aA
Kandidatas į Respublikos Prezidentus, Seimo narys Mindaugas Puidokas kreipėsi į LRT Tarybą prašydamas paaiškinti kodėl kandidatų į Prezidentus debatus veda ne kuris nors LRT laidų vedėjas, o daug privačių interesų turintis Edmundas Jakilaitis ir prašo atsakyti, ar LRT “užtikrino, kad daug verslo interesų turintis E.Jakilaitis, kurio bendrovės nuolat dalyvauja ir laimi valstybiniuose pirkimuose, pateiktų savo interesų deklaraciją bei kur su ja galima susipažinti”.
© DELFI montažas

Trečiadienį Seimo narys, kandidatas į Respublikos Prezidentus M.Puidokas kreipėsi į LRT vadovybę prašydamas, kad agitacines Prezidento rinkimų laidas vestų nebe E. Jakilaitis, o kitas laidų vedėjas, nes 2019 m. balandžio 15 d. LRT vykusioje prezidento agitacinėje rinkimų laidoje galėjo atrodyti, kad vienas iš kandidatų, premjeras Saulius Skvernelis, iš anksto žinojo užduodamus klausimus.

Seimo nario M. Puidoko teigimu, kreiptis į tarybą paskatino neįtikinantys debatų laidų vedėjo E. Jakilaičio vieši paaiškinimai dėl to, kad S. Skvernelis neva iš anksto neturėjo klausimų, o tik darė užrašus. Dėl galimo laidų vedėjo šališkumo įtarimus sustiprina ir jo galimi ryšiai su S.Skvernelio buvusiu ar esamu neformaliu įtakingu konsultantu Dariumi Gudeliu, apie ką ne kartą rašė spauda.

„Kokiu teisiniu pagrindu privatus verslininkas, ne LRT darbuotojas E. Jakilaitis veda kandidatų į Respublikos Prezidentus debatų agitacines laidas? Kaip jis buvo atrinktas? Kokia vyko procedūra? Ar LRT mano, kad transliuotojas neturi nė vieno tinkamo laidų vedėjo, kuris atitiktų reikalavimus vesti šias debatų laidas?“,– visuomeninio transliuotojo tarybos klausia Seimo narys M.Puidokas.

Taip pat prašoma informuoti „ar tiesa, kad buvo sudaryta sutartis pagal kurią šias laidas rengia E. Jakilaičiui priklausanti bendrovė? Su kuria jo bendrove sudaryta sutartis, ir ar vyko viešas konkursas? Jei vyko, kas kiti dalyviai ir kodėl pasirinktas šis?“

Seimo narys M. Puidokas laiške LRT tarybai pabrėžia, kad kreipiasi su paklausimu kaip kandidatas ir tik dėl rinkimų agitacinių laidų, kadangi juose dalyvauja.

M. Puidokas prieš E. Jakilaitį stojo po LRT surengtos debatų laidos, kurioje, kaip teigia kandidatas, vienas iš kandidatų žinojo ir buvo pasiruošęs į laidos vedėjo užduodamus klausimus.

Jakilaitis kaltinimus vadina „visiška nesąmone“, Skvernelis pasišaipė

Trečiadienį DELFI susisiekus su Edmundu Jakilaičiu, šis M. Puidoko įtarimus, kad esą S. Skvernelis galėjo žinoti klausimus iš anksto, pavadino „visiška nesąmone“.

„Niekada niekas jokių klausimų nežinojo ir nežinos, – teigė žurnalistas. – Negaliu atsakyti už tai, kokie kam kyla įtarimai.“ Jis teigė, kad net techniškai tai būtų neįmanomas dalykas.

„Žinau, kaip jie buvo rašomi, tikrai žinau, kur buvo mano kompiuteris ir niekas jų nematė. Neįmanoma“, – kalbėjo E. Jakilaitis. Savo nuomone apie tokius įtarimus E. Jakilaitis pasidalijo ir „Facebook“ tinkle.

„Trumpai paaiškinu apie „Skvernelis žinojo klausimus“: Skvernelis dažniausiai skaitė užrašus, kuriuos rašė studijoje kitiems kandidatams kalbant. Jis visą laiką rašė. Skverneliui iš kraštų stovėjo Puteikis ir Šimonytė, todėl matė geriausiai. Kiek aš mačiau, jis neatsinešė jokių paruoštukų, turėjo tik užrašų knygelę.

Jokių klausimų, jokių užuominų, bent žodžiu daugiau nei nurodyta TV programoje, niekas negavo, negaus ir niekaip negalėjo susiveikti“, – socialiniame tinkle teigė E. Jakilaitis. „Nė vienas kandidatas ar jo atstovas klausimų ir neprašė“, – pabrėžė žurnalistas.

Premjeras Saulius Skvernelis trečiadienį su pašaipa taip pat sureagavo į jam mestus kaltinimus neva LRT debatų klausimai jam yra žinomi iš anksto.

„Po truputį pradedu ruoštis rytojaus LRT debatams saugumo ir gynybos temomis. Klausimus, be jokios abejonės, aš žinau, atsakymus – juo labiau“, – feisbuke parašė S. Skvernelis.

Jis taip pat „paviešino“ savo „paruoštuką“ iš pirmųjų debatų. „Klausimas apie tai, ką pasakyčiau JAV Prezidentui Donaldui Trumpui“, – rašė S. Skvernelis.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(14 žmonių įvertino)
4.5000

Top naujienos

Paauglei per klaidą buvo sulašintas dezinfekcinis skystis: paaiškino, kaip tai įvyko papildyta 13.16 (35)

Praėjusį penktadienį per Lietuvą nuaidėjo žinia apie Kauno klinikose įvykusią slaugytojos...

Gaisro gesinimo realybė Alytuje: skambinome per visą Lietuvą, maldavome verslininkų papildyta 13:20 val. (133)

Šeštą parą Alytuje kovojama su gaisru padangų perdirbimo įmonėje. Mieste yra paskelbta...

Kauno r. sugalvojo atkirtį Matijošaičiui, pasiryžusiam per dieną už vaiką reikalauti kone 10 eurų (127)

9,20 euro už vieną Kauno vaikų darželiuose praleistą dieną. Tiek kitais metais reikės mokėti...

Finalas gali būti skandalingas: jei į Pranckiečio ir valdančiųjų konfliktą dėl posto būtų įtraukta net policija (265)

Antradienį Seimo posėdžių salę pasieks ne tik kitų metų biudžeto projektas ir jo pateikimas....

Įtarusi galimą dokumento klastojimą, Širinskienė kreipėsi į Seimo kanclerę (83)

Dėl tikrovės neatitinkančių duomenų pateikimo spalio 15 d. nenumatyto Seimo plenarinio posėdžio...

Stilistė palygino pigius ir brangius drabužius – atrodo taip pat, o kainos skiriasi dešimtis kartų (10)

Žinomas prekinis ženklas – tai tik žmogaus puikybės ženklas ar, vis dėlto, nepriekaištinga...

Rokiškėnas praturtėjo neteisėtai: skyrė baudą ir konfiskavo 354 tūkst. namuose rastų eurų (26)

Lietuvos apeliacinis teismas patenkino Panevėžio apygardos prokuratūros apeliacinį skundą ir...

Paaiškėjo naujos Anastasijos Zavorotniuk gydymo detalės: gydymo brangiame reabilitacijos centre prireikė staiga pablogėjus sveikatai (1)

Žurnalistai išsiaiškino, kiek kainuoja paslaugos elitiniame Pamaskvės rajone (Rubliovkoje)...

Į Lietuvą atvyko JAV tankai (105)

Į Lietuvą pirmadienį atvyko pusmečiui šalyje dislokuojamo Jungtinių Valstijų bataliono...

Ko patys medikai nelaiko savo namų vaistinėlėse

Retas kuris neturi namų vaistinėlės – paprastai vonioje kabančios spintelės, kurioje sukrautos...