aA
Teisėjų garbės teismas penktadienį skyrė griežtą papeikimą neblaiviam prie vairo sugautam Vilniaus miesto apylinkės teismo teisėjui Mindaugui Striaukui.
Mindaugas Striaukas
Mindaugas Striaukas
© DELFI / Domantas Pipas

„Teismas daro išvadą, kad teisėjo M. Striauko padaryti pažeidimai yra vienkartinio pobūdžio, teisėjas anksčiau drausmine tvarka nėra nubaustas. Iš byloje pateiktų dokumentų matyti, kad teisėjas turėjo ilgametę 15 metų teisėjo darbo patirtį, jo profesiniai gebėjimai ir asmeninės savybės vertinami tiktai teigiamai“, – pranešė garbės teismo narė, žurnalistė Rita Miliūtė.

„Teisėjas visiškai pripažino nederamą elgesį, savikritiškai vertina savo veiksmus, supranta savo poelgio neigiamą pobūdį, dėl padarytų pažeidimų nuoširdžiai gailisi, išgyvena ir atsiprašo“, – sakoma teismo nutartyje.

Taip pat pažymėta, kad Teisėjų garbės teismas neturi pagrindo manyti, kad M. Striaukas yra linkęs piktnaudžiauti alkoholiu.

Anksčiau M. Striaukui taip pat buvo skirta administracinė nuobauda – 800 Eur bauda – ir specialiosios teisės atėmimas (teisė vairuoti transporto priemones) 6 mėnesius, draudimas vairuoti transporto priemones, kuriose neįrengti alkoholiniai variklio užraktai, 12 mėnesių.

R. Miliūtė teigė, kad priimant sprendimą apsvarstytos įvairios nuobaudos galimybės, ne visi nariai turėjo vienodą nuomonę, tačiau galutinis sprendimas yra bendra teismo pozicija.

„Tai yra viena iš griežtesnių priemonių. Teismas atsižvelgė į įvairias aplinkybes, ne tik į vieną galimybę“, – žurnalistams sakė ji.

Teisėjas M. Striaukas žurnalistams teigė, kad buvo susitaikęs su bet kokiu teismo sprendimu, tačiau pabrėžė, kad sprendimą dėl jo ateities dar turės priimti Teisėjų taryba.

„Šiandieninis sprendimas dar nereiškia, kad aš lieku teisėjo pareigose. Dar spręs Teisėjų taryba ir šiandien dienai aš išgirdau tik tai, kad kažkas išgirdo, jog yra žmonės, yra teisėjai ir yra daugelis aplinkybių, daugelis savybių, daugelis dalykų, į kuriuos tikrai reikėtų atsižvelgti, nepaisant to, kad aš pripažįstu, jog padariau tikrai šiurkštų teisės pažeidimą, tačiau tai nėra nusikaltimas, nėra pažeidimas baudžiamąja prasme“, – sakė teisėjas.

„Įkvėptas kolegų noriu pasakyti, kad tikėkimės, jog praktika keisis“, – pridūrė jis.

„Aš tikrai buvau susitaikęs su bet kokiomis pasekmėmis ir dabar jų laukiu, kokios jos bebūtų, tačiau tikrai susilaukiau labai didelio kolegų palaikymo ir noro išklausyti, suprasti, kad mes, teisėjai, kaip žmonės taip pat esam labai skriaudžiami“, – teigė M. Striaukas.

Kalbėdamas apie jam skirtą drausminę nuobaudą, jis sakė, kad ši turės dideles pasekmes, jei jis ir toliau tęs teisėjo darbą.

„Ne pati griežčiausia, bet antra pagal griežtumą ir ji sukelia dideles pasekmes man (...) Tai reiškia, kad aš negaliu nei daryti karjeros, o bet koks net minimalus drausmės pažeidimas reikš mano atleidimą“, – kalbėjo M. Striaukas.

Taip pat jis teigė neketinantis skųsti šio sprendimo, tačiau pažymėjo, kad per dešimt dienų Lietuvos Aukščiausiajam Teismui skundus gali pateikti tiek Vilniaus apylinkės teismo administracija, tiek Teisėjų etikos ir drausmės komisija.

M. Striaukas policijos neblaivus prie automobilio vairo sustabdytas gegužės 19-osios rytą, apie 7.40 val., Vilniuje.

Tuomet jam nustatytas 0,61 promilės girtumas. Policijos teigimu, teisėjas nepadarė jokio pažeidimo, tiesiog buvo sustabdytas patikrinti.

Po šio įvykio prezidentas Gitanas Nausėda kreipėsi į Teisėjų tarybą dėl patarimo atleisti M. Striauką iš teisėjo pareigų, tačiau taryba atidėjo šį klausimą, kol bus gautas Teisėjų garbės teismo sprendimas šiuo klausimu.

Teisėjų tarybos posėdyje M. Striaukas sulaukė ir palaikymo, o daugelis narių išreiškė abejones, kad jo atleidimas būtų per griežta ir per ankstyva sankcija.

M. Striaukas tiek Teisėjų taryboje, tiek Teisėjų garbės teisme neneigė vartojęs alkoholį išvakarėse. Savo kaltę jis visiškai pripažino, gailėjosi ir ne kartą sakė prisiimantis visą atsakomybę už savo poelgį bei suvokiantis, kad atsakomybė gali būti ir griežčiausia, tai yra – atleidimas iš pareigų.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(6 žmonės įvertino)
5.0000

Top naujienos

Tomas Janonis

Prieš įtakingiausius šalies verslininkus valstybė bejėgė: situacija ežero pakrantėje tiesiog bado akis (2)

Praėjus metams nuo tada, kai Aplinkos ministerija garsiai pasigyrė visuomenei atverianti garsųjį...

EK ataskaitoje – didžiulė Lietuvos problema: tokio darbo jėgos trūkumo nebuvo per pastaruosius 15 metų (2)

Europos Komisija dėmesį atkreipia į Lietuvai jau kuris laikas žinomą problema, susijusią su...

Delfi Plius

Ukraina dar pamena ir kitą susprogdintą užtvanką: liudininkų pasakojimuose – šiurpios detalės

Okupantų rusų Ukrainoje sunaikinta Kachovkos užtvanka sukėlė katastrofą ir priminė kitą...

Naujas tyrimas Vilniuje parodė tiesą, kurios apie savo vaikus nenorėtų sužinoti tėvai: vieną minutę agresyvus, kitą – komoje (4)

Vieną minutę agresyvūs, kitą – ištikti komos, apimti traukulių, nekoordinuoti ir kamuojami...

Karas Ukrainoje. Cinizmo viršūnė: Rusija apšaudo nuo potvynių bėgančius žmones, išsigelbėti siekia 17 tūkst. ukrainiečių  Ukrainoje užtvindytos 24 gyvenvietės, vanduo plūsta į Chersoną (75)

Naktį į antradienį okupantai rusai susprogdino Kachovkos hidroelektrinės užtvanką, kuri yra prie...

Vilniuje stipriai susidūrė du automobiliai: BMW vertėsi tris kartus, „Lexus“ vairuotojas girtas

Vėlų antradienio vakarą Vilniuje įvyko didelė eismo nelaimė. Pirminiais duomenimis, avarijos...

Vasara kaip reikiant įsibėgėjo: artimiausiomis dienomis – karščio banga

Trečiadienio dieną Lietuvos orus lems aukšto slėgio sritis, todėl džiugins saulėti orai,...

Sniego pilys

Tokie bandymai jau buvo daryti su gyvūnais, bet italų chirurgas ryžosi žengti toliau: nutarė perkelti žmogaus galvą ant kito žmogaus kūno

Jis gimė neturėdamas galimybės vaikščioti, ryžosi operacijai, kad jo galva būtų persodinta ant...

Konkurencija dėl atostogautojų pasiekė naują lygį: į Turkiją išskrido didžiausias Lietuvos istorijoje keleivinis lėktuvas (5)

Siekdami atkreipti kuo daugiau dėmesio, Lietuvoje veiklą pradedanti turkiško kapitalo kelionių...

Lietuva turi milžiniškų tikslų: maitinsime Vokietiją elektra ir tapsime pavyzdžiu visai Europai (6)

Po karo Ukrainoje pradžios driokstelėjusi energetikos krizė kaip reikiant smogė ne tik verslams,...