„Lubos turbūt yra ir dar aukščiau, nes, jeigu prisimintume migrantų krizę, kuri buvo ištikusi Europos Sąjungą apie 2015–2016 metus, kai migrantai masiškai plūdo iš Šiaurės Afrikos ir Artimųjų Rytų, tuomet šalys priiminėdavo ir daugiau nei po 10 tūkst. per dieną. Tokia situacija, bent jau teoriškai, yra įmanoma“, – antradienį „Žinių radijui“ sakė A. Skaisgirytė, pažymėdama, kad svarbu pasiruošti visiems galimiems scenarijams.

„Nori geriausio, tai ruoškis blogiausiam. Labai gerai, kad vidaus reikalų ministrė modeliuoja įvairias situacijas ir reikia tam būti pasiruošus, net jei tikrovėje tas modelis ir neįvyks“, – sakė ji.

Po pirmadienį vykusios Valstybės gynimo tarybos (VGT) ministrė A. Bilotaitė pristatė tris migrantų srautų valdymo scenarijus, kuriuose pažymėta, kad Lietuvą gali pasiekti nuo 500 iki 10000 pabėgėlių per parą.

Pritaria tvoros su Baltarusija idėjai

Kartu prezidento patarėja užsiminė palankiai vertinanti idėją pasienyje su Baltarusija statyti tvorą. Apie būtinybę pasienyje su Baltarusija statyti fizinį barjerą diskutuojama jau kelinta savaitė.

„Kažkoks fizinis ženklas, kad čia yra tvora, turbūt yra reikalingas, kai kalbame apie išorinę Europos Sąjungos sieną. Tokių tvorų mes neįsivaizduojame, kad gali būti tarp ES šalių. Pavyzdžiui, su Latvija ir Lenkija, kadangi tai mūsų vidaus rinka, yra bendra Šengeno erdvė. Tačiau su išore... Taip, kaip, kad yra fizinis ženklas mūsų pasienyje su Rusija, taip jis galėtų būti ir su Baltarusija“, – sakė A. Skaisgirytė.

Šaltinis
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (34)