aA
Vilniuje protestuotojai kiaušiniais bandė apmėtyti prieštaringai vertinamo spektaklio publiką. Šeštadienio vakarą apie šimtas protestuotojų susirinko prie Nacionalinio dramos teatro, kur bus rodomas prieštaringai vertinamas italų režisieriaus Romeo Castelluccio spektaklis "Apie Dievo Sūnaus veido koncepciją".
Prieštaringai vertinamo spektaklio publiką Vilniuje bandyta apmėtyti kiaušiniais
© DELFI / Šarūnas Mažeika

Į spektaklį ateinančius žiūrovus apie pusšimtį protestuotojų pasitiko ant teatro kasų laiptų giedodami bažnytines giesmes. Tarp jų buvo ir monsinjoras Alfonsas Svarinskas. Tuo tarpu prie metaliniais užtvarais aptverto įėjimo publiką pasitiko dar apie pusšimtis protestuotojų su plakatais. Tarp jų buvo daug jaunimo. Jų rankose laikomi plakatai skelbė, kad yra dalykų, kurie niekam nevalia dergti nei už valstybines, nei už privačias lėšas. Tarp protestuotojų buvo vienuolių ir kunigų.

Įeinančiuosius į teatrą kruopščiai tikrino saugos tarnybos pareigūnai, užrašai prie teatro skelbė, kad draudžiama neštis aštrius daiktus, skysčius. Pasižiūrėti spektaklio žinomi rinkosi režisieriai ir aktoriai, žurnalistai, atvyko liberalcentristų lyderis Algis Čaplikas. Du protestuotojai Lietuvos valstybės vėliava bandė užtverti praėjimą į teatrą, tačiau paprašyti pareigūnų pasitraukė.

Pasirodžius buvusiam Valstybės saugumo departamento generaliniam direktoriui ir ambasadoriui Mečiui Laurinkui, viena moteris iš minios jo atžvilgiu paleido keletą užgaulių replikų. Paskui į M.Laurinkų buvo mestas kiaušinis. Jis atsitrenkė į petį ir ištiško nukritęs ant grindinio. M.Laurinkus nereagavo į incidentą ir nuėjo žiūrėti spektaklio. Kiaušinį metusio asmens neieškojo nei policijos, nei saugos tarnybos pareigūnai.

Kol spektaklis buvo rodomas žiūrovams, vieni protestuotojai pusantros valandos giedojo šventas giesmes, kiti lietuje prie įėjimo į teatrą stovėjo su plakatais. Keletas jaunuolių laikė krepšelius su spragėsiais ir vaišino jais visus norinčius.

"Protestuojame prieš šį spektaklį, todėl manome, kad jis yra niekingas popsas, todėl dalijame popcorną", - sakė vienas protestuotojų.

Kai spektaklis baigėsi ir žiūrovai skirstėsi, kažkas iš minios metė du kiaušinius. Jie į žiūrovus nepataikė. Po šio incidento policijos pareigūnai akyliau ėmė stebėti minią.

Protesto akcijoje visą jos laiką budėjo bent aštuoni uniformuoti pareigūnai, ją filmavo Vilniaus miesto savivaldybės viešosios tvarkos skyriaus atstovas. Jis sakė, kad leidimas protesto akcijai nebuvo gautas.

Spektaklyje naudojamas italų Renesanso tapytojo Antonello da Messinos paveikslas "Pasaulio Išganytojas". Jo fone pasakojama išmatų nebesulaikančio seno ligoto tėvo istorija, jo santykiai su sūnumi.

Festivalio rengėjai atmeta kaltinimus dėl tyčiojimosi iš šventų simbolių, o menininkų teisė, anot jų, rinktis meninės išraiškos priemones negali būti ribojama.

"Puikus, giliai krikščioniškas kūrinys. Aš esu pati religijos mokslų magistrė, po mano diplomu Jonas Paulius (popiežius Jonas Paulius II - BNS) pasirašė, aš esu taip sukrėsta. Tai puikus krikščioniškas kūrinys apie pasirinkimą, apie nuodėmę. Aš esu praktikuojanti, aš meldžiuosi kiekvieną dieną, mano darbas susijęs su krikščionybe. (..) Aš sakiau, kad jeigu mane spektaklis įžeis kaip krikščionį, aš ateisiu rytoj ir stosiu kartu su jais", - pasisukusi į protestuojančių pusę žurnalistams sakė viena iš spektaklio žiūrovių.

Kiti žiūrovai žurnalistams taip pat sakė nieko įžeidžiančio nepastebėję.

"Aukštesnės gimnazijos mokiniai jį turėtų pasižiūrėti - aistringas, krikščioniškas spektaklis, agituojantis apsispręsti", - žurnalistams sakė kitas žiūrovas.

Kalbintas parlamentaras A.Čaplikas taip pat teigė neįžvelgęs spektaklyje nieko bloga.

Romos katalikais save laiko 77 proc. Lietuvos gyventojų, stačiatikių yra 4 proc., 0,8 proc. teigia esantys sentikiai. Nė vienai religinei bendruomenei savęs nepriskiria 6 procentai gyventojų.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Ekonomistas apie sankcijų Rusijai poveikį: Kremliaus laukia labai liūdni popieriai (4)

Rusijai įsiveržus į Ukrainą, Europos Sąjunga ( ES ) įvedė precendento neturinčias sankcijas...

Vieniša dviejų vaikų mama negali ištrūkti iš pensijų voratinklio: net ir bažnytinę santuoką teismas nutraukia

Netekusi sugyventinio Loreta liko vieniša dviejų nepilnamečių dukrų mama, uždirbanti minimalų...

Putinas pasirašė dekretą: į kariuomenę šaukiama dar 147 tūkst. vyrų (1)

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pasirašė dekretą dėl pavasario šaukimo į kariuomenę...

Karas Ukrainoje. Iš Baltųjų rūmų – nerimo signalai: Rusija siekia gauti daugiau ginklų iš Šiaurės Korėjos Kuleba apie iš Kinijos gautus signalus: Kremlius piktinasi (1)

Ukrainos kariškiai pastarąją parą sunaikino dar 560 okupantų rusų. O iš viso nuo 2022 metų...

Migranto išsiuntimas iš Lietuvos virto tikra drama: šaukėsi pagalbos, bet buvo įsodintas į lėktuvą (12)

Ketvirtadienio naktį į Nigeriją buvo deportuoti 4 žmonės. Šįkart prieš tai įvyko drama dėl...

Eglė Veličkaitė

Susitikimas biuro lifte įtraukė į trejų metų romaną: prašė laiko išsiskirti su žmona, bet kvailės vietoje paliko mane (1)

Įprasta diena. Įprasta pietų pertrauka. Įprastas biuras. Tačiau nematytas veidas hole,...

Ar kada ragavote tokių margučių? Pasakoja, kaip pasigaminti įspūdingai atrodančią Velykų stalo pažibą

Velykų stalo puošmenomis ant kiekvieno stalo tampa margučiai , kurių marginimo raštai...

Ekspertai rekomenduoja peržiūrėti būsto paskolų sutartis: ko galima imtis, užgriuvus didesnėms įmokoms

Paskolas būstui turintys, gali mokėti mažiau, jei susiderės palankesnes sąlygas su bankais. Tai,...

Pirmasis bandymas pakeisti pensijų kaupimą atsitrenkė į valdančiuosius (8)

Ketvirtadienį posėdžiavęs Seimas per pateikimą atmetė opozicionierių valstiečių pataisas...

Nesuskils nė vienas: kelios gudrybės, kaip verdant kiaušinius sutvirtinti lukštą

Tik baltus arba vien rudus – daugelis iš įpročio renkasi būtent vienos spalvos kiaušinius....