aA
Pusė metų kančios ir nežinomybės – taip dabar gyvena vilnietė, kuri yra pasiruošusi pereiti kryžiaus kelius, kad tik atgautų anūkę. „Ir vaiko mes nematėme – nei tėvas, nei, aš, močiutė“, – LNK tikino teisybės ieškanti moteris. Dramatiška istorija, kuri visai neseniai sukrėtė Lietuvą, prasidėjo gruodį – naujagimis Vilniuje buvo paliktas prie šiukšlių konteinerio, į medikų rankas kūdikis pateko kritinės būklės, tačiau, laimė, išgyveno.
Prie konteinerio palikto kūdikio artimieji nebegali tylėti: nei močiutei, nei tėvui neleidžiama susigrąžinti vaiko
© DELFI montažas

Po šio įvykio paaiškėjo, kad jauna ir tik pagimdžiusi moteris vaikelį išnešė ir paliko pati. Net ir dabar gimdyvės artimieji dėl to graudinasi: vilnietė sako, kad dukra lankėsi pas gydytojus, bet nėštumą nuslėpė ir tikino, kad stambėjo nuo vaistų.

„Klausėme jos, kodėl taip padarė, dukra sakė, kad pasimetė ir nežinojo, ką daryti“, – liūdną pokalbį prisiminė motina.

Kita gimdyvės giminaitė pasakojo, kad mergina patyrė šoką ir didžiulį stresą, taip pat dėl gimdymo labai stipriai nukraujavo ir galiausiai apalpo. Pasak jos, kitomis aplinkybės palikto kūdikio motina yra gera, neagresyvi, švelni, labai myli gyvūnus ir vaikus.

Naujagimio motina po įvykio buvo atvesta į teismą, policija ir prokurorai ėmėsi tyrimo ir iki šiol moteris yra nelaisvėje, o kūdikis buvo perduotas laikiniems globėjams.

„Remiantis įstatymais, artimiausiems giminaičiams turėjo vaiką atiduoti – aš juk jo močiutė ir galiu auginti, taip pat esu dirbusi aukle daug metų, viską apie juos suprantu ir labai myliu. Tačiau man buvo pasakyta, kad neleis jo pasiimti, kadangi esu per sena“, – kalbėjo moteris.

Giminaitė antrino, kad tokiu sprendimu stebisi visi artimieji ir kad mažylio pusę metų niekas nematė.

Ne tik močiutė kovoja dėl vaikelio globos, bet jį susigrąžinti norėtų ir tėvas. Jo teigimu, labai to norėtų tai padaryti, tačiau tai neįmanoma. Vyras pasakojo, kad savo du vaikus jau užaugino, o dukrą susigrąžinti yra pasiruošęs. „Greitai atidarysiu savo meno skulptūrų įmonę“, – atviravo jis.

Vaiko tėtis nekaltino gimdyvės dėl palikto kūdikio laiptinėje ir sakė, kad tai buvo pogimdyminis stresas: „Nieko nepadarysi, visoms moterims taip gali atsitikti. Labai laukiu, kada ją išleis, nes visiškai netikėtai ją uždarė“.

Dukros negalintis atgauti tėvas dėl visko kaltina tik institucijas, pasidarė ir DNR testą, kuris patvirtino, kad jis yra tėvas. Visgi laikas šiems artimiesiems negailestingas, kadangi po dvylikos mėnesių pasibaigus laikinai globai vaikas gali atitekti svetimiems žmonėms. Susigraudinęs vyras šį gyvenimo tarpsnį apibūdino kaip vieną sudėtingiausių.

Vaiko močiutė tikino, kad kreipėsi visur, kur tik galėjo, taip pat susirado advokatą. „Rašiau skundą ir kažkuriam vaiko teisių skyriui. Paskui paaiškėjo, kad reikėjo ne ten, o kažkokiam inspektoriui, tačiau iš kur man žinoti? Visos durys uždarytos, kai tik kažkur kreipiesi, iškart tau cituojami įstatymai, sakoma, kad negalima teikti jokios informacijos“.

Pasak jos, jai buvo liepiama eiti pas gydytojus, tikrintis sveikatą, tačiau senyvai moteriai tai padaryti buvo sunku ir dėl įvesto karantino, ir dėl baimės užsikrėsti gydymo įstaigose koronavirusu.

„Jeigu dirbti galiu, vadinasi, esu sveika. Nesuprantu, ko toms institucijoms daugiau reikia“, – skundėsi gimdyvės motina.

Vis dėlto vaiko teisių apsaugos specialistai sako, kad iš šeimos jokio prašymo susigrąžinti vaiką iki šiol nėra gavę. „Galbūt situaciją kažkiek komplikavo ir karantinas, dėl ko viskas užsitęsė, ir žmonės negalėjo atvykti ir bendrauti. Tačiau mes šiuo atveju buvome aktyvūs ir stengėmės susirasti, užmegzti kontaktą, bet tenka konstatuoti, kad toks prašymas nebuvo gautas“, – komentavo Vilniaus miesto vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėjas Gedas Batulevičius.

Pradėtas tyrimas, kodėl susidarė tokia situacija ir vaikas nėra grąžinamas artimiausiems žmonėms. Vaiko teisių apsaugos kontrolierė Edita Žiobienė akcentavo, kad kalbant apie tokių vaikų globą, labai svarbu, jog artimieji suprastų, kad valstybė neturi jokio poreikio atiminėti vaikų.

„Mes pradėjome tyrimą ir aiškinamės pagrindinį dalyką, ar visos institucijos padarė, ką galėjo šioje konkrečioje situacijoje, ar yra galimi kažkokie veiksmai, kurių institucijos nesiėmė, bet jie yra reikalingi“, – apibendrino specialistė.

„Delfi“ primena, kad gruodžio 16 d. vakare, Vilniaus Taikos g. prie šiukšlių konteinerio buvo rastas naujagimis. Į įvykio vietą buvo nedelsiant Iškviesti medikai. Vilniaus policija naujienų portalą tuo metu informavo, kad atvykę medikai konstatavo, jog vaikelis gyvas. Nustatyta, kad tai buvo ką tik pagimdyta mergaitė.

Policijos pareigūnai nedelsiant pradėjo ieškoti įtariamosios, kuri, pasirodo, buvo netoliese, moteris gyveno pirmame namo aukšte. 34 metų amžiaus naujagimio motina buvo sulaikyta ir su ja dirbo policijos pareigūnai.

LNK
|Populiariausi straipsniai ir video
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(48 žmonės įvertino)
3.5833

Top naujienos

Po siaubingų sprogimų Beirute prabilo sukrėstas liudininkas: viduje – tikra katastrofa po sprogimų – mažiausiai 27 žuvusieji ir 2,5 tūkst. sužeistųjų, papildyta 23.00 (248)

Beirutą antradienį supurtę du galingi sprogimai nusinešė mažiausiai 27 žmonių gyvybes, dar 2,5...

91-erių Petrutės legendinis grybukų ir voveraičių receptas: juos pirko ir valgė visa Akmenė (41)

Ar pamenate tokias senovines ketaus keptuves , kuriose vaikystėje mamos kepdavo grybukus ,...

Gali jį mylėti, gali jo nekęsti, bet Elonui Muskui sekasi tiesiog įspūdingai (89)

Nesvarbu, ar jis jums kelia simpatiją, ar antipatiją: šie metai Elonui Muskui yra fantastiški.

Lietuvius vilioja investavimo į NT naujovė, tačiau ekspertai ragina būti budriems: nepamirškite didelės rizikos (50)

Dėl finansinių iššūkių, patirtų koronaviruso pandemijai apėmus visą pasaulį, gauti paskolą...

„Barcos“ talentus pažinti norintis Šaras sugrąžino Pešičiaus nutrauktą tradiciją (18)

Buvusio Kauno „Žalgirio“ vyriausiojo trenerio Šarūno Jasikevičiaus darbai naujame klube...

Šių profesijų atstovai Lietuvoje uždirba mažiausiai: darbuotoja įvardijo dažną darbdavių gudrybę (117)

Kalbant apie ateities architektų, skrydžių oparatorių ir plastikos chirurgų kas mėnesį...

Neįtikėtini filmo „Kaligula“ užkulisiai: prodiuseris juostą pavertė pornografine režisieriui to nežinant, viena aktorių rasta negyva (11)

Filmą „ Kaligula “, kuriame vaidino garsūs aktoriai Malcolmas McDowellas, Peteris O’Toole ir...

Faktai apie seksą, kuriuos kiekviena moteris turėtų sužinoti iki 30 metų (14)

Štai ką reikia sužinoti apie seksą iki sulaukiant 30 metų – Health.com pateikia seksologų ir...

Ištekėjau už vyro, kuris vyresnis už mano motiną: daug ką toks žingsnis šokiravo, bet mes vis dar laimingi kartu (42)

Sutuoktiniai, kurių amžiaus skirtumas – daugiau nei 32 metai, neseniai atšventė 17-os vedybinio...

|Maža didelių žinių kaina