„Toliau laikomės pozicijos, kad viskas turi būti pagal teisės principus, kad generalinio inspektoriaus raportas negali būti pagrindas pasakyti, kad ambasadorius netinkamas ir jį reikia atleisti“, – „Žinių radijui“ teigė A. Skaisgirytė.

„Tačiau raportas yra rimtas, turėtų būti sudarytas kažkoks kolegialus organizmas, mes sakome, kažkokia tyrimo komisija, kuri kolektyviai, labai aiškiai ištirtų visas aplinkybes, apklaustų ir vieną, ir kitą pusę ir pateiktų motyvuotas išvadas. Tai va šitų išvadų mes vis dar laukiame“, – pažymėjo ji.

Prezidento patarėja akcentuoja, kad situacija dėl E. Bajarūno turėtų būti išspręsta kuo greičiau.

„Aš manyčiau, kad visų interesas yra šią situaciją išspręsti ir kuo greitesniu būdu, kadangi tas neapibrėžtumas kenkia Lietuvos įvaizdžiui, kenkia Lietuvos ir Jungtinės Karalystės santykiui. Ir tikrai norėtųsi palinkėti, kad raskime savyje jėgų, pripažinkime, jeigu kas buvo ne taip padaryta to proceso tvarka ir spręskime šią situaciją kaip įmanoma greičiau“, – sakė A. Skaisgirytė.

Tuo metu užsienio reikalų ministro Gabrieliaus Landsbergio pasvarstymus, kad ji pati būtų tinkama kandidatūra pakeisti E. Bajarūną Lietuvos ambasadoje Londone, prezidento patarėja įvertino kaip pokštą.

Nuo spalio 19 d. ambasadorius E. Bajarūnas atšauktas konsultacijoms.

Diplomato funkcijos sustabdytos laikinai – iki tol, kol bus atstatytas konstruktyvus ir produktyvus atstovybės darbas.

Pats mobingu kaltinamas ambasadorius yra paprašęs atlikti tarnybinį patikrinimą, ar prieš jį nėra vykdomas psichologinis smurtas.

Diplomato kreipimesi keltas ir klausimas dėl žalos ambasadoriaus reputacijai.

Tokį tyrimą ragino atlikti ir Prezidentūra, nurodžiusi, kad tokio URM sprendimo bus laukiama „tiek, kiek reikės“. O, pasak prezidento Gitano Nausėdos, ambasadoriaus atšaukimas konsultacijoms tėra „pusinis sprendimas“.

Savo ruožtu premjerė Ingrida Šimonytė kelissyk pakartojo, kad Vyriausybė neturi įgaliojimų pradėti tokį tarnybinį tyrimą. Todėl, panašiai kaip ir Daukanto aikštė, nurodo sprendimo iš šios situacijos lauksianti „tiek, kiek reikės“.

ELTA primena, kad abejonės dėl diplomato tinkamumo tęsti pareigas kilo po to, kai naujienų portalas „Delfi“ paskelbė, jog, šaltinių teigimu, URM sulaukė skundų dėl galimo E. Bajarūno mobingo ir piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi.

Prezidento ir užsienio reikalų ministro pozicijos dėl E. Bajarūno išsiskyrė. Šalies vadovas teigė, kad pasitiki diplomatu, o įtampos Londono ambasadoje natūralios, mat, E. Bajarūnas yra reiklus vadovas.

Tuo metu šalies diplomatijos vadovas stebėjosi tokia G. Nausėdos pozicija – G. Landsbergiui atrodė keista, kad prezidentas suskubo užstoti diplomatą, prieš tai neišklausęs skundą pateikusių darbuotojų.

Kaip numato įstatymas, Lietuvos ambasadoriai yra skiriami ir atleidžiami prezidento Vyriausybės teikimu ir Seimo Užsienio reikalų komiteto pritarimu.

Elta žiniomis, tarp Prezidentūros ir Vyriausybės kilusi diskusija dėl mobingu apkaltino ambasadoriaus Eitvydo Bajarūno gali persikelti į teismą. ELTA šaltinių teigimu, iš pareigų atšauktas diplomatas su teisininkais aptarė galimybę teismui skųsti jo atžvilgiu priimtus Užsienio reikalų ministerijos (URM) sprendimus.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (3)