aA
Vladimiras Putinas vėl ėmė kalbėti apie branduolinį karą. Su kolegomis Kremliuje kalbėjęs Rusijos vadovas pareiškė, kad tokio karo grėsmė auga. JAV tokias kalbas iš karto pasmerkė. Tuo metu Jungtinės Tautos skelbia, kad vos įsiveržę į Ukrainą rusai nužudė šimtus civilių.
V. Putinas
V. Putinas
© Scanpix / Reuters

Rusijos karas Ukrainoje gali būti ilgas procesas – taip kalbėdamas Kremliaus žmogaus teisių tarybos posėdyje pareiškė V. Putinas. Kalboje jis taip pat save palygino su Rusijos caru Petru Didžiuoju. Mat Rusija, esą, dabar kontroliuoja Azovo jūrą, dėl kurios kovojo ir caras.

Pagyręs Maskvos teritorinius laimėjimus Ukrainoje, Kremliaus vadovas dėstė, kad Ukrainoje dislokuota neva tik pusė rugsėjį į karinę tarnybą pašauktų rusų. V. Putinas prabilo ir apie neva augantį branduolinio karo pavojų.

Tiesa, pasak jo, Maskva pirmoji branduolinio ginklo neištrauks. Bet sąjungininkus esą gins visomis priemonėmis.

„Daug amerikiečių branduolinių ginklų yra Europos valstybėse. Mes savojo branduolinio ginklo niekam nedavėme ir neduodame. Bet savo sąjungininkus, jei prireiks, ginsime visomis priemonėmis, kurias tik turime“, – teigė V. Putinas.

„Nuo pat Šaltojo karo laikų branduolinės galios visame pasaulyje, įskaitant Indiją, Kiniją, JAV ir pačią Rusiją, aiškiai nurodė, kad branduolinio karo niekada negalima kariauti, nes jo neįmanoma laimėti.

Manome, kad bet kokia kita retorika, nesvarbu, ar tai būtų žvanginimas branduoliniais ginklais, ar net taktinio branduolinio ginklo panaudojimo galimybės iškėlimas yra neatsakinga“, – savo ruožtu dėstė JAV Valstybės departamento atstovas Ned Price.

Tuo metu Jungtinės Tautos paskelbė ataskaitą, kurioje nurodoma, jog vos įsiveržę į Ukrainą rusai nužudė šimtus civilių.

Jungtinės Tautos iki šiol surinko įrodymų apie 441 civilio, tarp jų 8 vaikų nužudymą trijuose Ukrainos regionuose vien tik per pirmas šešias Rusijos įsiveržimo savaites.

Patys Jungtinių Tautų pareigūnai pripažįsta, kad tikrieji civilių nužudymų skaičiai yra daug didesni, dalis įrodymų iki šiol renkami. O dalis regionų, kaip Mariupolis ir kiti, tarptautiniams tyrėjams nepasiekiami.

Karas Ukrainoje
Karas Ukrainoje
© AFP / Scanpix

Ukrainos prezidento administracija skelbia, kad per paskutinę parą rusų atakos pražudė 11 civilių.

„Yra rimtų požymių, kad ataskaitoje užfiksuotos egzekucijos gali būti karo nusikaltimai – tyčinis žudymas. Kadangi aplinkybės, susijusios su šiomis mirtimis, leidžia manyti, kad Rusijos kariai žinojo, jog taikosi į civilius, bet vis tiek naudojo mirtiną jėgą.

Paprasta trumpoji žinutė, maskuojamosios aprangos skiautė ar įrašas apie ankstesnę karinę tarnybą galėjo turėti mirtinų padarinių. Ir buvo dingstis egzekucijoms. Rusų kariai atvežė civilius į laikinąsias sulaikymo vietas ir po to jiems įvykdė mirties bausmę. Daugelio kūnai buvo rasti surištomis rankomis už nugaros ir su šautinėmis žaizdomis galvoje“, – teigė Jungtinių Tautų žmogaus teisių stebėjimo misijos Ukrainoje vadovė Matilda Bogner.

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis paskelbė vaizdo įrašą, kuriame esą matomas raketos nuniokotas rytų Ukrainos Kurachovės miesto turgus. Žuvo mažiausiai dešimt žmonių, dar keletas – sužeisti.

Valstybinė elektros tinklų operatorė skelbia, kad per pastarąsias okupantų atakas į Ukrainos elektros tinklus buvo paleista daugiau kaip tūkstantis raketų. Pranešama, kad Rusija visaip mėgina trukdyti Ukrainai gauti energetikos įrangos iš kitų šalių, todėl ji vakaruose ieško prorusiškų politikų ir lobistų.

Putino žinutė apie branduolinį ginklą ir sąjungininkus privertė suklusti JAV
© Reuters / Scanpix

V. Putinas pareiškė, kad ir toliau atakuos Ukrainos energetikos sistemas.

„Nuolat didiname elektros energijos gamybą ir tiekimą. Tačiau neturėtume pamiršti, kad dabar energetikos sistemas nėra įmanoma atkurti 100 procentų, kaip buvo prieš Rusijos energetinio teroro pradžią. Reikia laiko“, – kalbėjo Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis.

Fiksuotas ir naujas sprogimas Rusijos teritorijoje – už maždaug 90 kilometrų nuo sienos su Ukraina Rusijos Belgorodo srityje įsiliepsnojo didelis gaisras.

Vietos gyventojai kalba apie ataką iš oro. Mat gaisras esą kilo po garso, primenančio sprogimą. Kiti šaltiniai tvirtina, kad esą regione dirbo oro gynyba. Rusijos valdžia kol kas šio incidento nekomentuoja.

Socialiniuose tinkluose paskelbtuose kadruose matyti didelis juodų dūmų stulpas virš miesto.

Visą LNK reportažą žiūrėkite čia:

LNK
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(54 žmonės įvertino)
3.5741

Top naujienos

Lietuvoje gyvenančius rusus ima panika: greitai mums čia nebeliks vietos (30)

Rusijos opozicijos atstovai, Lietuvoje gyvenantys rusai ir baltarusiai prašo Seimo apsigalvoti dėl...

Pasipiktino Seimo užmoju dėl darbuotojų iš Baltarusijos: mes einame absurdo link (10)

Seimui linkstant priimti įstatymą, kuriuo būtų uždrausta Rusijos ir Baltarusijos piliečiams...

Karas Ukrainoje. Mūšyje dėl Bachmuto – akivaizdus lūžis Ukrainos pajėgos smogė okupantams Melitopolyje

Jau ne vieną mėnesį besitęsiantys arčiausi Rusijos ir Ukrainos mūšiai dėl Bachmuto ,...

Parengė Agnė Keizikienė

Ilja Laursas pasakė, kur geriausia šiandien investuoti pinigus: vienai sričiai prognozuojamas augimas (4)

Pinigai daugeliui šiandien yra galvos skausmas. Kainos ir palūkanos auga, o atlyginimai su jais...

Psichiatras – apie šių laikų rykštę: po šio straipsnio iš darbo išeisite laiku 7 patarimai, kuriais gali vadovautis kiekvienas

Rytinė kava lovoje su kompiuteriu ant kelių, o vakarieniaujant noriai atsiliepiama į kolegos...

Be garsiųjų vedėjų likusi LRT laida „Labas rytas, Lietuva“ ieško naujų žvaigždžių, skelbime nurodytas ir siūlomas atlyginimas (5)

Neseniai LRT laidos „Labas rytas, Lietuva“ vedėjos kėdę paliko Ugnė Siparė . O praėjusį...

Belgrade – tėviškas Obradovičiaus dėmesys Jasikevičiui ir rūpestinga palyda

Trečią pergalę iš eilės Eurolygoje iškovojo „ Barcelona “ (21-10), kuri ištvėrė Belgrado...

Incidentas Vilniuje: moteris gavo šiurpią vaizdo medžiagą – jos brolis užfiksavo, kaip padega butą nukentėjęs įtariamasis sulaikytas

Policija informavo, kad Vilniuje buvo padegtas butas. Pareigūnai sulaikė dūmais apsinuodijusį...

Vykdydamas užduotį žuvo nusipelnęs Ukrainos lakūnas (1)

Antradienį, vykdydamas kovinę užduotį, žuvo Ukrainos lakūnas Denysas Kyryliukas. Apie tai...

Gydytoja atsakė, kiek vandens reikėtų išgerti per dieną: apie jo trūkumą signalizuoja ne tik troškulys

Nesunkiai turbūt kiekvienas šiandien atsakytų, paklaustas, kokio gėrimo pasaulyje išgeriama...