aA
Seksualinių mažumų atstovams planuojant Kaune surengti pirmąsias eitynes „Kaunas Pride“, katalikai žada surengti atsakomąją akciją – viešai melstis ir giedoti. Tikintieji savo akciją planavo prie Šv. Achangelo Mykolo (Įgulos) bažnyčios, kur į eitynes turėtų rinktis „Kaunas Pride“ dalyviai, bet savivaldybės pozicija paskatino pakeisti planus. Viešą maldą ketinama surengti Laisvės alėjos ir Maironio gatvės sankirtoje, pro kurią turėtų pražygiuoti LGBTQ+ atstovai. Savivaldybės atstovai patikslino, jog leidimas rengti maldos akciją ir šioje vietoje nėra išduotas.
Prieš LGBTQ+ eitynes Kaune protestuoti žada tikintieji: vyks viešos maldos ir giedojimai
© DELFI / Andrius Ufartas

Ragina nesinešti plakatų su šūkiais

„Gyvename išskirtiniais laikais. Lietuvos sostinėje Vilniuje jau keturis kartus buvo leista rengti Lietuvos Gėjų Lygos (LGL) organizuojamo festivalio „Baltic Pride“ eitynes, diegiančias pasyviai stebinčiai visuomenės daugumai nepriimtiną ideologiją, homoseksualizmą ir genderizmą. Dabar ketinama pirmą kartą šias eitynes, kurioms suteiktas „Kaunas Pride“ vardas, pakartoti Kaune – savo katalikiškumu pagrįstai besididžiuojančioje Laikinojoje sostinėje“, – skelbia akcijos organizatoriai.

Kvietime nurodoma, kad meldžiantis bus atlyginama Dievui už viešą nuodėmės demonstravimą, nepriimtiną šeimai ir santuokai homoseksualizmo propagandą „Kaunas Pride“ eitynių metu.

„Pagal tradicinį katalikišką apibrėžimą, atsilyginimo aktas yra malda, turinti intenciją atlyginti už nuodėmingus veiksmus. Kadangi nuodėmė propaguojama viešai ir su valstybės leidimu, mes taip pat melsimės viešai. Mes turime padėti savo Tėvynei grįžti prie Dievo. Tai galima pasiekti malda, kuri turi galią perkeisti žmonių širdis, šeimas, bendruomenes ir net valstybes.

Gaminami „Kaunas Pride“ eitynių plakatai
Gaminami „Kaunas Pride“ eitynių plakatai
© DELFI / Nerijus Povilaitis

Parodykime, kad Lietuva – katalikiška šalis ir mums nepriimtinas palaidas elgesys! Atsineškite rožančių ir ateikite su šeimomis, pakvieskite draugus! Visi kartu, taikiai, su Dievo ir artimo meile melskime Dievo pagalbos mūsų šaliai! Kviečiame dalyvauti visus geros valios žmones – tiek pasauliečius, tiek dvasininkus, tiek ir tuos, kurie niekada gyvenime nėra meldęsi Šventojo Rožančiaus“, – rašoma socialiniuose tinkluose platinamame kvietime.

Organizatoriai taip pat prašo visų dalyvių elgtis ramiai ir į maldą nesinešti jokių plakatų su šūkiais.

„Tai visų pirma vieša atsilyginimo malda, o ne politinis protestas”, – patikslina organizatoriai.

Prieš LGBTQ+ eitynes Kaune protestuoti žada tikintieji: vyks viešos maldos ir giedojimai
© DELFI / Tomas Vinickas

Kviečia maldai, nors leidimo renginiui dar negavo

Nors kvietime melstis, nurodoma akcijos vieta – Laisvės alėja, prieš Šv. Archangelo Mykolo (Įgulos) bažnyčios, ši informacija kai kur jau patikslinta. Naujausiais duomenimis, akcija rengiama Laisvės alėjos ir Maironio gatvių sankryžoje, pro kur turėtų žygiuoti „Kaunas Pride“ dalyviai.

„Delfi“ žiniomis, akcijos vieta buvo pakeista nepritarus Kauno savivaldybei, nes Laisvės alėjoje esančios Įgulos bažnyčios (Soboro) taps pagrindime organizuojamų eitynių „Kaunas Pride“ vieta. Čia turėtų susirinkti dalyviai, formuotis kolona, judėti į kitą Laisvės alėjos pusę, o grįžus atgal būtų sakomos kalbos.

Negavus leidimo viešai maldos akcijai prie Įgulos bažnyčios, prašymą jam gauti pateikęs asmuo Kauno savivaldybei pateikė patikslintą prašymą. Jame ir nurodoma pageidaujama vieta – Laisvės alėjos ir Maironio gatvių sankirta.

Kauno savivaldybė informavo, kad iki šiol leidimas nėra išduotas, patikslintas prašymas bus svarstomas rugsėjo 1 dieną.

Savivaldybės atstovai patikslino, jog leidimas rengti maldos akciją nėra išduotas.

Kvietimas protestuoti prieš LGBTQ+ eitynes „Kaunas Pride“
Kvietimas protestuoti prieš LGBTQ+ eitynes „Kaunas Pride“
© Facebook

Platinamas kvietimas parodyti, jog „Kaunas – ne gaidynas“

Stebint viešąją erdvę, panašu, kad ruošiamas ne vienas antimitingas eitynėms „Kaunas Pride“.

Buvęs Kauno vicemeras, aštriais pasisakymais garsėjantis Stanislovas Buškevičius socialiniame tinkle „Facebook“ skelbė, kad vyks dar dvi protesto akcijos.

LGBT žino, kad prieš jų propagandą bus 2 mitingai: tėvų mitingas su šūkiu "Mes – normalūs", o kitas – moksleivių su šūkiu "Grąžinkite pavogtą vaivorykštę vaikams", – rašė S. Buškevičius, pridūręs, jog homoseksualizmas prieštarauja sveikam protui ir moralei, o „visos šios žydros eisenos“ yra nukreiptos į vaikų sąmonę.

Ateiti ir protestuoti prieš „Kaunas Pride“ kviečia ir grupė, pasižyminti neonacių retorika.

„Atvyk rugsėjo 4 dieną ir visi kartu parodykime, kad Kaunas – ne gaidynas“, – kvietimų su šiuo tekstu bei perbraukta LGBT vėliava galima pamatyti ne vienoje miesto vietoje.

„Lietuva vis labiau pūva nuo globalistų infekcijos. Iškilo dar vienas simptomas – „Kaunas Pride“. Negalime leisti, kad šie parazitai kolonizuotų tikrąją kultūros sostinę – Kauną. Todėl reikia susivienyti ir visiems parodyti, jog Lietuva ir Kaunas nepasiduos!”, – skelbiama atsišaukime, kuris platinamas ir socialiniuose tinkluose. Šio kvietimo autoriai – plačiau apie save neskelbianti grupė „Atkirtis“, neonacių retorika persunktus tekstus publikuojanti tinklo „Telegram“ kanale. Gali būti, jog „Atkirtis“ – fašistinio judėjimo „Skydas“ likučiai, gal tik keli asmenys, veikiantys virtualioje erdvėje.

„Organizacijos "Atkirtis" pagrindinis tikslas yra suvienyti Lietuvos piliečius, tam, jog mes neišnyktume ar nebūtume pakeisti. Tai yra aukščiau už kairę ir dešinę, tai - svarbiau už viską!“, – skelbiama „Telegram“ kanale, kur pateikiamas ir priešų sąrašas. Anot radikalų, tai globalistai, sionistai ir neokomunistai.

Nei vieno leidimo antimitingams dar neišduota

Kauno apskrities policijos atstovė Odeta Vaitkevičienė patvirtino, jog pareigūnai domisi plakatus su kvietimu protestuoti prieš „Kaunas Pride“ platinančiais asmenimis.

„Informacija apie internete pasklidusius plakatus su atskiru kvietimu Kauno apskrities policijai yra žinoma. Šiuo metu stebima visa viešoji erdvė, renkama informacija apie galimus plakatų platintojus ir tokios informacijos organizatorius“, – portalui „Delfi“ minėjo policijos atstovė O. Vaitkevičienė.

Pasitikslinus, ar rugsėjo 4 dieną, kai planuojamos „Kaunas Pride“ eitynės gauta daugiau prašymų surengti prieš jų dalyvius nukreiptas protesto akcijas, miesto savivaldybės atstovai minėjo sulaukę vienintelio prašymo leisti organizuoti viešą maldą.

„Turimais duomenimis, išduotų leidimų oficialiems renginiams Kauno mieste, kurie būtų nukreipti prieš „Kaunas Pride“, nėra. Tačiau pareigūnai sistemina visą informaciją apie mieste tą dieną vyksiančius renginius ir galimas grėsmes, kurios galėtų kilti jų metu“, – portalui „Delfi“ sakė policijos atstovė O. Vaitkevičienė.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(89 žmonės įvertino)
3.5618

Top naujienos

Po įžūlaus Putino pasirodymo – įtakingų pareigūnų žinutė: naujo rusų puolimo gali nebūti (1)

Arešto orderis nesustabdė Vladimiro Putino nuo kelionių. Iš okupuoto Krymo – į okupuotą...

Kremliaus žiniasklaida jau įvertino Benkunską (11)

Vilniaus meru išrinktas politikas, kuris yra pavadinęs Maskvos namus „šnipų tašku“, rašo...

Libertas Klimka – apie laukiančius pavasario ir Velykų orus: tam įtakos turi ir siaubingas įvykis šalia mūsų

Anksčiau senoliai galėjo tiksliau nuspėti, koks bus oras per Velykas, koks bus pavasaris, vasara ar...

Pensijų fonde netekusi apvalios sumos susirūpino: ar tikrai viskas žmonių labui

Pinigai prarasti, o bankai vis tiek pasiima turto valdymo mokestį, piktinasi skaitytoja Oksana. Ji...

Po išduoto arešto orderio Putinas Europoje sulaukė užtarėjo (14)

Serbijos prezidentas Aleksandaras Vučičius pareiškė, kad Tarptautinio baudžiamojo teismo (TBT)...

Bloomberg News

Ko iš tiesų siekia į Maskvą atvykęs Xi Jinpingas?

Kinijos prezidentas Xi Jinpingas , kuris šią savaitę tris dienas lankysis Maskvoje, perduos...

Dėl planuojamos naujos paslaugos greitosios medikai gūžčioja: tai turės vykdyti kitų ligonių sąskaita

Pacientų pavėžėjimas , planuojama, jau netrukus taps realybe, net kai skubi pagalba bus...

Karas Ukrainoje. Prieš Xi Jinpingo vizitą Maskvoje – aiški žinia iš Ukrainos analitikai: Rusijos vadovybė – neviltyje (1)

Pirmadienį , kovo 20 d., Europos Sąjungos šalių užsienio reikalų ministrai pasirašys Ukrainos...

Liudas Dapkus. Amžinieji ir trumpiai

Vienus lyderius išrenka tautos. Kiti juos gauna iš Dievo ar kitų aukštesniųjų jėgų. Vieni...

Skeptiškai vertina kalbas apie konservatorių nesėkmę: supraskim, ko siekia ši partija (18)

Nors nemažai partijų skelbia laimėjusios Savivaldybių tarybų ir merų rinkimus, lyderystės...