Už tai, kad nedalyvavo svarbiame opozicijai balsavime dėl Biudžeto įstatymo projekto grąžinimo Vyriausybei tobulinti, Liberalų frakcijos vadovai praėjusią savaitę grasino pašalinti iš frakcijos Juozą Raistenskį ir Henriką Žukauską. Kaip pranešė "Lietuvos rytas", J.Raistenskis Liberalų frakcijos posėdyje ėmė teisintis, kad jis norėjo dalyvauti svarbiame balsavime, bet tuo metu jį savo kabinete laikė uždaręs buvęs R.Pakso Vyriausybės aplinkos ministras H.Žukauskas.
durys_21
"Henrikas sustabdė mane koridoriuje ir pakvietė užeiti į kabinetą. Kai užėjau, jis paslaptingai pasakė, kad dėl kažkokių senų skolų turėčiau neiti dabar balsuoti. Manydamas, kad tai nėra svarbus balsavimas, aš iš pradžių ir paklausiau", - pasakojo detektyvinę istoriją buvęs Vilniaus vicemeras 48 metų J.Raistenskis.

Kai į J.Raistenskio mobilųjį telefoną viena po kitos buvo atsiųstos kelios žinutės iš Seimo posėdžių salės su primygtiniais raginimais eiti balsuoti, H.Žukausko kabinete užrakintas J.Raistenskis ėmė nerimauti.

Netrukus kažkas ėmė įnirtingai belstis į H.Žukausko kabineto duris. "Pasijutau nejaukiai. Galiu sėdėti neužsidaręs ir neiti balsuoti, jei matau reikalą. Bet nuo kažko saugotis už užrakintų durų man nėra priimtina", - prisiminė nemalonią situaciją J.Raistenskis.

Bet, pasak šio liberalo, jo kolega ir po to neatrakino durų. Į "Lietuvos ryto" klausimą, ar H.Žukauskas kabineto duris užrakino jam matant ir ištraukė raktą, J.Raistenskis atsakė: "Specialiai jų rakinti nereikėjo. Durys ir pačios galėjo užsitrenkti".

Prieš pat balsavimą dėl kitų metų biudžeto įstatymo Liberalų frakcijoje pasklido gandas, kad buvusio partijos lyderio Rolando Pakso šalininkai mainais už būsimą paramą ekspremjerui kovoje dėl Seimo vicepirmininko posto gali paremti kairiuosius dėl biudžeto įstatymo.

Teigta, jog taip per ankstesnį balsavimą jau pasielgė R.Pakso šalininkais laikomi H.Žukauskas ir J.Raistenskis. Vis dėlto dėl kitų metų biudžeto praėjusį ketvirtadienį liberalai balsavo prieš, ir niekas iš jų kairiųjų Vyriausybės neparėmė.

J.Raistenskis teigė iki šiol vis dar nesupratęs H.Žukausko elgesio motyvų: "Neįsivaizduoju, apie kokias skolas tada man H.Žukauskas kalbėjo. Aš ministras nebuvau ir visų tų dalykų neišmanau".

Atsakydamas į klausimą, kodėl buvo pagrobęs kitą liberalą, H.Žukauskas iš pradžių kvatojosi ir kalbėjo, kad visa ši istorija - jau praeitas etapas: "Nėra prasmės valgyti pašildyto maistelio. Reikėjo anksčiau klausinėti".

Po to buvęs aplinkos ministras J.Raistenskio pasakojimą pavadino fantazijomis: "Baikite. Kaip galima žmogų uždaryti kabinete?" Tačiau J.Raistenskis teigė, kad H.Žukauskas Liberalų frakcijos nariams patvirtino jo detektyvinį pasakojimą.

Liberalų frakcijos vadovybė atsisakė oficialiai komentuoti frakcijos žinią apie J.Raistenskio pagrobimą, įvykdytą H.Žukausko. Įsipainiojęs į detektyvą J.Raistenskis didžiausios Seimo opozicinės jėgos posėdžius pasiūlė daryti atvirus visiems.

"Frakcijoje susikaupė jau per daug pavyzdžių, kai parlamentarai vieni kitus įtarinėja. Neretai po uždarų frakcijos posėdžių pasirodo visiškai priešinga informacija, ji apauga visokiais gandais ir gandeliais. Kyla įvairių nesusipratimų, didėja nesantaika", - kalbėjo J.Raistenskis.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

LRT taryba užkirto kelią Jakilaičiui užimti generalinio direktoriaus kėdę papildyta (126)

Antradienį Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos (LRT) taryba patikslino kandidatams į...

Oksana Pikul – atvirai apie lemtingą rytą, iškeltą sąlygą Simui ir šoko ištiktą sūnų (514)

Sekmadienio rytą Jasaičių šeimą sukrėtęs skandalas turi ir kitą pusę. Tėvų kivirčą matė...

Feisbuke plinta pagalbos šauksmas: kelionė troleibusu kaunietei baigėsi daliniu apkurtimu ieško įvykio liudininkų (14)

Prieš pat Naujuosius kelionė troleibusu Kaune vienai poniai baigėsi daliniu apkurtimu – esą keli...

Dakaro rekordininkas Juknevičius: čia jau stebuklas, kad šiuo automobiliu užėmėm tokią vietą (13)

Antradienio naktį į Lietuvą grįžę Baltijos šalių rekordininkai Dakaro ralyje Antanas...

Prekybos tinklai nori atsisakyti pigiausios kiaušinių rūšies (148)

Daugiau kaip 90 proc. pirkėjų renkasi pigiausius – narvuose laikomų vištų kiaušinius, tačiau...

Aplinkiniuose laukuose surinko visas atliekas ir pasistatė štai tokį namą (255)

Krunai – kaimas Širvintų rajone, kuris jau 2001-aisiais laikytas išnykusiu. Šiandien čia...

Mirtinas pavojus: einant gatve verta žvilgtelti į viršų (6)

Šalyje galima rasti tūkstančius balkonų , į kuriuos vargu ar išdrįstumėte įkelti koją ar...

Siūlo 9 proc. PVM besišildantiems savarankiškai (63)

Seime – naujas siūlymas pridėtinės vertės mokesčio ( PVM ) lengvatą taikyti ir tiems...

Karbauskis iš Jakilaičio gavo ir kitokių klausimų (564)

Po antradienį vykusios spaudos konferencijos, kurioje Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos...

Manėte, kad „Ugg“ batai yra gremėzdiški? Palaukite, kol išvysite podiumo naujovę (20)

Patogumu ir šiluma pirkėjus masinantys „ Ugg “ batai mados ekspertams skamba kaip...