aA
Dėl riaušėmis virtusio mitingo prie Seimo administracinėn atsakomybėn patrauktiems profsąjungų lyderiams teismas nutraukė administracinę bylą dėl sausį prie Seimo vykusių riaušių. Teismas nutarė, kad jiems pateikti kaltinimai yra nekonkretūs, o mitingo organizatoriai nepažeidė jokių įstatymų bei tinkamai naudojosi Konstitucijoje numatytomis teisėmis.
Profsąjungų lyderiai išteisinti dėl riaušių prie Seimo
© DELFI (K.Čachovskio nuotr.)
Antradienį paskelbtą Vilniaus miesto antrojo apylinkės teismo teisėjo Gedimino Viederio nutarimą policija per 10 dienų dar galės apskųsti Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui.

Lietuvos darbo federacijos pirmininko Vydui Puskepaliui ir Lietuvos profesinės sąjungos „Solidarumas“ pirmininkei Aldonai Jašinskienei ir Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos pirmininkui Artūrui Černiauskui policija buvo surašiusi pažeidimų protokolus dėl sausio 16-ąją prie Seimo vykusiame mitinge pažeisto Susirinkimų įstatymo. Policija yra įsitikinusi, kad mitingo organizatoriai nesiėmė pakankamai priemonių, kad kilus neramumams prie parlamento pasikeistų mitingo pobūdis bei kad būtų laikomasi 75 metrų atstumo nuo Seimo.


„Organizatoriai nesiėmė priemonių nutraukti kitą prasidėjusį mitingą ir dėl to nesikreipė į policiją“, - teigiama policijos pareigūnų profsąjungų lyderiams surašytuose administracinių teisės pažeidimų protokoluose.


Administracinę bylą išnagrinėjęs Vilniaus miesto antrasis apylinkės teismas konstatavo, kad profsąjungų lyderiai negalėjo būti kaltinami dėl neveikimo. Pasak teismo, Susirinkimų įstatymas, kurio pažeidimu buvo kaltinami profsąjungiečiai, nenumato, kad prasidėjus kitam nesankcionuotam mitingui leidimą gavę organizatoriai privalo nutraukti savo renginį. „Netgi ir tuo atveju, jeigu jam trukdo kitas mitingas“, - pabrėžė teisėjas G. Viederis.


Teismo nutarime taip pat pažymima, kad mitingo organizatoriai turi tik teisę, o ne pareigą reaguoti į jų organizuojamame renginyje vykstančius pažeidimus. Tačiau, pasak teismo, administracinėn atsakomybėn patraukti profsąjungų lyderiai renginio metu elgėsi rūpestingai ir netgi kreipėsi pagalbos į policiją, norėdami iš eisenos į Vinco Kudirkos aikštę pašalinti neblaivius asmenis.

„Administracinėn atsakomybėn patraukti asmenys tinkamai ir rūpestingai naudojosi Konstitucijoje ir Susirinkimų įstatyme numatytomis teisėmis“, - nutraukdamas bylą pabrėžė teismas.

Baiminasi, kad taip ir liks neįvardyti riaušių organizatoriai


„Negalima sakyti, kad teismo sprendimas nustebino, nes per pirmą posėdį prašėme, kad mūsų bylą nutrauktų, nes jokių administracinių pažeidimų mes nepadarėme ir jų nepadarė į taikų mitingą susirinkę dalyviai, - po teismo posėdžio tvirtino Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos pirmininkas A. Černiauskas. - Jeigu tam tikros grupės buvo tuo suinteresuotos, tomis grupėmis turėjo užsiimti tą darbą atliekantys žmonės“.


A. Černiauskas džiaugėsi, kad Lietuvoje „egzistuoja demokratija“ – esą jis buvo gavęs žinių, kad policijos pareigūnams buvo nurodyta surašyti administracinės teisės pažeidimo protokolus profsąjungų lyderiams.


Paklaustas, kas vis dėlto turėtų atsakyti dėl riaušių prie Seimo, profsąjungų lyderis pareiškė, kad į šį klausimą turėtų atsakyti ikiteisminį tyrimą atliekanti prokuratūra. Tačiau jis baiminasi, kad tikrieji užsakovai bei jų tikslai taip ir liks neįvardyti.

„Negalime atsakyti, jei kažkas nugriaus Gedimino pilį“

DELFI primena, kad administracinėn atsakomybėn patraukti A. Černiauskas, A. Jašinskienė ir V. Puskepalis teisme neigė savo kaltę ir dėl kilusių neramumų prie parlamento kaltino tik policijos pareigūnus.


„Visi incidentai prie Seimo prasidėjo, kai mes jau buvome išėję prie Vyriausybės, - teisme kalbėjo V. Puskepalis. - Kaip mes juos galėjome išsivesti – kaip šuniukus už pavadėlio? Mes prie Seimo palikome du savo budėtojus, visi reikalingi veiksmai buvo atlikti, į mus tvarkdariai mitingo metu nesikreipė. Manau, kad reikia policijai prisiimti atsakomybę už nepadarytus veiksmus, o ne kaltinti taikius žmones“.


„Mes į mitingą kvietėme visus mus palaikančius ir tie, kurie norėjo protestą išreikšti, išėjo su mumis prie Vyriausybės“, - teigė A. Černiauskas.

Pasak jo, prie Seimo vyko tik vienas mitingas. „Ten buvo tam tikrų partijų susibūrimas, jie kalbėjo per mikrofoną, - kalbėjo Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos pirmininkas. - Būdami prie Vyriausybės mes neturime galimybės atsakyti už tai, kad kas nors nugriaus Gedimino pilį ar apvogs butą Žirmūnuose“.


„Manau, kad mes padarėme viską, ką galėjome, - teisme sakė A. Jašinskienė. - Mes kėlėme tik ekonominius reikalavimus, todėl buvome nusprendę nė vienam politikui neduoti mikrofonų. Profesinės sąjungos ruošėsi šiems renginiams labai atsakingai, mes kaip organizatoriai darėme viską, kas yra reikalaujama“.


Dėl viešosios tvarkos pažeidimų prie Seimo buvo sulaikytas 151 asmuo, 119 asmenų surašyti administracinių teisės pažeidimų protokolai. 32 asmenys buvo uždaryti į areštinę.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Įvedami nauji ribojimai: kur nuo penktadienio bus patekti sunkiau arba be galimybių paso – nebeįmanoma (198)

Įvedami nauji ribojimai. Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) griežtina reikalavimus be galimybių...

Daugiau nei 100 milijonų eurų, skirtų darbuotojų išeitinėms, biudžete guli nenaudojami: pasinaudoja tik retas (52)

Pandemija sudrebino darbo rinką, tačiau valstybės kaupiamos lėšos, skirtos atleidžiamiems...

Tomas Janonis | D+

Į kieno kišenę nuguls nacionalinio stadiono milijonai: bendrovėje besisukantys lietuviai išvengia viešumos (66)

Pasirašius daugiau nei 160 mln. eurų vertės Nacionalinio stadiono koncesijos sutartį pasigirdo...

COVID-19 statistika: 3058 nauji atvejai, 28 mirtys, pirmą skiepą gavo 2,3 tūkst. žmonių papildyta

Praėjusią parą nustatyti 3058 nauji COVID-19 atvejai, mirė 28 žmonės, ketvirtadienį pranešė...

Medalius plukdžiusią galerą įsiūbavo maištas: kapitoną verčiantys irklininkai kelia ultimatumus

Vienos produktyviausių pastarojo dešimtmečio sporto šakų Lietuvoje bendruomenė pradėjo irtis...

Užfiksavo naujausius vaizdus: migrantų bandymą patekti į Lietuvą lydėjo nesėkmė (2)

Praėjusią parą pasieniečiai apgręžė 79 neleistinose vietose į Lietuvą iš Baltarusijos...

Vokiečiai patarė, kaip darbdaviams Lietuvoje rasti darbuotojų: šis įdarbinimo būdas pas jus visiškai neišnaudojamas (21)

Lietuvoje – kritinė situacija: darbdaviai neranda kvalifikuotų darbuotojų, o pastarieji verčiau...

Fintech įmonės po Lietuvos banko padidinamuoju stiklu: penktadalis neturi pakankamai darbuotojų, dalis nė neteikia paslaugų ES (10)

Lietuvos bankas pasigenda daugiau brandos finansinių technologijų (fintech) sektoriuje – pastebi,...

„Bloomberg“: karantinai grįžta į Rytų Europą, Latvijos pavyzdžiu paseks dar kelios šalys (206)

Koronavirusas vėl siautėja mažiau paskiepytoje Rytų Europoje, grįžta ir karantinai....

Rasa Kaušiūtė po 10 metų atidavė legendinį buvusio mylimojo kostiumą: prisiminimus keliantys daiktai man – skaudi tema

Per ne vienerius koncertų ir televizijos projektų metus dainininkės Rasos Kaušiūtės spinta...