Jie tarnaus Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų Motorizuotosios pėstininkų brigados „Žemaitija" Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio motorizuotame pėstininkų batalione (Kęstučio batalionas) ir Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas" Gen. Romualdo Giedraičio artilerijos batalione (Giedraičio artilerijos batalionas) bei Karinių jūrų pajėgų (KJP) Logistikos tarnybos Apsaugos kuopoje ir Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino štabo batalione (Gedimino štabo batalionas).

Apie 260 jaunuolių tarnybą pasirinko savo noru, o pusketvirto šimto į šaukiamųjų sąrašą patekusių jaunuolių išreiškė pirmumo teisę ir tik nedidelė dalis jaunuolių tarnybą pradėjo privaloma tvarka, sakoma Lietuvos kariuomenės pranešime. Tarp visų tarnybą pradedančių karių – net 21 mergina, kurios tarnaus Kęstučio ir Giedraičio artilerijos batalionuose.

Daugiausiai jaunuolių tarnybą atliks Kęstučio batalione, kuri į savo bendruomenę priima 6-ąją NPPKT karių pamainą. Atvykusiuosius pasitiko Kęstučio bataliono personalo specialistai, kurie sutikrino sąrašus ir suskirstė į padalinius. Lydimi profesinės karo tarnybos karių jaunieji kariai žengė pirmuosius žingsnius: bataliono medicinos punkte buvo patikrinta jų sveikata, apsivilko kariška uniforma, buvo aprūpinti karine ekipuote, supažindinti su gyvenimo sąlygomis, poilsio erdvėmis, o vėliau teko ir pirmieji „kareiviški“ pietūs.

KJP, Giedraičio artilerijos ir Gedimino štabo batalionuose tarnausiantys NPKKT kariai bazinį kario kursą įveiks Didžiojo Lietuvos etmono Jonušo Radvilos mokomajame pulke (Mokomasis pulkas), o vėliau specialisto ir kolektyvinis rengimas vyks tarnybos vietose pasirinktuose ar paskirtuose daliniuose.

Visi NPPKT pradėję kariai iškilmingoje aplinkoje prisieks be išlygų ištikimai tarnauti Lietuvos Respublikai, negailėdami jėgų ir gyvybės ginti jos laisvę ir nepriklausomybę bei būti dorais ir garbingais Lietuvos kariais.

Šiemet į nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą dar planuojama pašaukti apie 2,5 tūkst. karo prievolininkų, kurie tarnybos ir karinio rengimo pagrindų mokysis 14-oje Lietuvos kariuomenės dalinių.

Pirmuosius tarnybos mėnesius jaunieji kariai įveiks bazinį kario kursą, kurių metu bus supažindinti su taktikos, inžinerijos, topografijos, rikiuotės, medicinos principais, taip pat ginklais bei daugeliu kitų kariuomenės aspektų, kuriuos vėliau gilins jau padalinio sudėtyje. Po tarnybos kariai galės pretenduoti į profesinę karo tarnybą, o to nepadarę bus įtraukti į Lietuvos kariuomenės parengtąjį rezervą.

Nuolatinė privalomoji pradinė karo tarnyba – būdas karo prievolininkams įgyti pagrindinius valstybės gynybai būtinus įgūdžius, o atnaujintas šaukimas į NPPKT užtikrina gynybos plėtrą formuojant parengtąjį Lietuvos kariuomenės personalo rezervą.