Naujienų portalui JP pedagogė pasakojo:

„Esu mokytojos padėjėja. Atvažiavome su vaikais iš kitos mokyklos į baseino pamokas. Prie vaikų atėjo seselė apžiūrėti kojų ir rankų. Tuo metu jai kažkas paskambino, kad greičiau bėgtų, nes vaikas mokykloje nualpo. Tada ji pareiškė labai didelį nepasitenkinimą, kad šiandien jau trečias vaikas ir jokių veiksmų nesiėmė. Visiškas abejingumas, jokios atsakomybės. Ji nėjo gelbėti to vaiko ir toliau tikrino mano vaikams kojas. Pribėgęs treneris jos dar paklausė, ar turi amoniako, o ji vis tiek kalbėjo savo, kad neva jau viskas atsibodę. Man, kaip mamai – didžiulis šokas. Išleidžiame vaikus į mokyklas ir taip nutinka.“

Pagalbą suteikė


Naujienų portalo JP žurnalistams telefonu susisiekus su Panevėžio „Žemynos“ progimnazijos baseino bendrosios praktikos slaugytoja Zita, ši informaciją paneigė, ir teigė, kad pirmąją pagalbą suteikė visiems vaikams, kuriems jos reikėjo.

„Mano pagrindinis ir tiesioginis darbas yra baseine. Mokykla turi savo seselę, bet tuo metu jos nebuvo, todėl vaikams padėjau aš. Nė vieno vaiko nepalikau, visiems suteikiau pirmąją pagalbą. Tuo metu į baseiną buvo atėję nauji vaikai ir aš juos, įleisdama į baseiną, privalėjau patikrinti. Vykdžiau savo tiesioginį darbą. Pabaigiau vieną klasę tikrinti, kita – laukė, kol nuėjau suteikti pirmąją pagalbą“, – kalbėjo seselė Zita.

Ji teigia, kad antradienio rytą pagalbą mokykloje besimokantiems vaikams teikė net tris kartus.

„Vienas vaikas, iš tiesų, buvo nualpęs. Apie tai informavome tėvus, jie išsivežė jį. Kitas vaikas netyčia nuo piršto nusiplėšė odos gabaliuką, pamatęs kraują, nualpo, bet greitai atsigavo. Trečias įvykis, iš kurio ką tik grįžau, irgi nėra kažkuo ypatingas. Mergaitė negalėjo pakelti rankų, skundėsi raumenų skausmu, nes praėjusią dieną dalyvavo baseino treniruotėje. Aš viską padariau teisingai ir laiku“, – tvirtino Zita.

Neįvyko nieko ypatingo


„Žemynos“ progimnazijos direktorius Vidmantas Vilutis patvirtino, kad antradienį mokykloje seselės nebuvo, nes ji dalyvavo mokymuose. Anot jo, tokiais atvejais, pagal susitarimą, vaikų sveikata rūpinasi baseine dirbanti seselė.

„Reikalui esant, tiek vaikams, tiek mokytojams, pirmoji pagalba mokykloje visada yra suteikiama. Jeigu problemos labai rimtos, visada kviečiama grietoji pagalba ir informuojami tėvai. Mano žiniomis, seselė visiems suteikė pirmąją pagalbą, tik gal kiek užtruko. Jeigu į mokyklą nebuvo iškviesta greitoji pagalba, tai ir nebuvo kažko tokio labai pavojingo. Tikrai žinau, kad seselė pasirūpino visais“, – teigė V. Vilutis.