aA
Nedidukė grupelė jaunimo su plakatais ketvirtadienį protestavo prie Nacionalinio dramos teatro prieš italų režisieriaus Romeo Castellucci spektaklį „Apie Dievo sūnaus veido koncepciją“. Apsiginklavę plakatais, kuriais sakoma, jog „yra dalykų kurių nevalia dergti nei už privačias, nei už valstybės lėšas“ protestuotojai aiškino, esą jie jaučiasi įžeisti, kad italų režisieriaus spektaklyje mėtomi daiktai į Jėzaus portretą.
Protestuotojai prieš R.Castellucci spektaklį: nebūtina matyti spektaklio, kad žinotum faktą
© DELFI / Šarūnas Mažeika

„Mes protestuojame prieš viešą Kristaus veido dergimą, nes norime pasakyti, kad yra dalykų, kurių nevalia dergti niekam. Lygiai taip pat kaip niekam nevalia dergti trispalvės arba tėvo ir motinos atvaizdo viešai, tai taip pat negalima dergti ir Kristaus veido“, - aiškino ateitininkų atstovė Santa Kančytė.

Tuo tarpu Nacionalinio dramos teatro direktorius Martynas Budraitis teigia, jog R. Castellucci spektaklyje Jėzaus paveikslas nėra bjaurojamas bei pasiūlė pirmiau spektaklį pažiūrėti, vėliau jį vertinti. Anot direktoriaus, R. Castellucci yra gausiai apdovanotas režisierius, jo spektakliai priimami į prestižiškiausius festivalius, o jaunimas, pasak jo, veikiausiai yra suklaidintas politikų.

Spektaklio nematė, bet vertina

Paklausta, ar pati matė spektaklį, protestuotoja aiškino, jog svarbus pats faktas – spektaklyje naudojamas Jėzaus paveikslas ir į jį mėtomi daiktai, o pamatyti spektaklį jau nėra taip svarbu.

„Nebūtina matyti spektaklio, kad žinotum faktą, jog jame Kristaus veidas dergiamas. Net jeigu tai daroma, kaip teigia režisierius, kilniems tikslams, norint kalbėti apie dvasinius dalykus. Sakralių dalykų, simbolių esmė ir yra ta – jų negalima naudoti profaniškiems, tikslams, reklamai ar provokacijai“, - teigė S. Kančytė.

Jos teigimu, protestuotojai nenori uždrausti spektaklio, tačiau pageidautų, jog jame neliktų scenų, kuriose daiktai mėtomi į Renesanso laikotarpio dailininko Antonello da Messinos nutapytą „Išganytojo portretą“

M.Budraitis: iš ištraukų spręsti negalima

Pasikalbėti su protestuotojais išėjo ir Nacionalinio dramos teatro generalinis direktorius Martynas Budraitis. Jis klausė, iš kur protestuotojai žino, kad spektaklyje kaip nors dergiamas Jėzaus portretas.

„Aš turiu internetą, pasakysiu taip. Skaičiau kiek galima daugiau įvairių recenzijų, žiūrėjau scenas, kurias galima rasti „Youtube“, taip pat mačiau galutinio paveikslo nuotrauką, kaip jis atrodo spektaklio pabaigoje, skaičiau paties režisieriaus pasakojimą, kaip viskas vyksta“, - direktoriui sakė protestuotoja.

„Žiūrėkite, jūs išvardinate tokias priemones, bet aš tikrai žinau, kad internete tikrai nėra viso spektaklio, yra tik ištraukos. Noriu pasakyti, kad režisierius niekada neteigė, teigė atvirkščiai, kad jis nesiekia tyčiotis iš šventų dalykų ir tai nėra daroma spektaklyje ir išmatos nėra svaidomos į jokią pusę“, - teigė M. Budraitis.

Teatro generalinio direktoriaus teigimu, jokiame spektaklio epizode Jėzaus atvaizdas nėra ištepamas ir spektaklio pabaigoje jis nėra blogos būklės.

„Suprantate, teatras yra toks menas, iš ištraukos neįmanoma susidaryti tikro vaizdo. Tiesiog taip aklai kritikuoti, net ne kritikuoti , čia ne kritika, kritika reiškiama tik pasižiūrėjus spektaklį, tik tada įmanomas dialogas, o jūs einate į aklą, kurčią isteriją“, - sakė M. Budraitis.

Teatro direktorius sako manąs, kad menininkai neturėtų būti apriboti rinktis vienokias ar kitokias išraiškos priemones, nes tai pamatinė menininko laisvė. M. Budraitis atkreipė dėmesį, kad R. Catellucci yra ne šiaip koks diletantas, o pasaulyje plačiai žinomas ir gausiai apdovanotas režisierius. Jo spektaklis priimamas į prestižiškiausius teatrų festivalius.

Paklaustas, o jeigu menininkas scenoje sugalvotų nužudyti žmogų ir sakytų, jog tai menas, M. Budraitis atsakė, kad tai yra demagogija. Savo ruožtu ateitininkė S. Kančytė pareiškė, kad kai kuriems žmonėms Kristus yra brangesnis už jų pačių gyvybę.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Ekonomistas apie sankcijų Rusijai poveikį: Kremliaus laukia labai liūdni popieriai (2)

Rusijai įsiveržus į Ukrainą, Europos Sąjunga ( ES ) įvedė precendento neturinčias sankcijas...

Vieniša dviejų vaikų mama negali ištrūkti iš pensijų voratinklio: net ir bažnytinę santuoką teismas nutraukia

Netekusi sugyventinio Loreta liko vieniša dviejų nepilnamečių dukrų mama, uždirbanti minimalų...

Karas Ukrainoje. Iš Baltųjų rūmų – nerimo signalai: Rusija siekia gauti daugiau ginklų iš Šiaurės Korėjos Kuleba apie iš Kinijos gautus signalus: Kremlius piktinasi (1)

Ukrainos kariškiai pastarąją parą sunaikino dar 560 okupantų rusų. O iš viso nuo 2022 metų...

Migranto išsiuntimas iš Lietuvos virto tikra drama: šaukėsi pagalbos, bet buvo įsodintas į lėktuvą (11)

Ketvirtadienio naktį į Nigeriją buvo deportuoti 4 žmonės. Šįkart prieš tai įvyko drama dėl...

Pirmasis bandymas pakeisti pensijų kaupimą atsitrenkė į valdančiuosius (7)

Ketvirtadienį posėdžiavęs Seimas per pateikimą atmetė opozicionierių valstiečių pataisas...

Eglė Veličkaitė

Susitikimas biuro lifte įtraukė į trejų metų romaną: prašė laiko išsiskirti su žmona, bet kvailės vietoje paliko mane

Įprasta diena. Įprasta pietų pertrauka. Įprastas biuras. Tačiau nematytas veidas hole,...

Ar kada ragavote tokių margučių? Pasakoja, kaip pasigaminti įspūdingai atrodančią Velykų stalo pažibą

Velykų stalo puošmenomis ant kiekvieno stalo tampa margučiai , kurių marginimo raštai...

Transliacija / Sporto baras. Atleisti treneriai ir pokalbis su Mariumi Babravičiumi

Po Rimo Kurtinaičio atleidimo iš „Wolves“ „Sporto bare“ prisimename keisčiausius...

Užkalnis. Mums visiems reikia daktarų pagalbos ir atostogų (15)

Parašysiu taip, kaip seniai nerašiau. Kai buvau emigrantas Anglijoje (net sakydavau, kad nesu...

Valdančiųjų užmojuose tirti VSD – aiškus politinis interesas: laukia intensyvus metas (1)

Seime ruošiamasi kurti komisiją dėl galimai neteisėtos Valstybės saugumo departamento (VSD)...