Pasak kandidato į prezidentus N. Puteikio, jam yra aišku, kad į antrą turą patekti galimybės nebeturi, todėl esą padarys ką gali, kad ten nepatektų ir „oligopolinių, bankinių struktūrų“ kandidatas G. Nausėda.

„Aš, kaip ir mano rinkėjai, labai aiškiai matome, kad aš į antrą turą nepatenku. Bet jeigu mes turime didelį šansą paveikti atitinkamos poros susiformavimą antrame ture, kodėl ta proga nepasinaudoti. Praėjusį kartą už mane balsavo 124 tūkst. rinkėjų, šalininkų turiu labai daug“, - teigė jis.

Ramūnas Karbauskis mano, kad keli šimtai, o aš manau, kad keli tūkstančiai gali nulemti, kas išeis į antrą turą. Pavyzdžiui, išeina G. Nausėda ar ne. Ir jeigu aš matau, kad galima jo į antrą turą nepraleisti, kodėl aš turiu tylėti“, - pridėjo N. Puteikis.

Pasak Centro partijos atstovių, su jais kol kas šia tema tartasi nebuvo. N. Puteikio pavaduotojo Albino Stankaus teigimu, kandidato sprendimas trauktis iš kovos nenuviltų.

„Klausimo nesame svarstę. Tai yra asmeninis apsisprendimas. Galima numanyti, kokie bus rezultatai, ar verta daug energijos naudoti, kai per radiją ir televiziją matome visur tik trejetuką. Tai jeigu negali laimėti rinkimų, tada kyla kiti uždaviniai - partijos, kad mums tauta išgirstų“, - sakė A. Stankus.

Kad toks žingsnis yra reali situacijos analizė, tvirtina partijos tarybos narys Alfonsas Vildžiūnas. Jo teigimu, N. Puteikis neva geriau žino, kaip jam veikti.

„Nesuprantu, kodėl jis taip elgiasi. (...) Kiekvieno teisė. Matyt, geriau jaučia situaciją. Manau, tai blaivi jos analizė. Ne viskas, ką darai, duoda teigiamą rezultatą, bet tai nereiškia, kad nereikia daryti“, - teigė jis.

Partijos pirmininko pavaduotojas Kristupas Krivickas sako, kad toks N. Puteikio žingsnis neturėtų būti laikomas atsitraukimu, veikiau - apgalvotu žingsniu.

„Nemanau, kad tai reikėtų vadinti atsitraukimu. Naglis tą situaciją mato, ją vertina ir priima tam tikrus taktinius, strateginius sprendimus, kokie galėtų būti labiausiai reikalingi organizacijai ir jam, kaip organizacijos lyderiui. Manau, kad yra apgalvotas žingsnis“, - sakė jis.

Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto (TSPMI) profesorius Tomas Janeliūnas, vertindamas N. Puteikio užuominas apie pasitraukimą iš Prezidento rinkimų, teigia, kad jos yra susijusios „valstiečių“ pastangomis gauti kuo daugiau balsų premjerui Sauliui Skverneliui. Profesorius neatmeta galimybės, kad „valstiečiai“ sudarė politinį susitarimą su N. Puteikiu, tik, pasak jo, dar neaišku, kas jam buvo pažadėta, jei rinkimus laimės premjeras.

„Visas šis žaidimas yra akivaizdžiai susijęs su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pastangomis kuo labiau patempti Saulių Skvernelį. Čia jokių abejonių negali būti, kad Naglis Puteikis jau nebesvarsto, ką paremti, o turi galvoje būtent Sauliaus Skvernelio kandidatūrą. Tai klausimas, kokie yra politiniai susitarimai, koks jų rezultatas ir vertė bei ką už tai LVŽS pažadėjusi N. Puteikiui“, - Eltai sakė T. Janeliūnas.

ELTA primena, kad trečiadienį N. Puteikis pareiškė rimtai svarstąs raginti savo rinkėjus balsuoti prieš „oligopolinių, bankinių struktūrų“ kandidatus. Vėliau patikslino, kad turi omenyje Gitaną Nausėdą. Jis taip pat teigė, kad šią idėją yra išsakęs „valstiečių“ lyderiui Ramūnui Karbauskiui, kuriam „ši mintis pasirodė įdomi“. Kartu N. Puteikis taip pat pasielgti bandys įkalbėti kandidatus Valentiną Mazuronį ir Mindaugą Puidoką.

Pastarasis Eltai teigė visiškai nesistebintis deklaruotu N. Puteikio pareiškimu. Pasak jo, tarp „valstiečių“ frakcijos narių seniai tvyro kalbos, kad N. Puteikis sudarė susitarimą su valdančiųjų lyderiais - Ramūnu Karbauskiu ir Sauliumi Skverneliu.

„Buvę mano kolegos frakcijoje jau seniai kalbėjo apie sudarytą tandemą tarp Naglio Puteikio ir pono Skvernelio su ponu Karbauskiu. Tai akivaizdžiai matėsi per televizinius debatus, kad ponas Puteikis labai stipriai palaiko Skvernelį tiek žodiniu užtarimu, tiek puolimu prieš jo artimiausius konkurentus. Tai faktai, kurie buvo matomi kiekvienam žiūrovui“, - sakė M. Puidokas.

Tuo metu V. Mazuronis tikino, kad toks N. Puteikio žingsnis vertintinas kaip prekyba balsais.

„Tokius pareiškimus apie „pokiliminius“ susitarimus dėl tariamai perduotų ar kažkam parduotų savo rinkėjų balsų vertinu neigiamai. Kaip nesąžiningą bandymą prekiauti savo rinkėjų balsais, kaip visišką nepagarbą žmonėms“, - teigė V. Mazuronis.

Vyriausiosios rinkimų komisijos pirmininkės Lauros Matjošaitytės teigimu, Centro partijos kandidatui į prezidentus Nagliui Puteikiui kandidatūrą atsiimti jau vėlu. Taip pat, ragindamas balsuoti už kitus kandidatus, jis rizikuoja nesurinkti 7 proc. balsų ribos, po kurios grąžinamas 4600 eurų užstatas.