Plati vyriausybė, kurią sudarytų „valstiečiai“, socialdemokratai ir konservatoriai, būtų geriausias spendimas Lietuvai, LRT RADIJO laidoje tvirtino Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) pirmininkas Ramūnas Karbauskis.
Ramūnas Karbauskis
© DELFI / Domantas Pipas

Tačiau vėliau šią nuomonę jis pakeitė – bendras darbas neįmanomas. Su tuo sutiko ir konservatorius Kęstutis Masiulis bei socialdemokratas Algirdas Sysas. „Negalime dalyvauti nacionalinės vienybės vyriausybėje, nes mums nepriimtinas darbas su konservatoriais“, – LRT RADIJUI tvirtino A. Sysas.

Neatmeta galimybės dirbti mažumos vyriausybėje

Nors iš pradžių buvo tvirtinama, kad penktadienį turėtų būti paskelbta, kas galimai sudarys valdančiąją koaliciją, ketvirtadienį R. Karbauskis to nepatvirtino. Anot politiko, iš pradžių buvo numatyta, kad penktadienį turėtų rinktis tiek socialdemokratų, tiek konservatorių prezidiumas, tačiau pastarieji susitikimą nukėlė į kitą savaitę.

A. Sysas tai įvardijo kaip politinius žaidimus, tačiau R. Karbauskis laikėsi kitos nuomonės: „To nevadinsime nei žaidimais, nei kažkaip kitaip. Suprantame, kad vyksta vidinės diskusijos, vidiniai ginčai, vidinės abejonės. Tai normalus politinis procesas.“

Jis akcentavo – po to, kai bus sudaryta Seimo vadovybė, bus likę dar du mėnesiai, skirti sudaryti vyriausybę, todėl problemų neturėtų kilti. „Tiesiog dabar reikia sulaukti vienų ir kitų sprendimų. Galimas variantas, kuris tikrai nėra atmestinas, – darbas mažumos vyriausybėje. Taip yra buvę ne vienoje šalyje, tai normali praktika. Mūsų frakcija tokia didelė, kad gali pretenduoti į tokį valdymą ir prisiimti visą atsakomybę, tartis su partneriais“, – sako R. Karbauskis.

Konservatorių konsultacijos dėl koalicijos netenkina, socialdemokratai trūkumų nemato

Pasak R. Karbauskio, nacionalinės vienybės koalicija būtų naudinga Lietuvai: „Noriu pasakyti, kad kviečiu ir socialdemokratų partiją, ir konservatorių partiją sudaryti nacionalinės vienybės koaliciją. Jei to nebuvo galima suprasti iš mūsų ankstesnių pareiškimų, tai darau dabar. Nacionalinės vienybės koalicija iš tikrųjų būtų naudingiausia Lietuvai. Ji priverstų mus visus ieškoti sprendimų, kurie ilgalaike prasme būtų naudingi visiems Lietuvos žmonėms. Tai mano pareiškimas.“

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) nario Kęstučio Masiulio nuomone, tokie kvietimai turėtų būti dalijami ne radijo laidose. Be to, į susitikimus su partijomis turėtų ateiti partijų vadovai, o ne eiliniai jos nariai: „Jie turėtų aiškiai pasakyti, kad nori dirbti su TS-LKD. Bet tai tik formalus dalykas. Reikia sėsti ir pradėti derinti tas programines nuostatas, dėl kurių sutarėme.“

K. Masiulis pabrėžė – visos partijos pagrindines problemas įvardintų panašiai ar net taip pat, tačiau kiekviena partija gali siūlyti skirtingus tų problemų sprendimo būdus. „Neužtenka pakvietimo. Reikia pradėti šnekėtis apie tokius dalykus. Jei pozicijos pakankamai artimos, vyriausybė sudaroma“, – tikino K. Masiulis.

Savo ruožtu A. Sysas tvirtino, kad visi į Seimą išrinkti nariai yra lygūs, todėl derybos gali būti vykdomos įvairiai, o ne tik tarp partijų pirmininkų. „Turime gerbti rinkėjų sprendimą ir tuos kolegas, su kuriais reikės dirbti. Vien jūsų požiūris daug ką pasako. Viešai atsakėme – negalime dalyvauti nacionalinės vienybės vyriausybėje, nes mums nepriimtinas darbas su konservatoriais“, – teigė A. Sysas.

Reaguodamas į ginčą, kilusį tarp A. Syso ir K. Masiulio, R. Karbauskis vis dėlto pripažino – idėja sukurti plačią vyriausybę gali būti ir neįgyvendinta: „Labai apgailestauju, kad Lietuvos gyventojams tenka to klausytis, bet ir tikrųjų suprantu, kad mūsų didysis noras turėti susiklausymą, bendrą darbą yra neįmanomas.“

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Orai: iš šaltesnių orų gniaužtų pavyks ištrūkti, tačiau yra vienas bet (4)

Savaitės pradžioje vyraus šaltoki orai , krituliai numatomi tik kai kur. Visgi, antroje savaitės...

Orlaivio kapitonas: skrydžio metu sudėtingiausi du dalykai (80)

Nestandartinės situacijos dėl oro ar techninių nesklandumų skrydžio metu pilotui nekelia baimės,...

Lietuvoje buriasi nauja grupuotė: mato kyšančias Kremliaus ausis (1303)

Pogrindyje tūnojusi Lietuvos radikalų fašistų grupelė lenda į viešumą. Šalies didmiesčiuose...

Poros, kurių galėjo ir nebūti: dabar darnūs santykiai kadaise buvo subyrėję (1)

Daug kas mano, kad visos garsenybių poros išgyveno romanus tarsi iš pasakos. Tačiau daugelis jų...

R. Valatka. Partinė, valstybinė ir emigrantų šizofrenija darkosi laisvai (265)

Socialdemokratai turi naują baltą pūkuotą partijos Pirmininką. Bet nebeturi frakcijos Seime....

Kodėl mokslininkai taip ilgai nesuprato, iš kur atsiranda vaikai? (86)

Iki 1875 m. niekas visame pasaulyje nežinojo, kaip atsiranda vaikai. Nežinojo nei eiliniai žmonės,...

V. Jurgutis: visi savanoriškai apsidalinome atleidimo lapeliais (21)

Liberalų sąjūdį ir toliau krečia krizė. Prieš dvi dienas iš partijos pirmininko pareigų...

5 daiktai, į kuriuos turėtų investuoti kiekviena vyresnė nei 40 metų moteris (60)

Sulaukusi tokio amžiaus, kiekviena moteris jau turi savo stilių ir gali tiksliai pasakyti, kas jai...

Unikalų namą Rusnėje nugriovė tam, kad sukūrentų. Bažnyčios plytas siūlyta parduoti (140)

Rusnėje neseniai buvo nugriautas Darbo partijos nario, Šilutės verslininko Sauliaus...

10 šiurpiausių Anglijos pilių, kuriose vaidenasi (19)

Bolsoverio pilis Derbišyre, kurioje, kalbama, pasirodo vaiduoklis berniukas ir slapčia ima...