aA
Išanalizavęs trečiadienį paskelbtą išteisinamąjį nuosprendį dėl sovietų agresijos neigimo teistam Algirdui Paleckiui, valstybės kaltintojas byloje, Vilniaus miesto apylinkės prokuratūros prokuroras Egidijus Šleinius mano, kad rašys apeliacinį skundą.
Algirdas Paleckis
Algirdas Paleckis

"Perskaičiau, išsamiai su nuosprendžiu susipažinau, panašu, kad nuosprendis skųstinas. (...) Manau, kad jis bus apskųstas", - BNS sakė prokuroras.

Jeigu kaltintojas galutinai apsispręs rašyti skundą, jis jau kitą savaitę bus pateiktas teismui, nelaukiant 20 dienų termino pabaigos skundo padavimui.

Prokuroras E.Šleinius nesutinka su veikos įvertinimu teisme.

"Teismas sako, kad tai nėra nusikaltimas, aš manau, kad tai yra nusikaltimas. Perskaičius nuosprendį, teismo argumentai manęs neįtikino, kad tai nėra nusikaltimas", - ketvirtadienį BNS sakė E.Šleinius.

Vilniaus miesto 1-asis apylinkės teismas trečiadienį dėl sovietų agresijos neigimo išteisino Socialistinio liaudies fronto vadovą A.Paleckį.

"Kaltinimai nepasitvirtino", - paskelbė teismas. Jis konstatavo, kad A.Paleckis neturėjo tikslo neigti sovietų agresijos ir aukų, o tik išsakė savo nuomonę. Teismas padarė išvadą, kad kalbėdamas radijo laidoje A.Paleckis neminėjo okupacijos.

Be to, iš sakinio "o kas buvo Sausio 13-tą prie, reiškias, prie bokšto? Ir kaip dabar aiškėja, saviškiai šaudė į savus" matyti, kad pats A.Paleckis dar nėra iki galo susidaręs tokios nuomonės, o "ateities požiūriu gali paaiškėti, kad tokia nuomonė, jog saviškiai šaudė į savus, gali nepasitvirtinti".

"Kadangi A.Paleckis minėtu klausimu išreiškė ne savo asmeninę, o jo teisiamajame posėdyje įvardytų šaltinių nuomonę, negalima daryti išvados, jog tuo jis įžeidė asmenų, žuvusių ir sužeistų kovoje dėl atkurtos Lietuvos Respublikos nepriklausomybės išsaugojimo atminimą ir jų artimuosius", - rašoma teismo nuosprendyje. A.Paleckis parodymuose teismui rėmėsi savo liudytojų, taip pat V.Petkevičiaus bei nuteistojo 1991 metų Sausio 13-osios byloje Juozo Kuolelio knygomis.

Tuo metu europarlamentarui, Atkuriamojo Seimo pirmininkui Vytautui Landsbergiui atrodo neįtikėtina, kad teismas, išteisindamas A.Paleckį, pasirėmė rašytojo V.Petkevičiaus knyga '"Durnių laivas", kurią Aukščiausiasis Teismas pripažino šmeižikiška.

Sausio 13-osios nukentėjusiųjų draugijos vadovas Arnoldas Barysas ''Lietuvos ryto" televizijai sakė nesitikėjęs, kad praėjus kelioms dienoms nuo tragiškos datos minėjimo, jam teks išgirsti teismo sprendimą, kad sovietų agresijos neigimas yra tik nuomonė. Jis mano, kad A.Paleckio išteisinimas gali įskaudinti nukentėjusius per Sausio 13-ąją.

Prokuratūra neįtakingos partijos politikui siūlė skirti lygtinę vienų metų laisvės atėmimo bausmę, jos vykdymą atidedant dvejiem metams.

A.Paleckis baudžiamojon atsakomybėn patrauktas, kai 2010 metais žiniasklaidai pareiškė, jog 1991 metų sausio 13 dieną "saviškiai šaudė į savus".

1991-ųjų sausio 13-ąją sovietų kariuomenei ir specialiesiems daliniams užimant Vilniaus televizijos bokštą bei Lietuvos radijo ir televizijos pastatą, žuvo 14, nukentėjo daugiau kaip 1000 beginklių žmonių. Kariai tada neišdrįso pulti Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo, kuri 1990-ųjų kovo 11 dieną paskelbė apie atkurtą Lietuvos nepriklausomybę.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

14 metų mokinys užpuolė ir sumušė savo mokytoją, o po incidento aiškėja, kad tai neįvyko netikėtai (1)

Šiauliuose paaugliui sumušus savo mokytoją prasidėjo diskusijos, ką daryti, kad smurto mokslo...

Didėja kai kurios „Sodros“ išmokų ribos: pasitikrinkite, kiek jums priklauso

Nuo sekmadienio įsigalioja naujos „Sodros‟ išmokų „lubos‟ ir „grindys‟ – patys...

Medvedevas užsipuolė dar vieną šalį: jie bus negailestingai sunaikinti (5)

Buvęs Rusijos prezidentas Dmitrijus Medvedevas pareiškė, kad britų kariai, mokantys Ukrainos...

Daiva Žeimytė-Bilienė, laida „Iš esmės“, Virginija Spurytė

Degutienė atskleidė, kokį politiką norėtų matyti Lietuvos prezidentu: tik yra vienas kabliukas (10)

Ilgametė konservatorė, prieš kurį laiką iš aktyvios politikos pasitraukusi buvusi Seimo...

Užkalnio šokas paprastų žmonių restorane: čia valgyti galima

Kur aš būčiau ir kas aš būčiau, jei ne mano draugai? Mano kolega ir antrasis inspektorius...

Stano skatina keisti požiūrį į privalomus mokesčius: paviešino, kokią sumą padengė valstybė už kraujo vėžio gydymą

Atlikėjas Stanislavas Stavickis-Stano parodė, kiek kainavo jo gydymas kovojant su klastingu kraujo...

Liis Auveert, delfi.ee

Paslaptingasis Riugenas: kodėl būtina pamatyti daugiausia saulės gaunančią Vokietijos salą?

Riugenas, pati didžiausia Vokietijos sala ir vienas iš pačių populiariausių turistinių...

Gediminas Inčiūra

Dievas Europoje ir niekas už Atlanto – kodėl Macijauskui nepavyko pakilti į NBA aukštybes? (3)

Profesionalo karjerą senokai jau baigęs 43-ejų metų Arvydas Macijauskas vis dar ne tik traukia...

Karas Ukrainoje. Jungtinė Karalystė perspėja apie Rusijos planus, iš JAV – prasta žinia Ukrainai žiniasklaida: „Wagner“ verbuos samdinius karui Ukrainoje (6)

Jungtinės Amerikos Valstijos patvirtino laikinąjį biudžetą, kuris leis vyriausybei dirbti dar...