiečio“ Eugenijaus Jovaišos vadovaujamas Seimo Švietimo ir mokslo komitetas pritarė Vytauto Didžiojo universiteto ir Lietuvos edukologijos universiteto jungimuisi. Premjero sudarytai darbo grupei dėl aukštojo mokslo pertvarkos plano vadovaujanti švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė mano, kad sprendimai dėl LEU ir VDU jungimo dabar neturėtų būti priimami ir reikėtų palaukti balandžio pabaigos, kai minėta darbo grupė pateiks išvadas dėl visos aukštojo mokslo pertvarkos.

Seimo komiteto sprendimas sulaukė griežtos Vyriausybės vadovo kritikos. S.Skvernelis praėjusią savaitę pranešė apskųsiantis esą savo buvusios darbovietės interesais besirūpinantį E.Jovaišą Seimo etikos sargams, tačiau kol kas to nepadarė.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Rusijos megaprojektas įgauna formą: Putinui tai ypač svarbu (625)

Tolydžio aiškėjanti Kerčės tilto konstrukcija jau kurį laiką yra vienas iš didžiausią...

Svetimus pinigus saugančiose įstaigose galima rasti tikrai prašmatnių automobilių (16)

Lietuvos banko pranešimas apie tai, kad kredito unija „ Taupkasė “ yra įsigijusi prabangius...

Atviras Krivicko interviu: apie naują verslą, žmonos knygą ir ilgametės santuokos paslaptis (140)

Iš televizijos pasitraukęs Kristupas Krivickas , regis, tapo tik dar įdomesnis žmonėms. Kaip...

Šlapdribos nuniokotai Klaipėdai dar vienas smūgis: vėl skandina lietus (8)

Klaipėdiečiams dar neatsigavus po savaitės pradžioje miestą skandinusios stichijos, sekmadienį...

Panevėžio rajone dingo paauglys, policija, kariai ir savanoriai šukuoja apylinkes (20)

Lapkričio 18 d. apie 11 val. iš namų Panevėžio r., Dembavos k., Melioratorių g., išėjo...

„Betsafe-LKL“ čempionato rungtynės: „Lietkabelis“ - „Žalgiris“

„Betsafe-LKL“ čempionato rungtynės: „Lietkabelis“ - „Žalgiris“. Tiesiogiai iš...

Lietuvos vyskupai susėdo bendrų pietų su vargstančiaisiais (37)

Sekmadienį minint Vargstančiųjų dieną, sostinės socialinio centro „Betanija“ valgykloje prie...

Pirmieji Seimo metai: visas darbas – tik maišymas toje pačioje sriubos lėkštėje? (250)

Dabartinis Seimas žadėjo dideles ir greitas reformas, bet metai jau prašvilpė, prašvilps ir dar...

„Betsafe-LKL“ čempionato rungtynės: „Šiauliai“ - „Pieno žvaigždės“ (2)

„Betsafe-LKL“ čempionato rungtynės: „Šiauliai“ - „Pieno žvaigždės“. Tiesiogiai iš...

„Betsafe-LKL“ čempionato rungtynės: „Juventus“ - „Dzūkija“ (1)

„Betsafe-LKL“ čempionato rungtynės: „Juventus“ - „Dzūkija“. Tiesiogiai iš Utenos.