aA
Nacionalinis dramos teatras šeštadienį „pasipuošė“ metalinėmis tvoromis, o žiūrovų lauks personalas su metalo detektoriais. Tai ne menininė instaliacija: tokiu būdu ruošiamasi prieštaringų reakcijų sulaukusio italų režisieriaus Romeo Castelluci spektaklio „Apie Dievo Sūnaus veido koncepciją“ rodymui.
Prieš italo spektaklį publika pasitikta maldomis ir patikrinimais metalo detektoriais
© DELFI

Likus porai valandų iki spektaklio, tvoras prie Dramos teatro jau dabino įspėjantys užrašai. Teatro prieigose ir prie jo durų budėjo policijos pareigūnai.

Nacionalinio dramos teatro vadovas Martynas Budraitis DELFI patvirtino, kad tokių priemonių teko imtis norint užtikrinti teatro darbuotojų bei žiūrovų saugumą.

Prie Nacionalinio dramos teatro besibūriuojantys žmonės buvo nusiteikę įvairiai: vieni - meldėsi, kiti - giedojo bažnytines giesmes, treti - vaišino spragėsiais. Nors apie 100 žmonių sudarančioje minioje buvo ir mažiau draugiškai nusiteikusių asmenų, kol kas policija pažeidimų neužfiksavo.

Tiesa, protestai paskatino bilietų į prieštaringą spektaklį pardavimus: šiuo metu laisvų bilietų nėra nei šeštadieniui, nei sekmadieniui.

M.Budraitis: režisieriui dėl to labai liūdna

„Ne paslaptis, kad buvo sulaukta visokių grasinimų. Jei viešoje erdvėje buvo išsakomi grasinimai, kad teatro teritorijoje bus padėtas sprogmuo, reikia į tai reaguoti. Norėdami užtikrinti saugumą, surengėme tam tikrą lankytojų patikrą. Prie teatro buvo pastatytos užtvaros“, - sakė M. Budraitis.

Nacionalinio dramos teatro istorijoje tai – pirmas atvejis, kai metalo detektoriais bus tikrinami į spektaklį ateinantys žiūrovai. Paprastai tokia sustiprinta apsauga taikoma tik teatre lankantis aukščiausiems valstybės vadovams.

„Man labai gaila, kad susidarė tokia situacija dėl spektaklio nemačiusių žmonių išankstinės nuomonės. Tai sudaro trukdžius kitai visuomenės daliai tą spektaklį žiūrėti“, - DELFI apgailestavo Nacionalinio dramos teatro vadovas.

Anot M. Budraičio, dėl susidariusios situacijos apmaudžiai reaguoja ir pats režisierius R. Castelluci.

„Kaip jis išsireiškė, jam dėl to labai liūdna. Man taip pat nėra malonu imtis tokių priemonių“, - prisipažino jis.

Policija pasirengusi

Policijos departamento atstovas Ramūnas Matonis DELFI teigė, kad apsaugą užtikrina tiek policija, tiek teatro administracijos pasamdyti apsaugininkai.

„Buvo pranešimų, kad kažkas grasina susprogdinti teatrą. Policija atitinkamai ėmėsi tam tikrų saugumo priemonių“, - sakė R. Matonis.

Pasak jo, daugiau grasinimų dėl R. Castelluci spektaklio nesulaukta.

Pašnekovas ramino, kad viešoji tvarka bus užtikrinta, o pareigūnai gerai pasirengę.

Prezidentė vertinimą palieka žiūrovams

Prezidentė Dalia Grybauskaitė šeštadienį atsisakė komentuoti kilusį ažiotažą dėl prieštaringo italų režisieriaus spektaklio ir sakė vertinimus paliekanti žiūrovams.

Šalies vadovė teigė, kad pati neturės laiko pažiūrėti savaitgalį Vilniuje ketinamo rodyti R. Castellucci spektaklio "Apie Dievo Sūnaus veido koncepciją", kurio kritikai teigia, jog jame nepagarbiai elgiamasi su Kristaus atvaizdu.

"Sunku man labai vertinti, aš pati to spektaklio nemačiau, ir, deja, neturėsiu laiko jo aplankyti, tai paliksiu jį vertinti tiems, kas jį pažiūrės", - sakė prezidentė, BNS paklausta, kaip vertina kilusį ažiotažą.

Kelios dešimtys Seimo narių penktadienį paragino Lietuvos visuomenę boikotuoti spektaklį, kuris, jų nuomone, įžeidžia krikščionis, skaldo visuomenę ir kursto religinę nesantaiką.

Šeštadienio vakarą prieš spektaklio rodymą Lietuvos nacionaliniame dramos teatre taip pat planuojamos protesto akcijos.

Spektaklyje naudojamas italų Renesanso tapytojo Antonello da Messinos paveikslas "Pasaulio Išganytojas". Jo fone pasakojama išmatų nebesulaikančio seno ligoto tėvo istorija, jo santykiai su sūnumi.

Festivalio rengėjai atmeta kaltinimus dėl tyčiojimosi iš šventų simbolių. Pasak jų, teisė rinktis meninės išraiškos priemones negali būti ribojama. Kultūros ministras Arūnas Gelūnas teigia, kad raginimai cenzūruoti spektaklį yra nepriimtini demokratinėje visuomenėje.

Spektaklio reklama sulaukė Lietuvos katalikų bažnyčios ir Lietuvos stačiatikių protestų. Romos katalikais save laiko 77 proc. Lietuvos gyventojų, stačiatikių yra 4 proc., 0,8 proc. teigia esantys sentikiai. Nė vienai religinei bendruomenei savęs nepriskiria 6 procentai gyventojų.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Ekonomistas apie sankcijų Rusijai poveikį: Kremliaus laukia labai liūdni popieriai (7)

Rusijai įsiveržus į Ukrainą, Europos Sąjunga ( ES ) įvedė precendento neturinčias sankcijas...

Vieniša dviejų vaikų mama negali ištrūkti iš pensijų voratinklio: net ir bažnytinę santuoką teismas nutraukia

Netekusi sugyventinio Loreta liko vieniša dviejų nepilnamečių dukrų mama, uždirbanti minimalų...

Putinas pasirašė dekretą: į kariuomenę šaukiama dar 147 tūkst. vyrų (4)

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pasirašė dekretą dėl pavasario šaukimo į kariuomenę...

Karas Ukrainoje. Iš Baltųjų rūmų – nerimo signalai: Rusija siekia gauti daugiau ginklų iš Šiaurės Korėjos Kuleba apie iš Kinijos gautus signalus: Kremlius piktinasi (1)

Ukrainos kariškiai pastarąją parą sunaikino dar 560 okupantų rusų. O iš viso nuo 2022 metų...

Migranto išsiuntimas iš Lietuvos virto tikra drama: šaukėsi pagalbos, bet buvo įsodintas į lėktuvą (12)

Ketvirtadienio naktį į Nigeriją buvo deportuoti 4 žmonės. Šįkart prieš tai įvyko drama dėl...

Edita Rouge

Intymus ir šeiminis gyvenimas šiose šalyse kelia šiurpą: nuotakų nupenėjimas, „papildoma“ žmona ir kiti protu nesuvokiami papročiai

Jau skaitėte straipsnį apie intymų ir šeiminį gyvenimą žymiausiose Afrikos gentyse, kuriose...

Apsilankė kavinėje, kurioje katė visada yra teisi: vilniečiai joms atleidžia visas išdaigas, tačiau vieno nepasimoko

Prieš jūsų akis – katės, anksčiau gyvenusios kačių prieglaudoje. Jau aštuonerius metus jos...

Pirmasis bandymas pakeisti pensijų kaupimą atsitrenkė į valdančiuosius (8)

Ketvirtadienį posėdžiavęs Seimas per pateikimą atmetė opozicionierių valstiečių pataisas...

Nesuskils nė vienas: kelios gudrybės, kaip verdant kiaušinius sutvirtinti lukštą

Tik baltus arba vien rudus – daugelis iš įpročio renkasi būtent vienos spalvos kiaušinius....

Ar kada ragavote tokių margučių? Pasakoja, kaip pasigaminti įspūdingai atrodančią Velykų stalo pažibą

Velykų stalo puošmenomis ant kiekvieno stalo tampa margučiai , kurių marginimo raštai...