aA
Valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininko Ramūno Karbauskio žmonai Linai Karbauskienei susikaupė 428,40 eurų skola „Sodrai“ už privalomąjį sveikatos draudimą. Tai reiškia, kad Ispanijoje gyvenanti politiko sutuoktinė nėra deklaravusi savo išvykimo iš Lietuvos ir jeigu to nepadarys, skola jai toliau kaupsis.
Ramūnas Karbauskis ir Lina Karbauskienė
© DELFI montažas

Paklaustas apie žmonos išvykimo deklaravimą, R. Karbauskis teigė tik tiek, kad Valstybinei mokesčių inspekcijai ji yra pateikusi savo pajamų ir turto deklaraciją. Apie išvykimo deklaravimą jis nieko pasakyti negalėjo.

„Negaliu į šį klausimą atsakyti. Negaliu. Nežinau. Ji deklaruoja, kad dirba užsienyje, tai aš įsivaizduoju, kad turėtų būti viskas gerai. Bet ar tai tas pats, aš nežinau", - DELFI aiškino R. Karbauskis.

„Ji deklaruoja pajamas. Kaip ūkininko žmona ji privalo tą daryti. Todėl ji kiekvienais metais deklaruoja pajamas. Jokių įspėjimų nebuvo",- svarstė politikas.

Tačiau, DELFI duomenimis, L. Karbauskienei susikaupė 428,4 eurų skola.

„Sodra“ buvo pranešusi, kad vasarį pradės priverstinį skolos išieškojimą iš tų asmenų, kurie vėluoja sumokėti privalomojo sveikatos draudimo įmokas 11-12 mėn.

Pranešama, kad tokių asmenų yra 20 tūkst., o jų skola valstybei siekia 5,7 mln. eurų.

Kiek vėliau „Sodra“ pažadėjo nesiimti priverstinio poveikio priemonių ir neblokuoti sąskaitų dėl sveikatos draudimo skolos, kol patikrins tūkstančius gyventojų pateiktų dokumentų.

„Net jei žmogus šiuo metu gyvena ir dirba ne Lietuvoje, tačiau apie tai nepateikė jokios informacijos „Sodrai“, Gyventojų registrui ar Valstybinei mokesčių inspekcijai, įmokos jam yra skaičiuojamos, o laiku nesumokėtos – išieškomos priverstine tvarka. Ši sankcija netrukus bus pritaikyta ir visoms didesnėms nei 1 mėnesio skoloms“, – komentavo „Sodros“ direktoriaus pavaduotojas Ježy Miskis.

„Sodra“ priminė, kad darbo santykių neturintys, jokios ekonominės veiklos nevykdantys ir valstybės lėšomis nedrausti asmenys kas mėnesį privalo savarankiškai mokėti privalomojo sveikatos draudimo įmokas. Jos sudaro 9 proc. nuo minimalios mėnesinės algos. Šiuo metu galiojanti mėnesio įmoka yra 34,20 Eur. Ši tvarka galioja nuo 2016 m. sausio 1 d.

Tiesa, jeigu šie asmenys buvo drausti kitose šalyse jie gali pateikti prašymą įsiskolinimą perskaičiuoti.

Kaip nurodo „Sodra“, išvykimą deklaravus Gyventojų registrui, pats išvykimas bus skaičiuojamas nuo deklaravimo dienos. Tam, kad būtų perskaičiuotas įsiskolinimas, „Sodros“ skyriui, administruojančiam deklaruojančiojo PSD įmokas, privalu pateikti vieną iš dokumentų, išduodamų socialinį draudimą administruojančių užsienio institucijų.

Remiantis R. Karbauskio pasakojimu ir viešai prieinama informacija, L. Karbauskienė Ispanijoje vadovauja baldais prekiaujančioje įmonėje „Corporiation Mobiliaria del Baltico", kurios akcijos priklauso R. Karbauskiui.

Politikas yra pasakojęs, kad priėmė sprendimą šeimą apgyvendinti Ispanijoje, mat tuo metu, kai 1996-2004 m. buvo Seimo narys Kaune klestėjo organizuotas nusikalstamumas. Du pilnamečiai R. Karbauskios sūnūs – Justinas ir Mantas – taip pat gyveno Ispanijoje.

Elektroniniuose valdžios vartuose, per kuriuos deklaruoti išvykimą galima internetu, prie dažniausiai užduodamų klausimų galima rasti ir tokį: „Ar galiu pildyti išvykimą atbuline data?“.

„Registrų centro", kuris valdo Gyventojų registrą atstovė spaudai Kristina Petrošienė teigia, kad išvykimo deklaravimas įsigalioja nuo deklaracijos pateikimo ir duomenų įrašymo į registrą dienos.

Pareiga deklaruoti gyvenamąją vietą buvo nustatyta 1998 m. priimtame Gyvenamosios vietos deklaravimo įstatyme, kuris turėjo įsigalioti nuo 2000 m. balandžio 1 d., tačiau įstatymą įgyvendinantys teisės aktai įsigaliojo tik nuo 2003 m.

Galimybė deklaruoti išvykimą internetu atsirado nuo 2009 m. Iki tol prieš išvykstant gyventojui reikėjo pateikti išvykimo deklaraciją savo gyvenamosios vietos seniūnijai arba savivaldybei.

Gyventojams, kurie yra išvykę iš Lietuvos jau daug metų, tačiau nėra deklaravę išvykimo, Registrų centro atstovė patarė išvykimą deklaruoti internetu arba diplomatinėje atstovybėje ir konsulinėje įstaigoje užsienio valstybėse.

Išvengti skolos „Sodrai" mokėjimo L. Karbauskienė atgaline tvarka galėtų papildžiusi savo pajamų deklaraciją, pateikiamą Valstybinei mokesčių inspekcijai, ir nurodžiusi, kad iš Lietuvos išvyko ne vėliau nei 2016 m. sausio 1 dieną.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Seimas nepailsta – vis ieško būdų, kaip pastorinti pinigines politikams (66)

Seimo Valstybės ir savivaldybių valdymo komitetas, panašu, kad rado būdą, kaip į Seimo...

Po kruvinų įvykių Kaune – slaptas planas išvaduoti galimą žudiką: akiratyje atsidūrę teisėjai apklausti STT (229)

Laisvę galima nusipirkti – jei ne už didelius, tai už labai didelius pinigus. Tokia taisykle...

Tūpsnis lenkams – kai jie baigs pardavinėti savo produkciją, lentynose vietos atsiras ir mums (7)

Šie metai kaip niekad nesėkmingi obuolius auginantiems Lietuvos sodininkams. Ir nors, palyginus su...

Macrono komanda lipte prilipusi prie netylančių telefonų: nepasiruošusius užklupo ir partnerius, ir konkurentus (3)

Prancūzijos pareigūnai didina apsukas, stengdamiesi pasinaudoti chaosu, kurį sukėlė naujausias...

Populiariausių partijų trejetuke – nauja lyderė: „valstiečiai“ atsidūrė rekordinėse žemumose (450)

Nors „valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis sako manąs, kad šalies žmonės prie...

Mažvydas Jastramskis. Vargas valstybei, kuri proto nevertina (20)

Lietuvoje aukštasis mokslas nėra prioritetas. Jis rūpi mažai kam. Ir tai galioja ne tik...

Mirė „Mafijos tėvu“ vadintas Vidas Antonovas: paskutinis pokalbis ir atsiprašymas sujaudino šeimą (130)

Ketvirtadienio rytą mirė Vidas Antonovas . DELFI žiniomis, jo gyvybė užgeso Šiaulių miesto...

Šaltiniai: FNTT atliko kratą Širvintų tarybos nario sodyboje (17)

Finansinių nusikaltimų ir tyrimų tarnyba ( FNTT ) trečiadienį atliko kratą Širvintų rajone...

Valdantieji rado pamainą Žemaitaičiui papildyta 11:30 val. (31)

Valdantieji vietoje Remigijaus Žemaitaičio į Seimo vicepirmininkus nusprendė siūlyti Kęstutį...

Ką daryti ir ko nedaryti prisijungus prie viešo WiFi

Nors viešas nemokamas WiFi ryšys yra labai patogu, ypač keliaujant, tačiau jis yra ir pavojingas....